Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Хулигани напали аутобус ГСП-а  (Pročitano 8336 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 3310
Добро,дедер не претерујте....причате о стварима у које се не разумете узимајући извор дневне новине и алаве новинаре који под туђим притиском умеју свашта да напишу.... Сличних напада на аутобус са навијачима било је и протеклих година па никада није дизана толика бура око тога...не дешава се ово само код нас,верујте...

Далеко од тога да оправдам напад на цивиле,али некада се и такве ствари дешавају....  Smile

Прочитајте мало о свему...уђите озвиљније у проблематику слушајући праведно обе стране...па тек онда судите о квази горећем проблему државе и навијачима као злим људима...Нису б92 и блиц еликсири доброг информисања...

IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Proteklih godina...
Ja mislim da je bilo proteklih meseci...
Eto, kad su polupali autobus na NBG.. kad je to bilo... pre tri-cetiri meseca Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 3310
Proteklih godina...
Ja mislim da je bilo proteklih meseci...
Eto, kad su polupali autobus na NBG.. kad je to bilo... pre tri-cetiri meseca Smiley

Свакако да је било и протеклих месеци...али сам хтео да напоменем да се ради и о дужем временском периоду...Нови Београд је посао синоним за такве инциденте,поготово реон око Сава Центра...
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Добро,дедер не претерујте....причате о стварима у које се не разумете узимајући извор дневне новине и алаве новинаре који под туђим притиском умеју свашта да напишу.... Сличних напада на аутобус са навијачима било је и протеклих година па никада није дизана толика бура око тога...не дешава се ово само код нас,верујте...

Далеко од тога да оправдам напад на цивиле,али некада се и такве ствари дешавају....  Smile

Прочитајте мало о свему...уђите озвиљније у проблематику слушајући праведно обе стране...па тек онда судите о квази горећем проблему државе и навијачима као злим људима...Нису б92 и блиц еликсири доброг информисања...



Ajd kada se mi ne razumemo, ti nas prosvetli  Smile Uopste nije bitno da li se radi o navijacima, ili ne... mogao je bilo ko da navuce obelezja nekog BG kluba, a da pri tom uopste nema veze sa pomenutim... radi se o tome da se uzasne stvari desavaju i da svakodnevno to gledamo/trpimo. Nekada su ljudi na ulicama, po gradskom prevozu... itd itd itd... reagovali na bahato ponasanje pojedinaca, pa i vise njih odjednom... medjutim, danas svi izbegavaju da pogledaju u pravcu onih koji i psihicki, a vala i fizicki nasrcu na sve strane, da ne bi doziveli sudbinu koju ne zele ni sebi, a vala ni drugima.

Da se, ne daj Boze nikome, tvoja sestra nasla na mestu tog deteta koje je stradalo, ne bih rekla da bi napisao to sto jesi "Далеко од тога да оправдам напад на цивиле,али некада се и такве ствари дешавају....  Smile"  Smile

Kao sto je Anea napisala, proteklih meseci se desava i to intenzivno.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 3310
Мораћу да ти се обратим лично... Smile

Немам намеру да се бавим никаквим просветљивањем...ја сам навијач и мени је то довољна сатисфакција у овој комуникацији.Пратио сам раније твоје постове,и ти прво као женско а онда као неко ко верује штампи и преносивим информацијама,сигурно ниси неко ко ће објективно сагледати ствар...

Кажеш да се сличне ствари дешавају свакодневно....наведи ми кроз примере последње инциденте који су се десили....

...а као друго то дете како си га назвала није страдало...девојка се нашла на погрешном месту у погрешно време....могао је исто тако да је повреди и сукоб продаваца на пијаци или немарни комшија што поправља веранду викендом....
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ja sam godine proveo sa tobom...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 802
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Samsung 
Ti mentoli koji su napali bus po meni su svi samo ne Grobari jer koji je rezon da napadas svoje?

