Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Humanitarne akcije poznatih  (Pročitano 1820 puta)
04. Feb 2008, 12:16:57
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Odem na jedan forum, tamo markica HOD (Humanitarne organizacija Divac), odem na drugi forum - nestane tema... a meni stvarno nije jasno kako se poznati tao lepo provlače kroz život. Em su slavni, em su bbogati, pa šta će im još da nas prave budalama. Dakle, zna li iko kako možemo da saznamo jesmo li obmanuti za:
- iznos koji je Divac uzeo za svoju humanitarnu akciju tako što su svi građani morali povodom novogodišnjih praznika da kupe doplatnu poštansku markicu za novogodišnju čestitku
- iznos koji je Divac uzeo za svoju istu humanitarnu akciju ("Možeš i ti", za pomoć izbeglicama, za izgradnju kuća kako se ove zime ne bi smrzavali) putem SMS poruka koje su slali građani Srbije na ime uplate svog skromnog doprinosa...
- iznosn koji je Divac uzeo od velikih sponzora na ime iste akcije...
Zna li neko nešto o tome? Ili je u ovoj državi dovoljno biti bogat i slavan ili da se sa nekim odozgo iz politike slažeš "ko dupe i noša" i odmah možeš da guliš narod, osnivaš humanitarne fondove i uzimaš još para?!?!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
ajde priznaj....sta ti je divac uradio? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Vredja me. Stotinama gradjana i meni se smeje u facu i koristi nas novac zloupotrebljavajuci svoju slavu i ime. A ucinilo mi se da je moguce iskoristiti forum za neke konkretne i pravedne stvari...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
A evo čujem i da će, opet humanitarno, da učestvuje u novom serijalu VIP Veliki brat. Popularnost plebsa i zamajavanje po kući Velikog brata će definitivno odvratiti pažnju javnosti od tamo nekih novogodišnjih markica, smsova i tričavih 900.000 eura skupljenih za izbeglice s kosova koje ćemo ionako za koji dan da izgubimo i definitivno.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ne znam konkretno za ovu akciju da li je prevara, pa ne smem ništa da tvrdim, ali da treba biti sumnjičav, to svakako nije na odmet. Druga stvar, koja je po meni važnija od bilo koje pojedinačne akcije, jeste sama suština tih akcija. Po meni to je ništa drugo do namirivanje i "kupovina" sopstvene savesti nenormalno bogatih ljudi. Da je Divac zaista veliki humanitarac, on bi "okrnjio" svoj štek za par miliona bez ikakvog medijskog eksponiranja, pomogao kome treba i mogao sebi da kaže da je učinio dobro delo. U praksi su retki primeri istinskog humanizma, obično se sve svede na pompezan medijski događaj, gde se skupi "elita" da pokaže svoju "humanost" pred 10 TV kamera. U Americi je poznato da oni koji daju novac u humanitarne svrhe imaju poreske olakšice, pa se tako zaista gubi svaki smisao.

Ne verujem da je Divac tolika jajara da bi uzeo skupljene pare i stavio u svoj pdže, ali da je mogao ovu stvar da izvede na mnogo bolji način, to zaista jeste.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ne znam konkretno za ovu akciju da li je prevara, pa ne smem ništa da tvrdim, ali da treba biti sumnjičav, to svakako nije na odmet. Druga stvar, koja je po meni važnija od bilo koje pojedinačne akcije, jeste sama suština tih akcija. Po meni to je ništa drugo do namirivanje i "kupovina" sopstvene savesti nenormalno bogatih ljudi. Da je Divac zaista veliki humanitarac, on bi "okrnjio" svoj štek za par miliona bez ikakvog medijskog eksponiranja, pomogao kome treba i mogao sebi da kaže da je učinio dobro delo. U praksi su retki primeri istinskog humanizma, obično se sve svede na pompezan medijski događaj, gde se skupi "elita" da pokaže svoju "humanost" pred 10 TV kamera. U Americi je poznato da oni koji daju novac u humanitarne svrhe imaju poreske olakšice, pa se tako zaista gubi svaki smisao.

