Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Homeopatija - ko ima iskustva sa time?  (Pročitano 10712 puta)
20. Apr 2007, 08:13:13
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
O cemu se radi u homeopatiji. Ko su ljudi koji se"profi" bavi tim poslom. kako deluju homeopatske kuglice. Mozgu li da skode.

Hvala.


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora machakz (Vreme: 20. Apr 2007, 09:04:13)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
Radi se o drevno poznatoj alhemijskoj osobini vode da prenosi apsorbuje i energiju - kako negativnu tako i pozitivnu. Po principu klin se klinom izbija - bolest se leci sa otrovom koji ju je izazvao, ali u milionima puta razblazenom rastvoru otrova u vodi. Umetnost terapeuta je da zna koji otrov leci koju boljku. Recimo ujedete zmija - da bi prezdavio uzimas rastvor zmijskog otrova u vodi - rastvor je do te mere razblazen da naucnici tvrde da u vodi koju dobijes kao lek vise i nema otrova pa samim tim nema ni razlike izmedju lekovite i obicne vode.

Al evo ti detalji

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
evo i ovde i ovde nesto o tome.

ja nemam iskustva s tim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Nije u pitanju ezoterika.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Homeopatija Ako razumete hrvatski  Smile

U Nemackoj priznata grana medicine - moze da se specijalizira nakon studija i postoje specijalizovani lekari koji nude homeopatske tretmane.  Kod nas, tj. u Srbiji, slabije razvijena, vise na bazi nekih kurseva, odnosno amaterski, pa zavisi od individualnog talenta i gladi za parama.  U svakom slucaju, zbog same prirode tretmana slabo da moze da skodi - a moze da pomogne.

Koliko znam, ekipa iz apoteke/laboratorije "Jevremovac" u Takovskoj (preko puta Botanicke baste) je najdalje otisla, odnosno lekari su po profesiji.  Ali koliko znam zakazuje se 4-6 meseci unapred...  Oni organizuju i kurseve. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Bosch ima centrifugu
Ezoterika ili ezoterija - eve jedno je ako pomaze.

A ezoterija jeste jer ne postoji naucni priznati dokaz da u homeopatskom rastvoru ima bilo ceka osim vode. Izracunaj sama ako se bavis time i docices da ne postoji ni promil sanse da se u vodi zadrzao i jedan jedini molekul prvobitno rastvorene supstance.

Ali ko sto rekoh - ako pomaze i NIJE placebo efekat onda je OK. Jer sve sto ne skodi moze da pomogne  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.01
Ja imam pozitivnih iskustava.
- Sa njom bez problema prodjem kroz period ambrozije (alergican sam od pre dve godine)
- resavam sitne problemcice kao sto su bol u grlu (koje sam pre lecio sinacilinom)
- digao sam sebi imunitet
- detetu povecao imunitet (koji mu pada u vrticu)

Moje dete je hemiju smanjilo na 1 do 2 puta godisnje
(pre je bilo 1 mesecno - zbog vrtica pogadjate). .
Placebo efekat - ajd da kazemo da kod nas vecih je moguc. . . Kod male dece nije :)

Za svaku preporuku. .
Homeopatija je priznata u svetu, nije alternativna nauka, ali je nauka koja je mnooogo jeftinija od tradicionalne medicine, pa sigurno pretpostavljate razlog sto je svi guraju u stranu. . Kod nas je priznata, i ja idem kod homeopate - doktor koji je zavrsio medicinu kod nas, pa isao na specijaliziju.

Ko nije probao - nema smisla da komentarise. .

Samo jos jedan primer:
- Isti dan vodim dete pod temeraturom ~ 39 u dom zdravlja i kod homeopate.
Dom zdravlja:
         Dete ima virus.  AKo mu se temperatura nakon 7 dana ne padne, dodjite opet

Homeopata:
      Ima virus "navede ime".  Evo lekica, nakon 4 doze, pasce temperatura. .  Nakon 3doze. . . temperature nema :)

Inace ovo je samo jedan primer. . . U zadnjih 3 godine koliko moja porodica koristi homeopatiju kao primarnu medicinu i preventivu. . . . . Mogao bih da navedem mnogo primera.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
A sta to pije vase dete, gde se nalazi taj vas homeopata?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
I ja uskoro planiram da posetim jednog jer zvanična medicina je ili puna nestručnih doktora ili ih prosto boli dupe za mene jer su procenili da ne mogu da profitiraju.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2012, 11:52:38 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.01
Pa ovako, i homeopatija ima vise grana...
Ne znam mnogo, ali ukratko..
Do sada smo isli kod dvoje homeopata (Doktorka sa dorcola, homeopata pedijatar i doktorka sa banovog brda) a cuo sam lepe stvari i homeopati koja radi u Jevremovcu (Takovska) koja i drzi jedinu homeopatsku apoteku u beogradu.

