Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hej vernici ako bog postoji, kako je ovo moguce?  (Pročitano 33436 puta)
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b10pre
mob
Nokia C5-00
За овај мој пост, решење је ово:



Има код Кинеза за 200 динџи...

За тебе нема ни лека, ни решења, ни помоћи, лепо каже човек у клипу испод:



....
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Decko je upravo dokazao matematicki da u covjeku ima vise majmunskog nego bozanskog Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
ovo se ne računa tako već sa limesima. jer ako jer nešto 0,99999... sa beskonačnim  brojem decimala, onda se to može smatrati kao   limes od 1   a cifra 9.9999... kao l   limes od 10   a računica pod limesima je drugačija nego prosta zbrajalica na nivou osnovne škole.

davno je bilo kada sam polagao matematiku, ali ovakav primer je primer za rad u limes funkciji. ono što se zove viša matematika i frka za položiti kao predmet na tehničkim fakultetima.

IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Ih, kad sam se ja igrao s matematikom.  Smile
Samo što je tad bio prisutan Eye, pa me je ubedio da ne postojim...  Smile da ne postoji matematika...  Smile zapravo ništa nije postojalo kad se on pojavio... Smile  tako da sam morao da odustanem od objašnjavanja jer sam se zabrinuo sa sopstvenu egzistenciju u vremenu i prostoru.  Smile
Edit: A da, ne postoji ni vreme ni prostor... ne znam što sam se koji klinac uopšte brinuo.  Smile

Ako znas da Bog postoji onda znas sta/ko je i gde je, sve sto postoji ima molekularni sastav i lokaciju.
dobije.[/u]

Bog je sve... i ništa.
Toliko ga mnogo ima... da ga zapravo nigde nema.

Па огледај колики је универзум. Ако је Бог то све створио која тек његова величина и како је сагледати ?

Ne postoji još uvek odgovor, nije ni postojao, niti je to što vidiš ceo univerzum.
A po svemu sudeći nije ni jedini univerzum.

Primitivni i besmisleni običaji ljudi (navedi bilo koju religiju) kao i urođene ljudske mane i nesavršenstva nas koče i usporavaju da dođemo do pravog odgovora.
Ne mora da znači da ćemo ikad doći... ali i približavati se njemu svakog dana je utešno.

Arogantno mišljenje da smo već stigli do njega ničemu ne vodi.

Citat: WhiteGoa
Bog je sve... i ništa.
Toliko ga mnogo ima... da ga zapravo nigde nema.
Jos samo kada bi to moglo da se dokaze onda bi zapravo sve sto si rekao bila istina.

Hm..
Kao što znaš, sve je u prirodi deljivo.
Zavisno od toga šta delimo, zavisno od tehnologije s kojom delimo i zavisno od aparata s kojim posmatramo razliku te podele... postoji granica do koje možemo podeliti... ali to ne znači da se fizički ne može dalje deliti nešto samo zato što trenutno ne posedujemo sve prethodno nabrojano.
I sam atom sastavljen od protona, neutrona i elektrona se može rastaviti na kvarkove... ko kaže da se ti kvarkovi ne mogu podeliti?  Smile Čak i to što dobiješ se može podeliti... itd.

