Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HAOS Advokati paralisali pravosuđe  (Pročitano 14354 puta)
18. Sep 2014, 09:14:25
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
Sony xperia
HAOS Advokati paralisali pravosuđe

Suđenje Dimitriju Stevanoviću, optuženom da je nožem ubio studenta Vuka Stoiljkovića, juče je u Nišu zbog štrajka advokata odloženo.

Ovo je samo jedna od posledica odluke Advokatske komore Srbije da njeni članovi stupe u štrajk naglašavajući da će istrajati u zahtevima sve dok neko ne popusti, a to neće biti oni, jer “ne mogu da se prilagođavaju onima koji okreću pravo protiv advokature”.
 
Predsednici advokatskih komora iz cele Srbije kažu da su svesni izuzetno štetnih posledica njihovog štrajka, koji je paralisao pravosuđe, ali smatraju da je za građane daleko štetniji notarski sistem, koji je država “nevešto osmislila”.

Zbog, kako kažu, neuspele reforme pravosuđa, predlaganja neustavnih zakona i činjenice da je prekršio obećanje koje im je dao - da advokati neće biti diskriminisani u odnosu na notare - oni su tražili i smenu ministra pravde Nikole Selakovića.
 
Zbog odluke advokata da prestanu da rade, juče su odložena gotovo sva suđenja u celoj Srbiji. Advokati su Nišlije - tužitelje savetovali da se lično pojave na sudu, da se slučajno ne bi smatralo da su odustali od tužbe.
 
- Imao sam suđenje u 11 sati i došao sam u sud jer mi je preporučio advokat. Sudija je odložila ročište jer se ni moj ni advokat tuženog nisu pojavili zbog štrajka. Loše je što mi je naredno suđenje zakazano za tri meseca. Razumem ja advokate, ali mu ovo ročište neću platiti jer nije prisustvovao suđenju - priča za “Blic” stariji Nišlija Paun Kostadinović.
 
Zbog štrajka advokata, juče su odložena gotovo sva suđenja u Kragujevcu. Održana su ročišta vezana za imovinske sporove, u kojima advokati nisu ni angažovani, kao i jedan gde je svoje mišljenje dao sudski veštak.

Selaković odgovorio
Kao odgovor na zahtev da bude smenjen, ministar Nikola Selaković je advokate “kao pravno pismena lica” podsetio da ministra u Vladi bira Narodna skupština, a nju građani na izborima.
- Onaj ko poziva na ostavku možda bi prvo trebalo da razmisli o svojoj ostavci, jer najveći problemi dolaze upravo od onih advokata koji nisu u stanju da se dogovore i shvate potrebu za reformom čitavog pravnog sistema i advokature - kazao je ministar pravde.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.4
Browser
Safari 537.78.2
mob
I-mate 30 Pro
Pritisak advokature na sudije koje donose "pogresne" presude...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.120
nisu sudije donele notarski sistem no sns.
u ovom slucaju, ne znam ko mi se vise gadi, dal advokati ili politicari. tu su svi negde u istom kosu sa pedofilima otprilke... Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.120
ovo je sve u dogovoru sa vuckom i selakom,malo se vi bunite pa cemo vam izaci u susret,naivni su ko sobarice iz francuske
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
u ovom slucaju, ne znam ko mi se vise gadi, dal advokati ili politicari. tu su svi negde u istom kosu sa pedofilima otprilke... Smile

+1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.4
Browser
Chrome 37.0.2062.94
mob
Apple iPhone SE 2020
Ovo je najavljeno odavno... Ne znam cemu sok...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.120
Нотари функционишу у великом броју држава. наравно, што се код нас запати, криво никне.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
наравно, што се код нас запати, криво никне.

Ključna rečenica.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Chrome 37.0.2062.120
Citat
наравно, што се код нас запати, криво никне.

Мени је фасцинантно да држава Србија и даље функционише тј да има живих људи овде а да не изгледа као у Побесенелом Максу.
Колико мизантропа, песимиста и свих осталих критичара тј јазнамнајбоље има по квадратном метру...па то ни Норвешка не би преживела Smile

Ништа на рачун тебе друже Панини него ето...неки мој утисак Smile

Јбш ми све ...да се сутра огласи Вучић и изјави да су неки шеици будале Србији дали бесповратно 50 милијарди долара и да је Србија све дугове отплатила и да се креће са обновом инфрастуктуре и чега год још опет би се нашао завидан проценат експерата којима то не би било ок Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.120
ti jos verujes da ima besplatnog rucka,mozda si otvorio narodnu kujnu
« Poslednja izmena: 23. Sep 2014, 15:17:39 od sez »
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.