Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hirurg tražio novac da operiše tumor dečaku  (Pročitano 22794 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Otac dečaka optužio doktora
Rekao mi je da uzmem kredit ako nemam pare da mu dam
Autor: N. Jovanović | Foto:m. ilić | 28.04.2009. - 07:33

Doktoru Eugenu Slaviku dao sam 700 evra 2005. godine za lečenje sina, a 8. januara ove godine sam mu dao 300 evra mita - optužio je Žarko Milošević na jučerašnjem suđenju dr Slavika osumnjičenog da je tražio 500 evra od Miloševića, a primio 300 evra, kako bi operisao njegovog maloletnog sina D. M. (11), kome je konstatovan tumor u grudnom košu.


Milošević je rekao da mu je Slavik tražio čast za operaciju sina u decembru prošle godine.
- Kažem da nemam pare, radim, on kaže „uzmi kredit”, kažem da sam do guše u kreditima, a gospodin Slavik kaže „imaš rodbinu, prijatelje, svi će da ti daju za dete”. Dali su mi tada novac u školi u koju je išao moj sin, a posle je ispalo da operacija nije ni potrebna - rekao je Milošević.
- Tražio je 300 evra pre operacije, ali je kazao da to nije konačna suma, već da ću morati da dam još 200 evra. Stavio sam mu 8. januara 300 evra na sto i rekao: „Evo, prebrojte”. Doktor je rekao da nema šta da broji jer mi veruje - tvrdio je Milošević.
Slavik se branio pred sudom da mu je Milošević namestio ceo slučaj i da je ostavio pare u njegovoj kancelariji dok je doktor bio na hodniku kliničnog centra Srbije.
- Milošević je imao psihičke smetnje i nije mogao da se nosi sa problemima oko zdravstvenog stanja njegovog sina. Bio je agresivan, depresivan i govorio je da će se ubiti. Danima je dolazio u moju kancelariju i ponavljao: „Doktore koliko da častim”. Morao sam da ga smirim i rekao da da 300 evra. Doktori tako postupaju sa pacijentima sa psihičkim problemima, jednostavno im kažemo šta žele da čuju - kazao je Slavik.
Doktor je naglasio da nije mislio da uzme novac, već da je to bio način da smiri Miloševića. Kada je 8. januara video pare u svojoj kancelariji, Slavik je, kako je tvrdio, pošao da nađe Miloševića da bi mu ih vratio, ali je u tom trenutku došla policija i uhapsila ga.
Suđenje će biti nastavljeno u sredu, 29. aprila, kada bi sud mogao da izrekne presudu.

Loši snimci razgovora
Na suđenju su izvedeni tonski snimci na kojima se čuje kako Slavik govori: „Nemoj da donosiš 50 ili 100 evra, za to ne mogu da ih odvedem ni na večeru, ako možeš skupi 300 evra pre operacije i 200 evra posle”.
Slavikovi advokati izneli su primedbe da snimci nisu jasni, pa je tročlano sudsko veće kojim predsedava sudija Aleksandar Trešnjev odlučilo da snimci budu ponovo pušteni posle otklanjanja šumova.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Presuda za uzimanje mita za operaciju
Doktoru Slaviku tri godine i četiri meseca zatvora
Autor: V. Z. Cvijić | 30.04.2009. - 01:00


BEOGRAD - Doktor Eugen Slavik (63) juče je u beogradskom Okružnom sudu osuđen na tri godine i četiri meseca zatvora jer je tražio i primio mito početkom januara ove godine za operaciju tumora na grudima dečaka Dejana Miloševića (11).