Zamisli da imaš recimo kvadrat ukrasne trake 4 metra puta 4 metra. I recimo da iznova i iznova deliš taj kvadrat i svaku polovinu sastaviš s drugom polovinom... žrtvuješ širinu da bi dobio dužinu.
Gde počinjemo:
4*4
pa podeliš i dobiješ dimenzije
2*8
pa
1*16
0,5*32
0,25*64
0,125*128
0,0625*256
0,03125*512
0,015625*1024
0,0078125*2048
0,00390625*4096
0,001953125*8192
0,0009765625*16384
0,00048828125*32768
0,000244140625*65536
0,0001220703125*131072
0,00006103515625*262144 m
itd... itd... itd...
beskonačnost i u jednom i u drugom pravcu...
s jedne strane je broj sve manji i manji a s druge sve veći i veći...
U nekom trenutku... s jedne strane ćeš dobiti neverovatno mali broj, manji i od veličine atoma... a s druge strane ogroman broj veći od naše galaksije npr... i to nije kraj. Ima dalje. Beskonačno dalje.
E sad... ne možeš baš zavarati matematiku tako što ćeš podeliti npr 1 sa beskonačno i reći to je 0.
(Takođe bi pogrešili jer 1:besk.=0 iz toga bi 0 puta besk. trebalo biti jedan. Što nije, jer sve što množimo s nulom je... nula. Plus ako u matematici beskonačnosti dodam još samo jedan broj npr. 1 onda to više nije beskonačnost.  )
Beskonačnost je ideja, pojam, koncept. Ne bi imalo smisla u matematici.
To je kao da kažemo:
1:pravda=6
3:istina=25
nema smisla jednostavno.
Pritom naš nekadašnji kvadrat danas pravogauonik... nikada neće zapravo dostići nulu u širini.
Ali.
Beskonačnost je ljudskom mozgu veoma apstraktna za shvatanje.
Ako je uslovimo kad pojam, koncept... ta nula postoji... i ne postoji. S druge strane onaj ogromi broj je zauzeo sve.. ništa.
Paradoks.
Bog je sve... i nije ništa.


Au Goa, imam osecaj da kada bi te pitao koliko je sati da bi mi ti odgovarao pola sata  Smile Iliti sledeci scenario:

NS: E gde si Goa, sta radis?
Goa: Evo zurim kuci da objasnim ljudima sustinu sustina svih stvari koje imaju sustinu i sustinu neimanja sustine stvari koje ih nemaju. A ti?
NS: Evo zurim kod bulmasofta da mi stavi najnoviji operativni sistem na digitron. Jao vec kasnim, koliko je sati?
Goa: Zanimljivo je da si mi postavio to pitanje. Ljudi vreme shvataju kao proces u jedno smeru. Zanimljivo je da se vreme moze i smatrati kao proces u 2 smera koji se krecu nasuprot jedan drugog i koji se sastaju u sadasnjosti. Mada ono moze i da bude multidimenzionalno i da...
posle 20 min
... i zato se najbolji mehanizmi proizvode u Svajcarskoj. Mada danasnji satovi osim vremena prikazuju i nadmorsku visinu, dubinu, meseceve mene itd. Prosli sat koji sam ja kupio pored francuske ambasade...
posle pola sata
... i otkada sam zakacio satom ribu tokom sexa ne nosim ga vise tako da ne znam koliko je sati. E zurim i ja. Vidimo se
NS:  Smile
« Poslednja izmena: 22. Jan 2011, 18:41:07 od noob_saibot »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia Luvmya 520
A i da valja kakve to veze ima sa postojanjem boga.  Smile
Tako je vlastimire, i ja bih to zeleo da cujem.
Citat: WhiteGoa
Ih, kad sam se ja igrao s matematikom.  Smile
Samo što je tad bio prisutan Eye, pa me je ubedio da ne postojim...  Smile da ne postoji matematika...  Smile zapravo ništa nije postojalo kad se on pojavio... Smile  tako da sam morao da odustanem od objašnjavanja jer sam se zabrinuo sa sopstvenu egzistenciju u vremenu i prostoru.  Smile
Nemoj tako rodjo, nisam rekao da ti ne postojis nego da si ti ( kao i svi drugi ) osecaj prisutnosti u telu koje
pripada bioloskim roditeljima. Sve sto postoji ima molekularni sastav, slova, brojevi, simboli ga nemaju.
Nemozemo za duhovne dimenzije reci da postoje iako ih nasa cula detektuju i um procesuje.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S

Au Goa, imam osecaj da kada bi te pitao koliko je sati da bi mi ti odgovarao pola sata  Smile Iliti sledeci scenario:

