Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 139
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Haski tribunal - vesti o ostalim sudjenjima u Hagu  (Pročitano 397827 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Uhapšena četvorica Srba po haškoj poternici

GRAČANICA - Po poternici Haškog tribunala specijalna jedinica Unmik policije uhapsila je juče ujutru u Gračanici trojicu braće Živorada (44), Slobodana (39) i Milovana (37) Maksimovića i njihovog ujaka Ljubišu Perića (34) iz sela Slovinje kod Lipljana.

Međunarodni sud za ratne zločine tereti Maksimoviće i Perića da su u bombardovanju SRJ 1999. godine počinili genocid i ratni zločin nad civilnim stanovništvom u selu Slovinje. Oni su, kako stoji u optužnici, učestvovali u ubistvu 17 Albanaca i progonu 450 lica albanske nacionalnosti.

Akcija je izvedena, kako tvrde porodice, na prepad.

- Čula sam razbijanje kapije. Probudila sam supruga, ali odjednom vrata su pala i na njima se pojavila lica sa uperenim puškama i crvenim svetlima na glavi. Počeli su da viču: „Mirno, mirno“. Oborili su Ljubišu na patos i vezali, a mene i dvogodišnju ćerkicu Anđelu, onako u vešu ubacili u drugu sobu i tu držali do 6.30 sati, kada su Ljubišu odveli put Prištine - priča njegova supruga Radica.

Supruga najstarijeg Maksimovića Ljiljana kaže da su vrata njihove kuće obila maskirana i u crnim uniformama naoružana lica.

- Pomislili smo da su Albanci i počeli da dozivamo u pomoć komšije. Onako s vrata bacili su se na Živorada. Ja sam zakukala misleći da su teroristi. Dvojica su me zajedno sa sinom i ćerkicom uvukla u špajz, gde sam nastavila da zapomažem. Oko 7 sati, kako ona tvrdi, u trenutku kada su Živorada ubacili sa dvojicom braće u borno auto, bacili su joj ključ od polomljenih vrata na patos i flašu vode.

Otac uhapšenih Maksimovića Vojin, težak bubrežni bolesnik, ne može da veruje šta mu, kako kaže, komšija Albanci spakovaše. Do 1999. godine do juna meseca sa sinovima i njihovim porodicama živeo sam u Slovinju i računao da ću se do kraja godine vratiti u selo, ali... Mrava nisu zgazili. Živorad je radio kao vozač u „Vodovodu“, drugi sin u opštini, a treći je bio bez posla - priča kukajući Vojin koji je posle odvođenja sinova, kako mu je rečeno u Hag, doživeo predinfarktno stanje i završio u Domu zdravlja u Gračanici.

Akcija hapšenja je protekla bez incidenata pošto su okupljeni Srbi bili samo nemi posmatrači. Kfor i specijalci, njih oko 50, sa desetak bornih i sanitetskih vozila, sa uperenim puškama, nisu dozvoljavali približavanje kućama uhapšenih.



Izvor: Blic \ N. Zejak
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Koštunica obećao hapšenje Mladića do 5. oktobra

Glavni tužilac Haškog tribunala Karla del Ponte izjavila je da u posetu Beogradu, koja je najavljena za 29. septembar, dolazi da bi od vlasti čula šta čine da bi uhapsile optužene i da li Ratko Mladić i drugi begunci dolaze u Hag.

„Vlasti u Beogradu su obećale da će biti u stanju da to učine do 5. oktobra, a ja verujem vlastima kada to govore“, rekla je Del Ponteova. Iako EU i NATO sve češće govore o godišnjici Dejtonskog sporazuma u novembru kao o novom roku za izručenje Mladića, Del Ponteova i dalje insistira na oktobru jer, kako je istakla, to su joj pomenuli svi zvaničnici sa kojima se sastala u Beogradu u junu - predsednik državne zajednice, premijer Srbije, šef diplomatije. „Posebno je premijer Koštunica govorio o tome krajnjem roku. On je rekao ‘5. oktobar’ i dobila sam eksplicitna uveravanja da će Mladić do tog datuma biti prebačen u Hag“, istakla je ona za Radio B92. Na pitanje kakva će biti njena preporuka ministrima EU pred početak pregovora o sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju, Del Ponteova je rekla: „Početak pregovora je dobar podsticaj za hapšenje i prebacivanje preostalih begunaca.“

