Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:44:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I grob i rob! (Morate nestati!)  (Pročitano 6069 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung 
Али ја морам нагласити духовну, идеалистичку близину са Русијом, тј. удаљеност од тог дивног запада у истим сферама живота... Једноставно то нисам ја... Моје животне вредности и вредности једног просечног европљанина су дијаметрално различите...

Моја повезаност са Русијом није у православљу већ је то нешто дубље и слабо одређено...

Лепо је све то, али не би се ја угледао ни на вредности неког просечног Руса.

Они су кроз историју учени да буду потлачени, од локалног племића, од локалног свештеника, од државе, од цркве, од партијског комесара, од обавештајне службе, од мафије, од ових, од оних.

Није то дефинитивно живот, који би ја изабрао, нити добар узор. Једина предност тога је што је Рус навикао да живи у немаштини или у бољем случају на граници исте, па није размажен нимало.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ниси разумео, не бих ја да се угледам на Русе... Мада им мораш признати да су једини успешан словенски народ... Има их преко 100 милиона, научно, војно и културно су један од највећих народа света...

На страну то, не бих ја Русију у Србији већ су ми они дражи од запада по многим питањима... И напоменуо сам да то нема везе са православљем...

А то да су Руси поданици, па сад и ти, претера га... Људи држе 2 континента а ти кажеш поданици...  Smile

Српски народ је уједно тужна а уједно и повољна комбинација утицаја истока и запада. Комбинација православља и католичке цркве. Комбинација хришћанства и ислама... Комбинација традиције и модерног...

Све ове комбинације могу да буду погубне (тренутно и јесу) али се новим програмом могу искористити на најбољи могући начин... То је богатство које ретко који народ има... Када би извукли све најбоље из утицаја који нас окружују извукли би смо оно најбоље у нама... А тада нам не би било границе...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Citat
Али господине Милошевићу, зар већ нисте схватили, са нама се не ради на тај начин. Не постоји коначна листа услова, већ ви у сваком тренутку треба да урадите све што ми тада затражимо од вас .
шта сте ВИ очекивали...........
али ником свећа није горела до зоре... Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung 
Ниси разумео, не бих ја да се угледам на Русе... Мада им мораш признати да су једини успешан словенски народ... Има их преко 100 милиона, научно, војно и културно су један од највећих народа света...

Прилично добар положај су они имали. Тешко да би им све то успело, да живе мало западније. Јеби га, не можеш поредити њих и нас, јер смо се ми укљештили између свих.

Сад што се овог другог тиче, мени су Пољаци прилично успешан народ. Зајеби историјска дешавања, мада и ту имају да се похвале многим стварима. Имају државу са преко 95% Пољака, имају позитиван наталитет, од рушења комунизма лагано економски напредују, преживели су поред таквих суседа као што су Руси и Немци. Мени је то прилично успешно. Будућност им је осигурана.


На страну то, не бих ја Русију у Србији већ су ми они дражи од запада по многим питањима... И напоменуо сам да то нема везе са православљем...

Ма капирам скроз. Јебеш и тај аргумент са православљем. Присере ми кад чујем то.

Ближи су, јер смо имали релативно добру сарадњу током задњих векова и зато јер просечан Рус поштује Србе и Србију, као и обрнуто, мада то код неких од нас узима нездраве размере.


А то да су Руси поданици, па сад и ти, претера га... Људи држе 2 континента а ти кажеш поданици...  Smile

Па држале су Османлије и три континента, а зна се какав је био положај људи тамо. Историјски Рус је навикао да ћути и трпи и да га његови тлаче.


Српски народ је уједно тужна а уједно и повољна комбинација утицаја истока и запада. Комбинација православља и католичке цркве. Комбинација хришћанства и ислама... Комбинација традиције и модерног...

Све ове комбинације могу да буду погубне (тренутно и јесу) али се новим програмом могу искористити на најбољи могући начин... То је богатство које ретко који народ има... Када би извукли све најбоље из утицаја који нас окружују извукли би смо оно најбоље у нама... А тада нам не би било границе...

