Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Horor: Lift dečaku smrskao obe ruke  (Pročitano 10214 puta)
28. Mar 2011, 00:49:12
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
LG Nexus 5
Sam u liftu - A. B. (9) iz Beograda zaglavio se u liftu, i u panici razbio staklo na vratima. Kada je pokušao da izađe, lift krenuo i zgnječio ga. Teške povrede - Dečak u kritičnom stanju. Pored ruku, teško je povredio noge i karlicu




Devetogodišnji A. B. iz Beograda teško je povređen kada je pokušao da izađe iz zaglavljenog lifta u soliteru u ulici Miće Radakovića u Zemunu. Povređenom dečaku kojeg su vatrogasci izvlačili pola sata smrskane su obe ruke, a zadobio je i teške povrede nogu i karlice. Mališan je u kritičnom stanju prebačen u bolnicu.

Kako Press saznaje, A. B. ne stanuje u višespratnici u Miće Radakovića 4 u zemunskom naselju „Sava Kovačević" u kojem se oko podneva dogodila nesreća. Dečak je sa ocem došao kod rođaka. On je izašao ispred zgrade da se igra.

- Dečak se igrao u parku između zgrada. Nesreća se dogodila kada je mališan krenuo nazad u stan u kojem je bio gost. Ušao je u lift i pritisnuo dugme za polazak. Lift je krenuo, ali se ubrzo zaglavio - kaže naš sagovornik iz policije i dodaje:

- Lift je stao između prvog i drugog sprata, ali se iz kabine video hodnik na prvom spratu. Dečak se verovatno uplašio, pokušao je što pre da izađe napolje. On je razbio staklo na vratima i pokušao kroz rupu da se izvuče, kada je lift ponovo krenuo. Obe ruke su mu bile izvan lifta kada je kabina krenula gore i prignječila ga.

Ruke i noge virile iz kabine

Još veću tragediju sprečio je jedan stanar solitera, penzionisani lift-majstor, koji je čuo dete da vrišti. On je izašao iz svog stana, isključio lift i tako sprečio kabinu da ide dalje i otkine detetu ruke. Stanari višespratnice u šoku su pričali da je dečak vrištao i trpeo velike bolove pre nego što su ga posle pola sata izvukli.

Kada se pokvari lift
- deca do 12 godina lift bi trebalo da koriste u pratnji starijih
- neki liftovi ne reaguju na težinu manju od 30 kilograma
- u slučaju zaglavljivanja lifta ne treba paničiti
- kada se lift zaglavi nikako ne pokušavati otvaranje vrata
- pritisnuti dugme za alarm i tako pozvati pomoć ili na neki drugi način obavestiti stanare
- najbezbednije je sačekati majstore


Mesto nesreće... Višespratnica u ulici Miće Radakovića



- Čula sam lomljenje stakla, a potom i vrisak i kuknjavu. Izašla sam na hodnik i videla polomljeno staklo sa vrata lifta, kao i ruke i noge deteta koje su virile kroz rupu. Bile su skroz gore do plafona gde je dečaka povukla kabina! Kada sam ponovo pogledala videla sam da je kabina povukla dete još nagore i skroz ga prignječila - ispričala stanarka. Ona je objasnila da su se ubrzo okupile komšije.

- Posle dva, tri minuta dotrčao je i dečakov otac. Dečak je i dalje vrištao, a otac je očajnički pokušavao da mu pomogne.. Ne znam koliko je prošlo vremena. Prvo su stigli policajci, a posle nekoliko minuta i vatrogasci, i izvukli dete - priča naša sagovornica.



Vatrogasac koji je učestvovao u akciji spasavanja kaže da je dečak bio prignječen između lifta i metalnih vrata.

- Morali smo da isečemo vrata i tako ga oslobodimo. Bilo je strašno! Dečak je urlao od bolova. Šake su mu bile krvave. Mislim da sam video kosti kako vire iz rana - ispričao nam je vatrogasac.

Spasioci oslobodili dete

Kako je za Press rekao Miloš Majstorović, šef smene Vatrogasne brigade „Beograd", ekipe su za manje od pet minuta stigle u ulicu Miće Radakovića. - Dojavu u nesreći brigada je dobila u 12,38 časova i već posle pet minuta vatrogasci su krenuli u izvlačenje deteta. Isečena su vrata lifta i spuštena kabina na visinu prvog sprata i dete je oslobođeno - rekao je Majstorović i dodao da je dečaku odmah na licu mesta pomoć pružila lekarska ekipa Hitne pomoći, koja ga je prevezla u bolnicu.

U Hitnoj pomoći kažu da je dečak sa ozbiljnim povredama prebačen u Urgentni centar.

- Devetogodišnji dečak imao je teške povrede ruku i butina i karlice. Bio je svestan i prebačen je u Urgentni centar gde je primljen na Odeljenje reanimacije - rekla je dr Nada Macura, portparol Hitne pomoći.

Prema informacijama iz Urgentnog centra, teško povređeni dečak je prebačen u Institut za majku i dete na Novom Beogradu gde je operisan.

Nesreće

oktobar 2010. - u ulici Braće Jerković u Beogradu dvogodišnjem dečaku lift prikleštio nogu
mart 2007. - Aleksa Čađo (9) iz beogradskog naselja Medaković III visio dva sata u liftu. Leva noga ostala mu je zaglavljena u liftu koji je krenuo nagore i povukao ga sa sobom
novembar 2006. - u Gandijevoj ulici u Novom Beogradu lift u kojem se nalazilo četvoro ljudi otkačio se i pao u podrum. Dvoje teško povređeno.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia 6300
Језиво  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Stvarno jeste.

Jednom sam se sa 7-8 godina igrao liftom i on se na kraju zaglavio. Bio je to veliki soliter-super za vožnju gore dole.  Uhvatila me panika i jeziv strah pa sam  lupao u staklo koje je samo naprslo jer su liftovi tada imali ono sa žicom unutra a isto tako se malo videlo izmedju sprata. Došao neki komšija pa me oslobodio onako paničnog. Više se nikad nisam zezao sa liftom...


IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
Језиво  Smiley 1

Mada, Press je objavio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Press i Kurir su pod manjom kontrolom od svih drugih novina. Blic drže Nemci i naravno sve je u duhu EU a i ostale novine drži zapadni lobi...
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Nokia 
Kad sam cula vest skamenila sam se od straha i tuge a onda...ugledah podignutu glavicu na kolicima hitne pomoci...Hvala ti Boze,zivo dete
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
OK, 24 časa je takođe objavio vest.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia 6300
Језиво  Smiley 1

Mada, Press je objavio...

Била је вест јуче и на ТВ-у...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Sendo 
Језиво  Smiley 1

Mada, Press je objavio...


Била је вест јуче и на ТВ-у...

Ma ok, samo kada se kao izvor navede Press ili Kurir, odmah imam blokator koji mi kaže da to (možda) nije istina.
« Poslednja izmena: 28. Mar 2011, 10:42:39 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 3220
Samo da dete ozdravi...
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.