Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hteo bi da naucim programski jezik c# ?  (Pročitano 11524 puta)
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
HTC Desire HD
Sve sami znalci na ovoj temi.
....
Generalno PHP nije cak ni jezik, a moze da ti donese neku sitnu lovu, ali nikad se neces vinuti daleko sa time.

Vidi se koliki si znalac Smiley

Pa ajde prosvetli nas sa svojim obzervacijama, molim te

Evo ja cu da te prosvetlim:

1) "Generalno PHP nije cak ni jezik, a moze da ti donese neku sitnu lovu, ali nikad se neces vinuti daleko sa time."
-  PHP jeste jezik. Nije programski, vec skripting, ali jeste jezik, odnosno sintaksa. A je l' bi mogao molim te da obrazlozis zasto nece `da se vine daleko` sa PHP? To je apsolutno relativno.

2) "Za front end, HTML5, jQuery, JSON, xml, xslt, javascript..." - Je l' si ti siguran da znas o cemu pricas? JavaScript je scripting language, jQuery je biblioteka sa funkcijama za JavaScript a JSON je format za razmenu podataka. Ova tvoja recenica pokazuje koliko ti pojma nemas o tome sto pises, a i dalje ironicno nazivas ostale znalcima.

3) "itd." - Da si tih 7 godina ulozio u ucenje maternjeg jezika, bio bi mnogo pametniji.

Momce, ja sam momku pruzio informacije o tome sta da uci, da bi mogao da se bavi programiranjem u web tehnologijama.

3) Ovo pod tri ne bi ni komentarisao, jer se na tebi vidi da si bash mnogo ulozio u svoj maternji jezik. Takodje taj podatak govori o tvom poimanju realnosti u kome su najpametniji oni koji dobro "barataju" maternjim jezikom.

Aj sad ako imas sta pametno da kazes momku koji je pokrenuo temu, izvoli, ako ne prestani da nas gnjavis svojim   "mudrostima".

Ok, stavka 3 sa strane - zasto ne prokomentarises prve 2? Zato sto si shvatio koliko ne znas, pa te je malo sramota, ali i to je kul. Sto pre shvatis, bolje za tebe. Postujem.

Sto se tice zadnje recenice: da, imam sta pametno da kazem, ali sam to vec i rekao. Pismeni ljudi citaju. A sto se tice mudrosti, nisu to moje mudrosti, ja sam ih samo naucio, i tvrdim da ih znam. Tvrdis isto to i ti, samo lazno.

Znas li zasto se PHP koristi na vecini sajtova?

Zato sto moze da se nauci za 3-6 meseci.

Zasto je FB pisan u PHP-u? Zato sto je drugar Zukenberg to znao da koristi.

PHP moze da se nauci za 6 meseci? Isto tako moze i Python, i Java, i C/C++/C#. Pitanje je samo koliko ces znanje da imas posle tih 6 meseci.

Sto se tice Facebook i PHP, da, koriste PHP zato sto je postojeci kod vec bio kucan u PHP. Medjutim, ne kuca se vise PHP, nego C++, pa koriste HipHop da konvertuju PHP u C++[1].

[1] http://developers.facebook.com/blog/post/2010/02/02/hiphop-for-php--move-fast/

EDIT: Permutovao sam PHP i C++.
« Poslednja izmena: 13. Avg 2012, 14:25:28 od Serbian_Thug »
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Samsung S7
- zasto ne prokomentarises prve 2? Zato sto si shvatio koliko ne znas, pa te je malo sramota, ali i to je kul. Sto pre shvatis, bolje za tebe. Postujem.


Sta tu ima da se komentarise, to sto si napisao je tacno, sta imam tu da dodam, ja sam napisao na sta da baci akcenat kad bude birao sta ce da uci.

Ovo "konvertovanje" ne smem ni da komentarisem. To je kao da imas porshea, pa ga onda odvezes u neku radioonicu u "Orange County"-u  da ti ga zbudze da radi kao jugo.

Pojasnicu svoju tvrdnju o PHP ucenicima.

PHP kurs moze da se savlada za 6 meseci i da iznedri skriptera koji moze da se snadje kad mu PHP kod dodje pod ruku.