Па управо због свега тога се не може водити политика наглих заокрета. Добрим делом наше историје смо били најзападније окренути православци, а сад одједном постајемо неко ко је овде случајно, а духовна кућа му је негде на Курилским острвима.

Промашено вођена политика, већ ко зна колико дуго.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
Прилично добар положај су они имали. Тешко да би им све то успело, да живе мало западније. Јеби га, не можеш поредити њих и нас, јер смо се ми укљештили између свих.

Сад што се овог другог тиче, мени су Пољаци прилично успешан народ. Зајеби историјска дешавања, мада и ту имају да се похвале многим стварима. Имају државу са преко 95% Пољака, имају позитиван наталитет, од рушења комунизма лагано економски напредују, преживели су поред таквих суседа као што су Руси и Немци. Мени је то прилично успешно. Будућност им је осигурана.

Hmm, hmm, Finska, Poljska, Turska, Mongoli... Divni susedi... Jos tu dodaj pokusaje Francuza i Nemaca da ih uniste... Ne bih rekao da im je dobar polozaj...

Slazem se za Poljake... Imali su i oni svoje zaebane trenutke i izvukli su se...

Citat
Ближи су, јер смо имали релативно добру сарадњу током задњих векова и зато јер просечан Рус поштује Србе и Србију, као и обрнуто, мада то код неких од нас узима нездраве размере.

To postovanje je obostrano... Nasi su dobrovoljci ginuli u Groznom, njihovi po BiH i KiM... Ja smatram da to nije samo zbog vere vec ima nesto vise... Ne mogu to opisati...

Citat
Па држале су Османлије и три континента, а зна се какав је био положај људи тамо. Историјски Рус је навикао да ћути и трпи и да га његови тлаче.

To je vec druga stvar... Koliko je to dobro ili lose videce se jednog dana...
Meni je apsolutisticka drzava efikasnija od kapitalisticke deomkratije...

Citat
Па управо због свега тога се не може водити политика наглих заокрета. Добрим делом наше историје смо били најзападније окренути православци, а сад одједном постајемо неко ко је овде случајно, а духовна кућа му је негде на Курилским острвима.

Промашено вођена политика, већ ко зна колико дуго.

Ceo 20. vek...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
У јеботе овдје се већ појављује колективна амнезија са аспирацијом да прерасте у "болест" звану
Мексичка грозница. Smile

Има истине да би руси тешко успјели да живе мало западније јер мало западније живе освајачи и
фашисти који ништа од свога културног блага не би имали да су сједили у својим царствима и
државама.Не би Беч био Беч да није "своја" велелепна здања правио од опљачканог блага док је
"цивилизовао" остале примитивне народе.Не би Париз био Париз да није било Бонапарте и његове
чувене царске војске,не би Деутсцхланд била Деустцхланд да нема генезу одабраних за европљане
као митски народ спреман да све жртвује за велики рајх.
Не би ни британци били британци да тамо некада давно прије 150 и кусур година нису освојили
афрички континент па "оплеменили" своје благо нити да су одбили да ратују за Фокланде који су
краљичини.Шпанија и Португал су се просто такмичили ко ће прије да заузме дивља пространства и
да му име дадне по неком "свецу" конфискадору или по некоме инквизитору браниоцу божанства
званог Папа.Па да Мусолини није водио херојски одбрамбени рат против неких дивљив Абисинаца
гдје би данас био Рим у свом својем сјају.Па да се "смртни" непријатељи не удружише да граде
заједничку,модерну,мирну,мулти-културалну европу ми требамо да будемо свјесни да би Русија и
данас била дивља тајга јер је дивљина дивљина и то се немјења.
Јер шта би Русија успјела против једне Њемачке,Аустрије,Пољске,Мађарске,Чешке,Словачке као
центара културе европске савршености која је за нас само персонификација за недодирљиво?
Па прве двије је згазила када су се дрзнули да је нападбу,а остале четири је ослободила од
Адија и браће из савременог надасве културног и уздигнутог запада у односу на исток.
Па и дан данас цивилизовани дио европског континента само жели добро свима и свако другачије
виђење је ствар необразованости и сањарења,помињање православља је Лаксатив за душу јер
гдје ћеш у Пољској,Италији или Мађарској чути да су католици или недај боже да се у Британији тој мирној империји нешта веже за цркву.

