Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Horor: Lift dečaku smrskao obe ruke  (Pročitano 10213 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
O održavanju zgrade treba i dužni su da vode računa, sami stanari.
Sada što stanari neće da odvoje po par stotina dinara u okviru zajedničkih troškova je stvar naše kulture, neodgovornosti i teranja nekog inata.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Realno, svi smo mi kao klinci pravili sranja. Da sam najebala svaki put kad sam mogla najebati skačući i pentrajući se svuda okolo, u najgorem slučaju bih davno bila mrtva... ili bez noge ili ruke. Samo što najebe jedno od stotinu dece, kad baš nema sreće.

Gledam tu klince po komšiluku kako se pentraju i šta sve rade, pa sva pretrnem od straha da će da se povrede, a onda se setim da smo mi radili još luđe stvari (kad odrastaš među placevima i nedovršenim kućama, onda imaš ogroman poligon za igru, ali i za povredu). Nažalost, nemaju svi tu sreću da prođu neozleđeni.

Nadam se da će se ovaj dečak oporaviti u potpunosti, a potpuno je suvislo nadati se da će se nešto promeniti što se tiče stanja i održavanja liftova i ostalih stvari koje se ne održavaju, jer nikoga jednostavno nije briga. 
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Tattoo
Zasto da radi drzava?
Pa drzava im je prodala stanove za kutiju sibica i sada su oni vlasnici zgrade, tj. liftovi, hodnici, fasade su u zajednickom vlasnistvu...
Ono sto, pak, drzava, tj. grad rade... je sto pokrecu akcije u kojima stanari i grad zajednicki snose troskove renoviranja i opravke liftova, krovova, instalacija,fasade i tako to... pri cemu su stanari duzni da uloze 30 do 50 %, a ostalo daje grad...
Ni oko toga ne moze da se postigne saglasnost..

Zakljucak... Neki definitivno nisu za zivot u gradu ili u civilizaciji... najbolje bi bilo pustiti ih na livadu... tamo bar nista nece morati da placaju..
A zbog čega onda naplaćiju poreze za te stanove,zbog čega naplaćuju gradsko gradjevinsko zemljište,jesu ti sigurna da je sama zgrada vlasništvo stanara. Smile

Ta država naplaćuje održavanje puteva od svakog vozača a putevi se raspadaju,ili možda misliš da bi mi vozači trebali da se organizujemo pa da sami asfaltiramo puteve.

Realno,stanari krupnije popravke na zgradama ne mogu da plate,možda u tvojoj zgradi mogu,ali u većini ne mogu.


O održavanju zgrade treba i dužni su da vode računa, sami stanari.
Sada što stanari neće da odvoje po par stotina dinara u okviru zajedničkih troškova je stvar naše kulture, neodgovornosti i teranja nekog inata.

Tih par stotina dinara su taman za pivo za majstore,ozbiljnije pare trebaju za krupnija održavanja.


Na dosta zgrada se fasada raspada,da bi uradio fasadu na jednoj četvorospratnici sa 20 stanova treba 10000-15000 evra,pa ti računaj po stanu koliko je to. Smile


« Poslednja izmena: 29. Mar 2011, 13:38:17 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
Zasto da radi drzava?
Pa drzava im je prodala stanove za kutiju sibica i sada su oni vlasnici zgrade, tj. liftovi, hodnici, fasade su u zajednickom vlasnistvu...
Ono sto, pak, drzava, tj. grad rade... je sto pokrecu akcije u kojima stanari i grad zajednicki snose troskove renoviranja i opravke liftova, krovova, instalacija,fasade i tako to... pri cemu su stanari duzni da uloze 30 do 50 %, a ostalo daje grad...
Ni oko toga ne moze da se postigne saglasnost..

Zakljucak... Neki definitivno nisu za zivot u gradu ili u civilizaciji... najbolje bi bilo pustiti ih na livadu... tamo bar nista nece morati da placaju..
A zbog čega onda naplaćiju poreze za te stanove,zbog čega naplaćuju gradsko gradjevinsko zemljište,jesu ti sigurna da je sama zgrada vlasništvo stanara. Smile

Ta država naplaćuje održavanje puteva od svakog vozača a putevi se raspadaju,ili možda misliš da bi mi vozači trebali da se organizujemo pa da sami asfaltiramo puteve.