Ostale prave programske jezike, mozes isto tako da naucis za 6 meseci, ali kad ti neko pokaze framework koji se koristi u firmi sa sve naprednim tehnikama (BDD, mock, IOC, design patterns, unit testing, integration tests..., repository) ima da ti se smrze govno u dupetu.





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
HTC Desire HD
- zasto ne prokomentarises prve 2? Zato sto si shvatio koliko ne znas, pa te je malo sramota, ali i to je kul. Sto pre shvatis, bolje za tebe. Postujem.


Sta tu ima da se komentarise, to sto si napisao je tacno, sta imam tu da dodam, ja sam napisao na sta da baci akcenat kad bude birao sta ce da uci.

Zbog toga ti i kazem da ne pricas na temu koju ne poznajes dovoljno, a narocito nemoj da vredjas ostale ucesnike u diskusiji time sto ces ironicno da ih nazivas znalcima.

Ovo "konvertovanje" ne smem ni da komentarisem. To je kao da imas porshea, pa ga onda odvezes u neku radioonicu u "Orange County"-u  da ti ga zbudze da radi kao jugo.

To konvertovanje ima mnogo smisla. Da ne bi i dalje kucali PHP koji ce na serveru da obradjuje podatke, kucaju ono u cemu im je mnogo lakse, i sto ce da ubrza platformu. Kako god, to nisam ja izmislio, nego inzenjerski tim iz Facebook-a, ja samo prenosim informaciju.

Pojasnicu svoju tvrdnju o PHP ucenicima.

PHP kurs moze da se savlada za 6 meseci i da iznedri skriptera koji moze da se snadje kad mu PHP kod dodje pod ruku.

Ja cu da naucim coveka prosecne inteligencije da cita PHP kod uz pomoc Google-a za manje od mesec dana. To ne znaci da ce taj neko biti programer, jos manje znaci da bih ja licno zaposlio kod sebe nekog sa takvim znanjem. Milsim, kapiram ja sta ti hoces da kazes, i sve je to fina podloga za dalje ucenje, ali za 6 meseci tesko da moze neko da postane ozbiljan programer.

Ostale prave programske jezike, mozes isto tako da naucis za 6 meseci, ali kad ti neko pokaze framework koji se koristi u firmi sa sve naprednim tehnikama (BDD, mock, IOC, design patterns, unit testing, integration tests..., repository) ima da ti se smrze govno u dupetu.

Kakve sad veze imaju unit testovi, radna okruzenja(framework) i skladista(repositories)? Svaka firma ima svoje zahteve. Firma za koju ja radim recimo trazi samo osnovno poznavanje klijenata za poznate Version Control sisteme, i vrlo mlako poznavanje pisanja testova za kod koji web developeri kucaju. Prave testove kuca tim koji je za to zaduzen.

Sve na stranu, ovde bi trebalo da se vodi diskusija o tome koje jezike treba pocetnik da krene da savladava, kako bi sto kvalitetnije zaronio u web development.
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Samsung S7

1) Zbog toga ti i kazem da ne pricas na temu koju ne poznajes dovoljno, a narocito nemoj da vredjas ostale ucesnike u diskusiji time sto ces ironicno da ih nazivas znalcima.

2) Sve na stranu, ovde bi trebalo da se vodi diskusija o tome koje jezike treba pocetnik da krene da savladava, kako bi sto kvalitetnije zaronio u web development.

1) Ma o cemu bre pricas covece, koju to temu ne poznajem dovoljno? Web tehnologije ili maternji jezik?

2) Pa ti odgovori su mu i prezentovani. (Pored programskog jezika sta jos moze da izuci)

Drugo da si radio ozbiljne projekte, prepoznao bi sta sam napisao o naprednim tehnikama.
Ovako ja ti pokazem sumu, a ti mi deklamujes koje vrste drveca su u prvom redu.