Као узвик у "јуришу" на прихватање западно-европских "вриједности" предлажем:
Uri, vinciri, verberari, ferroque necari — Бити спаљен, везан, ударан и умрети од челика. Ово је заклетва којом кандидат за гладијатора изјављује да прихвата без поговора сваку судбину која може да га задеси у арени.

Ко хебе руса он је само навикао да ћути и трпи и да га његови тлаче.
Ми нисмо руси и нећемо да будемо руси (факоф руси) нас има да тлаче други,а не наши. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2485
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Ja sam za Rusiju najvise zbog pravoslavlja , da se ne lazemo .  Smile .. Zato sto sam ponosni Srbin pravoslavac ...  Smile ... A tek posle sam za Rusiju zbog zajednickog porekla , slicnog jezika , kulture i tradicije ..... pa cak i mentaliteta - malo su uobrazeni dok se ne opuste , a posle se napijemo i milina ....  Smile .. i  zajednicki jebemo majku NATO  i celokupnom Zapadu - kao takvom ....

A i oni nas jedini nisu nikad bombardovali  Smile
« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 18:34:42 od Lepi_Bora »
IP sačuvana
social share
Slaba Engleska - jaka Srbija !

Jaka Rusija - jaka Srbija !

Volimo Francusku , kao sto je ona volela nas !

Nemce moramo naterati da klece !

Najsladje se smije onaj koji prvi puca !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung 
Citat
Прилично добар положај су они имали. Тешко да би им све то успело, да живе мало западније. Јеби га, не можеш поредити њих и нас, јер смо се ми укљештили између свих.

Сад што се овог другог тиче, мени су Пољаци прилично успешан народ. Зајеби историјска дешавања, мада и ту имају да се похвале многим стварима. Имају државу са преко 95% Пољака, имају позитиван наталитет, од рушења комунизма лагано економски напредују, преживели су поред таквих суседа као што су Руси и Немци. Мени је то прилично успешно. Будућност им је осигурана.

Hmm, hmm, Finska, Poljska, Turska, Mongoli... Divni susedi... Jos tu dodaj pokusaje Francuza i Nemaca da ih uniste... Ne bih rekao da im je dobar polozaj...

Нисам рекао да су били без проблема, али имали су их далеко мање него ми. Монголи јесу били велики освајачи, али никад нису створили праву државу и постали нешто више од варварске коњице. Није то могло потрајати. Финци су сувише мали за било шта. Пољаци су били озбиљна претња, али су им Руси срушили државу уз помоћ Пруске и Аустрије. Са Немцима нису ни имали неких проблема до двадесетог века. Заправо добар део руског племства, као и царска породица су имали немачко порекло, а Немци су се масовно насељавали у Русији и генерално имали бољи положај од других народа.


Citat
Па држале су Османлије и три континента, а зна се какав је био положај људи тамо. Историјски Рус је навикао да ћути и трпи и да га његови тлаче.

To je vec druga stvar... Koliko je to dobro ili lose videce se jednog dana...
Meni je apsolutisticka drzava efikasnija od kapitalisticke deomkratije...

Рекох већ да то има неке предности. Нису навикли на луксуз и раскош, нису размажени, очврсли су временом.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
Citat
У јеботе овдје се већ појављује колективна амнезија са аспирацијом да прерасте у "болест" звану
Мексичка грозница.
и ја кажем исто..... Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Qtek 小米
Нака се западњаци и њихове слуге захвале Богу што су Срби трпељив народ који се витешки бори, иначе да су оволико зла нанели једним Грцима, Арапима или рецимо Јеврејима, њихова крв би текла потоцима без престанка.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:44:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.