Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hakovanje i modovanje UIQ3 telefona  (Pročitano 57178 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Apple iP5
Promena oprerator logoa na UIQ3 telefonima


Preduslov za sve ovo je da ste hakovali svoj telefon tako sto ste instalirali poslednju verziju CapsSwitch-a tako da imate slobodan pristup sistemskim folderima.

Promena oplogoa se svodi na to da treba editovati dva fajla koji se nalaze na Z:\ (ROM) memoriji telefona. Ovo editovanje se moze obaviti tako sto cete te fajlove prebaciti na PC i tu ih editovati pomocu nekog Hex editora (ja sam zakacio jedan koji je free na kraju posta xvi32) ili na fonu tako sto cete fajlove prebaciti u C:\Resource na fonu i tu ih editovati pomocu Hex viewer-a koji postoji u Xplore-u.

Prvo idite u Z:\Resource\ na fonu i odatle iskopirajte folder ActivityMenu i prebacite ga u C:\Resource na telefonu.


U ActivityMenu-u idite u customisations folder, a zatim u zam_elena_default01 folder i tu pronadjite fajl zam_elena_default01.rsc koji se i treba editovati. Ovde treba staviti napomenu da se ovaj fajl tako zove na P1, dok se za svaki UIQ3 telefon zove drugacije, evo kraceg spiska:

M600i: zam_lily_default01.rsc
W950i: zam_nina_default01.rsc
P990i: semc_default.rsc
P1i: zam_elena_default01.rsc
W960i: zam_mooi_... rsc
G900: zam_... rsc

Posto je zam_elena_default01.rsc read-only fajl treba u Xplore-u otici na Menu\File\Attributes i tu ukloniti (dechekirati) read-only opciju da bi to sto kasnije editujemo mogli i da snimimo.
 

Otvorite zam_elena_default01.rsc pomocu Hex viewer-a u Xplore-u: Menu\File\Hex viewer. Kad Hex viewer bude otvorio ovaj fajl u meniju kliknite prvo na opciju Edit, a zatim na opciju Find hex i tu upisite 4c jer je to hex koji treba da nadjemo. U ovom fajlu se 4c javlja na nekoliko mesta, a ovo 4c koje se treba editovati je drugo po redu i prepoznacete ga da je ono pravo tako sto sa strane slovima pise nesto kao r_ed01_network_ctrl8L0? (vidi screenshot)


Kliknite olovkom na cetvorku i zatim prepravite 4c na jedan od sledecih hexova (u zavisnosti od toga sta zelite da dobijete):
4a = Vreme (umesto oplogoa tu ce vam se javljati sat)

4b = Datum (umesto oplogoa tu ce vam se javljati datum)

4d = Keylock (umesto oplogoa tu ce vam se javljati Keylock i ako pritisnite na njega moci cete da zakljucate tastaturu)


d4 = Hide (oplogo ce vam biti skriven)


b4 = Main Menu (umesto oplogoa tu ce vam pisati Main Menu i kada kliknete tu onda cete zaista i otici u glavni meni)


Kada ste promenili 4c u jedan od gornjih hexova kliknite na Back i kada dobijete pitanje Save changes onda kliknite na Yes i tako ste editovali fajl zam_elena_default01.rsc.

Znaci, oni koji zele da umesto oplogoa imaju npr. Keylock ili da im oplogo bude skriven, oni su ovim editovanjem zavrsili posao i treba samo da restartuju fon (oni koji su editovanje vrsili na PC-u treba da iskopiraju sada ActivityMenu folder sa PC-a u C:\Resource na fonu i onda restart).

Oni koji zele da umesto oplogoa stave npr. svoje ime ili neki drugi tekst po zelji (a takvi su verujem u vecini) treba da hex  4c promene u b4 (opcija za Main Menu, vidi prethodni screenshot na kome je 4c promenjeno u b4) i da citaju dalje.



