Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Horoskop - savetnik za izbor profesije  (Pročitano 6105 puta)
28. Nov 2006, 01:51:03
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia the best
Horoskop - savjetnik za izbor profesije
Kako se ono u narodu kaže, svatko je stvoren za nešto. Zašto je onda svijet prepun onih koje ljudi nazivaju 'nesposobnjakovićima? Često zato što se općenito u životu, a to je osobito uočljivo u radnoj sredini, bave stvarima koji im jednostavno ne leže. Kako pogoditi profesiju koja najviše odgovara vašoj osobnosti, pročitajte u svom horoskopu. Možda se preispitate, preorijentirate… Ili se samo dobro zabavite...

Ako je vjerovati astrolozima, planeti su oni koji diktiraju naše sklonosti, težnje, ljubav prema nekom određenom životnom pozivu. Naravno, valja tu pribrojiti i niz drugih faktora, poput odgoja, životnih uvjeta i sl.
O utjecaju astrologije na naš izbor posla, kao i na daljnji tijek karijere, provedene su brojne studije, koje su golem utjecaj i potvrdile.


Pa proučite malo što o vama i vašim profesionalnim sklonostima govori vaš horoskopski znak:

Ovan
Ovnovima odgovara svaki posao koji zahtijeva čin. Ovnovi su, dakle, dobri policajci, vatrogasci, bolničari, profesionalni atletičari, piloti – gotovo sve što zahtijeva nošenje uniforme.
Također mogu biti glumci, rock ili pop glazbenici, učitelji, prodavači, odvjetnici – dakle, ono što zahtijeva nastup pred velikim brojem ljudi.

Bik
Bikovima odgovara profesija koja je povezana s novcem, posjedovanjem ili umjetnošću. To uključuje bankare, investicijske savjetnike, trgovce nekretninama, brokere.
Oni bi se također mogli isticati kao pjevači, učitelji pjevanja, predavači – bilo što gdje do izražaja dolazi glas. I, na kraju, Bikovi bi mogli biti farmeri, slikari pejzaža, vrtlari, projektanti.

Blizanci
Blizanci se ističu u profesijama koje zahtijevaju razmišljanje i intelekt. To uključuje pisanje, podučavanje, crtanje, slikanje, komunikacijske tehnike ili TV novinarstvo.
Oni su i dobri krojači, inženjeri, dobri su u poslovima na kojima se služe rukama. Također uspijevaju i kao agenti, posrednici, diplomati.

Rak
Odgovara im posao kod kuće, posao usmjeren na dom. Prvenstveno je to kuhanje, arhitektura, dizajniranje interijera, dizajniranje namještaja, trgovanje antikvitetima, raspolaganje nekretninama. No, dobri su i medicinari, socijalni radnici, psiholozi, babysitteri, veterinari – odgovara im profesija koja zahtijeva brigu o tuđim potrebama.

Lav
Područja zabave i profesionalnog bavljenja sportom u potpunosti pripadaju lavovima. Lavovi, baš poput Ovnova, vole biti u središtu pozornosti te se vole iskazivati.
Lavovima također odgovara svaka vizualna umjetnost, prodaja, politika, pravo, podučavanje, svećenička služba, a dobri su kao samostalni poduzetnici. Zbog svog šarma, Lavovi su izvrsni diplomati.

Devica
Djevica je znak koji je na razne načine povezan s uslugama. Zbog toga su Djevice često najuspješnije u medicini, socijalnom radu, podučavanju, računovodstvu, činovničkim poslovima, administrativnim poslovima, a pokazale su se i kao uspješni računalni stručnjaci.
Djevica je također zemljani znak, stoga ima dara i za vrtlarstvo, povrtlarstvo. Te se osobe odlično snalaze kao zemljoposjednici, a do izražaja će doći i budu li se bavile zaštitom okoliša.

Vaga
Vizualna umjetnost i procjena umjetnina na vrhu su ljestvice poslovnog opredjeljenja za Vage. Pravo, sudstvo, politika i diplomacija također će ispuniti Vage u poslovnom smislu. Kako je Vaga ljubitelj ljepote, ljudi rođeni u ovom znaku su odlični modni dizajneri, frizeri, profesionalni šminkeri ili dekorateri interijera.
Također su često vrlo talentirani savjetnici bilo koje vrste: psiholozi, emocionalni, poslovni i obiteljski savjetnici.

Skorpion
Škorpioni su kao stvoreni za poslove kod kojih je naglašeno traženje ispod površine kako bi se pronašlo rješenje – oni su izvrsni fizičari, kemičari, kirurzi, internisti, psiholozi, detektivi.
Škorpioni se, nadalje, odlično snalaze s novcem – imaju talenta za bankarstvo, investicije i baratanje dionicama.

Strelac
Strijelci se mogu bezbrižno okušati u profesijama unutar kojih bi mogli premašiti neke (normalne) granice. To znači da bi mogli predavati na fakultetima, baviti se filozofijom, pravom, religijom ili bi mogli raditi u transportu.Ukoliko imaju sklonosti prema znanosti, Strijelci su vješti i entuzijastični arheolozi, antropolozi i paleontolozi.

