Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:01:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Хладни рат Месић - Тадић  (Pročitano 17292 puta)
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
Hehh, pa ako si priznao državu, moš je i posjetiti!  Smile
Mene čudi kada Tadić, Koštunica ili neki drugi srpski dužnosnik posjećuje srpske enklavice u Republici Kosovo,
obećaje nebuloze i ondak ode nazad pa priča o teškom životu srpskog življa u "južnoj Srbiji".  Smile
Ma zabole sve vaše političare za Kosovo, odrekli su ga se čim je nato stigao!
Ta se tema izvadi svako malo da se narodu odvrati pogled od stvarnih problema...


Хахх, ја сам прије непун мјесец у пролазу скренуо у Загреб.
Огладнио па хајд на ручак.Цијене су вам страшне.Храна биједна (у Звонимировој).
У трговини роба доста квалитетна али пренадувана цијена.У Аустрији за исту лову
добио сам све дупло.
Цигарете су вам два пута скупље.Имате доста срања по улицама.
Комуналци вам нешта слабо причају хрватски ко да су шипурци.
У центру сам видио типове како се држе за руке па се питам гдје су вам ватрени
да то ријеше?Нисам могао да вјерујем колико сте напредовали.Пун град педера
а нико не реагује.Имате велике проблеме од када вам БББ пређоше у демократе.
Опасно вас Месић хандри,разјебаће вам државу.Направиће склониште за гејове
уколико већ није.
Овдје код нас нема шансе да се то види на улици,мислим да би били згажени у
трену.Политика нам није нешта ал макар ме дерпе не стартује.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
Darko Petričić: Albanski lobi Mesića napravio bogatašem


Autor: Goran Maunaga
- Zahvaljujući albanskom lobiju, koji mu je plaćao predsjedničke kampanje, hrvatski predsjednik Stjepan Mesić po bogatstvu postao treći čovjek u Hrvatskoj.

Kaže to u intervjuu za "Glas Srpske" publicista, politikolog i novinar Darko Petričić koji se posljednjih dana našao u žiži hrvatske javnosti. Zbog njegovog gostovanja glavna urednica HTV-a Hloverka Novak-Srzić smijenila je urednicu emisije Dosije Anu Jelinić, a hrvatski predsjednik Stjepan Mesić najavio je privatnu tužbu.
Petričić ponavlja da iz ličnog interesa i ogromnog novca albanskog lobija potiče i Mesićeva duboka veza sa muslimanskom strujom i muslimanskim lobijem.

- Zato ne treba da čudi ni njegovo potpuno odbacivanje hrvatskog naroda u BiH i priklanjanje bošnjačkoj politici - kaže.
* GLAS: Poslije Vašeg gostovanja u emisiji HTV gdje ste iznijeli tvrdnje da se Mesić duboko povezao s albanskim lobijem, urednica te emisije je smijenjena. Stojite li iza tvrdnji i danas?
PETRIČIĆ: Ana Jelinić je podatke uzela iz moje knjige "Hrvatska u mreži mafije, kriminala i korupcije". Sve te činjenice utemeljene su na izjavama svjedoka koji su direktno bili povezani sa određenim događajima, kao i na raspoloživoj dokumentaciji. Bez obzira na veliki pritisak koji je vršen na mene prije objavljivanja tih informacija i dalje stojim iza svega što sam napisao i rekao. Sve to javna je tajna u Hrvatskoj. Mesić je za svoje službene potrebe koristio čak i "mercedes" albanskog lobija. U svom prvom mandatu uspio je da sakupi toliko novca tako da mu pred kraj drugog mandata više nisu bili potrebi nikakvi drugi izvori finansiranja. Već tada je imao viška oko 20 miliona maraka. Nikada nije objavio listu svojih finansijera i donatora.     
   
* GLAS: U knjizi govorite i o vezi hrvatskog tajkuna Hrvoja Petrača i Mesića. Postoji li njihova veza i sa kim u BiH?
PETRIČIĆ: Bavio sam se organizovanim kriminalom i korupcijom u Hrvatskoj i nisam previše radio internacionalne veze, ali sam obradio šverc duvana i nafte za vrijeme rata. Petrača pominjem kao Mesićevog prijatelja, ali i Ivu Pukanića koji je povezivao njih dvojicu. Nisam ulazio direktno u analizu šverca oružja ili drugih poslova predsjednika Mesića, jer mi to nije bila glavna preokupacija. Zato sam detaljno obradio izvoz jugo-dinara u BiH gdje je Mesić bio vrlo informisan o tome a ništa nije preduzeo. Hrvatska je tada napravila veliku štetu monetarnom sistemu BiH i Srbije. Zato se Mesiću spremaju krivične prijave kad uskoro izgubi predsjednički imunitet. Kada su zamijenjeni ti dinari za konvertibilnu valutu pokupovana su hrvatska preduzeća i tako je uništena hrvatska privreda.

* GLAS: Tvrdite da je Mesić ubrzano postao jedan od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj?
PETRIČIĆ: Da, zahvaljujući albanskom lobiju, koji mu je platio predsjedničku kampanju, Mesić je po bogatstvu postao treći čovjek u Hrvatskoj, i to odmah poslije Ive Sanadera i Nadana Vidoševića. Iz tog ličnog interesa i zbog ogromnog novca albanskog lobija koji mu je prebacivan potiče i Mesićeva duboka veza sa muslimanskom strujom i muslimanskim lobijem. Bogaćenje na političkoj poziciji su njegovi krajnji motivi. Zato ne treba da čudi ni njegovo potpuno odbacivanje hrvatskog naroda u BiH i priklanjanje bošnjačkoj politici.