Drugo (repository je pattern, BTW, al ajde necu sad to da ti nabijam na nos)

-------------------- najsveziji oglas - nasao pre par minuta na netu ------------

Senior PHP Web Developer
About the Job

Senior PHP Developer ( PHP / PHP5 / HTML / XHMTL / CSS / JavaScript / LAMP )
Exciting opportunity for a PHP Developer with an E- Commerce background who has the ability to jump in with both feet in an established company who have been demonstrating unprecedented growth for over 10 years now. Successful PHP Developers will have experience with PHP5, HTML, XHMTL, CSS, JavaScript and LAMP
What you will be doing...
Working on some of the most up-to-date technology with some of the most exciting campaigns that the Entertainment idustry has to offer.
Do you have experience in?
PHP5
MySQL
LAMP
CSS
HTML
XHTML
JavaScript

We would also like you to…
jQuery..
MVC patterns..
Ruby on Rails..
ActionScript3..
Objective C..
E-Commerce.. Experience

Senior PHP Web Developer
SEARCHABILITY (UK) LTD•£27,000 - £30,000
3 days ago

------------------------------------------------------------------------------

Senior PHP Developer - London
About the Job

Senior PHP Developer - London
PHP / MySQL / JavaScript / HTML / CSS / Symfony
A very exciting client of ours who are backed by the funders of Facebook and Spotify and founders of Skype, are looking for an exceptional PHP developer to join their dynamic team.
The successfully PHP developer will be responsible for building highly available / scalable mobile infrastructures, especially interacting with mobile devices.
Requirement:
JavaScript, HTML5, CSS
Expert PHP5 / MySQL5
Solid understanding of OOP, design patterns, data structures and algorithms
Symfony 2
Wordpress
University degree
Portfolio of awesome websites you've designed and built
Loads of passion and enthusiasm and ability to pick new concepts quickly.
This is a really great opportunity for a Senior PHP Developer to become part an exciting cutting edge company, offering a very attractive salary and possible stock options

Senior PHP Developer - London -- 35.000
************************************************************


Senior Core Java Developer - Trading Systems Vendor
About the Job

Senior Java Developer/Software Engineer - Core Java, J2SE, Sybase, Oracle, Spring, Hibernate, Scrum, Agile, C#, Software Vendor, Multi Threading, Concurrency

Trading Systems Software Vendor. City of London.

£50K - £70k + Benefits + Bonus

Harrington Starr is working with an award winning Trading Systems Software Vendor to find a Senior Java Developer to work on their core Repo Trading product.

As the Senior Java Developer (J2SE, Concurrency, C#) you will be working on the core development of award winning and industry leading Repo Trading software. This software is currently being re-engineered and completely updated with the latest Core Java technology. You will be using the Scrum and Agile methodologies and will be able to work in either in a team or individually on a key piece of the development of this software.

This Trading System Vendor has increased their market share through growth and recent acquisitions and is consistently looking to enhance their position through development. This hire is being made due to the need to have the software consistently up-to-date.
Excellent knowledge of Core Java (J2SE) - Essential
Good experience of Multi Threading and Concurrency within Core Java - Essential
Knowledge of the Scrum methodology - Essential
Knowledge of Sybase and Oracle - Highly Beneficial
Experience with C# - Beneficial
Knowledge of Spring and Hibernate - Beneficial
This is a great opportunity for a Senior Java Developer (J2SE, Concurrency, C#) to join one of the leading Trading Systems Software Vendors and work using the Scrum and Agile methodology. You will use the latest Core Java and Multi Threaded technologies and will be able to drive the development of this product
« Poslednja izmena: 13. Avg 2012, 15:14:09 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
HTC Desire HD

1) Zbog toga ti i kazem da ne pricas na temu koju ne poznajes dovoljno, a narocito nemoj da vredjas ostale ucesnike u diskusiji time sto ces ironicno da ih nazivas znalcima.

2) Sve na stranu, ovde bi trebalo da se vodi diskusija o tome koje jezike treba pocetnik da krene da savladava, kako bi sto kvalitetnije zaronio u web development.
1) Ma o cemu bre pricas covece, koju to temu ne poznajem dovoljno? Web tehnologije ili maternji jezik?

Web tehnologije. Ne poznajes dovoljno te iste tehnologije o kojima govoris, a savetujes nekom da ih uci/koristi. Kako znam da ih ne poznajes dovoljno? Napisao sam ti u proslom postu.

2) Pa ti odgovori su mu i prezentovani. (Pored programskog jezika sta jos moze da izuci)

Jesu mu prezentovani, ali si mu dao odgovor na temu koju ne poznajes dovoljno, po treci put ti kazem. To sto si mu rekao da uci jQuery i JSON bi bilo smesno da nije tuzno.

