Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:25:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hercule Poirot  (Pročitano 1829 puta)
24. Jan 2006, 02:43:57
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Hercule Poirot je fiktivni lik iz romana Agathe Christie i jedan od najpoznatijih detektiva svih vremena. Pojavio se u oko 30 romana i 50 kratkih priča. Jedan je od najpoznatijih likova ikad stvoren.

Lik je rođen u Belgiji gdje je radio kao policajac, no za vrijeme I. svjetskog rata preselio se u Englesku i pzapočeo karijeru privatnig detektiva. Poirot je poznat po niskom rastu, jajolikoj glavi, mačkolikim zelenim očima, brčićima, odjevnim ritualima, opsesijom za redom, metodama rješavanja slučaja tako da otkriva što više na bilo koji način. Preferira da izuči psihologiju zločina da otkrije više tragova, jednom kladeći se sa njegovim privremenim pomoćnikom i prijateljem Arthurom Hastingsom da može riješiti slučaj samo sjedeći u stolici i koristeći svoje "sive stanice".

Kao i mnoštvo detektiva u ranim danima kriminologije i kriminalistike (uključujući detektive kao što su Sherlock Holmes, Miss Marple i Otac Brown) Poirot je neoženjen. Ljubav njegovog života grofica Vera Rossakoff pojevljuje se u kratkim pričama "The Double Clue" i "The Capture of Cerberus" i romanu "Velika Četvorica".

Njegova fiktivna adresa (sa vizit-kartice) je 56B Whitehaven Mansions, Sandhurst Square, London W1. Zgrada koja se koristila kao njegov stan nalazi se na Charterhouse Square, London.

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 464
Zastava Bijeljina
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.60
Gledao sam kao klinac seriju. Sada kad sam odrastao malo me smara to forsiranje puritanizma koje je bilo popularno tada. Ser Artur Konan je otišao najdalje, ali i uspio sa popularnim detektivom Šerlokom Holmsom i njegovim pomoćnikom dr. Votsonom koji su zaklete neženje, mada po nekima možda i u homoseksualnoj vezi što takođe karakteriše jedan period engleske književnosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Yo sere grasun, pero no soy grosero

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1066
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
A čuj, kad odrastaš po muškim internatima, ko što su engleske više i srednje klase masovno prakticirale sve do pred koje desetljeće, zaboraviš i da postoje žene... Smile

Enivej, Šerloka sam oduvijek smatrao jednostavno aseksualnom mašinom, sumnjam da bi trznuo na Watsona sve da mu se ovaj bacio gol u naručje, sumnjam da je ikad i onanirao Smile mada mi je i takav robotičan uvijek bio simpatičniji od Herkula, stisnutog francuskog (*ups!) belgijskog pizdeka koji spava s mrežicom za brkove i sa sobom nosi malu srebrnu pepeljaricu da ne trese pepeo ručno smotane cigarete na zemlju ili travnjak.. Iako su svi Herculovi romani uvijek bili mnogostruko zanimljiviji i uzbudljiviji nego oni s Miss Marple, ona mi je ipak bila nekako zanimljiviji lik - ta me babaž "gospođica" uvijek intrigirala - kakve li sve tajne samo krije iz mladosti? Smile
IP sačuvana
social share
***Porteño de ley***
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 571
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Agata Kristi je romanopisac najviših dometa, pa su i njeni glavni likovi tih dometa. Herkul Poaro je s pravom postao ''glavni junak Agatinih knjiga'' (ne jedne, one čiji se glavni junak žalio da nije ''pročitan''), genijalno čangrizalo ''sivih stanica''. Meni uopšte ne smeta što on u vanjskim manifestacijama svoje ingeniozne misaone moći ponekad djeluje puritanski. I ne treba ga upoređivati sa Šerlokom Holmsom (ser Artur Konan Dojl), inspektorom Megreom (Žorž Simenon), pa ni sa gospođom Marpl koju je lansirala ista književna laboratorija kao i njega. E, sad, bilo bi vrlo moćno da neko napiše roman u kome slučajeve ubistva rješavaju u timu njih troje. Tad bi se možda vidjelo čije su detektivske metode superiornije. Ali, gdje naći takvog pisca? Što se mene tiče, mislim da bi i u tim okolnostima Herkul Poaro blistao, jer bi književni postupak koji je njega stvorio i u takvom romanu bio dominantan. Na kraju da dodam: pogrešno je Agatu Kristi svrstavati u pisce krimića. Visoko je ona iznad tog svrstavanja. Po, meni ona ulazi u red klasika engleske literature, a njeni ''krimići'' su vrlo značajni romani karaktera, pa ako hoćete, i romani o psihološko-socijalnom miljeu engleske srednje klase i elite. Treba obratiti pažnju na socijalno-psihološke motive ubica u romanima Agate Kristi, pa vidjeti jednu finu nit analize engleskog društva.
IP sačuvana
social share
Sve što nije napisano nije ni postojalo, a i ono što je napiano nije u svemu postojalo onako kako je napisano.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Žena
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pozdrav svima. Nije me dugo bilo na vasem forumu jer ne mogu ni sa svojim da se izborim kako treba ali nadam se da redovno obilazite jedini domaci sajt o Agati Kristi
http://www.agathachristie.bravehost.com

