Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrvatski nadrilekar zamalo ubio devojčicu, spasili je u Beogradu  (Pročitano 475 puta)
07. Mar 2014, 12:18:42
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Opera 12.16
mob
Apple iPhone SE 2020
Hrvatski nadrilekar zamalo ubio devojčicu, spasili je u Beogradu



Desetogodišnja devojčica Anastazija M. bolovala je od dijabetesa i bila je zavisna od insulina, a optuženi nadrilekar Miroslav Rimarčuk joj je od avgusta do oktobra 2011. propisao tuširanje hladnom vodom, ispijanje čajeva nepoznatih sastojaka i mazanje tela supstancama bez učinka, tzv. “belog” i “plavog” produkta uz minimalan unos insulina.

Terapiju u zaprešićkoj “Klinici Rimarčuk” taj hemijski tehničar po struci je roditeljima, prema optužnici, naplatio 6.000 evra, a uskoro će mu početi suđenje na zagrebačkom Opštinskom kaznenom sudu pod optužbom za nadrilekarstvo.

– Našoj kćeri je propisao posebnu prehranu bez soli s dosta limuna, tuširanje hladnom vodom uz pojačanu fizičku aktivnost, a supruzi je rekao da dete maže po trbuhu “belim” i “plavim” produktom. Davao joj je kapi koje je uzimala pre obroka i tvrdio je da je sve to potrebno da bi joj se organizam regenerisao. Pored boravka u njegovoj klinici kćer nam je malaksala, bila je mršava i više nije mogla hodati. U Beogradu su joj jedva spasili život – svedočio je u istrazi otac devojčice Goran M.

Rimarčuku preti pet godina zatvora zbog nadrilečenja deteta i još četiri žrtve. Tereti se da je od avgusta 2011. do septembra 2013. u Zaprešiću u klinici, koja nije registrovana za pružanje medicinskih usluga, nego za negu i regeneraciju tela, uveravao klijente da će im pružiti medicinske tretmane i da će doživeti potpunu regeneraciju tela. Tvrdio im je da će im uzimanjem “belog” i “plavog” produkta, tuširanjem hladnom vodom i posebnom prehranom organizam ojačati i da će se izlečiti.

Na spasonosnu regeneraciju je naseo i stomatolog Aleksandar Brajević iz Crne Gore, koji se htio rešiti ožiljka na ruci.

– Rekao mi je da u njegovoj klinici ostanem 15 dana radi tretmana i da dan košta 500 evra, a za 6000 evra mi je garantovao uspešno lečenje. U martu lane propisao mi je tuširanje hladnom vodom i mazanje emulzijama. Nakon tri dana nisam video nikakve rezultate i shvatio sam da je reč o blefu i to sam mu i rekao – svedočio je u istrazi Brajević. Rimarčuk mu je vratio 4800 eura.

“Lečio” je i još dve žene, koje su bolovale od karcinoma i koje su u međuvremenu od bolesti umrle.

– “Tamni produkt” je nanosio na krpu i stavljao mi ga na prsa i trbuh. Nije objašnjavao o čemu je reč nego da to izvlači loše stvari iz organizma – svedočila je Marija Č. ,koju je “lečio” 2013.

Rimarčuk se branio da se njegova firma bavi regeneracijom tela i da nema veze s medicinom.

– Nikome ne tražim da dolazi k meni. Ljudi dolaze sami i svakome kažem da nisam doktor i da to nije medicina. Ja samo pomažem i širim edukaciju. Radim regeneratore koji se dobivaju ekstrakcijom metala putem pepela iz toplane, a to su neopasne tvari. Telo samo pokaže, odnosni moji produkti, što ne valja. Neki su ljudi ozdravili. Ja ne koristim termine lečenja i ne priznajem lekove – branio se Rimarčuk u istrazi.

Izvor: Večernji list via Pravda.rs
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.