Slavik je osuđen i na šest godina zabrane obavljanja lekarskog poziva, u koje se neće računati vreme provedeno u zatvoru.
Sudija Aleksandar Trešnjev je obrazlažući presudu rekao da je sud utvrdio da je optuženi načelnik Odeljenja operacionog bloka Instituta za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije i vanredni profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu primio 300 evra mita od Žarka Miloševića da bi operisao tumor na kičmenoj moždini njegovog sina i da je dogovor bio da još 200 evra uzme posle operacije. Otac dečaka Žarko Milošević prethodno je obavestio policiju koja je obeležila novčanice i ozvučila ga da snimi razgovor tokom davanja mita.
Sudija Trešnjev je rekao da teza odbrane da je Slavik samo hteo da smiri oštećene govoreći im da daju 500 evra, a da nije želeo da uzme novac, nije uverljiva.
- To niste spominjali u prethodnom postupku. Tek kada ste saznali da postoje transkripti prisluškivanih razgovora, onda ste promenili odbranu - rekao je sudija Trešnjev obraćajući se optužnom doktoru. Prema rečima sudije, iskaz oca dečaka je uverljiv sa mnogo detalja i u istrazi i pred sudom je isto govorio. On je dodao da je zato sud poklonio veru iskazu oca dečaka, a presudu zasnovao i na prisluškivanim razgovorima.
Sudija Trešnjev je naveo da su olakšavajuće okolnosti za dr Slavika to što je ceo život lekar i što je otac dvoje dece, a otežavajuće okolnosti su što je tražio novac za lečenje deteta.
- Mera bezbednosti zabrane bavljenja lekarskim pozivom od šest godina izrečena je zato što bi mogao da ponovi delo - naglasio je sudija Trešnjev.
On je, osvrćući se na tezu odbrane da je tokom celog postupka bio pritisak u javnosti, rekao da sud smatra „da nema pritisaka javnosti i to što su suđenja javna ide u prilog sudu”.
Dr Slavik je uhapšen 9. januara, a 30. je pušten iz pritvora, pa se branio sa slobode. Na odsluženje zatvorske kazne može da ide po prvosnažnoti presude. Dečak je kasnije uspešno operisan i dobro se oporavio.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


idemo daaaalje

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 333
Zastava Kotez
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
mob
Motorola a1200r
lepo je to sto je konacno neki lekar osudjen za korupciju mada bi najpravednije bilo da se taj isti lik kazni sa dozivotnom zabranom rada u zdravstvu sto bi na zapadu verovatno i bilo....nazalost on je jedan od 1000 istih slucajeva u nasem zdravstvu....
IP sačuvana
social share
Covjek je nerazuman, nelogican, sebican.
Nije važno, voli ga!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Sta je zanimljivo...
Jedan lekar koji je uhvacen u korupciji pod krajnje zanimljivim, da ne kazem, sumnjivim okolnostima, ekspresno je osudjen na cak tri godine zatvora...
Istovremeno... pedofili dobijaju uslovne kazne, a istraga o smrti Anje Grahovac je trajala dve godine i tek je nedavno podnesena tuzba...
O brojnim slucajevima smrti i teskih posledica po zdravlje pacijenata, istrage se vode i dan danas... neke tuzbe verovatno nikad i nece biti procesuirane...

Ne mogu da se otmem utisku da pravda ipak nije pavedna... da nije slepa... vec na osudu utice i ono sto se u drugim zemljama naziva "pozitivna diskriminacija" (po polu, veri, rasi, nacionalnosti)...
« Poslednja izmena: 30. Apr 2009, 20:32:40 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Alcatel One Touch
Sumnjive okolnosti?A tonski zapis,pa izjava da ,trazio sam mu pare,ali on je psihicki bolesnik,a znate da doktori uvekk govore ludacima ono sto bi voleli da cuju...?Treba kao prvi koji je osudjen da ga obese na sred Terazija... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Iskreno, iz svih nastupa po medijima, ja sam stekla utisak da je lekar na dobrom putu... mozda nije mentalni bolesnik, ali... nesto nije u redu...

I opet se vracam na neverovatnu brzinu naseg sudstva...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Alcatel One Touch
Da,za brzinu sudstva si apsolutno u pravu... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
zrtveni jarac, nista drugo.

da da drzava radi svoj pos'o  Smile
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Ovakve ljude bih najstrasnije mucila .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62



Ovakve ljude bih najstrasnije mucila .

bas tako...sve do trenutka dok ne dobijes tumor....onda bi mu dala sve sto imas da te izleci Smile

mislim da ovde najvise znam o eugenu slaviku jer ga znam...covek je rodom iz mog mesta...potice iz bogate jevrejske porodice,njegov pokojni otac je bio apotekar u mom mestu...
covek je jedan od najboljih hirurga koja je ova posrana zemlja imala i jako mi je cudno da je pao zbog 500 evra jer su to pare koje on u slobodno vreme udeljuje ulicnim sviracima Smile..ili da se lepse izrazim:ono sto je svima vama 5 dinara to je njemu 500 evra Smile...toliko je  bogata njegova porodica Smile

zato sve je veoma cudno...i kao sto rece drugarica anea...ekspresna brzina procesa u svetski poznatom po brzini srpskom sudstvu Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.