Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: I da Srbija prizna Kosovo, neće postati član EU!  (Pročitano 8864 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.101
Pa nije nas dug narastao toliko zbog toga sto si pobrojala. Nego zbog uvoza energenata, automobila,teske tehnike itd. To je napravilo bar 80% duga.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Citat
I mi je slusamo 15 godina , menjamo sta kaze , izisljamo novo,popravljamo staro..i nakon 15 godina i dalje ne valja ne vidim kako smo sami odgovorni za novonastalu situaciju

Sad mi je dakle jasno... EU zahtev je bio da uradimo propalu privatizaciju i tako unistimo i to malo industrije sto smo

Citao sam knjigu covjeka koji je bio u prvoj (dobroj) komisiji za privatizaciju Aleksandar Milojevic.

Ta 1. privatizacija je otkazana.

Tadasnji ambasador Engleske u Bih (zaboravih ime) je smjenjen od svojih zato sto je rekao da je model (dobre) privatizacije dobar.

-
Pa posle je dosla ona raspadnuta i sta ti ja znam..

-----

Samo, opet .. ko nam je kriv. Niko ne garantuje tudju dobrotu.
 Moramo mi biti inteligentni, i jaki.. mudre samostalne odluke niko ne moze sprijeciti.
Ko nam je kriv sto su nam funkcioneri i preduzetnici bili podmitljivi i bez iskustva u kapitalistickoj ekonomiji, pa im se svasta moglo podvaliti i preporuciti.

Slovenija se privatizovala dobro.. iskusni potezi.. ko ce im zabranit.
Jedino sto ih sad jebu u EU, sta ce mala zemlja izmisciati u EU, al opet im je bolje nego nama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
SonyEricsson xperia m2
Dobro, ako ti vidis interes EU da mi prodamo tolike silne fabrike lokalnim ,,biznismenima'' onda ok.
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Linux
Browser
Chrome 41.0.2272.96
Pa dobro aj, sve je ovo pomalo zavjera..

Al poenta bi bila da destabilizuju konkurentne fabrike.Mislim ne samo srpske, svacije.. Pa ko bude slabiji, kljokne. I medjusobno zemlje Eu imaju istoriju pritisaka drzave za interese industrije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung 111111
Pa dobro aj, sve je ovo pomalo zavjera..
Al poenta bi bila da destabilizuju konkurentne fabrike.Mislim ne samo srpske, svacije.. Pa ko bude slabiji, kljokne. I medjusobno zemlje Eu imaju istoriju pritisaka drzave za interese industrije.

Nisi mi jasan.
Ajde ti ali bar 50% ljudi koji podrzava integracije sa EU su sami po sebi kontradiktorni.

Na jednu stranu svi se usrase tvrdeci kako je EU za nas maltene pa majka.Ulazu u nas,spasavaju nas.Doniraju i cilj im je da budemo u savezu i slicna sranja..

A onda kad ja na par primera pokazem da je to obicna glupost i da svi podaci pokazuju da je saradnja sa njima bila defakto samo minus .. Ne racunajuci ni sto dobar deo tih zemalja otima deo nase teritorije..Pa cak i osiromaseni uranijum koji su nam sejali..
E onda su svi u fazonu ...--Pa znas kako,sve je to ekonomija..sami smo krivi jer smo losi trgovci,ekonomist i slicno.

Jedno iskljucuje drugo Smiley
Ako su oni samo neko sa interesom ..onda nam oni ne zele dobro jer zele dobro sebi preko nas.

Dakle ili nam zele dobro ili nas iskoriscavaju.
Ili im je cilj human ili samo cist interes.
Nema izmedju.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Ja nisam nuzno pro EU.  To trebaju bolji od mene da procjene i obrazloze javnosti.
 
Dobija se odredjeni set standarda i pravila, koji Evropi funkcionise.
Dal cemo ga mi pratiti, iskoristiti.. to je opet do nas, i kad udjemo. Niko nas ne moze motkom natjerat.

Ali je sigurno da mala drzava Srbija u velikoj EU sa centralizovanom moci u Franc, Njem, Eng.. nece imati veliki politicki  a time ni ekonomski uticaj.
E sad dal nam je bolje ovako samostalno, gdje smo poprilicno slabi ili da budemo medju najslabijima u Evropi to trebaju strucnjaci da procjene.

A opet na kraju odlucuje narod.. gdje velika vecina iracionalna i oslanja se na opste-ideoloske predstave o EU.

