Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Haski tuzilac trazi zabranu "Rodjaka sa sela"  (Pročitano 19088 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia ispo iz modu
Цобе је био највећи демократа кад све сабереш.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Ne gledam seriju, ne znam o cemu se radi, ali ako je ovo tacno, seriju treba skinuti sa RTS-a.
A zbog cega ?  Smile Koji si ti tip cak i ne znaš o cemu se radi a zabranio bi emitovanje , gori si od posleratnih komunista !
Ne, nije to u pitanju  Smile
Vec, ako se u seriji velica antihasko raspolozenje, sasvim je logicno da se serija zabrani. Nema to veze sa komunizmom i tako tim  Smile
Sta bi se desilo da Nemci velicaju Hitlera? Postoje manje grupice indijanaca koje to rade, ali ... tu se sve zavrsava  Smile

Pa šta ako se veliča "antihaško" raspoloženje, zar je to zabranejno? A i opet u seriji se spominej samo jedan general VJ koji navodno treba da bude optuže nza ratne zločine, tako da gore navedena pisanja o podršci Ratku Mladiću i Radovanu Karadžiću nema veze sa pameću. A i da li je zabranejno da se snimaju onoliki filmovi o Hitleru (u kojima još na kraju Nemci ispadaju veće žrtve)? Ne!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.5
ako se u seriji velica antihasko raspolozenje, sasvim je logicno da se serija zabrani. Nema to veze sa komunizmom i tako tim  Smile
Sta bi se desilo da Nemci velicaju Hitlera? Postoje manje grupice indijanaca koje to rade, ali ... tu se sve zavrsava  Smile
A sta bi sa demokratijom i slobodama? Za vreme slobe je na svetlost dana izasao film "Rane", pa tamo svaba govori protiv slobe, pa film nije zabranjen, ako se ne varam...
Pa pazi, to je jos jedan pokazatelj dvostrukih standarda i laznog morala u SRbiji. Zasto to tvrdim? Pa zato sto se na umetnost gleda sa one strane koja nekom odgovara. Umetnost ne bi trebala da trpi sankcije, ali isto tako treba voditi racuna o tome sta se zeli postici time sto se eventualno velica zlocin!?
Serija kao serija me ne zanima, ali sadrzaj treba da bude primeren situaciji. Ne moze se u jeku hvatanja begunaca, velicati njihov zlocin ... herojstvo ... i ostale gluposti.  Smile Smile

Filmovi o Hitleru se snimaju, to je tacno i najveca zrtva "hitlerizma" jeste nemacki narod. To je zig koji ce nostiti dok god postoje. Ja nisam gledao ni jedan film o Hici, gde se on i njegove "ideje" velicaju!?   Smiley 1 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Pa ovde se "zločiini", a i Radovan i Ratko uopšte nisu spomenuli u seriji.  Smile Pojavljuje se jedna kokoška iz haga (valjda nekakava tužiteljka), kao i domaći "izdajnici"  iz VBA. Nego RaznosacPica i munlajt me mnogo podsećaju na popadiju iz serije  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
LG Nexus 5
Pa pazi, to je jos jedan pokazatelj dvostrukih standarda i laznog morala u SRbiji. Zasto to tvrdim? Pa zato sto se na umetnost gleda sa one strane koja nekom odgovara. Umetnost ne bi trebala da trpi sankcije, ali isto tako treba voditi racuna o tome sta se zeli postici time sto se eventualno velica zlocin!?
Serija kao serija me ne zanima, ali sadrzaj treba da bude primeren situaciji. Ne moze se u jeku hvatanja begunaca, velicati njihov zlocin ... herojstvo ... i ostale gluposti.  Smile Smile

Da, od noza Jasarija su do samo pre 10 godina stradali brojni srbi, pa nije smetalo ovoj nasoj jadnoj drzavi da otvara izlozbe sa istim tim Jasarijem, a sada su se uzjebali zbog neke tamo serije...


Filmovi o Hitleru se snimaju, to je tacno i najveca zrtva "hitlerizma" jeste nemacki narod. To je zig koji ce nostiti dok god postoje. Ja nisam gledao ni jedan film o Hici, gde se on i njegove "ideje" velicaju!?   Smiley 1 Smile

U toj seriji, kako sam saznao, (zaista je nisam gledao, moracu da je pogledam) se vise velica Jovanovicevo jebuckanje po selima nego "antihaske vrednosti". Ali pazi pojam, "antihaske vrednosti"?!?!?! Vrednosti. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia ispo iz modu
Вредност је исто колико је и оно са јашаријем била уметност. Наркоманска посла, ко зна шта они виде кад се напуше допчине.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 5610
Вредност је исто колико је и оно са јашаријем била уметност. Наркоманска посла, ко зна шта они виде кад се напуше допчине.
И даље ниси одговорио какве везе имаш са Госпођицом Јерков из ЛСВ!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia ispo iz modu
Јесам ал се модератору није допало изгледа има пик на њу.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Вредност је исто колико је и оно са јашаријем била уметност. Наркоманска посла, ко зна шта они виде кад се напуше допчине.

i posle tita - tito

nego evo vam jedan koristan tekst. i sam sam sumnjao da je zapravo reč o sledećem:

