Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 ... 94 95 97 98
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HowTo: Instalacija phpBB foruma (Jedina tema za pitanja...)  (Pročitano 107826 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone 6S
Treba mi jos jedna stvar. Hteo sam da promenim temu - style na forumu. Promenio sam postojecu prosilver u neku drugu, koja je "centralizovana", odnosno ima uzi prikaz od prosilvera, koji se prikazuje celom sirinom. Problem je u prikazivanju nekih postova ge su linkovane slike. Board mi je podesen da prikazuje slike do 1600x1200 px, a ovaj novi style po mojoj proceni ne moze da prikaze vise od 640x480. Da li postoji neki nacin da se sredi prikaz ovih slika?


I samo jos jedno pitanje u vezi baze. Da li se vrednosti koje su navedene za velicinu baze, odnose na nekompresovanu bazu ili na kopresovanu? Da li ako je meni nekompresovana baza recimo 75 mb, a kompresovana oko 7 mb, a u phpmyadmin-u stoji da je najveca dozvoljena velicina 50 mb, to znaci da moram da povecam vrednost na 75 mb, ili se posmatra ova kompresovana velicina? I sta se desava ako je nekopresovana baza 75 mb, a vrednost upisana u phpmyadmin-u 50 mb, a ipak uspem da uradim backup baze? Juce sam uradio redovan backup baze, velicine 75 mb, sa upisanim vrednostima do 50 mb, a velicina kompresovane baze je identicna kao i kada u phpmyadmin-u upisem neku vecu vrednost, recimo 75 mb, ili 100 mb. Interesuje me da li je sve bekapovano na ovaj nacin? Malo je konfuzno pitanje, ali nadam se da moze da se razume.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Da li postoji neki nacin da se sredi prikaz ovih slika?
Sta u konkretnom slucaju znaci "srediti prikaz tih slika?
Mozes u css da stavis max-width da bude recimo 640 i onda nece "probijati" ili staviti da polje sa porukom ima overflow sa scrollbarovima...
Citat
Da li se vrednosti koje su navedene za velicinu baze, odnose na nekompresovanu bazu ili na kopresovanu?
Koje vrednosti?
One koje dobijes kad kupis hosting (ako uopste danas postoje limiti za to) ili neke druge?
Sta upisujes gde u phpMyAdmin?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone 6S
Sta u konkretnom slucaju znaci "srediti prikaz tih slika?
Mozes u css da stavis max-width da bude recimo 640 i onda nece "probijati" ili staviti da polje sa porukom ima overflow sa scrollbarovima...

Mislio sam konkretno da li je moguce da se nekako sve slike smanje i prikazuju cele na tom manjem prostoru. Pretpostavljam da nije. Dakle u common.css bi trebalo da upisem sirinu 640 kako bi mogle slike u 640x480 bar cele da se prikazuju, dok bi ove vece ostale takve kakve su. Nisam bas siguran da bih znao kako to da uradim. Ako nije prevelik posao, okacio sam common.css ovde, pa ako mozes upisi sta treba. Tacnije posto nisam siguran ni da je samo common.css potreban, ostavio sam sve css fajlove, ovde. Ako je neki veliki posao, ili nesto komplikovano, nema veze.

Citat
Koje vrednosti?
One koje dobijes kad kupis hosting (ako uopste danas postoje limiti za to) ili neke druge?
Sta upisujes gde u phpMyAdmin?

Nisam lepo objasnio. Dakle na ovoj slicu konkretno stoji maximal lenght of created queery 50000. Meni je baza 75000 nekompresovana. Sta se desava ako ja uradim backup baze iz phpmyadmin-a sa vrednoscu 50000? Da li se bekapuje deo baze? I da li se ta cifra, dakle 50000 odnosi na sirovu bazu, ili na kompresovanu?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(106.21 KB, 592x522)
*
css.rar (21.18 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Mislio sam konkretno da li je moguce da se nekako sve slike smanje i prikazuju cele na tom manjem prostoru. Pretpostavljam da nije. Dakle u common.css bi trebalo da upisem sirinu 640 kako bi mogle slike u 640x480 bar cele da se prikazuju, dok bi ove vece ostale takve kakve su. Nisam bas siguran da bih znao kako to da uradim. Ako nije prevelik posao, okacio sam common.css ovde, pa ako mozes upisi sta treba. Tacnije posto nisam siguran ni da je samo common.css potreban, ostavio sam sve css fajlove, ovde. Ako je neki veliki posao, ili nesto komplikovano, nema veze.
Konkretno si i dobio odgovor da jeste, upises max-width koliki treba za pravu klasu i to funkcionise. Nije idealno, ali je svetlosnu godinu bolje od stanja bez toga... Ako se ne varam, klasa je vrlo lepo i jasno definisana i nasao sam je za par sekundi, tako da to ne bi trebalo da bude problem.
Od mene mozes da dobijes savet, ali ako ocekujes da pored tog saveta jos i uradim tvoj posao umesto tebe, grdno gresis. Moje je da ti sugerisem sta da radis, ako uradim za tebe to, nikad neces nauciti.
Citat
Nisam lepo objasnio. Dakle na ovoj slicu konkretno stoji maximal lenght of created queery 50000. Meni je baza 75000 nekompresovana. Sta se desava ako ja uradim backup baze iz phpmyadmin-a sa vrednoscu 50000? Da li se bekapuje deo baze? I da li se ta cifra, dakle 50000 odnosi na sirovu bazu, ili na kompresovanu?
To ama bas nikakve veze nema sa velicinom baze. To je kako ce da bude podeljen import. Da li ce da bude sve pojedinacno ili ce da bude podeljeno u blokove po X upisa...
U obe varijante import radi isto, samo ako server ima limit za vreme izvrsavanja ako ima previse odjednom nece hteti da importuje, ali to nema ama bas nikakve veze sa velicinom baze.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone 6S
OK, hvala. Pokusacu da se snadjem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple iPhone 6S
Da li postoji neki MOD koji bi omogucio da ispod svakog posta postoji like/dislike opcija, ili mozda jos uz to i thanks ili tako nesto?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Da li postoji neki MOD koji bi omogucio da ispod svakog posta postoji like/dislike opcija, ili mozda jos uz to i thanks ili tako nesto?
Nemoj ubacivati tako nesto...
Ono sto je dobro je "Thank you" mod
Na brzinu trazeci, nasao sam: ovo i ovo.

Ako ti bas treba nesto vise... imas Users Reputation System Mod, a pretpostavljam da ih ima jos...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple iPhone 6S
Hvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 266
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih, ali jedan phpbb2 forum mi je nestao usled pada servera, imam bekap baze, ali ne mogu da je implementiram u trojku, a nemam instalaciju dvojke.
da li bi neko mogao da mi pomogne, posto na oficijalnom sajtu nema, a ni na torentima nisam uspela da pronadjem Smile

hvala!
« Poslednja izmena: 01. Sep 2010, 23:31:12 od stoperka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
HTC Sensation XL
http://sourceforge.net/projects/phpbb/files/

Imas tu phpBB2 folder pa izaberi instalaciju, samo mislim da ti je bolje preci na 3icu, nije transformacija teska puno.
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 94 95 97 98
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.155 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.