Ne verujem da je Divac tolika jajara da bi uzeo skupljene pare i stavio u svoj pdže, ali da je mogao ovu stvar da izvede na mnogo bolji način, to zaista jeste.  Smile

To je baš tako kako kažeš. I to me ne buni. Uvek je bilo i biće alavih. Ali me zbunjuje indolencija medija. Apatija naroda. Zašto se ne ispita zaboga gde je taj novac. Evo, sad čitam kako je prihvatio da učestvuje u Velikom bratu samo zato što je reč o humanitarnoj akciji. Sve što mogu da zaključim je da je on baš dužan Unicefu. S obzirom da je Ambasador dobre volje, od svake humanitarne akcije koju sprovede, mora da pokloni unicefu 50 % na ime pomoći gladnoj deci Afrike. Rekla bih da je  izakao pare od srpskih donacija i da mu treba još da bi isplatuio Unicef koji po poitanju dogovanja nije ni indolentan ni apatičan, jer zašto bi POBOGU učestvovao u Velikom bratu!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ne znam konkretno za ovu akciju da li je prevara, pa ne smem ništa da tvrdim, ali da treba biti sumnjičav, to svakako nije na odmet. Druga stvar, koja je po meni važnija od bilo koje pojedinačne akcije, jeste sama suština tih akcija. Po meni to je ništa drugo do namirivanje i "kupovina" sopstvene savesti nenormalno bogatih ljudi. Da je Divac zaista veliki humanitarac, on bi "okrnjio" svoj štek za par miliona bez ikakvog medijskog eksponiranja, pomogao kome treba i mogao sebi da kaže da je učinio dobro delo. U praksi su retki primeri istinskog humanizma, obično se sve svede na pompezan medijski događaj, gde se skupi "elita" da pokaže svoju "humanost" pred 10 TV kamera. U Americi je poznato da oni koji daju novac u humanitarne svrhe imaju poreske olakšice, pa se tako zaista gubi svaki smisao.

Ne verujem da je Divac tolika jajara da bi uzeo skupljene pare i stavio u svoj pdže, ali da je mogao ovu stvar da izvede na mnogo bolji način, to zaista jeste.  Smile

To je baš tako kako kažeš. I to me ne buni. Uvek je bilo i biće alavih. Ali me zbunjuje indolencija medija. Apatija naroda. Zašto se ne ispita zaboga gde je taj novac. Evo, sad čitam kako je prihvatio da učestvuje u Velikom bratu samo zato što je reč o humanitarnoj akciji. Sve što mogu da zaključim je da je on baš dužan Unicefu. S obzirom da je Ambasador dobre volje, od svake humanitarne akcije koju sprovede, mora da pokloni unicefu 50 % na ime pomoći gladnoj deci Afrike. Rekla bih da je  izakao pare od srpskih donacija i da mu treba još da bi isplatuio Unicef koji po poitanju dogovanja nije ni indolentan ni apatičan, jer zašto bi POBOGU učestvovao u Velikom bratu!?

Ako će stvarno da učestvuje u VB-u i da protraći mesec dana zbog 50 hiljada, onda je to zaista apsurdno. Pa on taj novac može da zaradi za par dana na osnovu kamate u banci. A pored toga, on je sportski direktor u Real Madridu i ne znam koliko bi se to svidelo tamošnjoj upravi. Pokušao sam da "iskopam" na netu nešto o ovoj akciji, da li je neka porodica dobila smeštaj, ali slaba vajda. Stvarno je, u najmanju ruku, sumnjivo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat: bauk13 link=topic=309536. Msg4812151#msg4812151 date=1202395590
Citat: gea2025 link=topic=309536. Msg4810454#msg4810454 date=1202381557
Citat: bauk13 link=topic=309536. Msg4809584#msg4809584 date=1202348026
ne znam konkretno za ovu akciju da li je prevara, pa ne smem ništa da tvrdim, ali da treba biti sumnjičav, to svakako nije na odmet. Druga stvar, koja je po meni važnija od bilo koje pojedinačne akcije, jeste sama suština tih akcija. Po meni to je ništa drugo do namirivanje i "kupovina" sopstvene savesti nenormalno bogatih ljudi. Da je divac zaista veliki humanitarac, on bi "okrnjio" svoj štek za par miliona bez ikakvog medijskog eksponiranja, pomogao kome treba i mogao sebi da kaže da je učinio dobro delo. U praksi su retki primeri istinskog humanizma, obično se sve svede na pompezan medijski događaj, gde se skupi "elita" da pokaže svoju "humanost" pred 10 tv kamera. U americi je poznato da oni koji daju novac u humanitarne svrhe imaju poreske olakšice, pa se tako zaista gubi svaki smisao.

