Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:13:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HDD usporava igre :(  (Pročitano 4247 puta)
28. Nov 2010, 13:36:21
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Dakle problem je nastao posle crkavanja hdd/a i 1gb/a ram memorije(imao sam 2 a sad 1gb)~ovo je prouzrokovalo neispravno napajanje Smile(sad sam stavio novo) Ubacio sam u pc
MAXTOR DiamondMax Plus9 80gb ATA/133 hdd i nastao je problem.Pc radi normalno ali jako usporava igre.Npr pise mi da imam 30fps ali jako koci i zakucava se.Hdd se jako cuje i lampica svijetli ne gasi se.30 fps ali  koci,ponekad traje i po 10s.Pogotovo u crysis warheadu.Ucitavanje mi traje i po 10/15 min.Procitao sam na hdd da je proizveden 14juna 2003.Posto imam 2hdd od 80gb,ubacao sam ovaj drugi hitachi isto 80gb 7200rpm ali se isto desava,a on je proizveden u aprilu 2007 Smile

Svjeze je instaliran xp sp2 najnoviji driveri i nista,hdd sam defregmentovao(oba) i nista.

Konfiguracija:
Intel dual core e1200 2.8ghz(uskoro ide e5200)
1gb ram 1066mhz(uskoro ubacam jos 2gb)
Gigabyte GA G31m ES2L bios FG
MSI Nvidia gf 7900gtx 512mb ddr3
Napajanje ANS 550w


uzimao sam i jos 1gb rama i ubacao u pc ali se isto desava Smile   Sta mogu uraditi da ubrzam hdd dok ne uzmem novi? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Nepoznat
Browser
Android 10.1
mob
HTC Desire
Pa problem je hard disk, ima slab protok. Pogledaj detaljniju specifikaciju tih hdd i onog koji se pokvario.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
jesi li probao defragmentaciju ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
lazo ..uzmi samsung spinpoint..ima da ti leti komp ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Vidi jebiga da testiras hard.Imas onaj wd diagnostic tools pa imas seagate tools for windows pa imas na hiren CD-u hdd regenerator.Sa svima njima mozes videti dal ti je hard disk OK ili nije.Takodje imas HdTach ili CrystalDiskMark pa vidi koja ti je brzina harda pa uporedi sa drugima na netu.Sta ja znam nije ti taj hard nesto.Imam ja na staroj masini taj hard od 80 gb i to je los jako hard.Bio je dobar 2004 kad sam ga kupio medjutim sad je to prevazidjeno.Imas ove PATA WD diskove koji su dosta bolji od tih maxtora samo sto je problem sto su skupi kao sam djavo.Mislim da kosta nekih 6 soma hard od 320 gb  Smile Ja sam moj WD koji je bio super prodao za 3 soma polovan.Znam kad sam ja menjao hard i kad sam stavio WD umesto maxtora da mi je komp radio mnogo brze.Imamo te hardove u polovnim masinama i znam kako su spori.Moze biti da ti je hard 100% ispravan samo je jednostavno takav kakav je.Mozes lako isprobati pomocu programa koje sam ti rekao dal je hard dobar ili ne. Smile


PS:Sad vidim da ti je racunar nov i da imas SATA kontolere.Onda brate prodaj ta 2 harda i dodaj kes i uzmi neki spinpoint sto kaze kolega misevic i ima komp da ti radi ko lud.  Smile
« Poslednja izmena: 28. Nov 2010, 14:41:35 od bora82 »
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
usko grlo hard...pazaris spinpoint i lupis mu patch (high spin) i komp leti ...jes da eto ..malo se vise cuje ..ali je brzi.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Na tu masinu koju ima ne ide nikako taj matorac od hard diska.I da nov i sad proizveden opet je los i prevazidjen.Pre 6 godina je bio azdaja medjutim sad je krs.Jednostavno ne moze da isprati ostatak hardvera.Kao sto sam vec rekao da je bar onaj novi ide koji sam ja imao to je sasvim dobar hard i gura on jos samo tako medjutim taj matorac od 80 gb prodaj i dodaj kes i uzmi novi.Pazi za ta 2 harda mozes da dobijes minimum 3000 din a ako nekog zeznes mozes i 4000 din.Imas u winwin 1 TB green za 6000 din ili taj spinpoint od 500 gb za 4000 din.Po meni je trenutno najisplativiji taj WD od 1 TB.Da ironija bude veca ja sam ga platio 7600 din a sad je 6000 din.  Smile Hard je odlican i ja sam zadovoljan.Ima samo jjedna stvar kod njega.Mora se odraditi WD align da bi mogao na njega instalirati XP.Ja to nisam znao pa sam cak i reklamirao hard disk  Smile  Jer ako se ne uradi taj align hard radi sporije od tog maxtora  Smile Navodno pise da je to samo ako imas XP OS medjutim nije istina.Ja sam probao i 7-cu i isto mi je hard radio lose.Znaci samo odradis wd align i hard radi savrseno.I jos jedna stvar.WD align se mora raditi samo kod te serije EARS.Kod EADS ne mora.Medjutim nema sanse da pogresis jer kad skines WD align on ti kaze odma dal hard treba ili ne treba da se align.U principu i da hoces ne moze da se neki drugi align jer ti on nedozvoljava.I treba to uraditi odmah.Ne treba stavljati podatke na njega jer nije 100% dal ce se tokom align podaci obrisati.Meni je na primer C particiju obrisao pa sam morao ponovo da dizem OS.Tako da treba align raditi odmah kad instaliras OS za svaki slucaj da se ne kockas dal ce obrisati podatke.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
nikad ne bi rekao da bi hdd mogao da pravi problem  Smile al sad vidim...Ova dva cu prodat za 20e i dodat 20 e i uzet samsung spinpoint f3...
Na tu masinu koju ima ne ide nikako taj matorac od hard diska.I da nov i sad proizveden opet je los i prevazidjen.
Ovo si reko kao da imam neku azdaju Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Ovo si reko kao da imam neku azdaju


Pa vidi za takav hard jeste azdaja  Smile Masine na npr 2.8 ghz single core idu ko lude na XP-u i ne fali im nista.Jedino sta ih koci uvek jeste malo RAM-a i los HDD.Pod los hdd spada taj tvoj maxtor koji je blago receno kanta od HDD-a.Mozes dobiti 1500 din komotno za njega.Pogledaj na limundo kako se krecu cene.Uopste nije cudno sto melje kad igras igre.To znaci da ne moze da dodje sebi jer ga igrica kolje.U svakom slucaju 80 gb je extra malo plus pitaj boga dal ce raditi jos dugo pa ga svakako zameni za SATA.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
HTC Desire
Obrati paznju i na WD Carbon Black, mislim da se tako zove. Verzija Green je slabija verzija, dok je Black verzija mnogo brza.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:13:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.