Jarac
Jarac je pravi 'poslovni znak'. Oni su rođeni poduzetnici, direktori, vlasnici tvrtki, političari, generali, administratori i menadžeri.
Vješti su i kao pisci, umjetnici te profesionalni zabavljači i atletičari.

Vodolija
Sposobnost Vodenjaka najbolje dolazi do izražaja ukoliko odaberu profesiju usmjerenu na budućnost. Dobri su kao izumitelji, humanitarci, ako rade u nekom dobrotvornom društvu, te astrolozi, novinari. To su profesije koje zahtijevaju moderne tehnologije, i to iz gotovo svih znanosti, ali im isto tako odgovara i pisanje ili podučavanje na tim područjima.

Ribe
Ribe su još jedan znak povezan s pružanjem pomoći. To uključuje liječenje, njegovanje, savjetovanje, psihologiju, brigu o starijim osobama. Ribe su često nadareni pjevači, glazbenici, plesači, glumci, pjesnici, a neće pogriješiti ni budu li se bavile primjenom vizualnih umjetnosti.
Ribe su dobri fizičari, astrolozi (djelatnosti povezane s mistikom), a mogle bi se iskazati i kao istraživači na području metafizike.

Izvor


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC One
Ne znam koliko je to za zodijak i posao tacno, ali sam se ja nasao u politici. Tu su u pravu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Ništa nije tačno od onoga gore navedenog za Bika, a da meni odgovara. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 205
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Pogledajte  vrh šeste  kuće, u kojem je znaku, pa vežite uz prirodu tog znaka. Važni su i planeti koji su u šestoj kući, te gdje ja vladaoc šeste kuće. Također dodatnu nijansu daje i  kuća koja počinje u djevici, te ona kuća u kojoj se nalazi Merkur.

Npr. Meni je u šesta u blizancima - dva posla ( uz redoviti , eto bavim se i astrologijiom). Mars ukazuje na to da sam okružena muškarcima na poslu ( ha, ha , radim sa  "samo" 16 muškaraca, među kojima je i moj muž). Uz to sam radoholičar i na poslu, ali i kući. Stalno nešto radim (moje sunce je u djevici Smile), i nikad nemam  ni minute slobodnog vremena. Smile

Merkur je u  devetoj kući u trigonu sa Marsom i konjunkciji sa Uranom - sklonost duhovnom, stalno učenje i  težnja ka novom...i astrologiji. Fakultet nisam završila, nego sam ga naglo prekinula, i to ne  zbog nemogućnosti učenja ili lijenosti, već zbog nekih neobjašnjivih razloga...ali učim i dalje, samo ne svjetovne stvari, već duhovne...i ovu prekrasnu znanost koja nas veže na ovim stranicama...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
za shkorpije-dobri hirurzi.moje nesudjeno zanimanje
bankarstvo....studiram ekonomiju,a kad budem birala smjer bice revizija i  bankarstvo  Smile

vrh 6-e kuce mi je u lavu-samostalni preduzetnici..shto da ne  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Rodjena sam 19.11.1980. u 8:45 u Beogradu.Polje karijere mi je bas jako u znaku Vage a tu mij e Venera u znaku Vage u konjukciji sa Plutonom,mada mi je isto 6.polje u znaku blizanaca,Merkur mi je neaspektovan u 10 polju.Mislim da su mi polja karijera i posla,vrlo zanimljivo postavljena,sta vi mislite? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Blizanci
Blizanci se ističu u profesijama koje zahtijevaju razmišljanje i intelekt. To uključuje pisanje, podučavanje, crtanje, slikanje, komunikacijske tehnike ili TV novinarstvo.
Oni su i dobri krojači, inženjeri, dobri su u poslovima na kojima se služe rukama. Također uspijevaju i kao agenti, posrednici, diplomati

Ja bih josh dodala i odlicni trgovci Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple iPhone SE 2020
hm... ako se uzmu u obzir tumacenja mog natalne karte do sada, ja sam divna mesavina svog znaka i podznaka  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
komunikacijske tehnike ili TV novinarstvo.

Skroz tačno!!


dobri su u poslovima na kojima se služe rukama.
Ja bih josh dodala i odlicni trgovci

Za muškarce blizance ne bih rekla da su spretni u posovima u kojima se služe rukama...nisu oni za svaku vrstu posla...tipa popravke pokući, i bilo šta što je vezano za zanatstvo. Više su za fine poslove, ovo za tehniku i Televizija im super leži. Smile

Žene blizance ne znam tako puno,ali verujem da su skroz drugačije od muškaraca blizanca  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Posao kojim se bavim je susta suprotnost od navedenog za osobe rodjene u znaku raka Smile u vecitoj sam trci sa rokovima (mozda bi, poveren mi posao, mogao da se poveze sa briznoscu raka da sve funkcionise besprekorno) i vecito sam na "prvoj borbenoj liniji". Nema odmora, dok traje obnova  Smile bar tako kaze moj jedini neposredni rukovodilac - big boss ovan  Smile u stanju je, pored mog tekuceg posla koga i onako imam na pretek, da mi dnevno natovari jos minimum deset dodatnih bitnih obaveza i da uz blazeni osmeh kaze "mozes ti to..."  Smile
« Poslednja izmena: 02. Dec 2006, 13:26:49 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.