Tekst po zelji umesto oplogoa

Posto ste editovali fajl zam_elena_default01.rsc na odgovarajuci nacin (4c promenjeno u b4), sada idite u Z:\Resource\Apps na fonu i odatle iskopirajte fajl ALaunch_loc.RSC i prebacite ga u C:\Resource\Apps. (oni koji su se odlucili za editovanje na PC-u ovaj fajl prvo treba da prebace na racunar pa kada ga budu editovali onda da ga ubace u C:\Resource\Apps na fonu)


Kao i prilikom editovanja prethodnog fajla prvo treba ukloniti read-only atribut iz ALaunch_loc.RSC na nacin koji je vec ranije opisan. Posle toga otvorite ovaj fajl preko Hex viewer-a (Menu\File\Hex viewer) i onda u meniju kliknite na opciju Edit. Evo kako izgleda originalni fajl


Obratite paznju na ovaj crveni kursor na screenshotu gde pise Main menu - upravo taj tekst treba da editujemo i da umesto njega stavimo tekst koji zelimo.
Ono na sta ovde treba ovde obratiti posebnu paznju je to da Main menu ima devet karaktera (8 slova plus blank mesto izmedju dve reci) tako da ce i vas tekst morati da ima tacno devet karaktera - tekst koji ima vise od devet karaktera vam nece biti prihvacen, a tekst koji ima manje od devet karaktera treba dopuniti praznim (blank) mestima.
Primer: ja sam stavio umesto 'Main menu' svoj nick 'ArDzUnA  ' (posle ArDzUnA jos dva blank mesta), ako neko ko se zove Pera hoce to da stavi umesto oplogo-a treba to da bude u obliku 'Pera     ' (pet blank mesta posle imena Pera). Evo kako izgleda editovani ALaunch_loc.RSC fajl u mom slucaju


Kada promenite Main menu u tekst koji zelite onda samo treba i da snimite tu promenu kao u prethodnom slucaju (Back SaveChanges Yes), posle toga restartujte fon i uzivajte u promenjenom oplogou. Evo kako to trenutno izgleda kod mene


A sto je najbolje, kada kliknem na ArDzUnA onda idem u glavni meni tako da sam desktop ikonicu za Main Menu zamenio sa ikonicom za zakljucavanje tastature. Zelim vam puno uspeha u promeni oplogoa.


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
xvi32.zip (493.59 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Imam SE P990i i imam jedan problem,pa bi mi mogli pomoci.  nisam bas strucnjak za telefone pa cu mozda postaviti glupo pitanje ali svako je strucnjak u svojoj oblasti pa mi se stoga nemojte smejati.   :D
Kad hocu da instaliram neku aplikaciju,pocne da instalira i pokaze mi obavestenje "component failed security check.  cannot install" Sta da radim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Apple iP5
Imam SE P990i i imam jedan problem,pa bi mi mogli pomoci.  nisam bas strucnjak za telefone pa cu mozda postaviti glupo pitanje ali svako je strucnjak u svojoj oblasti pa mi se stoga nemojte smejati.   :D
Kad hocu da instaliram neku aplikaciju,pocne da instalira i pokaze mi obavestenje "component failed security check.  cannot install" Sta da radim?


Imas li sertifikat za potpisivanje aplikacija, moguce je da je zbog toga Smile
Ako nemas,instaliraj prvo CapsSwitch sa druge strane ove teme, a onda Sony Ericsson UIQ3-smartphones SIS installer sa prve strane i onda ne bi trebalo da bude problema sa instaliranjem aplikacija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala! Uspeo sam.  ako imate neki savet,rado cu vas saslusati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Apple iP5
Uspeo sam da nadjem malo vise detalja i za druge UIQ3 telefone sto se promene oplogoa tice. Postupak je isti kao i za P1, samo zamenite u tutorijalu zam_elena_default01.rsc sa fajlom za vas telefon, sve ostalo je isto. Znaci, ako hocete da oplogo zamenite tekstom po zelji, treba da zamenite odgovarajuci hex u fajlu za vas telefon sa hexom za Main menu.



M600
zam_lily_default01.rsc
Pronadjite gde pise r_ed01_network_ctrl i u hex nizu 4680603A promenite 46 u:
B2 za Main Menu
47 za Hide



P990
semc_default.rsc
Pronadjite gde pise r_ed01_network_ctrl i u hex nizu 31 50 38 5C promenite 31 u 75 za Main Menu.



W950
zam_nina_default01.rsc
Pronadjite gde pise r_ed01_network_ctrl i u hex nizu 75e0fc43 promenite 75 u:
73 za Time
74 za Date
76 za Keylock
d7 za Hide
?? za Main Menu (nazalost ovo nisam uspeo da pronadjem)



W960
zam_mooi_business.rsc
Pronadjite gde pise r_ed01_network_ctrl i u hex nizu 42 90 D3 3E promenite 42 u 98 za Main Menu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Apple iP5
Web Exit Mod


Ovaj mod dodaje opciju Exit u meniju web browsera na UIQ3 telefonima. Samo otpakujte fajl iz attachmenta, ubacite ga u C:\Resource\Apps i restartujte vas telefon.