Osnovno je da kroz prvi pregled (koji kosta skuplje) doktor se upozna sa pacijensom kroz pricu, stvori sliku u svojoj glavi koga treba da leci, i pokusa da odredi konstitucionalni lek. To je lek koji odgovara vasoj prirodi, i kada Vam nije dobro, taj lek bi trebalo da utice na Vas (znaci ne leci konkretno simptom nego pokusava vasem telu da poboljsa stanje).

Posle toga ima grane homeopatije (kao sto rekoh duduk sam, pa ne zamerite na sturom objasnjenju ali ja to tako shvatam):
Nije vam dobro odete kod doktora i:
1 - neki vam gledaju zenice oka (nisam probao ovo samo sam cuo)
2 - neki Vas saslusaju, stetoskop pregledaju ... i daju vam lekic (dorcol)
3 - neki koriste organometriju  (banovo brdo), drizte elektrodu u jednoj ruci, a sa na drugoj ruci Vas dodiruje drugom elektrodom i nesto meri) i onda vam konkretno kaze sta ne valja( npr. Ima dete stafilokoku u nosu, imate virus taj i taj, debelo crevo Vam nije bas najbolje i da ne lupam vise, ali svodi se na to)


Cene se vrlo razlikuju...prvi pregled ide od 2 500, 5 000 do 8 000, posle toga:
- prvi pregled u mesecu od 2000 do 4000
- blic pregled (znaci kontrola tj. drugi pregled u mesecu) 500 - 2000
da ne navodim "ko-sta" koga zanima raspitace se.

Mi smo vec vise od 2 godine "na banovom brdu". Sto se tice decijih virusa - prezadovoljni smo... Sto se tice bakterija..tako i tako...(znaci, neki put 100% uspe,, neki put ne bas 100% ali nam je dete sve vreme bez temperature Smiley )

Lekici:
- male bele kuglice koje drizte da se istope pod jezikom (ili kod dece rastovite u malo vode i date kasiciom). Bitno je da se ne jede 20 minuta pre i posle uzimanja kuglica..

Da predupredim komentare od nevernika...kuglica je kombinacija vode biljaka i minerala...i za neverne tose, koje ne mogu da shvate kako to radi i koji ne veruju..samo komentar..mi probali i kod nas radi odlicno Smiley

Ko bi mogao i da poveruje pre 100 godina da cemo leteti u svemir, jer nije bilo naucnih osnova za to (nasta se svi pozivaju sto pljuju po homeopatiji) (neverne tose) pa evo danas letimo Smiley
« Poslednja izmena: 17. Jan 2012, 13:26:21 od djuzoran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Izvinjavam se što vadim temu iz naftalina, ali naletih na netu na zanimljiv komentar

Citat
Citat
С друге стране, површно ти хомеопатски бућкуриши подсећају на вакцине по идеји деловања. И, сећам се да је у "Галаксији" пре једно 20 година изашао чланак са снимцима мислим електронским микроскопом, "третиране" и обичне воде, и биле су велике разлике, али, иако "Галаксија" није била баш "Треће око", нисам могао то да узмем безрезервно. Сада немам времена за интернет претрагу.

Prvo i osnovno - vrlo je uvredljivo uopšte porediti vakcine i homeopatiju u istoj rečenici, a onaj ko to čini pokazuje da ili ne zna kako vakcine funkcionišu, ili ne zna kako homeopatija (ne)funkcioniše, ili oba. Ovo prvo dokazano funkcioniše i oslobodilo nas je malih i velkih boginja, difterije, dečije paralize i mnogih drugih opasnih boljki; a ovo drugo dokazano ne funkcioniše i jedino je oslobodilo budale novca, a mnoge i zdravlja jer se nisu adekvatno lečili a mogli su. I ne, neću objašnjavati da homeopatija čak ni po ideji 'delovanja' ne podseća na vakcine jer bi i to bilo previše pridavanja pažnje nečemu što je u samom startu uvredljivo - umesto da sažvakavam imaš Google pa pročitaj i sam.