Drugo da si radio ozbiljne projekte, prepoznao bi sta sam napisao o naprednim tehnikama.
Ovako ja ti pokazem sumu, a ti mi deklamujes koje vrste drveca su u prvom redu.

Da sam radio ozbiljne projekte? To na cemu ja radim zadnje 3 godine, mozes da vidis i na mom profilu, na mom blogu, a i generalno svuda na internetu. Ako si ti radio i jedan sajt koji ima makar 10ti deo broja posetilaca sajta koji ja redovno odrzavam, evo ja ti skidam kapu.


Drugo (repository je pattern, BTW, al ajde necu sad to da ti nabijam na nos)

Ja ne znam na sta ti mislis kada kazes repository(a ni pattern koji je za mene sablon, za ovo ili ono), ali repository je engleska rec koja prevedena na srpski znaci skladiste, a u kompjuterskim recnicima predstavlja skladiste podataka, uglavnom koda. Repository se uglavnom koristi da se ukaze na skladista VCS sistema[1], a najpoznatjiji besplatni online takav servis je GitHub[2].

[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Revision_control
[2] http://en.wikipedia.org/wiki/GitHub
« Poslednja izmena: 13. Avg 2012, 15:17:46 od Serbian_Thug »
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Samsung S7

Da sam radio ozbiljne projekte? To na cemu ja radim zadnje 3 godine, mozes da vidis i na mom profilu, na mom blogu, a i generalno svuda na internetu. Ako si ti radio i jedan sajt koji ima makar 10ti deo broja posetilaca sajta koji ja redovno odrzavam, evo ja ti skidam kapu.

 Svaka firma ima svoje zahteve. Firma za koju ja radim recimo trazi samo osnovno poznavanje klijenata za poznate Version Control sisteme, i vrlo mlako poznavanje pisanja testova za kod koji web developeri kucaju.

Jesu mu prezentovani, ali si mu dao odgovor na temu koju ne poznajes dovoljno, po treci put ti kazem. To sto si mu rekao da uci jQuery i JSON bi bilo smesno da nije tuzno.


Sta, sad se meri kvalitet izrade brojem posetilaca?

Jaka vam firma kad su vam tako niski kriterijumi, ko zna na sta lici taj cod sto vam pisu ti scripteri.

Pogledaj gornje oglase sto sam postovao, pa se naplaci koliko je tuzno (da nije istinito)

BTW kad se vec ku*cis svojim znanjem bolje bi ti bilo da popravis sopstveni sajt.

[customcontact form=4]
« Poslednja izmena: 13. Avg 2012, 15:28:52 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Mozilla Firefox 17.0
mob
HTC Desire HD

Da sam radio ozbiljne projekte? To na cemu ja radim zadnje 3 godine, mozes da vidis i na mom profilu, na mom blogu, a i generalno svuda na internetu. Ako si ti radio i jedan sajt koji ima makar 10ti deo broja posetilaca sajta koji ja redovno odrzavam, evo ja ti skidam kapu.

 Svaka firma ima svoje zahteve. Firma za koju ja radim recimo trazi samo osnovno poznavanje klijenata za poznate Version Control sisteme, i vrlo mlako poznavanje pisanja testova za kod koji web developeri kucaju.

Jesu mu prezentovani, ali si mu dao odgovor na temu koju ne poznajes dovoljno, po treci put ti kazem. To sto si mu rekao da uci jQuery i JSON bi bilo smesno da nije tuzno.


Sta, sad se meri kvalitet izrade brojem posetilaca?

Jaka vam firma kad su vam tako niski kriterijumi, ko zna na sta lici taj cod sto vam pisu ti scripteri.

Pogledaj gornje oglase sto sam postovao, pa se naplaci koliko je tuzno (da nije istinito)

BTW kad se vec ku*cis svojim znanjem bolje bi ti bilo da popravis sopstveni sajt.

[customcontact form=4]


Predajem se - pobedio si. Iskreno sam mislio da ces posle par postova da skapiras da nisi u pravu, i da lepo to i napises, ali nema sa tobom rasprave. Cestitam.
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.75
mob
Samsung S7
Molim lepo, na usluzi, raskrinkavam samozvane "experte i blogere". Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.