Pre



Posle


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Web.RSC.zip (4.5 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Apple iP5
Walkman 2.0 (iz W950) za M600, P990 i P1


Posto Walkman 3.0 ne radi na M600 i P990, tu je Walkman 2.0 za ove telefone. Autor ovog moda je dark skeleton.



Instalacija:
- Otkljucajte pristup sistemskim folderima pomocu CapsSwitch-a
- Skinite i otpakujte dark_skeleton-walkman2.0_mod.rar arhivu
- Prebacite foldere private, resource, shared i sys na 'C:\' u vasem telefonu
- Restartujte telefon i uzivajte

Na ovoj slici mozete videti tastere za kontrolu Walkman-a



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
dark_skeleton-walk... (673.41 KB)
« Poslednja izmena: 31. Avg 2008, 14:42:10 od Ardzuna »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hronicar svakodnevnice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 264
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia n82
ne mogu da nadjem
Odlično Arduna Smile

Evo upustva da pojačate zvuk na slušalicama:
1. probijte zaštitu
2. Idite u C:\Private\10202be9\persists\, pronađite i prebacite fajl 1020867a.cre na vašem kompu
3. Preko se_uiq3_sound_mod_lite odradite patchovanje 1020867a.cre
4. Vratite preko x-plorea modifikovani fajl u C:\Private\10202be9\persists\

ja taj fajl ne mogu da pronadjem na modelu w950i ima najnoviji udate, ne verujem da je to pob a fajlove za full verziju mogu da nadjem
IP sačuvana
social share
Zasto mora jednostavno, kad moze komplikovano?!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hronicar svakodnevnice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 264
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia n82
hah cudno se nesto desilo...instalirao sam onaj full patch i naravno nikakvog poboljsanja nije bilo na mom w950i pa sam se skenjao vise ne znam sta cu i reko daj da opet pogledam onaj fajl (ali 100% kada sam ga gledao tih 10ak puta njega nije bilo) i krenuo ja da cackam i naletim na njega i ne mogu da verujem, onda uzemm taj full patch polako unazad da brisem i uradim sound patch lite resetujem fon, upalim, pustim muziku na zvucniku, ono nista isti qrac i popizdim, pa reko da proverim kako rade slusalice, kad ono sranje, nista. posto sam pre toga svega radio update na fonu, trebalo mi je malo vremena da skontam da je ekvilajzer na normal poedesen, onda ga prebacim ne mega bas i pojacam... kad je ono krenulo da tutnji ljudi, ja koji obozavam glasno da slusam muziku sam krenuo da se mrstim i to nije ono da probija zvuk ili bilo sta drugo nego cist lep veoma glasan zvuk probao sam sve od hip hopa do metala prelepo. instalirao sam iphone lock i pdf reader, power movie, w960i black walkman temu, documents to go i naravno sve one stvari sto su mi trebale da patchujem sve to. i jos nesto cudno se desilo. ni za jednu instalaciju mi fon nije trazio da unesem sifru, key, serial ma sta god... jos samo da promenim ikonice u glavnom meniju i ja ne menjam ovaj fon nikada. presrecan sam. to sto mu je najvise falilo sam prepravio i uzivam...

iako sam to sve radio preko nekih drugih sajtova pohvaljujem trud momaka koji su preveli i omogucili ostalima da odrade sve sto je moguce sa njihovim se smartphonovima, svaka cast!!!

POZZ Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Zasto mora jednostavno, kad moze komplikovano?!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Apple iP5
Ni ja na P1 nisam primetio neku promenu niti na zvucniku niti u slusalicama kada sam instalirao Sound Mod Full.
Sa druge strane, Sound Mod Lite zaista dosta pojacava zvuk preko slusalica i toplo ga preporucujem svim vlasnicima UIQ3 telefona.




Primajte Bluetooth fajlove na memorijsku karticu umesto na tel. memoriju


Na UIQ3 telefonima fajlovi primljeni preko bluetooth-a se privremeno smestaju na tel. memoriju i to u folder C:\Shared\obex. Ovo moze da predstavlja problem ako primate neki veliki fajl, a imate malo slobodnog prostora na internoj memoriji. Ovaj mod omogucava da se BT fajlovi sada primaju na mem. karticu i to u folder D:\Shared\obex.

Instalacija ovog moda je maksimalno olaksana:
samo skinite i otpakujte qobexlistener.rar arhivu i instalirajte qobexlistener.sis kao bilo koju drugu .sis aplikaciju.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.253 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.