Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Haos magija i haoticki model univerzuma  (Pročitano 20489 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
pa shto ti kazesh da te ne interesuje moc kad svaki dan jedesh i pijesh ? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
Обреди су ту да би се попут пречица могла да досегну одређена станја свести помоћу симбола у које су уткани магијски елементи. будина мисао је сумнјива у најманју руку јер чему медитација,чему вежбе дисанја итд? Зар то није обред? Иронија је да и ту и тамо ритуали служе по мом мишлјенју истој сврси; развоју менталне динамике. О симболима би можда нешто више могао да каже Aiwass будући да цитира Алдоуса Кро(у)лија... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
ja ne razumem shta vi smatrate magijom: astralna putovanja ? pa brate ,to ima svaki drugi lik koji se nakljuka lsd i odvrne cepeline. kontakt sa vishim bicima ? o ovome necu ni da pricham ,poshto je to dobar nachin da vas proglase za ludaka . razumevanje tajni univerzuma ? fizika i metafizika postoje odavno a nisu deo magije .

 magija znachi moc ,a 99,9% ljudi koji se navodno bave magijom ne bi smeli ni da se pobiju na ulici kad ih neko napadne ,ne zbog toga shto su fini vec shto se plashe !!!

Astralna putovanja, rituali, rune, hemertizam, Thelema, Heka, Shamanizam, vesticarenje.. sve su to delovi magije. jedni od mnogih. Da neko ko je na lsd-u jeste u astralu. Astralno putujemo uvek kad spavamo. Ali poenta astralnog putovanja kod magicara nije to da bi ti bio na astralu .. koji ces qrac tamo ?
Poenta je da to ima neke koristi.. recimo odradis ritual na astralu i dobijes veci uticaj i bolje energije itd itd..

magija ne znaci moc. A ne pobititi se nekad moze da znaci moc, znash kad spaljuju budisticke svestenike.. a oni sede mirno ko da im se ne desava nista, zar to nije vid moci ?
 
ovde si se bogami udaljio od magije koju aiwass praktikuje u obliku kabalistickih rituala

ne zapravo aiwass radi druge stvari ako te zanima o tome na pp , ne pricam javno.
« Poslednja izmena: 31. Okt 2006, 20:30:35 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Apropo budizma - i rituala - Buda govori o tome - jer sve moze da bude ritual jer sve moze da bude izvor vezanosti i novi izvor karmickog kruzanja. Svaka zelja je zatvor za duh jer ga uvlaci u uzrocno-posledicne veze. Samim tim i zelja za dozivljenjem prosvetljenja je izvor patnje, kao i svaka druga zelja koja se javlja u coveku. Sustina price je u umu - mentalnom prosecu od koga se moramo odvojiti. Tu dolazi meditacija kao metod. Treba se razviti uloga posmatraca sopstvenih misli i samim tim odvojiti svoje pravo 'JA" od misaonog procesa i svega sto on proizvodi. Sve dok toga nema postoji linija identifikacije koja vodi patnji -> JA=moje misli=zelje koje proizilaze iz njih=patnja kao rezultat neipunjenih zelja=zarobljavanje "JA" u materijalnom svetu.

Cim se prekine prva jednakost - patnje vishe nema i JA postaje istinsko i slobodno i samosvesno. Misli i dalje postoje, kao i zelje i projekcije istih ali ne postoji vezanost naseg JA za njih. Misli i zelje nam sluze kao alat u ovom materijalnom svetu. Da bi ostvarili materijalni zivot onakav kakav mora da bude - da bi isli na posao, vozili kola, zidali kucu ili sta god. Svest o nasem pravom JA i njegova podvojenost i puna kontrola nad misaonim procesom je ono sto razlikuje "svesan zivot bez patnje" od "sna i patnje" u kome obicno provodimo najvise vremena.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
uchenik pita svog zen-uchitelja :o chemu mislish tokom zazena ? on mu odgovori :mislim ne misleci ...Smile Smile

nego aiwassu ,odgovori ti meni ,zashto mislish da je ritual koji odradish u snu bolji od onog koji odradish na javi Smile i zashto se toliko plashish batina ,pa ne smesh ni na forumu da napishesh javno kakve rituale izvodish (kao da o tim ritualima niko nikad nije pisao i da nema gde po netu da se prochita o tome )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
Ne plasim se batina, plasim se budala.
Zato sto bolje kontrolises energijama  i u boljem si dodiru sa njima jer si van "materijalnog " sveta u tom trenutku.

poslacu ti poruku na pp gde  mozes da citas.
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
ne razumem zashto se stalno zaklanjash tim velom okultnosti . zar ti nije palo na pamet da recimo autor sajta www.haotika.com ne zeli da krije bilo shta. jer da zeli ne bi to objavljivao po netu gde svako moze da prochita.
 i ne znam zashto se plashish budala .budale mogu da te biju i da ti se rugaju,ali to su stvari protiv kojih se moze boriti Smile
 ah da , zashto mislish da je "astralni" svet manje materijalan od "materijalnog" ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
BF odlicna poenta

Astralini svet jeste u potpunosti vezan za materijalni i jedan bez drugog ne postoje - neki misle da je to RAJ tamo gde idu umiruce dushe. Na osnovu mog okutnog znanja deo istine jeste u tome ali je taj nivo materijalne realnosti straaasno daleko od bilo cega sto bi se nazvalo rajem. To nije duhovni svet - bar ne svet kretaivnih duhovnih energija vec energija vezanih za materiju i ljude u njoj.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
ne razumem zashto se stalno zaklanjash tim velom okultnosti . zar ti nije palo na pamet da recimo autor sajta www.haotika.com ne zeli da krije bilo shta. jer da zeli ne bi to objavljivao po netu gde svako moze da prochita.
 i ne znam zashto se plashish budala .budale mogu da te biju i da ti se rugaju,ali to su stvari protiv kojih se moze boriti Smile
 ah da , zashto mislish da je "astralni" svet manje materijalan od "materijalnog" ?

Jel pricao on nesto kako radi i sta radi ? Ne. Oni su samo objavili tehnike i tekstove nebi li pomogli ljudima da udju u svet okultizma. Znaci oni su tamo napisali objektivno rituale a ti mene teras da javno iznosim lichne stvari koje radim a to nije lepo. Ne zelim da ih iznesem.
Astralni svet manje materijalan od materijalnog ? Boze ljudi, svi oni su povezani. Da nisu povezani ritual koji odradish na astralu nebi mogo da ima koristi u materijalnom .. a to je bash i cilj da bi imao sto vecu korist u materijalnom odradish na astralu.  Mislim bezvezno okreces konverzaciju pointless je pricati sa tobom.
« Poslednja izmena: 03. Nov 2006, 18:42:35 od Aiwass »
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
 ja sam te pitao shta radish i jesi li imao nekakvih rezultata ,a ne bilo kakve intimne stvari. znachi dovoljno je da kazesh radim to i to ,imam dobre/loshe rezultate. kao kad bi rekao radim sklekove ,ali neshto mi ne jachaju misici ruku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.