Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: hakovan web - rtv pink-a  (Pročitano 17327 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Smile samo toliko.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 779
Zastava Sovjetski savez
mob
Motorola E 550
Srbija do Tokija , bre  :srbija:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 571
Zastava U Novome sadu :)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1127
Zastava Vladimirci, Srbija
mob
Nokia N70
Hakovali oni
http://www.serbianchat.net juce...
Ccccc...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zahuktao se srpsko-hrvatski hakerski rat

Hrvatski hakeri noćas su upali na veb sajt navijača "Partizana" i ostavili poruku s naslovom "Janica, hrvatski hakeri su uz tebe", uz fotografiju skijašice Janice Kostelić. Ovo je nastavak Internet rata, koji je počeo u ponedeljak, upadom hrvatskih hakera na sajt TV Pink i odgovorom njihovih srpskih kolega na Kostelićkinom sajtu, a nastavljen pretprošle noći na stranicama Ekonomskog fakuteta u Osijeku, Crne legije i podmlatka HDZ-a.

Poslednja "bitka" u ovom ratu vodila se na stranicama "Partizana", na kojem su hrvatski hakeri napisali: "Draga srpska braćo! Ovo je osveta, ne samo što ste oskrnavili sajt jedne od naših najboljih sportistkinja, nego i za bilo koju hrvatsku stranicu, čemu ovo vodi??!! Mi pokušavamo biti civilizovani. Ali neke stvari su nepremostive.

Iz naše podsvesti i prošlosti ne može biti izbrisano to da su pre tek desetak godina vaša braća, stričevi, očevi klali bez milosti našu braću, stričeve i očeve… Taj rat nije bio od velike koristi nikome."

Oni su poručili srpskim hakerima da slike Draže Mihailovića lepe po Srbiji, a ne po "drugim, civilizovanim državama"
"Gledajte da svojoj državi osvetlite obraz sada kada joj je najteže", poručuju hrvatski hakeri.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
ha ha ha
ma to su grobari sami stavili Smiley ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ono sto su napisali je vrlo lepo i pametno napisano.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne mrzimo Hrvate,
već administratore
Konkretan napad na HDZ sajt izvršen je iz jednog beogradskog Internet kafea i to se uvek tako radi jer je nemoguće utvrditi identitet hakera - ponekad samo pripreme za napad uradimo od kuće, a poslednji udarac zadajemo iz kafea

Beogradski haker, na Internet forumima poznatiji kao Oreg ha'layla, preuzeo je u razgovoru za Glas odgovornost za upad na sajt HDZ-a, ali je odbacio navode hrvatskih medija da je on postavio sliku Milana Gurovića i Draže Mihailovića na sajt skijašice Janice Kostelić.

- To je uradio neko drugi. Upad na Janičin sajt bio je destruktivan akt, sa uvredljivim porukama, koji moji drugari i ja ne praktikujemo. Moj motiv, i motiv kolege s niknejmom Sab, nije ni politički, niti nacionalistički, niti smo želeli da vređamo hrvatsku državu. Ja ne mrzim Hrvate, imam među njima dosta prijatelja. Skinuli smo podatke s vesti sajta i ubacili naš tekst.

Ubacili smo i pesmu "Otadžbina" čisto da ostavimo neki trag. Da bude nešto naše. A motiv je bio da im pokažemo i dokažemo koliko im je veb administracija loša. Pratili smo hrvatske forume i to su pozdravljali i Hrvati. Kulturno smo uradili. Jer mi smo mogli da im obrišemo ceo sajt, a nismo. Cilj pravih hakera i jeste da napadom na sajt ukažu na propuste, a ne da unište tuđe - objašnjava ovaj momak, koji ima 21 godinu.

Napade na sajtove nikada ne radi s kućnog računara da ne bi bio provaljen.
- Konkretan napad na sajt HDZ-a izvršen je iz jednog beogradskog Internet kafea. To se uvek tako radi. Kroz Internet kafe dnevno prođe na stotine ljudi i nemoguće je utvrditi identitet hakera. Ponekad samo pripreme za napad uradimo od kuće, a poslednji udarac iz kafea - opisuje Oreg ha'layla.
   