Realno,stanari krupnije popravke na zgradama ne mogu da plate,možda u tvojoj zgradi mogu,ali u većini ne mogu.


O održavanju zgrade treba i dužni su da vode računa, sami stanari.
Sada što stanari neće da odvoje po par stotina dinara u okviru zajedničkih troškova je stvar naše kulture, neodgovornosti i teranja nekog inata.

Tih par stotina dinara su taman za pivo za majstore,ozbiljnije pare trebaju za krupnija održavanja.



   +1 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
A zbog čega onda naplaćiju poreze za te stanove,zbog čega naplaćuju gradsko gradjevinsko zemljište,jesu ti sigurna da je sama zgrada vlasništvo stanara.

Zato sto se placa porez na imovinu, kao sto placas porez na dohodak.

Sto se tice gradskog gradjevinskog zemljista, to je pitanje koje mora da se resi kroz denacionalizaciju...

Svaki stanar je vlasnik svog stana i suvlasnik zajednickih prostorija (liftovi, krov, hodnici, garaze i tako to)...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Nama kad se lift pokvario prošle godine račun za zajedničke troškove je bio veći za 350 din po stanaru.
Popravljen i od tada nemamo problema.

Što se svojine na zgradi, prava i dužnosti stanara tiče, izguglati o etažnoj svojini.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Linux
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
HTC One
Zasto da radi drzava?

Isto se pitam, zasto bi drzava to radila?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
HTC Sensation
Пре 15ак година се десило слично у мом бившем крају,с тим што је лифт убио(прикљештио) жену на пола. Иста ствар,заглавио лифт,она да изађе и прц...од тада имам фобију од лифтова(или како се то стручно зове) тако да увек идем пешака па макар и на 10. спрат..

Осим на ВМА,онај лифт је мама  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
HTC Tattoo
Ti isti liftovi su napravljeni pre 30 i više godina,tada je država bila ta koja održava,da ih je održavala ne bi se raspali,znači,u svakom slučaju krivica države.


Citat
A zbog čega onda naplaćiju poreze za te stanove,zbog čega naplaćuju gradsko gradjevinsko zemljište,jesu ti sigurna da je sama zgrada vlasništvo stanara.

Zato sto se placa porez na imovinu, kao sto placas porez na dohodak.

Sto se tice gradskog gradjevinskog zemljista, to je pitanje koje mora da se resi kroz denacionalizaciju...

Svaki stanar je vlasnik svog stana i suvlasnik zajednickih prostorija (liftovi, krov, hodnici, garaze i tako to)...

Kakve veze ima porez na dohodak sa mojim krovom nad glavom,nije to isto,mesto gde živim mi ne donosi zaradu,kako to mogu da mi oporezuju na godišnjem nivou,to samo znači da taj stan i nije skroz moj,ja ne smem da zaključam stan i da odem u inostranstvo da radim,jer porez i kamata se gomilaju i oduzmu stan na osnovu duga. Smile A i kako naplaćuju onda gradsko gradjevinsko zemljište ako je zgrada privatna.

U redu je naplatiti porez na drugi,treći stan,neke vile,kuće....ali nekome ko ima jedan stan od 50-ak kvadrata naplaćivati porez,jadno.

Anea,vlasti su veoma licemerne,mnogo je nelogičnosti.
« Poslednja izmena: 29. Mar 2011, 13:57:37 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako bi poceli pricu zasto se placa porez, morali bi da se prvo pitamo sta je drzava i zasto je nastala drzava, a to je prica koja ide par hiljada godina u proslost i oko koje bi se teorerticari prava i drzave sporili naredna cetiri dana i ne bi dosli do zakljucka...


Sto se tice liftova i starosti... oni jesu pravljeni i odrzavani u staroj Jugi, ali stare Juge nema vec 20 godina, tako da je sva odgovornost oko neodrzavanja usmerena na vlasnike stanova koji su i vlasnici liftova, krovova i tako to tih 20 godina...
Uopste... svakodnevni nemar je ovde glavni problem, jer je u ljudskoj svesti i dalje da stepeniste, lift, krov ili ulaz nisu njihova briga... prema tome - razvali, odvali, pokvari, ukradi... imaginarni neko ce to da nadoknadi, dok je surova istina da razvaljujes, odvaljujes, kvaris sopstvenu imovinu...



« Poslednja izmena: 29. Mar 2011, 14:02:00 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.