 Naš cinkaroš iz grada


Ko pametan veruje da Bramerc nema pametnija posla nedeljom uveče osim da gleda našeg rođaka iz našeg sela. Svi veruju da mu je neko dojavio da se ovde emituje sadržaj koji Haški tribunal i sve što on oličava izvrgava nekoj vrsti rugla i udaljava nas od kolektivne moralne i političke katarze

piše: Dragoljub Žarković 

Upućeni u problematiku kažu da su se Nemci, ili može biti da su u pitanju bili Francuzi, žalili BBC-ju na sadržaj, stereotipan i samim tim površan, serije "Alo, alo...", a da su im iz velikobritanske medijske kuće odgovorili da se ne mešaju u dramski program i da njihova odgovornost počinje i završava se – informativnim program koji se pravi o trošku britanskih poreskih obveznika.

U prošli petak sam, u kafani, a gde bi drugde, čuo priču o tome da je Serž Bramerc, glavni tužitelj Haškog tribunala, zamerio navodno našem javnom servisu zbog emitovanja serije "Moj rođak sa sela", koja se u nedelju u udarnom terminu emituje na prvom programu RTS-a. Onda sam stvar odgledao i imam vrlo površno mišljenje o tome, jer niti sam gledao prethodne epizode, niti nameravam da gledam naredne.

To vam je nešto kao "Kursadžije", samo što se oni iz Pinkovog hita vrlo malo trude da glume, što je u redu, dok se ovi s RTS-a ubiše od glumatanja.

A, u suštini, i jedni i drugi prodaju stereotipe, na način površan i aljkav, samo što je u rođačkom slučaju tome pridodat ozbiljan, narodnjački ton, pun nekog patosa i polarizacije na dobre i loše oficire, one koji rade za KGB ili CIA, patriote i izdajnike, plus selo kao jedinu oazu dobra u pokvarenom globalističkom svetu, s dodatkom humora koji se svodi na lik seoske popadije koja kao da je na nedeljni ručak stigla pravo sa sednice glavnog odbora Helsinškog komiteta.

Scenario je pisao Radoslav Pavlović koji je ponet prethodnom slavom autorstva "Šovinističke farse" oživeo stereotip kao najlakši način da napravi bilo šta, a pritom da se gleda, i sudeći po rejtinzima, u tome je uspeo.

Ali, kako se dogodilo da je ova tanušna dramska priča o potpukovniku obaveštajcu, oteranom u invalidsku penziju, a u stvari sklonjenom u neko selo kraj Kragujevca kako bi bio nedostupan međunarodnim tragačima za pravdom, postala politička tema, čak dotle da ljudi iz RTS-a veruju da je nikakav ministarski odziv na otvaranju digitalizovanog kanala kulture, u okviru proslave 50 godina RTS-a, posledica Bramercove primedbe o načinu na koji se u Srbiji, na najmoćnijem mediju, formira javno mnjenje?

Ko pametan veruje da Bramerc nema pametnija posla nedeljom uveče osim da gleda našeg rođaka iz našeg sela. Svi veruju da mu je neko dojavio da se ovde emituje sadržaj koji Haški tribunal i sve što on oličava izvrgava nekoj vrsti rugla i udaljava nas od kolektivne moralne i političke katarze.

Pošto svi demantuju da je ova serija na formalnim skupovima, onim u tužilaštvu i onom sastanku s političkim reprezentima Srbije, pominjana u bilo kakvom obliku i bilo kojim povodom, zaključak se nametnuo sam od sebe: neko je iz grada cinkario rođaka iz sela. A kako mu je to bilo malo, tu globalnu prezentaciju srpskog nesučeljavanja sa zločinima, prezentaciju napravljenu uoči pomenutih sastanaka, na večeri u Hajatu, o Bramercovom trošku a o stanju nacije i stanju u nacionalnoj televiziji, potrudio se da pretvori u medijsku temu o tome kako su Srbi nepopravljivi, a Aleksandar Tijanić posebno.

Ja, lično, mislim da je odgovor javnog mnjenja o temama Evrope, pravde, zločina i ostalog dobijen na prethodnim izborima i ne verujem da tu nešto menja bilo čiji rođak, ali, ovde, traje borba neprestana u kojoj se ne biraju sredstva, pa čak ni onda kad su sredstva očigledno udvorička i dojavnička.

Od rođačkih domunđavanja ne pravi se politika. Ni ona, ni ova.
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia E
Citat
Маџар рекох ли ја теби већ 100 пута да си глупав да би радио то што покушаваш? Ти као једна обична одборничка вашка си се нашао паметан некоме да паламудиш за шта се борио... Стрвинариш на рачун буџета који пуне грађани и паламудиш нам о крађама? Одакле паре твом лидеру наркоману? Јел зарадио од посланичке плате?

pre svega ti bi trebao da znaš da odbornici nemaju naknadu za svoj posao! drugo, otkud tebi da je moj lider narkoman i otkud ti znaš ko je moj lider!?

ja imam svo pravo bilo kome da spočitavam za šta se borio i to ima da bude jasno! ima da me se pita!
Hoces da kazes da tvoj lider sada u Hagu gleda "rodjaka sa sela" Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.