ne verujem da je divac tolika jajara da bi uzeo skupljene pare i stavio u svoj pdže, ali da je mogao ovu stvar da izvede na mnogo bolji način, to zaista jeste.  Smile

to je baš tako kako kažeš. I to me ne buni. Uvek je bilo i biće alavih. Ali me zbunjuje indolencija medija. Apatija naroda. Zašto se ne ispita zaboga gde je taj novac. Evo, sad čitam kako je prihvatio da učestvuje u velikom bratu samo zato što je reč o humanitarnoj akciji. Sve što mogu da zaključim je da je on baš dužan unicefu. S obzirom da je ambasador dobre volje, od svake humanitarne akcije koju sprovede, mora da pokloni unicefu 50 % na ime pomoći gladnoj deci afrike. Rekla bih da je  izakao pare od srpskih donacija i da mu treba još da bi isplatuio unicef koji po poitanju dogovanja nije ni indolentan ni apatičan, jer zašto bi pobogu učestvovao u velikom bratu! ?

ako će stvarno da učestvuje u vb-u i da protraći mesec dana zbog 50 hiljada, onda je to zaista apsurdno. Pa on taj novac može da zaradi za par dana na osnovu kamate u banci. A pored toga, on je sportski direktor u real madridu i ne znam koliko bi se to svidelo tamošnjoj upravi. Pokušao sam da "iskopam" na netu nešto o ovoj akciji, da li je neka porodica dobila smeštaj, ali slaba vajda. Stvarno je, u najmanju ruku, sumnjivo. Smile

da, ali je jos zbunjujucuje sto ova tema ne zanima nikoga sem tebe i mene. Tesko mi je da poverujem da smo najpronicljiviji, bolje da se pazimo. Mozda su i drugi njuskali pa dobili po njuski  Smile
mediji ćute! To je najšokantnije. A što se tiče internet pretrage, takođe sam prevrnula "nebo i zemlju" i nigde pokazatelja. Ništa! Osim da zida stambenu zgradu s dinkićem  Smile

[Edit by crni scorpion: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 08. Feb 2008, 17:39:59 od crni scorpion »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5496
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Mediji nisu toliko slobodni da pišu o svemu i svačemu kao što to neki misle. Možda bi jedino kurir i press pisali nešto o ovome, ali je njihov kredibilitet ravan nuli, pa ih, po običaju, niko ne bi ozbiljno shvatio. Ostali mediji su uglavnom, gotovo bez izuzetka, glasila neke političke partije, a čim sad i Dinkić ulazi u dil sa Divcem, mediji znaju da će po njih biti loše da sad ispituju tamo neku humanitarnu akciju neprikosnovenog patriote i dobročinitelja V.Divca. Ne bih da optužujem bez dokaza, ali ćutanje o nečemu je dobar indikator mutnih radnji.

Citat
Mozda su i drugi njuskali pa dobili po njuski  Smile

Nije isključeno da je neki savestan novinar pokušao da "iskopa" nešto o ovome, ali mu je rečeno da ne talasa. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 873
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Evo šta piše Biznis, danas, na 7. strani, pored ostalog:
... kako je Vlade Divac postao biznismen iz trećeg pokušaja. Prvo je hteo da pazari "Knjaz Miloš", ali je kupovinu obustavila  komisija za hartije od vrednosti Republike Srbije, a na ponovljenom konkursu, Divac se povukao. (Napomena: znamo čija je sada ovo fabrika!). Onda je hteo da kupi "Večernje novosti", tako što je sa malim akcionarima napravio sporazum da otkupi kompaniju registrovanjem nove kompanije sa zajedničkim kapitalom (uvek nudi istu "mustru"). Ali je ovu prodajju zaustavila Vlada Srbije, pa se Divac povukao i iz ove kupovine. A, hvala Bogu, znamo i čije su danas "Večernje novosti"! E, onda se nameračio na "Voda Vodu" i uspeo! Istim modelom, istom poslovnom manipulacijom ili mahinacijom... kako god. Jer Vojin Đorđević, za razliku od prethodnih kompanija koje je Divac želeo da kupi, nije imao "politička leđa", niti zaštitu jednog Beka, Miškovića, tra la la... nijeni važno, u sukobu sa biznismenom, opet je pobedila zakulisana politika. I oko svake kupovine bila je afera.
Pa ipak je neko u ovoj državi debelo zalegao i dopustio da se fizičkom licu i pored svih kompromitacija dozvoli da osniva humanitarni fond. A teško da je iko zalegao jer obožava Divčeve "trojke". Biće da tu leži razlog neproveravanja rada HOD-a (Humanitarne organizacije Divac!).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.