Naravno u celoj prici je to manje bitno vec da ne znam koji maloumni ljudi bacaju baklju u pun bus ljudi...kontam navijacki obracun bilo je toga i bice...al ne sme da se povredi obican prolaznik meni je to nedopustivo isto kao i koriscenje nozeva i slicnog... Smile
IP sačuvana
social share
EKOF NAVIJA ZA ZVEZDU!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
SonyEricsson k530i
Сличних напада на аутобус са навијачима било је и протеклих година па никада није дизана толика бура око тога...не дешава се ово само код нас,верујте...

Далеко од тога да оправдам напад на цивиле,али некада се и такве ствари дешавају....  Smile

Па,не би требало да се дешавају.И пусти друге и шта се код њих дешава,наше двориште је наш проблем.

девојка се нашла на погрешном месту у погрешно време....могао је исто тако да је повреди и сукоб продаваца на пијаци или немарни комшија што поправља веранду викендом....

Могао али није.Повредила ју је гомила ментола док је лепо седела у бусу.

_____________________________________

Uhapšen huligan koji je bakljom povredio devojčicu
Autor: J. Ilić, V. Z. Cvijić | Foto:v. lalić | 15.09.2009. - 09:18
Uhapšen huligan koji je bakljom povredio devojčicu

Beograd - Šesnaestogodišnja Katarina D., koja je u nedelju zadobila opekotine kada su huligani ubacili zapaljenu baklju u prepun gradski autobus, oseća se dobro i posle ukazane pomoći puštena je iz bolnice. Ipak, slika autobusa prema kojem lete kamenice, baklja koja gori, dim i panika putnika urezaće joj se u sećanje.

Kako saznaje „Blic“, zbog sumnje da je u nedelju ubacio baklju u autobus na liniji 53, policija je uhapsila M. I. (18). Privedena su još dvojica mladića za koje se veruje da su učestvovali u incidentu, dok se za ostalim napadačima još traga. Iako huligani nisu imali vidljiva obeležja nekog kluba, policija pretpostavlja je oko 30 mladića demoliralo autobus kod Beogradskog sajma jer su u njemu bili navijači Partizana.
U sličnim incidentima samo u proteklih mesec dana povređeno je petnaestak građana, a huligani su kamenicama i bakljama oštetili tri autobusa.
Sudija Zoran Šešić, iz Prvog opštinkog suda u Beogradu, kaže za „Blic“ da se pred sud retko privode stvarni izgrednici i da se obično sudi sporednim učesnicima u incidentima.
- Problem je što policija retko hapsi kolovođe i vođe navijača. Kada se dogode veliki izgredi, obično se privedu oni koji su bili sporedni učesnici. Kada se desi da se privede vođa, on se ne tereti za ozbiljne prekršaje nego, na primer, zbog utrčavanja na teren. Međutim, ni kazne određene zakonom nisu bile dovoljne. Krajem avgusta ove godine one su povećane. Nove odredbe stupile su na snagu juče, pa će se tek sad videti da li će veće kazne uticati na smanjenje nereda - objašnjava sudija Šešić.
Gordana Čolić, šef Trećeg opštinskog tužilaštva, kaže za „Blic“ da bi sudovi radi prevencije morali da izriču kazne bliže maksimumu.
- To nisu deca, to su ljudi koji prave ozbiljne probleme. Treba da se preispitaju uloge klubova jer su vođe navijača imale dugo njihovu podršku. Neophodno je da se klubovi jasno i javno ograde od vođa navijača, koje podstrekavaju na nerede, i da prekinu da im pružanju bilo koju vrstu podrške. To bi veoma pomoglo da se smanji broj incidenata - kaže tužilac Čolić.
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas posle napada huligana na autobus gradskog prevoza izjavio je da je to još jedno upozorenje za sve.
- Krajnje je vreme da se spreči teror koji pojedinci sprovode nad većinom Beograđana. Više puta sam ponavljao da postoje organizovane grupe koje samo traže povod za okupljanje, a onda pod izgovorom da je reč o patriotizmu, ljubavi prema nekom klubu ili šta god, maltretiraju građane i uništavaju grad. Smatram da je ovo ozbilno krivično delo ugrožavanja opšte sigurnosti i očekujem da se počiniocima izreknu maksimalne kazne kao opomena svima - rekao je Đilas.
Kriminolog Dobrivoje Radovanović kaže da osim relativno blage kaznene politike, jedan od razloga za porast nasilničkog ponašanja na sportskim terenima je dugo trajanje sudskih postupaka.
- Problem je i u komplikovanom procesu dokazivanja krivice i suđenja dovode do toga da je efekat tako izrečene kazne na kraju ravan nuli. Istraživanja pokazuju da kod grupnog kriminala, ukoliko sankcija nije brza, postaje svejedno da li će ona ikada biti izrečena. Možete im zapretiti bilo čim, ali ako ne reagujete odmah, oni neće imati svest o onome što su uradili - smatra kriminolog Dobrivoje Radovanović.