„Dejli telegraf“ prenosi da Del Ponteova veruje da se Ante Gotovina krije u franjevačkom manastiru u Hrvatskoj i da ga štite Katolička crkva i Vatikan. To sam pokrenula sa Vatikanom, a Vatikan u potpunosti odbija da sarađuje s nama“, kazala je ona.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Jočić: Nismo obećali Mladića do 5. oktobra

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dragan Jočić izjavio je da nije tačno da su srpske vlasti obećale da će haški optuženik Ratko Mladić do 5. oktobra biti uhapšen i izručen Tribunalu, kako je izjavila Florans Artman, portparol glavnog tužioca tog suda Karle del Ponte.

„Kada bi neko postavio rok, to bi značilo da ta vlast tačno zna gde se nalazi čovek koga tražite. Ti rokovi ni u jednom razgovoru nisu bili u pitanju“, rekao je Jočić za Radio Beograd 202. Dragan Jočić je rekao i da srpske vlasti ne tvrde da Ratko Mladić nije u Srbiji.

„Dve stvari imamo, da se Mladić privede Haškom sudu ako je na teritoriji Srbije, ili da se nesumnjivo utvrdi i predoči da je on napustio teritoriju naše zemlje. Za sada ne možemo da tvrdimo ni jedno ni drugo“, rekao je ministar policije. On je napomenuo da je ostalo još šest osoba za kojima se traga, a da su među njima glavni Radovan Karadžić, Ratko Mladić i Vlastimir Đorđević.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Spisak svedoka u sporu sa BiH
Lilić i Mićunović pristali da svedoče
Dragoljub Mićunović, predsednik Političkog saveta DS, i Zoran Lilić, bivši jugoslovenski predsednik, potvrdili su da će prihvatiti poziv pravnog tima SCG da svedoče u korist naše zemlje u procesu u kome je BiH tužila SRJ za genocid. Poziv za svedočenje pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu odbio je beogradski muftija Hamdija Jusufspahić.

- Ni muftija ni bilo ko iz Islamske zajednice Srbije neće se pojaviti u bilo kakvoj ulozi pred tim sudom. Islamskoj zajednici Srbije, sada i inače, ne odgovara bilo kakva uloga u tom sporu jer bi joj to moglo naneti mnogo štete i nimalo koristi - izjavio je za „Blic“ beogradski imam i muftijin sin Muhamed Jusufspahić. On je potvrdio da je pravni zastupnik SCG pred Tribunalom u Hagu Radoslav Stojanović, uz posredovanje ministra za ljudska i manjinska prava Rasima Ljajića, razgovarao s njim. Imam je naveo da je muftija u međuvremenu primio Stojanovićevo izvinjenje zbog objavljivanja njegovog imena na spisku svedoka i naglasio da „vrh IZS nije prihvatio Stojanovićev poziv, a da li će se odazvati pozivu Ministarstva spoljnih poslova, ostaje da se vidi nakon 15. oktobra“. Dragoljub Mićunović je rekao da će, ako ga sud pozove, svedočiti da su u vreme rata u Bosni postojale dve Srbije.

- Osim Miloševićeve i Šešeljeve, postojala je i opoziciona Srbija koja se protivila ratnoj politici - objasnio je Mićunović za „Blic“. Poziv će prihvatiti i bivši šef države Zoran Lilić.

- Pojaviću se pred tim sudom jer je to moja obaveza prema zemlji - istakao je on.

Podsetimo, prema pisanju sarajevskog „Oslo-bođenja“, osim navedene trojice na listi od 13 svedoka koju je Sudu dostavila naša zemlja nalaze se i bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Dušan Mihajlović, portugalski diplomata Hoze Kutiljero, kanadski i britanski generali Luis Mekenzi i Majkl Rouz i general Aleksandar Dimitrijević.

