Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:41:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 ... 30 31 33 34 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hocu da ucim i naucim...  (Pročitano 80257 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Broj tabela nije problem Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple IPhone 3GS,
Nije mi uopste jasno zasto forsiraju ljudi tu joomlu kad je tolko sajtova obijeno, imam dosta propusta cak neke firme koje traze web programere traze rad sa joomla cms-o to mi stvarno ne ide u glavu, a cak ni to da ima 150 tabela u bazi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
svako ima nesto sto mu odgovara ... mislim da je prvo to odgovor ...

drugo je je to sto je prilicno laka za koriscenje, da verovatno ces sada reci da ti je laksi wp ili tkao nesto ... ali onda se vracamo na prvi deo odgovora ...

trece je sto je najrazvijenija ... najvise korisnika sirom sveta ...

da nije dobra verovatno ne bi usla u izbor za najbolji opet source projekat ...

ima dosta dodataka ... sad ce sf reci da nisu kvalitetni ... pa nisu svi ... ali ni kod smf-a ni kod wp-a nije sve kvalitetno zar ne? nije ni u jednoj sferi zivota ... ali ima dobar krug kvalitetnih ... stalno se update-uju poboljsavaju ... stvarno su koristi a i korisceni ...

ima puno free tema i dodataka ... ali ima i dosta "klubova" u koje se moze uclaniti za manju ili vecu sumu novca ... i izvuci dosta ...

za neke vece sisteme mislim da nudi vise od wp-a ... mada iz dosadasnjeg iskustva to jos ne mogu reci ...

a da sto se tice propusta i obaranja ... desava se naravno ... ali ukoliko je "webmaster" azuran i vodi brigu o tome ... ne bas ... jer znam naseg jednog lika koji je poceo bukvalno samo u joomli da radi i nju da prilagodjava sta god mu treba ... nije nikad imao problema sa tim ... ali mu se desilo da je propustio 2 dana posle izlaska nove verzije i doslo je do toga da su mu site unistili ... ali naravno backup je to ... i zatim odma najnovije i nema problema ... da ne objavljuju te rupe verovatno i ne bi bilo toliko problema, ali ovako svako zastarelu verziju moze oboriti ...

eto neki odgoovr od mene ... koji sam poprilicno radio u joomli, vise u localu, ali upravo da bi naucio oredjene stvari o njoj ... to su dosadasnja iskustva ... a i jedan rad sam stavio on line ... a drugi se sprema ...  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Sustina je, da ako neko hoce da uci, sa Joomlom svakako nece nauciti previse (van recimo kreiranja tema), jer je ceo sistem prekompleksan i za ogromnu vecinu stvari je tezak overkill.
A ljudi tu istu Joomlu koriste, jer je pre par godina bila jedino ozbiljno resenje, jer ne znaju, jer su culi (marketing je cudo), jer je sarena i ima gomilu opcija (od kojih 98% nece koristiti).
To je archenje resursa Smiley

Zato se preporucuju druge stvari, shodno tome sta vam je potrebno... Wordpress, Textpattern, CMSMS, sNews, Drupal, i razni drugi...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple IPhone 3GS,
Po meni je Wordpress odlican, radio sam sa njim i mogucnosti ima nadogranje veoma velike, pritom je lak za optimizaciju modifikaciju ....
Ali meni se cini da SF misli isto o Joomli, a to je da je koriste osobe koje imaju slabije poznavanje web programiranja.
Ne znam CMS koji sam razvio za jednu oblas organizacija nema nikakvih problema sa azuriranjem kompletnog portala i sajtova dok kad je to bilo pod joomlom nisu znali kako da ubace vijesi .. Moja preporuka svima je VIVO cms jer ima mogucnosti ko joomla skoro ali je puno jednostavni....

Moje neko misljenje za Joomlu jeste da je samo gubljenje vremena, jer dok se pohvataju sve cake na njoj ladno mozes prouciti koju knjigu i poceti sam da pravis svoj CMS ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Da se ne lazemo, i Wordpress ima neke blago idiotske zaokrete u razvoju.... ali je generalno jednostavan, pregledan, i lak za ucenje i customizaciju... Pored toga, mislim da je daleko popularniji od Joomle (google se slaze), pouzdaniji i u startu bolje napisan... a ima i zaista fenomenalnih sto free sto paid tema...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
Evo samo da dodam jos jednom da je ova tema odlicna ...

i da pohvalim redosled ... i da kazem da mi je stvarno drago sto sam poslusao savet i tim redom i isao ...

evo sad sam u nekoj temi video primer kako nesot odraditi javascript-om pa se setio ... npr. skoro sam poceo da ucim php ... i predhodno steceno znanje iz js-a mi je mnogo pomoglo ... vecina stvari je potpuno isto takoreci ... i kada se prodje prvo js ... php se mnogo lakse shvata ... dok da sam odma krenuo bilo bi dosta mucenja i pored dobrih objasnjenja ...

samo bih jos dodao na sve Smiley da bi uz ovo sto stoji ovde obavezno trebalo naci neki "ozbiljniji" izvor ... jer su u knjigama reicmo ili specificnim site-ovima za odredjenu oblast ... opisi su mnogo bolji ... za oblast koja vas specificno zanima ...

Smile  Smile  Smile   Smile

p.s. ne znam da li se slazete ali mislim da bi ovu temu trebalo uvrstiti u top teme ... jer izmedju ostalog pruza vise informacija i "znanja" nego neke druge ... ili je barem linkovati kroz neku vecu ... jer ukoliko se duze vreme ne pise u njoj pada u zaborav Smile a izuzetno je korisna Smiley  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 23. Avg 2009, 16:08:49 od Fman »
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1142
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Samsung e250,Nokia N73
Ja, evo bacio se na ucenje za pocetak elementarnih stvari word pres-a... Veoma je popularan i velika je traznja za temama...  Mislim da se moze uzeti neki dinar na dizajniranju Smiley Sta vi mislite ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
slabo ... sem ako ne budu toliko dobre da ima neko razlog da ih kupi ...

sa svakog pogleda ... izgled funkcionalnost ... odredjenost ... magazin blog ili nesto 3 ... itd isl

ukucaj free wordpress templates ... pa vidi sta ljudi daju potpuno besplatno ... ima stvarno dobrih radova ...

tako da mislim da jedini nacin, da neko ima odredjenu zelju i da mu bas tako napravis, template ili da mu uredis ceo cms u vidu nekog portala ili sta god ...  Smile

btw to ti bolje da pitas u ovoj temi  Smile
« Poslednja izmena: 29. Avg 2009, 00:12:46 od Fman »
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Go ahead, make my day

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1430
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
Nemoj jos da razmisljas o pravljenju tema... ustvari, mozda je bolje da uopste i ne mislis na to. Bar ne na to da napravis temu i od toga zaradjujes od wp-a.

WP treba da se uci, po meni pre joomle, dok ucis dosta znanja steknes iz css, php...

kreni polako, pa kad savladas, pre ces zaradjivati od izrade sajtova, sto Fman rece, blogova, portala i sl.  dok teme mozes cisto da pokazes nekome kako radis, da stavis u portfolio, ali za zaradu je jako tesko, jer ih ima mnogo, odlicne su, a konkurencija za paid teme je neverovatno dobra. Ljudi prave prvoklasne teme, a kad vidis cenu, tesko da zaradjuju od toga... vise im dodje usput.  Smile
IP sačuvana
social share
Go ahead, make your bed
Pogledaj profil Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 30 31 33 34 35
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:41:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.