Ja bih se zadržao na mitskoj 'memoriji' vode tj. na onome na čemu homeopatski šarlatani baziraju svoju iz-dupeta-izvučenu 'metodologiju'. To što si ti čitao je verovatno bio prevod nekog članka o onome što je prilično odjeknulo '88-e kad je Henrik Šon onog doba - Žak Benvenist - uspeo da progura jedan članak u prestižnom Nature-u. Homeopatski prevaranti su samo čekali da se tako nešto desi i odmah su na osnovu toga smislili i naziv 'memorija vode' - pre toga nisu imali ama baš nikakvog pseudonaučnog objašnjenja za svoje baljezgarije kao što ni dan-danas astrolozi, numerolozi, tarotolozi, bioenergetičari i ostali prevaranti nemaju čak ni naznaku principa dejstva njihovih lupetanja u realnom svetu.

Naravno, vrlo brzo se dokazalo da niko zapravo ne može da replicira rezultate, on je najuren sa akademije (zajedno sa mnogima u drugim laboratorijama koji su, ispostaviće se, lažirali njegove rezultate jer je to bilo potrebno da bi se članak objavio u Nature-u) ali na taj članak kanda nisi naleteo u Galaksiji ili čemu već. Od tad je bilo bar desetak pokušaja da se repliciraju negovi 'rezultati', uključujući i kasnije još luđe tvrdnje da može homeopatske lekove da prenosi preko interneta (od toga je inače napravio kompaniju i mlatio pare na budalama). Na kraju je ipak dobio i neke nagrade za sav trud i zajebavanje naučne zajednice duže od dekade - dva Ig Nobela.

Daklem, samo da ponovim, postoji samo jedan naučni rad na tu temu (inače Žak je odbio da ga povuče kad se pokazalo da niko ne može replicirati rezultate čak ni u njegovoj laboratoriji) dočim ima desetak onih koji decidno i po mnogo kontrolisanijim i ozbiljnijim uslovima pokazuju upravo suprotno. Da i ne računamo mnoge laboratorije koje su pokušale da repliciraju rezultate a nisu smatrale ni dovoljno važnim da uopšte pišu papire na tu temu - ostalo im malo više para, a zna se da ne valja da ti ostanu pare jer ćeš u sledećoj rundi grantova dobiti manje, pa rešili da popune luft testiranjem takvih suludih tvrdnji.

No, to i nije tako važno, ne mora svako da bude naučnik i da ima pristup naučnim časopisima, niti ti treba laboratorija da shvatiš kolika je homeopatija prevara. Štaviše meni je teško da poverujem da bilo ko, BILO KO!, na višem evolutivnom stupnju od paramecijuma može uopšte i da se zapita 'a možda ima tu nečega?', a da ne govorim o tome da zapravo poveruje da ima. Najosnovnija logika i razum to jednostavno isključuju jer je homeopatija kontradiktorna sama po sebi. Kako da ti kažem, to je kao da se zapitaš da li sam sebe možeš podići sa zemlje vukući se za uši - verujem da ima ljudi koji misle da bi mogli samo kad ne bi toliko bolelo, ali takvi slučajevi se obično razmatraju u Višegradskoj 22. Zdrav i razuman čovek tako nešto ne uzima ni u razmatranje, jednostavno toliko je očigledno da je zamaranje tim vežba iz uzaludnosti.

Osnovna premisa homeopatije je da voda nekom Gandalfovom magijom zapamti šta je prošlo kroz nju, pa onda još većom magijom (koju tek ne mogu da objasne) to deluje na organizam i tako ga leči. Dakle, ako te recimo ujede zmija - serum protiv toga, po homeopatskom bulažnjenju, je da nađeš supstancu koja izaziva iste efekte kod čoveka (eto gde se razlikuje čak i od same ideje (ne)delovanja od vakcina, al' ovo je poslednji put da ih stavljam u isti kontekst) i onda je toliko rastvoriš u vodi da ne ostane nijedan jedini molekul i atom iz 'aktivne' supstance - nema veze što ga nema, voda je nekim čudom zapamtila 'svojstva' iz 'aktivne' supstance i sad će tim čudom da još većim čudom u tvom organizmu neutrališe otrov. Inače baš bih voleo iskrenog vernika u homeopatiju, ili još bolje homeopatu da mi izađe na crtu da pustimo da nas gricnu zvečarke (ako se plaše samog ujeda može i otrov iglom da se unese), ja da se lečim konvencionalnim putem a on homeopatijom - eto, ja sam spreman da istrpim manju štetu i preuzmem rizik ako bi to jednom i za svagda pokazalo šta funkcioniše a šta ne funkcioniše. Spreman sam i da pojedem kilo homeopatskih antidepresiva, tu već nema ama baš nikakvog rizika po mene pod uslovom da su tablete odrađene po navedenoj specifikaciji. No, da ne skrećem...