NS: E gde si Goa, sta radis?
Goa: Evo zurim kuci da objasnim ljudima sustinu sustina svih stvari koje imaju sustinu i sustinu neimanja sustine stvari koje ih nemaju. A ti?
NS: Evo zurim kod bulmasofta da mi stavi najnoviji operativni sistem na digitron. Jao vec kasnim, koliko je sati?
Goa: Zanimljivo je da si mi postavio to pitanje. Ljudi vreme shvataju kao proces u jedno smeru. Zanimljivo je da se vreme moze i smatrati kao proces u 2 smera koji se krecu nasuprot jedan drugog i koji se sastaju u sadasnjosti. Mada ono moze i da bude multidimenzionalno i da...
posle 20 min
... i zato se najbolji mehanizmi proizvode u Svajcarskoj. Mada danasnji satovi osim vremena prikazuju i nadmorsku visinu, dubinu, meseceve mene itd. Prosli sat koji sam ja kupio pored francuske ambasade...
posle pola sata
... i otkada sam zakacio satom ribu tokom sexa ne nosim ga vise tako da ne znam koliko je sati. E zurim i ja. Vidimo se
NS:  Smile

Ahaha...  Smile Smile

Mada realno... u svetu današnjice u kojem živimo, poimanje vremena je vrhunski smarački zajeb, jer kad pogledaš samo malo u pukotine prošlosti i istorije zasigurno ćeš primetiti da je vrednovanje vremena tada bilo mnogo rastegljivije, to se možda može pripisati nedostatku tehnologije i primitivnoj svakodnevnici ali barem su ljudi tada bili opušteniji jer nisu toliko stresni zbog žrtvovanja svakog minuta, sata već su se više bazirali na dan, nedelje i mesece, lakše se disalo... dobro jeste da nisu bili skroz chill out i da su imali neke tipa krstaške ratove i da su mlatili buzdovanom jedni druge jer tuđi bog ima manju kitu od njihovog ali svakako da su bili mnogo opušteniji od modernog čoveka kojem poimanje vremena stvara suviše stresa i nije prigodan korak u procesu evolucije,...
... poenta je da mrzim satove i da ti ne bi ništa odgovorio jer nemam sat. Smile


 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S
Nemoj tako rodjo, nisam rekao da ti ne postojis nego da si ti ( kao i svi drugi ) osecaj prisutnosti u telu koje
pripada bioloskim roditeljima. Sve sto postoji ima molekularni sastav, slova, brojevi, simboli ga nemaju.
Nemozemo za duhovne dimenzije reci da postoje iako ih nasa cula detektuju i um procesuje.

Đes bre Eye! Long time no see. Smile

Pa zar ti ne reče da ne postoje osećanja i osećaji... tako da valjda ni ja ne postojim. Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Mada realno... u svetu današnjice u kojem živimo, poimanje vremena je vrhunski smarački zajeb, jer kad pogledaš samo malo u pukotine prošlosti i istorije zasigurno ćeš primetiti da je vrednovanje vremena tada bilo mnogo rastegljivije, to se možda može pripisati nedostatku tehnologije i primitivnoj svakodnevnici ali barem su ljudi tada bili opušteniji jer nisu toliko stresni zbog žrtvovanja svakog minuta, sata već su se više bazirali na dan, nedelje i mesece, lakše se disalo... dobro jeste da nisu bili skroz chill out i da su imali neke tipa krstaške ratove i da su mlatili buzdovanom jedni druge jer tuđi bog ima manju kitu od njihovog ali svakako da su bili mnogo opušteniji od modernog čoveka kojem poimanje vremena stvara suviše stresa i nije prigodan korak u procesu evolucije,...
... poenta je da mrzim satove i da ti ne bi ništa odgovorio jer nemam sat. Smile


 Smile Smile Smile
E, ne moras zbog mene da pises ovako kratke odgovore  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.