Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 67
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hocu da zapocnem forum / sajt / portal - Sta mi preporucujete?  (Pročitano 334088 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Koji ces jezik, koju kombinaciju tehnologija, zaista tvoja stvar...
Svaka ima svoje prednost i svoje mane...
Od svake moze lepo da se zivi ako se valjano savlada...
Ne volim da dajem preporuke jer svako od nas bira neki svoj put kada je web u pitanju, i ono sto odgovara meni, verovatno nece svakom...
Sakupi sto vise informacija i kreni da se igras...
Sve sto te zanima mozes naci na google.. i najcesce greske, i najbolje savete i najbolju podrsku i uputstva (sto se konkretno php tice)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Imam jednu ogromnu dilemu! Pokrecem jedan sajt/blog koji ce biti magazinskog tipa, znaci price o svemu i svacemu. . .   Odma da kazem da imam dosta znanja i iskustva, ali treba mi savet, jer je vise glava pametnije od jedne.  

Dilema je sledeca, koristiti WordPress ili razviti neki svoj CMS.  

Ako bih koristio WP imao bih gotov sajt za 2 dana.   Koristio bih 5-6 pluginova i na taj nacin bih zadovoljio sve svoje potrebe. . .   Problem je sto bi malo jaci traffic pretio da ugusi server. . .  

Sa druge strane, ako bih razvijao svoj CMS, bio bi fleksibilniji, mogao bih bolje da zadovoljim svoje apetite, ne bih pravio neke nepotrebne stvari, kao sto je slucaj sa WP-ovim pluginovima, koji imaju gomilu nepotrebnih opcija.   Ali je problem, sto on ne bi mogao da bude gotov preko noci, bez mesec-dva temeljnog rada nema nista.   Nije mi problem da napravim svoj CMS, imam znanje, mada ga jos malo treba produbiti, ali sto ne znam naucio bih usput. . .  

Zakljucak, moja skripta bi bila daleko bolje optimizovana od WP-a, ali u naredna dva meseca nema nista od para. . .  


Da ste vi u ovakvoj situaciji, za sta bi ste se odlucili?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Kreni sa WP, radice ti dobar posao... pa ako to zaista bude kako valja, kreni paralelno sa tim da razvijas sistem koji ce kasnije preuzeti posao...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Znam, po meni je WP najbolji CMS danasnjice, samo je neoptimizovan, da je to strasno!

To sam i ja razmisljao da krenem sa WP-om, pa da se prebacim kasnije na moj CMS, samo to mora pazljivo da se izvede da se ne narusi SEO. . .

Hvala na savetu, najverovatnije cu tako da uradim :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Mozes da probas i textpattern, u principu ljudi ga preporucuju... Ljudi cije misljenje veoma cenim...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Hvala, probacu ga...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Ako se osecas dobro, ne brini, procice...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 578
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6230i
Citat
Ima li SMF neku manu?
- Prva i osnovna - i za mnoge verovatno najveca mana je cinjenica da ne postoji zvanican Srpski prevod, a ni nezvanican. Ovaj koji se ovde koristi nije i nece biti za javnu upotrebu jer je prilagodjen iskljucivo ovom forumu i nije kompletan. - Izasao je Srpski Prevod.
Ja trazim trazim i trazim, ali nemogu da ga nadjem!?!?!
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Ukljuci u proces i razmisljanje...
Zvanicni sajt - Download - Language packs
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


180 K

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5
Zastava Bgd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia N70, 6131
SF,

ja bih u tvoju listu dodao još Gallery2 (http://gallery.menalto.com), po meni najbolju galeriju slika. Probao sam i 4images, ali Gallery 2 ima mnogo više opcija, skinova, plug-in-ova...
Pored toga podržava sve jače baze kao što su mysql, mssql, oracle...
Ja svoju galeriju trenutno imam oko dve ipo godine i u njoj se nalazi oko 6000 slika.
« Poslednja izmena: 12. Okt 2007, 13:34:27 od dachson »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 52
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
pitanje za velikog gurua oko izbora cms


U planu imam izradu sajta koja se sastoji od oko 5000 proizvoda sa njihovim opisima.Moja zamisao je da bi posetioci mogli da citaju opise proizvoda ,kao i da dati proizvod ocenjuju na skali od jedan do 5 iz licnog iskustva u koriscenju datog proizvoda i da unose odgovarajuce tekstualne komentate o duzini koriscenja ,utiscima,rezultatima.Takodje bi bilo zastupljeno gde se proizvod moze nabaviti i po kojoj ceni.Takodje pored opisa proizvoda postojale bi posebne sekcije tipa top 100,nasi saveti,best buy,... U kasnijoj fazi rada sajta korisnicima bi bilo omoguceno stvaranje svoje stranice gde bi postavljali svoje slike sa licnim opisima ,iskustvima u koriscenu odredjenih proizvoda ,vremenu koriscenja ,napretku,licnim savetima..

Moje pitanje glasi koji bi cms bio najprikladniji po tvom misljenju:wordpress ,drupal joomla neki treci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 67
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.