Elem, to što oni predlažu ne samo da podrazumeva automatsku memoriju vode, nego podrazumeva i to da voda može drugoj vodi da prenese tu memoriju u apsolutno istom obliku. Dakle, ako neka 'aktivna' supstanca dođe u kontakt sa molekulima vode, oni će to zapamtiti, a onda kad oni dođu u kontakt sa drugim molekulima vode taj će zapis tačno preneti i njima, i tako u nedogled. O implikacijama toga homeopate kanda i ne razmišljaju, a to je onaj deo koji razdvaja paramecijume i ljude. Da zaboravimo na tren to što krši prvi i drugi zakon termodinamike (zato se i digla tolika dževa te davne '88-e) što automatski znači da je predložena ideja definitivno i apsolutno nemoguća u ovom Univerzumu, rekoh - do toga kolika je prevara homeopatija se može doći bez ikakvog znanja fizike i hemije, šta je entropija, šta je Avogadrov broj, itd. itd.

Jok, mnogo je to prizemnije od toga. Dakle, ako se šalimo pa razmatramo ideju kao moguću, probaj da pretpostaviš recimo sa koliko supstanci se u 'životu' jedan ili grupa molekula vode susretne. I sa koliko se drugih molekula vode susretne da im prenese informaciju dobivenu od 'aktivne' supstance kad je prošla prvi put pored molekula / grupe molekula. I sa koliko se onda oni drugih molekula susretnu i tako u nedogled... To samo po sebi čini stvar nemogućom, ali dovodi do još pogubnijeg zaključka po homeopatiju - ako voda pamti svaku supstancu sa kojom je u kontaktu, onda je zapamtila ne samo 'aktivnu' supstancu, nego i najverovatnije sve supstance koje su se ikada našle na planeti Zemlji, uključujući i tu 'aktivnu' supstancu sa kojom se ta ista voda sretala ko zna koliko puta u prošlosti.

Kad bi homeopatija funkcionisala ne bi se moglo reći da li te je izlečio taj rastvoren-do-nestajanja aktivni sastojak ili neki drugi koji je pre toga bio rastvoren-do-nestajanja pukim kruženjem vode u prirodi. Recimo u homeopatskim pilulama za spavanje ti nikako ne možeš znati da li te uspavljuje (kad bi funkcionisalo) to što su u njemu rastvorili-do-nestajanja kofein, ili to što su Cezarovi bubrezi i bešika pre toga rastvarali urin. Zapravo, po zakonu verovatnoće, u svakoj čaši vode koju popiješ ima oko 2000 molekula vode koji su bili u Cezarovoj bešici kad ga je Brut priklao (ako hoćeš matematički dokaz, LINK). Heck, u svakom homeopatskom leku ima bar pokoji molekul vode iz znoja tvojih roditelja nastalog dok su te pravili (ako imaš 30+ godina, ipak treba vremena da se to 'raširi' po svetu) - eto, ako hoćeš da budeš očaran premda malo neprijatno, smotaj um oko te činjenice! Trk sad po čašu vode ako smeš

Na koncu, uzevši to u obzir, ta ista destilovana vodica koja je u homeopatskom zmijskom ulju je već došla u kontakt bog-te-pita koliko puta sa navedenim 'aktivnim' sastojkom pa nema potrebe uopšte kupovati homeopatski hokus-pokus, natoči si malo istog iz česme. Ah, već čujem novi 'argument' homeopata - voda ima memoriju samo kad onaj ko pravi taj bućkuriš ima nameru da voda ima memoriju.

Toliko. Ovo je definitivno poslednji put da pišem naširoko o homeopatiji. Ko i nakon iznešenog veruje u tu šarenu lažu može se slobodno smatrati paramecijumom, a decu mu treba oduzeti kao što se oduzimaju i drugim teškim psihičkim bolesnicima ako odbiju dokazano lečenje, pre nego što bude kasno.
« Poslednja izmena: 21. Dec 2013, 18:23:32 od Anea »
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.