* GLAS: Mesićeva putovanja i posjete su takođe indikativni?
PETRIČIĆ: Čak 80 odsto njegovih putovanja po svijetu bila su putovanja u muslimanske zemlje. U Albaniji je bio četiri puta, a napravi je skandal i presedan najavivši prvu posjetu Prištini. To će biti prva posjeta Kosovu jednog zvaničnika, stranog državljanina koji nije Albanac. Na kraju njegovog mandata ispratiće ga pridjev kontroverznog predsjednika, jer mnogim državljanima Hrvatske nikada nisu bile jasne njegove međunarodne aktivnosti.
Tužba

* GLAS: Zbog vaše tvrdnje da mu je u prvoj kampanji pomagao albanski lobi i da drži muslimansku stranu, Mesić Vas je proglasio šovinistom i najavio tužbu?
PETRIČIĆ: Da. Htio bih podsjetiti da je Mesić svojevremeno rekao da Srbi  u Hrvatskoj imaju pravo samo na onu zemlju koju su na opancima donijeli. I ko je tu šovinista? Što se tužbe tiče stojim iza svake rečenice koju sam izgovorio.

Veza

Mediji u Srbiji i Hrvatskoj prije nekoliko godina objavili su transkripte telefonskih razgovora iz 2000. godine. U jednom od tih razgovora Hrvoje Petrač preko dilera oružja Nedima Šuljka ugovara modernizaciju tenkova u Kuvajtu, Africi i bivšem SSSR-u, kao i prodaju helikoptera. Nedim mu kaže da Haris Silajdžić to politički podržava i da se želi sastati s Mesićem. Silajdžić, kaže, želi promjenu Dejtona i da mu treba podrška. Petrač Šuljku na to odgovara da se ide dogovoriti da se Mesić i Silajdžić sastanu.

Пренето...

------------------------
 Smile Smile Smile
Стварно, храбар човек! Капа доле!!!! Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Nokia 
@čmelka ne smaraj  Smile
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Gost komentator
Uzajamnost dobrosusedstva
Dušan Miklja | 09. 01. 2010. - 00:02h | Komentara: 0

Na prvi pogled se može činiti da je jedna reč suvišna jer bi dobrosusedstvo moralo da bude uzajamno. Uveravamo se, nažalost, da u životu, i u politici naročito, nije tako jer se dobrosusedstvo često jednostrano i proizvoljno tumači.

Susedi Srbije, prema sopstvenim izjavama, čine ono što smatraju da je najkorisnije i najcelishodnije za njihove državne interese, ne hajući ni najmanje da li su time povređeni interesi ili makar samo osećanja susedne države.
Pogledajmo u prilog toga odnos prema Kosovu. Ako je to za Srbiju najvažnije državotvorno pitanje, tada je savršeno jasno da priznanje nezavisnosti Kosova, uspostavljanje diplomatskih odnosa i, najzad, predsedničke posete Prištini ili Prizrenu ne može da doživljava kao čin koji doprinosi dobrosusedskim odnosima. Kao što se kao prijateljski gest ne može doživeti ni svedočenje Hrvatske u Hagu, u kome je Zagreb otišao korak dalje dovodeći u pitanje suverenitet Srbije i van područja Kosova. Dobrosusedskim odnosima svakako ne doprinosi ni ostajanje pri tužbi za genocid pred Međunarodnim sudom pravde i, najzad, još uvek nerešeno pitanje izbeglica.
Na prigovore te vrste Hrvatska odgovara da vodi računa o svojim interesima i o realnosti u regionu. Na slične prigovore istovetne odgovore daju i drugi susedi Srbije: Crna Gora, Bosna i Makedonija. Svedoci smo tako neprirodne asimetrije koja nikako ne pristaje samom pojmu dobrosusedstva. Kao što ne pristaje ciničnost tobožnjeg „realizma”. Ma koliko neugodno, takvo ponašanje bi se nekako i moglo razumeti ali samo pod uslovom da se prihvati da i Srbija ima pravo da štiti svoje interese, kao što ima pravo da recipročno reaguje na poteze koji ih narušavaju.
Nije, nažalost, tako jer je stvoren stereotip da je za dobrosusedske odnose odgovorna jedino Srbija. Njeni susedi su, drugim rečima, slobodni da preduzimaju sve što smatraju da je za njih „korisno”
i „realistično”, ali kada se Srbija posluži istim atributima, tada je ona - kao i uvek - krivac za regionalnu nestabilnost. E pa, tako ne ide.
Za negovanje dobrosusedskih odnosa potrebne su, ipak, dve strane.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Odlazak Mesića  označava odlazak poslednjeg učesnika u razbijanju Jugoslavije sa političke scene, ili se to meni čini? On je prvi stupio na scenu i prvi odlazi. Hteli mi to ili ne da priznamo, Mesić je najuspešniji političar iz devedesetih. Zakuvao, odradio i dočekao da vidi rezultate kakvi njemu odgovaraju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.6
mob
Apple Iphone 5
Da smo pametni pa ne imati nikakve odnose sa njima. Ali srbenda bi bulju prodala za paket bajadera.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.4
mob
Alcatel 
Ne preteruj , neki bi to uradili za omot od bombona. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia E
Ovom se sve pobrkao u glavi Smile

IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple Iphone 5

Mene čudi kada Tadić, Koštunica ili neki drugi srpski dužnosnik posjećuje srpske enklavice u Republici Kosovo,

Kada predsednik ide u posetu nekoj drugoj drzavi valjda se obavesti njegov kolega ili vlada. Tadic je ovde obavestio samo EULEX. Znam ja da je vama iz republike U milo nazivati Kosovo drzavom, ali to i pored silnih priznanja ipak nije. Malo razmisli i zasto.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Крајње вријеме је да се тема преименује у:
Хладни рат Јосиповић-Тадић
Промјењено име а политика остаје иста.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:01:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.