Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 09:37:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hrist nije umro na krstu!  (Pročitano 15642 puta)
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Dalje........sta da se odlucim?

Контрадикторност:

Isus Hrist je Aramejac nikad nije bio jevrejin

Gledaj to ovako ,slazem se da je bio Hebrejin

Hebrejski Jezik=Jevrejski narod

А шта му онда дође "Хебрејин"?
 
Isus je pricao Aremijski,Hebrejski,i po rodjenju je Jevrejin a verovao je u totalno nesto drugo.U tome je poenta......

Дакле БИО ЈЕ ЈЕВРЕЈ. Ето шта човек каже за сина божјег лично.  Smile

Sta ti mislis sta je Srbin jevrejske vere?? Samo nemoj ono molim te svi Srbi su pravoslavci jer nije bas tako u praksi.

Никад чуо за дотичног. А и мислим да јевреји не примају у своје редове.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Hebreji ili Jevreji jedno te isto.

Ali prica oko tkzv Jevrejske religije je malo zajebanije prirode. Judaizam iako se pretstavlja kou uniformna religija svih Jevreja - pa i onih koji su pricali Aramejski - nije bas tako uniformna kao sto se to cini na prvi pogled. Iako svi postuju Toru - bibliju, razlikuju se tumacenja i nivoi striktnosti u pracenju zakona. Samim tim i mnoge sekte postoje u judaizmu. U Hristovo vreme ortodoxni jevreji su bili najbrojniji i oni su imali vlast u rimsko vreme. Sa druge strane postojali su razni religijsko/politicki pokreti koji su se borili protiv "kvinslishke" vlade i Rima. Medju njima su bili zionisti - kao najradikalniji - koji su danas vecina u Izraelu. Od drugih zanimljivi su eseni - pravac judaizma koji je prihvatio Hristovo ucenje kao nadogradnju Tore i prihvatio njega kao proroka. Oni se danas smatraju ranim gnostockim Hriscanima - i smatra se da je Hrist odrastao medju Esenima. Naravno sve su ovo nagadjanja ali ima dosta pisanoga o tome.

@ L0oDAk_zAUvEk

Mislila si na "Sveta krv sveti gral" - samo budi pazljiva kad citas tu knjigu - to je popularno stivo i ima dosta nagadjanja bez mnogo dokaza. Kad malo porastes ima dosta ozbiljnijih knjiga na slicnu temu - ako te i dalje bude interesovalo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7
Citat
Контрадикторност:

Quote from: Herros on 29-10-2006, 15:58:18
Isus Hrist je Aramejac nikad nije bio jevrejin

Tu je receno u pravcu religije.

Bas ovde sam to naglasio

Isus je pricao Aremijski,Hebrejski,i po rodjenju je Jevrejin a verovao je u totalno nesto drugo.U tome je poenta......

Дакле БИО ЈЕ ЈЕВРЕЈ. Ето шта човек каже за сина божјег лично.  Smile



Citat
Никад чуо за дотичног. А и мислим да јевреји не примају у своје редове

DR.Milan Levin inace je bio prodekan na FONU u moje vreme studiranja ...tamo 1995 godine.....jako pametan covek,i vrstan sociolog.
Mada ima dosta primera .......elem back on topic.




IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
LG 4X HD
Jevreji, hebreji, svejedno, prvo su nazivani Izraelcima. Vecina od 12 plemena je nestalo, i najbrojnije je ostalo Judino pleme. Izraz jevreji potiche od naziva "Judas"(chita se kao Dzudas). Mislite da je sluchajno shto se hristov izdajnik zove bash Juda. Btw, hebrejski se sada zove ivrit, poshto u Izraelu Jevreji nisu vecina

Juda izdajnik? Smile  razmisli malo,da Juda nije uchinio to shto jeste Hrishcanstvo nikada ne bi ni zazivelo,ostalo bi samo josh jedna sekta kojih je u to vreme bilo puno.Da Hrist nije razapet na krstu da li bi se mi danas krstili?Krst nije u Isusovom uchenju pre raspeca pominjan uopshte u bilo kom kontekstu.Da nije razapet nebi ni vaskrsnuo...
Juda je jedan najzasluznijih  ljudi za hrishcanstvo,tretirati Judu kao izdajnika je apsurdno (poshto je sve to ionako Bozja volja)
Kazete da je Isus bio Jevrejin samo po rodjenju ali je verovao u neshto drugo pa znachi nije bio stvarno Jevrejin,i Juda je bio Jev. samo po rodjenju a verovao je u Isusa pa znachi ni on nije bio stvarno Jevrejin.I zaqshto su onda hrishcani toliko kivni na Jevreje?U ostalom,Rimljani su razapeli Isusa kao obichnog kriminalca pa niko na njih nije kivan,Juda je samo pokazao prstom. 
Ako posmatramo stvari da je sve to Bozja volja,onda je i raspece Bozja volja i o nekakvom zrtvovanju Isusovom ne moze biti rechi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ako posmatramo stvari da je sve to Bozja volja,onda je i raspece Bozja volja i o nekakvom zrtvovanju Isusovom ne moze biti rechi.