      

Kako upasti

- Svaki server ima svoju IP adresu. Kao otisak prsta. Mi koristimo softver koji skenira taj IP i vidimo šta sve na tom kompjuteru radi. Primetimo rupe i iskoristimo rupe - opisuje Oreg ha'layla kako se upada na server.
      
      
      
   
   
      

Dole "vindouz"!

- Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz". Zato što ima zatvoren kod, ograničen je i ima sve ono za šta se hakeri ne zalažu. Koristimo operativne sisteme sa otvorenim kodom jer nam oni omogućavaju, najprostije rečeno, da pročitamo kako je određeni program napisan. Ja ne mogu da dozvolim da meni u "vindouzu" u pozadini radi gomila nekog špijunskog softvera, i kad vam nešto ne radi, morate da čekate da vam Majkrosoft napiše zakrpu - objašnjava haker.
      
      
      
   

Haker mora da zna osnovne principe funkcionisanja Interneta, ali i programiranje.
- Internet je zapravo gomila kompjutera koji rade nešto. Čovek mora da zna kako da pristupi i da komunicira s tim kompjuterom, da ga natera da radi ono što on hoće. Tvorci softvera uvek prave greške. Hakeri koriste te greške. Mi smo iskoristili propust administratora baze podataka sajta HDZ-a.

Nismo ni znali da ćemo napasti baš taj sajt. Napali smo server i nismo znali koji su sajtovi na njemu. Ispostavilo se da je stranica mladeži HDZ-a najposećeniji sajt i, jednostavno, hteli smo da im pokažemo da greše ako misle da su bezbedni. I kao što smo im napisali: Čovek koji je kod vas administrator mora pod hitno da dobije otkaz. Tako se i radi. Prvo napadneš server, preuzmeš kontrolu nad njim, odnosno dobiješ rut, kako se to kaže u našem žargonu.

Onda možeš da radiš šta god hoćeš. Da ga srušiš, ugasiš ili samo zameniš neku stranicu. Najteže je napadati server koji se redovno ažurira. Drugo, korišćenje adekvatnog softvera je najbolja zaštita. Postoje i sistemi praćenja pristupa sajtu, razni sistemi zaštite. Sve to prvo proverimo, nikad ne idemo glavom kroz zid - kaže beogradski haker.

On je i dosad vršio atake na sajtove. U vreme martovskih nemira na Kosovu, napadani su albanski sajtovi, a u vreme bombardovanja Jugoslavije svi sajtovi sa ekstenzijom gov. us.
- Većina hakerskih organizacija su klinci koji tek uče. Ima opet grupa koji sve rade iz političkih ubeđenja. Međutim, postoji razlika između destruktivaca i hakera. Haker nije kriminalac, nije zao, već mnogo doprinosi kompjuterskoj zajednici.

To što imamo Internet, to što se bezbednosne rupe brzo krpe - treba reći hvala hakerima. To nije sajber kriminal. Haker je osoba koja svoje znanje upotrebljava za korisne stvari. Ljudi ne znaju šta je haker pa kažu: Evo, srušili su sajt, hakerisali su. A to je uradio neki klinac koji nema pojma. Vi na Internetu možete naći tonu alata koji za vas sve odradi, a da vam nije potrebno znanje.

Skinete program, unesete mu adresu i nekoliko podataka i on sruši sajt. Ti koji ruše sajtove samo da bi se hvalili nisu hakeri - kaže sagovornik Glasa.

Kompjuterski kriminal jeste kažnjiv i u Srbiji, ali zbog sveukupnog stanja u zemlji, dodaje on, na to niko ne obraća pažnju.
- Ko će ovde da gleda da li je neki klinac srušio neki hrvatski sajt. Mi se ne bojimo jer, ponavljam, nismo uradili nikakvo zlo!
D. Petrović
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.