Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: hitno momozite, ne mogu da pokrenem racunar  (Pročitano 1513 puta)
21. Feb 2011, 21:25:53
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
upalio sam komp, poceo da rezem neke filmove, i kada sam se vratio docekao me je crni ekran sa porukom can't read drive, press alt+ctrl+del to restart
Uradio sam to ali opet isto. . .
iskljucio iz struje, probao opet i opet isto
u pitanju je windows xp
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Sta mi je ciniti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 22250
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
restart>delete>bios>"Load Setup Defaults">restart  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Hvala Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
E sad, ja se izvinjavam, sto se tice ovog tehnickog dela malo sam neuk...  Je li ja to treba da otkucam negde jer mi se ova opcija nigde ne pominje...
Pa ako moze korak po korak...
Hoce li svi podaci sa particija da ostanu sacuvani, jer imam neke bitne stvari tu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 22250
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
posle restarta win xp, pri samom podizanju, pritiskas tipku 'delete' koja se na tastaturi nalazi desno od 'enter' ulazis u bios i na desnoj strani menija imas opciju 'Load Setup Defaults' (kroz meni ides sa kursorima koji se nalaze ispod 'delete' levo,desno,gore,dole  Smile) pritisnes 'enter' i spustis na save & exit  Smile na tastauri klikni Y i enter  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Jesam neuk, ali znam gde je enter i delete Smiley
E sad, uradio sam sve kako si mi rekao ali opet ista prica...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 22250
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
vidi, pazi  Smile ocigledno je da ti je os na hd prso i da su sanse da bez instalacije novog os uspes nesto 1%
pokusaj pri dizanju sistema,pritiskaj (ko sumanut  Smile ) tipku F8 da udjes u safe mod (ako moze)  ako udjes uradi sledece Smiley
idi na opciju 'Boot from the last good configuration that worked' i enter  Smile


edit:
ako i to ne uspe a mozes da udjes u safe mode pokusaj jos ovo Smiley
izaberi safe mode with command prompt
kucaj  'chkdsk /r' (sa razmakom izmedju txt i slash-a i bez kvacica  Smile ) (press enter)
to traje pola sata ili sat koliko mu treba da zavrsi  Smile
« Poslednja izmena: 22. Feb 2011, 09:52:51 od aleksa71 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Apple iPhone 12, S21
@aleksa71 ovo nije greska koja se vezuje za sam operativni sistem. Hardverski je problem, koji nece biti resen reinstalacijom.
U ovoj situaciji su ploca i HD prestali da se slusaju i da saradjuju iz nepoznatog razloga, i tesko ce biti naci razlog, ali resenje se mora naci kroz hardver, ne softver...
Moze probati i reinstalaciju, naravno, ali uslucaju da ne pomogne neka proba ovo dole:


@ Mirkiz89 Sa obzirom da si malo slabiji u materiji moja preporuka je da odneses racunar nekome ko se razume malo bolje, posto ima vise stvari koji bi trebao da probas, a za koje ti je potrebno znanje malo jace od osnovnog, i instalacioni disk Windowsa...

Evo ti par stvari koji mozes probati:

- Iz Recovery konzole probaj neku od sledecih komandi koje mogu, i ne moraju resiti problem:

CHKDSK /R /P
FIXBOOT
FIXMBR

- Probaj da stavih HD da bude Slave, umesto Master
- Zameni kablove za HD
- Probaj da flesujes BIOS

Probaj ove dve-tri stvari pa se javi da vidimo kakvo je stanje...
« Poslednja izmena: 22. Feb 2011, 09:48:57 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
too heavy za mene, odnecu ga danas kod majstora, mislio sam da je nesto banalno ali izgleda da nije. U svakom slucaju hvala svima na pomoci...
Kada mi majstor bude rekao u cemu je problem javljam za neke buduce generacije...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.