Dobro si ti primetio - ja bi rekao ipak da je bila Hristova volja a boziji zakon - a onaj ko veruje u zrvu... Smile...eh.. nek veruje. Ignorance is bliss - kazu moje komsije englezi.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7
Citat
uda izdajnik? Smile  razmisli malo,da Juda nije uchinio to shto jeste Hrishcanstvo nikada ne bi ni zazivelo,ostalo bi samo josh jedna sekta kojih je u to vreme bilo puno.

Slazem se ,ali zamisli da je bio ziv jos 30 godina?Ko zna koja bi cuda izvodio,koliko bi znanja ljudima preneo.........i to je pitanje.Mozda nije poenta u tome da covek bude mucen i ubijan da bi ga ostali slusali?Vidis Izraelci su se zajebali kad su pokusali da ubiju Muhameda,nije im poslo za rukom ,a vidis koliko muslimana ima danas.Pa pazi zamisli da glupaca Eva nije pojela jabuku?Pa mi bi svi bili danas u raju........ Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Internets. Serious fucking business.

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2844
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung krsh
Ma ko vas jebe,istina o Hristu vala mi nece pomoci da ne dobijem oskara iz geosa. Jevreji primaju u svoje redove. Obavi Gjur, to jest idi godinu ili 2 u sinagogu, poshtuj zakone u Tori (makar dok te rabin gleda; nije preporuchljivo ponuditi rabina sendvichom sa slaninom), i daj da ti glavni rabin u oblasti potpishe potvrdu da si obavio Gjur i onda mozesh da budesh zvanichno jevrejin. Nishta toliko teshko. Jeste dosadno(znam tipa koji te radio, ja ne moram, po Halahi sam jevrejka i to je dovolno), ali nije nemoguce
IP sačuvana
social share
http://img53.imageshack.us/img53/4131/boinggx6qy9.gif[/img][/url] If you can read this you don't need glasses
Anonymous... Because none of us is as cruel as all of us!
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Bez prava na potpis
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 2641
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
@Herros:

Знаш ли ти уопште шта чини нацију?

Hint: није религија.

Da Hrist nije razapet na krstu da li bi se mi danas krstili?Krst nije u Isusovom uchenju pre raspeca pominjan uopshte u bilo kom kontekstu.

Разапињање на крст нема везе са крштењем.

Симболика крста у данашњем хришћанству такође нема везе са Исусовим разапињањем, до триста и неке године симбол хришћанства је била риба а четворокраки крст је узет јер у Египатским симболима његово значење представља "спаситеља". Понављам, Христ је разапет на слову Т а не на крсту.
« Poslednja izmena: 31. Okt 2006, 18:02:23 od Reloader »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Samsung S7
@Herros:

Знаш ли ти уопште шта чини нацију?

Hint: није религија.

Da Hrist nije razapet na krstu da li bi se mi danas krstili?Krst nije u Isusovom uchenju pre raspeca pominjan uopshte u bilo kom kontekstu.

Разапињање на крст нема везе са крштењем.

Симболика крста у данашњем хришћанству такође нема везе са Исусовим разапињањем, до триста и неке године симбол хришћанства је била риба а четворокраки крст је узет јер у Египатским симболима његово значење представља "спаситеља". Понављам, Христ је разапет на слову Т а не на крсту.

Obracas se meni,a qvotovao si nekog drugog?

Citat
Знаш ли ти уопште шта чини нацију?

BTW naglasio sam da ne mislim na naciju vec na religiju...........

Znaci Isus Hrist je bio rodjeni Jevrejin(nacija),ali nije bio Jevrejske vere....
Da li ti je sad jasno na sta sam mislio.

Sledeci put kad mi postavis pitanje
Citat
Zнаш ли ти уопште шта чини нацију?

procitaj sta sam napisao
 procutaj sta sam rekao

Citat
Gledaj to ovako ,slazem se da je bio Hebrejin ali nije bio Jevrejske vere.

 Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Pa sad smo ga valjda uboli - nije pripadao ortodox judaizmu jer se borio protiv jevreja na vlasti i protiv fariseja u sinagogama - to je potvrdjeno. Koje je bio religije je tesko reci ali je sigurno bila neka (opet) judaisticka sekta. Pitanje je koliko je to bitno sobzirom na temu 0 "Hrist nije umro na krstu" .  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 09:37:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.