Ko navijačima plaća advokate?
Gordana Čolić, šef Trećeg opštinskog tužilaštva, kaže da gotovo niko od izgrednika nema advokata po službenoj dužnoti, pa se može postaviti pitanje ko plaća njihovu odbranu budući da se radi mlađim i nezaposlenim prestupnicima.

Hronologija incidenata
27. avgust - Dva navijača su teže, a desetak ih je lakše povređeno posle utakmice između Crvene zvezde i Slavije.
23. avgust - Dvojica maloletnika u Čačku su kamenovali autobus sa navijačima fudbalskog kluba Partizan koji se vraćao iz Ivanjice sa utakmice Javor i Partizan.
23. jul - Na autobuskoj stanici kod „Sava centra“ u autobusu na liniji 17 potukli su se navijači Partizana i Crvene zvezde, pri čemu je lakše povređen 38-godišnji D. V., a navijači su ubacili i zapaljenu baklju, što je izazvalo opštu paniku među putnicima.

__________________________________________

Значи,дефинитивно нису гробари...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Мораћу да ти се обратим лично... Smile

Немам намеру да се бавим никаквим просветљивањем...ја сам навијач и мени је то довољна сатисфакција у овој комуникацији.Пратио сам раније твоје постове,и ти прво као женско а онда као неко ко верује штампи и преносивим информацијама,сигурно ниси неко ко ће објективно сагледати ствар...

Кажеш да се сличне ствари дешавају свакодневно....наведи ми кроз примере последње инциденте који су се десили....

...а као друго то дете како си га назвала није страдало...девојка се нашла на погрешном месту у погрешно време....могао је исто тако да је повреди и сукоб продаваца на пијаци или немарни комшија што поправља веранду викендом....


Verujem stampi... Smile zanimljiva konstatacija Smile inace mi je veoma drago sto se bar neko nasao ko "objektivno  sagledava stvari" Smile Cela prica definitivno nema nikakve veze sa navijanjem. Upravo sredstva javnog informisanja svako huliganstvo pripisuje navijacima, sto kao sto rekoh ne mora da znaci.
Eventualni sukob prodavaca na pijaci ne bih komentarisala, ali popravljanje verande zaista moze da se podvede pod "pogresnom mestu u pogresno vreme", jer nije iskljuceno da moze da se dogodi, mada moze i mora da se spreci prethodnim radnjama pre zapocinjanja odredjenog posla. Medjutim, napad na autobus je bio nameran, ne slucajan. To dete, hvala Bogu, nije stradalo na onaj nagori moguci nacin, ali svakako jeste u vidu opekotina, s tim da se necu osvrnuti i na psihicko stanje u kome se nalazi, kao i kako ce se to i da li ce se odraziti na nacin zivota koji joj tek predstoji. Inace, okreni se, osvrni se, pa ces primetiti i incidente koji nisu propraceni novinarskim clancima... ono sto eventualno jeste, verovatno si i sam procitao/cuo/video. I za kraj... to sto sam zensko iskljucivo moze da znaci da neke situacije (mozda) emotivnije posmatram/dozivljavam od pripadnika jaceg pola, a opet... ni to ne mora da znaci Smile

p.s
da, oslovila sam je kao "dete" bez ikakve uvrede, jer neko ko ima sesnaest godina, jos uvek ne moze da se svrsta u "devojku".
« Poslednja izmena: 15. Sep 2009, 12:04:40 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
Nokia 3310
А где су толико цењени примери....драга навијачице ?  Smile
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Nadam se da ne ocekujes da ti nabrajam... dragi navijacu? Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.