Stereotipni ekstremi ideologija: 1. da je EU porobljivacka, antisrpska..   ili 2. da je slobodarska, prebogata.
Nijedan stereotip nije tacan.
-
Ili im je cilj human ili samo cist interes.
Nema izmedju.

Ima citavo more nijansi izmedju, sto trebaju eksperti za rasloje.

Osnovno pravilo politike.. nema "zla".. zlo postoji u bajkama. Postoji interes, i kompeticija.

Jedini nacin da budemo kompetitivni je 1. vojska. tu smo nazalost pusiona, i Putin se ja mislim sjebo kad je vidio,

2. strucnjaci.. jedini nacin da te neko ne zajebe na iskustvo je - da znas bolje od njega. Onda ti strani diplomata, ekspert ne moze uvaliti neki interes u ugovoru u fusnotama (sto se redovno desava).
E sad, eksperta kod nas je sve manje, i tek ce manje da ih bude. Sto je zemlja siromasnija drustvo je vise nepotisticko.. SNS ima manje kompetentne kabinete od DSa, a ni DS nije bio cvijecka.
« Poslednja izmena: 13. Apr 2015, 21:35:31 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
SonyEricsson xperia m2
Boli EU patka o korupciji i stepenu kriminala, ili o standardu gradjana. To je stvar nas i nasih politicara.
Oni su tu da doniraju , da guraju pro-evropsku vladu, da se pitanje Kosova resi ... Sve ostalo je nasa stvar. Kriviti njih sto nam nisu obezbedili bolji život je debilno. Krajnje glup argument protiv EU. Pa bas zato nam i pregovori traju sto godina, jer nista ne radimo sem sto potpisujemo sporazume oko Kosova.
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Slagvort
Dobija se odredjeni set standarda i pravila, koji Evropi funkcionise.
Cim tebe neko stavi pred izbor "Da li ste za EU ili ne?", bez tvoje volje, ti si po automatizmu u podredjenom polozaju. Sta ako ja uopste ne zelim to pitanje?
Taj "set standarda" je nista drugo do drugo ime za potcinjavanje nadnacionaim strukturama. EU je deo globalnog projekta unijacivanja.
Mi smo vec sad kolonija, a po ulasku u EU, bicemo jos jedan stepenik ispod...ne znam kako bi se to zvalo? Feud?

Citat
E sad dal nam je bolje ovako samostalno, gdje smo poprilicno slabi ili da budemo medju najslabijima u Evropi to trebaju strucnjaci da procjene.
Znaci, opet da konsultujemo "strucnjake"? : )
Znas kako su ti "strucnjaci" delovalu u npr Hrvatskoj, kada je bio referendum o pristupanju EU? Delovali su tako sto je drzava izdvajala milione evra/kuna za promociju EU, to je bilo potpuno sizofreno, jer nisu svi u Hrvatskoj "za EU", kao sto nisu ni protiv, dakle, trebalo bi da se cuje promocija pro/contra. Druga stvar, sve stranke u njihovom Saboru su bile "za" EU, ne postoje stranke protiv, kada su glasali, svi su bili "za", cak ni uzdrzanih nije bilo, katolicka crkva, isto svi "za". Zamisli to? To je neprirodno za ljudsko drustvo. To je fasizam...

I pored svega toga, ankete su pokazivale jako slabu podrsku ljudi za EU, pa se cak desilo da je jedna njihova ministarka doslovce rekla ovako "Nemojte se igrati sa glavama, ostacete bez svojih penzija ako ne udjemo u EU"...cini mi se da je to bilo upuceno njihovim ranim veteranima, pa se je ovi tuzili...da ne duzim.
Citat
Stereotipni ekstremi ideologija: 1. da je EU porobljivacka, antisrpska..   ili 2. da je slobodarska, prebogata.
Nijedan stereotip nije tacan.
Tacno je pod 1. 100%. EU nije nuzno samo "antisrpska", vec je to generalno nadnacionalna struktura, korporacija, ona je po svojoj sustini antinacionalna. Vidis kako kidisu na Orbana, jer im uvrce jaja.

Porobljivacka, nema potrebe razmatrati, sve je jasno.

EU je jedna visoko birokratizovana struktura, koja je u svojoj sustini fasisticka drzava. To nije nikakva fantazmagorija...kad procitas definiciju fasizma iz enciklopedije kaze: spoj jake, neizabrane, centralizovane Vlade i korporacija. Ekonomska strana fasizma je korporatizam.

