Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:55:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hard Disk  (Pročitano 11047 puta)
21. Feb 2009, 09:38:14
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 510
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
LG KU970
Postavljao sam vec ovu temu ali je zakljucana zbog mog ne odgovaranja na poslate poruke...nadam se da mi ovog puta necete ''lupiti'' Lock...imam HD Maxtor D740X-6L...prepostavljam da ima neki virus ali bi hteo da ga prikacim na komp i iz njega spasim neke podatke.Problem je u tome sto kad ga prikacim na PC,PC ga odma gleda kao master,a ne slave i hoce da podigne sistem sa njega sto je naravno nemoguce.Sta treba da uradim kako bi uspeo da ga ''otvorim''.....
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
HTC Diamond
U BIOS-u namesti da trazi Win rutinu na ovom drugom hdd-u...
Ili ...
Namesti na istoj grani da ti bude , glavni hdd (gde ti je Win) na master , a onaj drugi na slave ..
Ako se oba HDD-a pojave u BIOS-u onda samo namesti da se ocitavanje Win-a vrsi sa tebi odgovarajucem hdd-u...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 510
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
LG KU970
U BIOS-u namesti da trazi Win rutinu na ovom drugom hdd-u...
Ili ...
Namesti na istoj grani da ti bude , glavni hdd (gde ti je Win) na master , a onaj drugi na slave ..
Ako se oba HDD-a pojave u BIOS-u onda samo namesti da se ocitavanje Win-a vrsi sa tebi odgovarajucem hdd-u...


Jel bi ti to meni mogao malo da pojasnis postupnije jer ne bi voleo da nesto zeznem...sto se tice mastera i slave-a kad god ubacim hd u biosu vidi samo njega ne i onaj drugi moj...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
HTC Diamond
Nisi dobro povezao ...
Tvoj hdd gde ti je Windows mora da bude na master ... Izvadi i pogledaj hdd,na njemu je objasnjeno gde treba da stavis jumper (koji se nalazi sa strane gde se ubadaju kablovi u hdd) da bi taj hdd bio glavni ...
Sto se tice ovog drugog , dovoljno je samo da uzmes drugi kabli i da samo taj drugi hdd prikljucis na njega ...

Evo ovo je slika gde ti se vidi Jumper (cisto da znas sta trebas da namestis)..Link .. Pise Jumper pins  Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2009, 11:01:48 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2543
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson W950, Z1010
Koji tip harda je u pitanju? PATA ili SATA? Akoje PATA, onda treba jumper ta stavis tako da hard koji kacis na komp bude slave. Na vecini hardova se nalazi slika koja objasnjava pozicije jumper-a. Ako je u pitanju SATA, onda kao sto goran rece, podesis u bios-u da ovaj koji si nakacio bude slave. Takodje moras da nadjes u bios-u boot devices i da primary boot device bude hard sa kojeg se inace dize sistem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 510
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
LG KU970
Koji tip harda je u pitanju? PATA ili SATA? Akoje PATA, onda treba jumper ta stavis tako da hard koji kacis na komp bude slave. Na vecini hardova se nalazi slika koja objasnjava pozicije jumper-a. Ako je u pitanju SATA, onda kao sto goran rece, podesis u bios-u da ovaj koji si nakacio bude slave. Takodje moras da nadjes u bios-u boot devices i da primary boot device bude hard sa kojeg se inace dize sistem.

Pata hdd...ja imam stari hdd ne novi i na njemu nemam nikakva slika...kako da znam koji je kabal za master kad su svi isti...a u bisou cim prikacim ovaj drugi hdd odma mi se gubi onaj moj i ne citaga ni kao slave...jednostavno ga nema....
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2543
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson W950, Z1010
Uradi kao sto je prikazano na slici. Ne znam zasto je ispala ovako mutna slika, ali mislim da ces skapirati.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG_0331 copy.jpg
(392.97 KB, 3264x2448)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 510
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
LG KU970
Uradi kao sto je prikazano na slici. Ne znam zasto je ispala ovako mutna slika, ali mislim da ces skapirati.

Zamenjivao sam kablove sto puta i stalno mi podize sistem sa ovog harda koji hocu da ubacim,a u biosu ne mogu da namestam koji hard da mi bude master a koji slave...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2543
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
SonyEricsson W950, Z1010
Ne trebas da menjas kablove, vec samo ovaj jumper koji je zaokruzen na slici stavis na mesto do.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1454
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
HTC Diamond
Uradi kao sto je prikazano na slici. Ne znam zasto je ispala ovako mutna slika, ali mislim da ces skapirati.

Zamenjivao sam kablove sto puta i stalno mi podize sistem sa ovog harda koji hocu da ubacim,a u biosu ne mogu da namestam koji hard da mi bude master a koji slave...
Eh..Master-Slave namestas na jumper-ima a u BIOS-u mozes da namestis sa kog hdd-a da ti dize Win..

Kada ti se pojave oba hdd-a u BIOS-u onda znaci da si dobro povezao i tek tada ako nece da se boot-uje Win , videcemo da namestimo sa ovog drugog hdd-a da dize Win..
Za sada lepo podesi jumper-e ?
Ae bre ovako uradi : Izvadi ako imas prikljucen CD-ROM ili DVD-ROM ..
Uzmi i na jednom kablu (grani) prikljuci jedan hdd a na drugom kablu(grani)prikljuci drugi hdd..I to je to..Jumper-i su sada ovde nebitni..Kako god ih postavis trebali bi se vide u BIOS-u , jedino ako neki hdd ne radi ..!
Znaci samo prikaci ta 2 hdd-a , nista vise !!!
« Poslednja izmena: 22. Feb 2009, 20:09:06 od goran988 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:55:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.