Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I doktorat Šapića plagijat  (Pročitano 5468 puta)
05. Jul 2014, 12:29:24
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 856
Zastava
Browser
MSIE9.0
Beograd -- Autori analiza doktorata ministra Stefanovića i Miće Jovanovića objavili su da je i disertacija funkcionera DS Aleksandra Šapića u pojedinim delovima plagijat.



Posle analize doktorata ministra Nebojše Stefanovića i bivšeg rektora Megatrenda Miće Jovanovića, na red je stigao i doktorat funkcionera Demokratske stranke i predsednika opštine Novi Beograd Aleksandra Šapića.

Autori koji su analizirali Stefanovićev doktorat odbranjen na Megatrendu - dr Uglješa Grušić, docent Univerziteta u Notingemu, dr Branislav Radeljić, vanredni profesor na Univerzitetu Istočni London i Slobodan Tomić doktorand na Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka, kao i Marko Milanović, docent na Pravnom fakultetu u Notingemu, koji je pokrenuo slučaj doktorata Miće Jovanovića, analizirali su i rad dr Aleksandra Šapića.

U tekstu objavljenom danas na Peščaniku, autori ističu da su do disertacije došli nakon tri meseca čekanja, a koja je tražena u isto vreme kad i rad ministra Stefanovića.

Disertacija Aleksandra Šapića naslovljena je "Karakteristične aktivnosti marketing odnosa u funkciji interesa individualnih potrošača", a odbranjena je 2012. na Fakultetu za poslovni i industrijski menadžment Univerziteta Union.

Kako tvrde autori, naši stručnjaci iz Velike Britanije, pojedini delovi rada su samo obični i doslovni prevodi. Kao primer su naveli delovi iz knjige Jobber i Lancaster, dostupne na internetu, preko Google Books. Iz te knjige su, kako tvrde, preuzete reference, tabele, pa čak i prevedene iste kineske poslovice.

Kako navode, Šapić nije nigde ni naveo tu knjigu kao izvor, ali i da to nije jedina literatura koju je preuzeo bez navođenja. Autori tvrde da je, na osnovu njihove analize, ceo rad "veliki plagijatorski kolaž iz raznoraznih izvora".

Kako su napisali, postoji velika podudarnost teksta između delova Šapićevog doktorata i stručnog članka autora Gorana Dašića, koji je pomoćnik direktora i docent na Visokoj školi modernog biznisa u Beogradu.

Autori su pozvali Univerzitet Union u Beogradu da pokrene postupak oduzimanja doktorskog zvanja g. Šapiću, "te da za razliku od Univerziteta Megatrend u slučaju g. Stefanovića, obezbedi punu nepristrasnost i nezavisnost tog postupka, između ostalog tako što će u odlučivanje o validnosti doktorata g. Šapića uključiti i profesore koji nisu zaposleni na Unionu".

Oni su pozvali Šapića da prihvati odgovornost za plagijat, i izvini se autorima čiji je rad preuzeo, a nije ih potpisao, kao i da podnese ostavku na mesto predsednika opštine Novi Beograd.

Autori su pozvali lidera DS Bojana Pajtića da od Šapića zatraži da javno preuzme odgovornost za nemoralno postupanje, a ostale stranke da na svoje veb sajtove postave doktorske disertacije i magistarske ili master teze svojih funkcionera, radi uvida javnosti.

______________________________ ________

Gangula tebra, ma nije moguce! Ovi su neki naucnici iz Nambije!
IP sačuvana
social share
Si vis pacem, para bellum...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Samsung SGH-E590
Kako ce neko da rokne ove Engleze. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Disertacija Aleksandra Šapića naslovljena je "Karakteristične aktivnosti marketing odnosa u funkciji interesa individualnih potrošača", a odbranjena je 2012. na Fakultetu za poslovni i industrijski menadžment Univerziteta Union.

Gangula tebra, ma nije moguce! Ovi su neki naucnici iz Nambije!

 Smile
« Poslednja izmena: 05. Jul 2014, 13:36:57 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows
Browser
Opera 12.16
mob
Nokia 6220
On ako javno pred kamerama kaze koji mu je naslov doktorata, bicu prijatno iznenadjen  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 856
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Šapić: Greškom nisam naveo izvor
Izvor: B92
Beograd -- Aleksandar Šapić odbacio je tvrdnje da je njegov doktorat plagijat, kao i da je nenamerno propustio da navedem izvor u svom doktoratu.