- Za svedoke su predloženi ljudi koji su učestvovali u odlučivanju ili bili blizu onih koji su donosili odluke, kao i stručnjaci koji će analizirati događaje iz tog vremena - izjavio je za „Blic“ šef pravnog tima SCG Radoslav Stojanović, objašnjavajući kriterijume po kojima je tim, na čijem je čelu, predložio svedoke.

Prema njegovim rečima, naša zemlja je Sudu u Hagu dostavila dva spiska sa imenima svedoka. Prvi je spisak svedoka koje predlaže SCG, a drugi - spisak svedoka koje bi, radi objektivnosti, trebalo da pozove sam Sud. Kritikujući „Oslobođenje“, on je istakao da se imena svedoka ne mogu objavljivati dok Sud ne odluči koga od njih će prihvatiti i pozvati da svedoči. On je objasnio da je cilj SCG da se na Sudu utvrdi istina, a, kako je dodao, „istina je na našoj strani“.

blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Bivši načelnik VMA razgovarao s Koštunicom

Stanković neće da hapsi Mladića

I nakon zvanične ponude premijera Srbije Vojislava Koštunice da bude ministar odbrane SCG, Zoran Stanković, bivši načelnik VMA, ostaje pri svojoj odluci da „nije voljan da prihvati tu funkciju“.

Iako je Stanković izbegao da navede razloge zašto je, za sada, odbio ponudu premijera, „Blic“ saznaje da je on zahtevao jasan stav najviših državnih institucija o ulozi vojske nakon referenduma u Crnoj Gori i garancije da ona u slučaju izbijanja sukoba između dve struje neće biti uvučena u rešavanje pitanja sukobljenih strana. Stanković, takođe, ne želi da se nađe na čelu vojske koja treba da hapsi haške optuženike, jer smatra da, kako kaže naš izvor iz kruga njegovih najbližih saradnika, to ni u kom slučaju ne može biti njen zadatak, i da po zakonu isključive ingerencije s tim u vezi ima policija. Namera vladajuće koalicije u Srbiji bila je, kako saznajemo, da imenovanjem Stankovića na funkciju ministra odbrane ubrza odlazak Ratka Mladića u Haški tribunal. Naime, poznato je da su Stanković i Mladić veliki prijatelji. U vladajućoj koaliciji zato smatraju da bi Stanković kao ministar odbrane mogao da utiče na bivšeg komandanta Vojske RS da se dobrovoljno preda Hagu.

Bivši prvi čovek VMA tražio je od Koštunice i jasne i precizne stavove vezane za rešavanje statusa vojske. Stankoviću nije dovoljno da mu neko nudi fotelju ministra odbrane, a da on uopšte ne zna na čemu će ta vojska raditi, niti sa kolikim brojem vojnika može da računa. Stanković se poverio najbližim prijateljima da ne želi da bude ministar, a da državne institucije zapravo ne znaju ni koliko vojnika ona treba da ima - 15.000, 20.000 ili 40.000. On želi i jasan plan države kako misli da reši stambeno pitanje 20.000 vojnih lica koja su bez stanova. Smatra neozbiljnom idejom da se rešenje tog problema sagledava kroz prodaju vojne imovine, a da se unapred i ne zna o kojim lokacijama i vrednostima je reč.

- U vojsci nije bilo povećanja plata više od dve godine i Stanković ne želi da komanduje ljudima koji su pred kolapsom. Smatra da nema šta da uradi za vojsku čija država ima jedini cilj da je utera u evroatlantske integracije. Uz to, on smatra da državne institucije, osim evroatlantskih integracija, treba da nastoje da to bude kvalitetna, jaka celina koja mora, bez obzira na brojnost i veličinu, da ima respekt armija sa kojima sarađuje - kaže naš izvor. Stanković je za „Blic“ potvrdio samo to da je bio na sastanku sa premijerom Koštunicom.

