Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hicima u ponoć na dvojicu Srba  (Pročitano 3219 puta)
27. Dec 2005, 00:17:19
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Napad u severnom delu K. Mitrovice

Hicima u ponoć na dvojicu Srba


KOSOVSKA MITROVICA - U dva odvojena napada vatrenim oružjem prošle noći, sat i i po posle ponoći, teško su povređena dvojica Srba u srpskom delu Kosovske Mitrovice.

Prvo su u 1.10 sati nepoznati napadači pucali na Branislava Antovića (35), radnika obezbeđenja JKP „Vodovod“ u Ulici Džona Kenedija, a samo deset minuta kasnije, teško je povređen Dejan Maksimović (24) u svom stanu u Ulici vojvode Bojovića, i to samo 300 metara dalje od mesta na kom je napadnut Antović. Zgrada u kojoj živi Maksimović nalazi se na samoj granici bošnjačke mahale u severnom delu Kosovske Mitrovice u kojem žive Albanci i nekoliko srpskih porodica.

- Gledao sam TV u sobi. Roditelji su mi spavali u drugoj sobi. Osetio sam neko lupanje na terasi i izašao da vidim šta je. Opazio sam siluetu s nečim u ruci. U tom trenutku zalupio sam vrata na terasi i uplašen se vratio. Istog momenta zapucalo je prema meni u sobi. Izrešetani su prozori i vrata. Pao sam, osetivši jak bol u nozi. Ubrzo su pristigle komšije i odmah sam prebačen u kosovskomitrovačku bolnicu - priča Dejan Maksimović na odeljenju intenzivne nege kosovskomitrovačke bolnice. Operisan je i nije u životnoj opasnosti.

Povređeni Branislav Antović zadobio je teške telesne povrede dok je obezbeđivao objekat JKP „Vodovod“. Prema rečima načelnika hirurškog odeljenja kosvoskomitrovačke bolnice Radomira Jankovića, Antović je zadobio povrede jetre, debelog i tankog creva.

- Operacija je trajala više od četiri sata i bukvalno smo se borili za njegov život. Odstranjen mu je deo jetre, a debelo crevo je sečeno na više mesta. Stanje mu je trenutno stabilno, ali je i dalje u životnoj opasnosti - kaže dr Janković.



Izvor: Blic \ Zoran V. Vlaškalić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Protest Srba zbog albanskog terora

KOSOVSKA MITROVICA - Zbog prekjučerašnjeg ranjavanja Branislava Antovića (35) i Dejana Maksimovića (24) u severnom, srpskom delu Kosovske Mitrovice, juče je u organizaciji Srpskog nacionalnog veća severnog Kosmeta na Trgu Šumadija održan protestni skup pod nazivom „Miting protiv albanskog nasilja i terora“.

- Od dolaska Unmika 1999. godine, Srbi na Kosovu i Metohiji nemaju nikakvu bezbednost i slobodu kretanja. Ranjavanja, kidnapovanja i ubistva dešavaju se iz dana u dan, a za to niko ne odgovara, niti se počinioci zločina otkrivaju. U takvoj situaciji, što je apsurd za kosmetske prilike, šef Unmika Soren Jesen Petersen daje nalog za formiranje dva nova ministarstva - policije i pravosuđa. Sa ovakvim zločinima nad Srbima Albanci imaju samo jedan cilj -stvaranje nezavisnog Kosova i etnički čist albanski prostor. Mi im poručujemo da sa ovog prostora nećemo odlaziti - rekao je pred više hiljada okupljenih načelnik Kosovskomitrovačkog okruga Momir Kasalović.

Primarijus dr Milena Cvetković, načelnik Službe anestezije i intenzivne terapije, rekla je juče da je Dejan Maksimović (24) sa jedinice intenzivne terapije premešten na odeljenje ortopedije-hirurgije. Njegovo životno stanje je stabilno i oporavlja se posle operacije potkolenice.

Vitalne funkcije Branislava Antovića (35) su stabilne, kazala je dr Cvetković, ali je i dalje životno ugrožen i još je priključen na aparate u jedinici intenzivne terapije. Odstranjen mu je deo jetre i ima teške povrede debelog i tankog creva.

UN policija i Kosovska policijska služba još ništa ne saopštavaju o detaljima ovog oružanog napada na dvojicu Srba. Potvrdili su da je četvoro uhapšenih posle saslušanja pušteno na slobodu i da oni nemaju nikakve veze s napadima na Srbe. Juče ujutro dogodio se još jedan incident kada su nepoznate osobe pucale na jedan od tri solitera u severnom delu Kosovske Mitrovice na stanove čiji su vlasnici Srbin, Albanac i Bošnjak. U soliterima, inače, uglavnom žive građani albanske nacionalnosti.


Izvor: Blic \ Z. V. Vlaškalić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Koncentracioni logor Kosovo-Metohija pod upravom tzv. Ujedninjenih Nacija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.