Nakon što je grupa autori, koja je analizirala doktorata ministra Stefanovića i Miće Jovanovića, na sajtu Peščanika objavili da je disertacija funkcionera DS Aleksandra Šapića u pojedinim delovima plagijat, Šapić se oglasio preko svog Tviter naloga.

Šapićevu reakciju prenosimo u celini:

Ne znam i ne želim da ulazim u motive "GRUPE AUTORA" sajta "PEŠČANIK", koji su tekstom o mom doktoratu pokušali da naprave streljački vod za moralnu likvidaciju Aleksandra Šapića, ali želim da kažem nekoliko notornih činjenica iz poštovanja prema našem društvu i javnosti.

Notorne činjenice su da nikada ništa nelegalno i nemoralno nisam uradio kroz čitavu svoju životnu karijeru, bila ona sportska, školska, univerzitetska ili politička, tako ni plagirao kako kažu autori "PEŠČANIKA", "DRSKO", moju doktorsku disertaciju.

Ako je greh to što sam zaista učinio, a to je da sam koristio u svom radu delove iz knjige "SELLING AND SALES MENAGEMENT", a nenamerno propustio da navedem izvor, tu grešku mogu da priznam i za nju da se izvinim stručnoj i svakoj drugoj javnosti.

Sve ostalo u presudi "PREKOG SUDA PEŠČANIKA" toliko je zlonamerno, ostrašćeno i neistinito da ne želim da učestvujem u bilo kakvoj drugoj diskusiji.

Hvala sajtu "PEŠČANIK" što je bar u svojoj analizi moje ličnosti i morala propustio da pronađe dvojnika i moje sportske karijere, jer je to jedino što nisu brutalno pokušali da izvrgnu ruglu. Valjda su procenili da će priznajući bar da je taj deo mog života "ORGINALNO MOJ", uspeti da sve drugo ukaljaju i ponište.

Dalje i više o svemu izrečenom nemam šta da kažem. Ne znam koji su pravi motivi iza ovakvog napada "PEŠČANIKA" na mene, niti želim da ih istražujem
IP sačuvana
social share
Si vis pacem, para bellum...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1516
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Citat
Hvala sajtu "PEŠČANIK" što je bar u svojoj analizi moje ličnosti i morala propustio da pronađe dvojnika i moje sportske karijere, jer je to jedino što nisu brutalno pokušali da izvrgnu ruglu. Valjda su procenili da će priznajući bar da je taj deo mog života "ORGINALNO MOJ", uspeti da sve drugo ukaljaju i ponište.

Bravo Aco, imaš puno opravdanje da falsifikuješ diplomu, ipak si igrao za reprezentaciju.  Smile

Ah taj "Peščanik", treba ga srušiti... a ne, čekaj...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 849
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
U sustini ovaj Doktorat je kao los Diplomski. 

Za diplomski se moze tolerisat da bude otaljana kompilacija, a za doktorat bas i ne moze.

Citat
Hvala sajtu "PEŠČANIK" što je bar u svojoj analizi moje ličnosti i morala propustio da pronađe dvojnika i moje sportske karijere, jer je to jedino što nisu brutalno pokušali da izvrgnu ruglu. Valjda su procenili da će priznajući bar da je taj deo mog života "ORGINALNO MOJ", uspeti da sve drugo ukaljaju i ponište.

Bravo Aco, imaš puno opravdanje da falsifikuješ diplomu, ipak si igrao za reprezentaciju.  Smile

Ah taj "Peščanik", treba ga srušiti... a ne, čekaj...

To je vjeciti problem da onaj ko je glup ne zna da je glup i koliko tacno je glup.

Ne zna za bolje..

Da mu se predoci tezina i kvalitet pravog doktorata i malo uputi logika mozda bi i shvatio.

Ovako, on jeste kao radio i ulagao neki minimalni trud oko tog "doktorata" i za bolje ne zna.
Makar da dodje na neko mjesto i otvori neku knjigu... dogovori s tutorima.

Tako da su mu ovo sve nicim izazvane uvrede. Nije mu jasno.

---
To je dvostruki problem ovih privatnih.

Bezobrazni vlasnici i "glupi" tj. neiskusni studenti. Ima i pametni da upisu, ali ne razvije se strucna/akademska pamet.
I jebo onda to. Kako objasnit.

I onda imas masu ljudi koji ne daju da se ukine.. a drzava impotentna da povuce bilo kakvu korisnu a nepopularnu mjeru.
« Poslednja izmena: 05. Jul 2014, 14:45:05 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 30.0
On ako javno pred kamerama kaze koji mu je naslov doktorata, bicu prijatno iznenadjen  Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.