- On mi je izneo razloge zbog kojih me vidi kao kandidata za ministra odbrane, a ja sam izneo svoje zbog kojih ne želim da prihvatim tu ponudu. Rekao sam da, ako neko želi ozbiljno da vodi ministarstvo te državne institucije, mora da ima jasan stav o njenoj ulozi i statusu. Premijer je najavio da će me pozvati nakon konsultacija sa koalicionim partnerima - rekao je Stanković. Bivši načelnik VMA odbio je da komentariše neslaganje predsednika Borisa Tadića sa idejom premijera da je za mesto ministra odbrane upravo on najbolji kandidat.

A formalne konsultacije na nivou Srbije i Crne Gore o izboru novog ministra odbrane trebalo bi da počnu u ponedeljak, javio je RTS.

Iako su ranije u crnogorskoj vladajućoj koaliciji najavili da nemaju ništa protiv Stankovića, kako „Blic“ saznaje, konačnu odluku o podršci kandidatu za ministra odbrane daće nakon sednice VSO.



Izvor: Blic \ T. N. Đaković - N. Čaluković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Šešelja "maltretiraju" u Hagu

HAG - Sudsko veće Haškog tribunala uskoro će doneti odluku o zahtevu Tužilaštva za spajanje postupaka protiv Vojislava Šešelja, Jovice Stanišića, Franka Simatovića i Milana Martića, najavio je juče sudija Karmel Agius na redovnoj statusnoj konferenciji pred ovim Sudom u predmetu po optužnici protiv Šešelja, preneo je Fonet. Povodom izmenjene optužnice protiv Šešelja, sudija Agius je najavio i da će se predsednik SRS-a sledeće sedmice pojaviti pred Tribunalom kako bi se izjasnio o krivici.

Tužilaštvo je ranije najavilo da će na suđenje Šešelju pozvati 65 svedoka i priložiti izjave oko 40 svedoka. "Vidim da Tužilaštvo ne daje listu svedoka, ne zato što se plaši za njihovu bezbednost, već zbog toga što su svedoci lažni. A ja nikada neću prihvatiti nijedan dokument u elektronskom obliku i koji nije na srpskom jeziku", rekao je Šešelj. O uslovima smeštaja u pritvoru Šešelj se ponovo požalio na polensku alergiju.

"Upravnik pritvorske jedinice Timoti Mek Faden nastavlja sistematski da me maltretira. Zabranjuje mi fotokopiranje i traži da pišem poseban zahtev da mi bude odobreno fotokopiranje", rekao je Šešelj. On je istakao da ima novčane probleme u finansiranju priprema svoje odbrane.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
mob
BlackBerry bold 9000
Mek Vučić proda stan koji je lapio dok je bio u Vladi, pa neka se onaj stvor brani od tih para!
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Karla del Ponte u Beogradu

BEOGRAD - Glavni tužilac Haškog tribunala Karla del Ponte započeće danas dvodnevnu posetu Balkanu. Kako je saopšteno Del Ponte će se u Beogradu sastati s premijerom Srbije Vojislavom Koštunicom, predsednikom Nacionalnog saveta za saradnju s Tribunalom Rasimom LJajićem i drugim predstavnicima srpskih vlasti.

Glavna tužiteljica Tribunala stiže u Beograd samo tri dana pred sastanak Saveta ministara EU u Luksemburgu, na kojem treba da bude odlučeno o početku pregovora SCG i EU radi zaključenja Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju. Del Ponte je u Beogradu poslednji put bila 2. juna, kada je, kako je nekoliko puta ponovila, od Vlade Srbije dobila čvrsta uveravanja da će Ratko Mladić biti izručen Tribunalu do 5. oktobra. "A, ja verujem vlastima", naglasila je glavna tužiteljka. Međutim, predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Haškim tribunalom Rasim LJajić tada je demantovao tužiteljku ističući "da nam nije postavila nikakve rokove za izručenje Mladića".