Javljam se da vam ostavim jednu HITNU poruku

Naime, na Poirot forumu (www.tv.com) postavljena je vest da je A&E (USA) kompanija koja je glavni sponzor britanskih TV filmova odustala od finansiranja serije "Poirot" tako da je doveden u pitanje nastavak snimanja preostalih 12 filmova. Da vas podsetimo rec je o filmovima: Velika cetvroka, Ubistvo u Orijent Ekspresu, Tragedija u tri cina, Sastanak sa smrcu, Gospodja MekGinti je mrtva, Vasar zlocina, Macka medju golubovima, Dodilo se na dan Svih Svetih, Casovnici, Treca Devojka, Slonovi pamte i Zavesa. Autor te teme je kontaktirao moderatora foruma na zvanicnom sajtu Agate Kristi da proveri tu informaciju. On je sa svoje strane kontaktirao kompaniju Chorion koja je vlasnik autorskih prava za Agatina izdanja i od njih dobio sledeci odgovor koji vam prenosim u originalu: "The producers and David would like to continue the series but it is a very difficult TV environment at the moment. Any help and support that you can give to help us in our endeavours will be much appreciated."

Tim povodom otvorena stranica za prikupljanje potpisa - peticija - koja ce biti prosledjena Granadi koja nastavlja rad na 4 nova Miss Marple filma, da pronadju nacin i nastave sa snimanjem serijala Porot koji je mnogo gledaniji sirom sveta. Peticiju mozete naci i potpisati je na adresi:

Hercule Poirot TV series must continue
Petition to Granada - The London Television Centre,
Upper Ground, London SE1 9LT United Kingdom


http://www.petitiononline.com/Poirot06/petition.html

U sledecim komentarima na tim i nekim drugim forumima doslo se do saznanja da su kao razlozi ovakvog stava navedeni preveliki troskovi snimanja na autenticnim lokacijama, kao i podatak da ce se nastaviti sa snimanjem filmova sa Miss Marple jer su oni daleko isplativiji (obzirom da stara gospodjica retko napusta svoje seoce:)) za razliku od Poirota koji je poznat kao svetski putnik). Kako je jedna clanica nase Citaonice - Kluba ljubitelja knjiga Agate Kristi (http://www.freeyabb.com/phpbb/citaonica-portal.html)
danas ostavila poruku na tu temu da je do sada je za nekoliko dana vec prikupljeno preko 1000 potpisa ali i da ne zna dokle akcija traje - zato vas pozivam da pozurite. Mozete se upisati onoliko puta koliko e-mail adresa imate. Ne znam ni koliko ovakve akcije mogu imati uspeha, ali mozda vredi pokusati, osim ako nije u pitanju marketinski trik ali mozda ako nista budemo imali subjektivni osecaj da smo bas mi nasim potpisima doprineli nastavku serije... Zato pozurite da spasimo Poaroa...)
IP sačuvana
social share
-::- KRALJICA ZLOCINA -::-
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:25:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.