"Kada sledeci put dodje fasizam, on nece reci za sebe da je fasizam, vec da je antifasizam."
Citat
Ima citavo more nijansi izmedju, sto trebaju eksperti za rasloje.
Zar to ne rade i sada, ti "eksperti"?
Citat
Osnovno pravilo politike.. nema "zla".. zlo postoji u bajkama. Postoji interes, i kompeticija.

Zlo je proizvod interesa i kompeticije. Cilj ne bira sredstvo. To je kapitalizam.
Citat
2. strucnjaci..
To bi znacilo da se zastupaju interesu ljudi, obicnog coveka. Medjutim, kad malko bolje pogledas, danas je trend da covek sve vise radi, za sve manje novca, odlazak u penziju se debelo prolongira, a sve to kako bi se pokrili interesi odredjenih struktura, a ne obicnog coveka. Tako da, ako pricamo o "strucnjacima", sistem bi ih progutao, ne moze kvalitetan covek da dodje do izrazaja. Nekad je kapitalizmu trebao kvalitet, danas je faza gde se traze mediokriteti, poslusnici.
« Poslednja izmena: 13. Apr 2015, 22:43:25 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
mob
Samsung 111111
Citat
Stereotipni ekstremi ideologija: 1. da je EU porobljivacka, antisrpska..   ili 2. da je slobodarska, prebogata.
Nijedan stereotip nije tacan.

EU jeste antisrpska Smiley

Dobro,mozda ne moze da se kaze da su sve drzave iz EU antisrpske..Ali najjace drzave i veliki broj drzava jesu.
Mislim da se to vidi na principu Haga najbolje Smiley
Sve ubice Srba su oslobodjene.
Da ne pricam o bombardovanju i oduzimanju dela teritorije i dvostrukim standardima.

Citat
Osnovno pravilo politike.. nema "zla".. zlo postoji u bajkama. Postoji interes, i kompeticija.

Ma sta rece..
Bombardovanje i osiromaseni uranijum su interes i kompeticija.

Citat
2. strucnjaci.. jedini nacin da te neko ne zajebe na iskustvo je - da znas bolje od njega. Onda ti strani diplomata, ekspert ne moze uvaliti neki interes u ugovoru u fusnotama (sto se redovno desava).
E sad, eksperta kod nas je sve manje, i tek ce manje da ih bude. Sto je zemlja siromasnija drustvo je vise nepotisticko.. SNS ima manje kompetentne kabinete od DSa, a ni DS nije bio cvijecka.

Ma kakvi strucanjci..ne zivi u bajkama molim te.
Pisao sam milion puta i mogu jos toliko.

Nismo mi u Srbiji popili svu pamet sveta da izjebemo EU i USA.Ne postoji nacin da mi njih zajebemo i da na njima profitiramo.
Njihovi koraci su uvek dva puta ispred nas.Svaki njihov potez je spreman na svaku nasu odluku.
Nisu oni sisali vesla da ih zajebu neki Srbi dupeglavci.

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
Sony xperia
Kocijančić: Srbija dobro zna šta treba da uradi

Uslovi i kriterijumi za napredak u evropskim integracijama su potpuno jasni i definisani unapred, nema nikakvih novih uslova i to srpski zvaničnici znaju, izjavila je Maja Kocijančić, portparolka visoke predstavnice Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost.

Komentarišući izjavu prvog potpredsednika vlade i šefa diplomatije Ivice Dačića da će se Srbiji u evropskim integracijama uvek ispostavljati neki novi uslovi, portparolka Federike Mogerini je rekla listu "Danas" da Srbija vrlo dobro zna štra treba da uradi u procesu integracija, odnosno da su svi uslovi unapred poznati, a ceo proces transparentan.

"Ceo Zapadni Balkan ima evropsku perspektivu, to je politika EU. Srbija je kandidat za punopravno članstvo, ona je na putu ka EU i napreduje u tom procesu", rekla je Kocijančić.

"Svi uslovi i kriterijumi su potpuno jasni i definisani unapred. Proces evropskih integracija je izrazito transparantan. Zbog toga je i sa naše strane i sa strane Srbije vrlo dobro poznato i jasno šta mora da se uradi", rekla je Kocijančić.

Preuzeto sa ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.056 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.