I savetnik premijera Srbije Vladeta Janković potvrdio je juče za Glas da prilikom poslednje posete Del Ponteove "nije bilo reči ni o kakvim datumima, pa ni o 5. oktobru". On nije želeo da komentariše današnju posetu i teme razgovora Del Ponteove i Koštunice, ističući da je to "nezahvalno" i da se ne može predvideti tok sastanka.
P. P

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Paprikas :>

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2585
Zastava Beograd
Izvor: Beta 
Hag -- Na suđenju Miloševću prikazan je snimak susreta Pedija Ešdauna i pripadnika OVK i albanskih civila ujesen 1998.

U prvom delu snimka načinjenog 28. septembra 1998. vidi se Ešdaun, koji je tada Kosovo posetio kao izaslanik britanskog premijera Tonija Blera, kako stoji sa dva uniformisana pripadnika OVK i pregleda automatsku pušku koju su mu on dali, skidajući pun okvir sa municijom.

Ešdaun je zatim prikazan kako u jednoj kući pregleda desetak pušaka, od kojih su neke automatske, koje pred njega iznose albanski civili. Britanski političar puške na snimku repetira pošto je sa njih uklonio pune okvire za municiju, komentarisući nerazgovetno.

Nakon što su domaćini pred njega izneli punu kesu ručnih bombi, on ih upozorava da budu izuzetno oprezni jer su bombe verovatno iz Drugog svetskog rata.

Ešdaun im na snimku kaže i da će o svemu što je video izvestiti premijera Blera, da je "skandal što medjunarodna zajednica nije ništa učinila" i obećava da će "uraditi sve što može".
Milosević je u sudnici tvrdio da je Ešdaun "pregledao oružje terorističke organizacije i davao uputstva kako da ga upotrebe, da budu oprezni i da ga je poslao Bler".

Sudije Ijan Bonomi i O Gon Kvon uzvratile su da se na snimku ne čuje da je Esdaun rekao tako nešto.

U nastavku procesa Sudsko veće bi trebalo da odluči da li će ova traka ući u dokazni materijal. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Del Ponte: Čekam Mladića do decembra

BEOGRAD - Glavni tužilac Haškog tribunala Karla del Ponte prenela je srpskom premijeru Vojislavu Koštunici svoje zadovoljstvo saradnjom ovog suda sa vlastima u Beogradu u poslednjih godinu dana, ali i očekivanja da će do decembra, kada bude obeležena deseta godišnjica potpisivanja Dejtonskog sporazuma, biti izručen i bivši komandant Vojske RS general Ratko Mladić.

Na konferenciji za novinare u Vladi Srbije Del Ponteova je podsetila da je od oktobra prošle godine u Hag stiglo 16 optuženih i da Tužilaštvo ima pristup dokumentima i svedocima, ali je izrazila nezadovoljstvo što se još šestoro optuženih, za koje sumnja da su u Srbiji, nalazi na slobodi.
- Nadam se da će moja poslednja poseta Beogradu biti zaključna i da ću se samo zahvaliti na saradnji - istakla je Ponteova.

Premijer Koštunica naglasio je da je dovođenje saradnje s Hagom od životnog interesa za SCG i da druge alternative nema, s obzirom na to da će u oktobru započeti pregovori o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju,

- Saradnja s Hagom je više nego intenzivna, a ostvarena je i dobra saradnja policije i tužilaštva u regionu. Saradnju prati uzajamno poverenje vlasti u SCG i Tribunala i rezultat toga je recipročnost. Na slobodi do suđenja nalazi se nekoliko optuženih, pred našim sudovima se vode slučajevi, a pravi test za budućnost biće da se saradnja privede kraju i učinićemo sve da do toga dođe - naglasio je Koštunica.

Del Ponteova je razgovarala i sa Rasimom Ljajićem, ministrom za ljudska i manjinska prava SCG. Ljajić je podsetio da je Nacionalni savet pozitivno odgovorio na više od 800 zahteva za dostavljanje dokumentacije i ponovio rešenost naše zemlje da u potpunosti izvrši preuzetu obavezu Tribunalu. Del Ponteova je ponovila da je neophodno izručiti ključne ljude, a da je izručenje Mladića najveća prepreka saradnji SCG s Tribunalom.
Lj. S

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 139
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.