Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hakeri oborili 15 hrvatskih sajtova  (Pročitano 5086 puta)
16. Sep 2012, 17:19:55
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Hakeri oborili 15 hrvatskih sajtova




Zagreb -- Hakeri iz Srbije srušili su tokom prošle noći najmanje 15 hrvatskih veb stranica, postavili na njih srpsku zastavu i istu poruku "u ime srpskih žrtava".



Oborene su stranice požeško-slavonske županije, medju kojima i ona županijskog HDZ-a, požeškog sportskog saveza, požeške turističke organizacije i drugih, preneo je portal index.hr.

Na svima je ostavljena ista poruka i potpis uz srpsku zastavu. U poruci piše: "HACKED BY m1l05 Na srpske žrtve se vrše otvoreni ili prikriveni pritisci kako bi one, zarad budućnosti, zajedničkog života, povratka i pomirenja, oprostile, zaboravile ili bar prestale da svedoče o zločinima nad sobom".

Izvor: Tanjug
« Poslednja izmena: 16. Sep 2012, 17:51:14 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung GT-S7580
http://forum.burek.com/internet-novosti-provideri-b34/



А овим се ништа не постиже, глупост.
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Da mi je samo znati sta ovi hakeri postizu obaranjem stranica ... glupost cista  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung GT-S7580
Da mi je samo znati sta ovi hakeri postizu obaranjem stranica ... glupost cista  Smile
Глуме хероје, мисле да су урадили не знам ни ја шта.

Ћут' јбт, чуће нас..  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Poruka je dobra ali metod i nije neki. Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Da mi je samo znati sta ovi hakeri postizu obaranjem stranica ... glupost cista  Smile
Глуме хероје, мисле да су урадили не знам ни ја шта.

Ћут' јбт, чуће нас..  Smile

A zabole me qrac i da me cuju ... na poslu sam tako da ako me slucajno hakuju, taman necu morati da radim .. Smiley
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
Srpski hakeri srušili NATO!


U znak osvete zbog bombardovanja Srbije 1999. naši hakeri oborili kompjuterski sistem Alijanse u Briselu, zbog čega je komandni štab bio blokiran sedam dana





BEOGRAD - Osveta se servira vruća.
Sedište NATO u Briselu u svojoj dugoj istoriji doživelo je samo jedan ozbiljan hakerski napad i to upravo od Srba, saznaje ekskluzivno Kurir u sedištu NATO u Briselu. Naime, prema rečima jednog visokog NATO zvaničnika, na samom početku NATO bombardovanja Srbije 1999. godine, grupa srpskih kompjuterskih stručnjaka napala je kompjuterski sistem Alijanse u Briselu, koji je doživeo potpuni krah!

- U martu 1999, kada je počela intervencija NATO na teritoriji Srbije, prvi put smo se susreli sa problemom sajber-rata. Konkretno, srpski hakeri uspeli su da upadnu u naš sistem ovde u Briselu. Celih nedelju dana nismo mogli da šaljemo hitne mejlove, niti da koristimo internet - otkrio je jedan NATO zvaničnik. Prema njegovim rečima, Alijansa od tada ozbiljnije vodi računa o bezbednosti svog sajber-prostora.

- Razumljivo je s aspekta Srbije da se tako nešto uradi. Ipak, Srbi su bombardovani i to je bio njihov način da uzvrate - kaže ovaj zvaničnik i dodaje da je tehnologija zaštite sistema NATO mnogo uznapredovala.

- Danas imamo oko 100 pokušaja upada u sistem po danu - zaključuje ovaj zvaničnik.


Budućnost Srbije je u evroatlantskim integracijama

Prema rečima zvaničnika NATO u Briselu, budućnost Srbije je u evroatlantskim integracijama.

- Nije bitno da li će Srbija prvo ući u EU ili u NATO. Kroz istoriju, zemlje su prvo postajale članice NATO, ali to je svakako demokratska odluka svakog naroda i svake zemlje. Pozicija SAD je da Srbija ima budućnost u evroatlantskim integracijama. Odnosi između Srbije i Amerike su dobri, kao i kontakti između američke i srpske vojske - kažu u misiji SAD u Briselu.


kurir
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung GT-S7580
Јбт, па ови хакери посташе опасни..  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Odavno prezvakana prica Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Фоча, Република Српска

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
LG 
Ja sam menadžer tima, ime mu neću navesti. Pitate se šta se postiže tim činom rušenja stranice?
Kao prvo, pokazujemo administratorima da nisu dovoljno iskusni na ovom polju, ipak je to proces, traženje slabe tačke,
postavljanje shella itd. Idući put paziće.
Kao drugo, svi ti sajtovi imaju na desetine posjetilaca dnevno, kažem desetine jer nisu nešto razvijeni, da jesu ne bi ih bilo tako lako ni "deformisati", i svi ti posjetioci vide poruku koju timovi ili pojedinci ostavljaju iza sebe.
U većini slučajeva se taj index, odnosno početna strana mjenja nakon što se dobro prečešlja sama baza, pa ako se nađe nešto vrijedno, ostavi se i "potpis" da admin shvati da je glup, ako nema ništa vrijedno, onda se sajt ionako sruši, a taj napad uvede u evidenciju na zone-h.
Ljudi kojima je ovo glupost, ili su i sami bili žrtve, da se tako izrazim, hakerskog napada, ili jednostavno pojma nemaju o tom procesu, čini im se lako i glupo, pa dođu da o tome pametuju.

Sve se svodi na ostavljanje poruke.

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.