Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:32:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gubici u ranoj mladosti i posledice  (Pročitano 10557 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol
Poruke 2294
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Psihološki, kvalitetan porodični seting u prvih par godina psihičkog razvoja deteta dovodi do nastanka bazičnih svojstava stabilne ličnosti. Kasniji gubici, emocionalne povrede i frustracije, ne mogu da naruše dobar bazični temelj (dovoljno čvrst, fleksibilan i stabilan ego; dovoljno poverenja u sebe i život, elementarna doza samopoštovanja). To će ti reći svaki iskusan psiholog/pedagog.
Uprkos suprotnom mišljenju, mnogo je (iz psihološkog ugla) lakše imati roditeljsku figuru 3, 5 ili 15 godina... pa je naprasno izgubiti uz velike emocionalne povrede... nego je nemati uopšte.


Prvo ne znam sta si htio da postignes tom pricom, drugo nisi u pravu. Nisam studirao psihologiju (idem u gimnaziju, pitao me neko gore) ali znam da ovo veze nema sa pamecu. Po tebi je dete sa 3 ili 5 godina vec dovoljno emocionalno zrelo da podnese takav gubitak, a da to ne ostavi trajne posledice na njemu u psiholoskom smislu.


Marfi pisi kakva je situacija , ili se javi u inboxu ako treba konkretnih saveta  Smile
IP sačuvana
social share
[size=1]Edit by kokota:jebo vas ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Reka bih da je ovo suština..i istina.
Sustina cega?  Smile
IP sačuvana
social share
Сто паметних не могу да поправе, што једна будала може да поквари!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 95
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
A i svi u sebi imaju dva crva (vuka) ili kako god.
U tvom slucaju jedan je u fazonu: Sedi tu gde jesi, na poznatom si. Nisi ti kriv za ono sto ti se dogodilo, ne mozes nista sada da uradis. To su traume, to je jace od tebe.
A drugi je: Zajebi ovo. Hocu vise. Ne mogu vise ovako. Sranja se desavaju i uvek ce se desavati.

Mislim da je ocigledno kojeg si od ova dva crva u poslednje vreme vise hranio.
Totalno je nebitno da li je to imalo uticaja. Jer ti proslost sada ne mozes da promenis.
A ne mozes da se plasis ni buducnosti.
Ne zelis da promenis svoju trenutnu situaciju zato sto je promena uvek neizvesna i nepoznata, a delimicno si i lenj i odgovara ti da to opravdavas traumama.

I kad procitas ovo preporucujem ti da ustanes i da se prosetas za pocetak, setnja je uvek dobar pocetak promene. A i kao sto si rekao, dosta si blenuo ispred racunara.
Da krenes da delas.
Teoriju dobro znas. Jer mozes da procitas strane i strane saveta i zen prica i poruka indijanaca. I onda sve to mozes napamet da naucis. Ali sve dok ti ne razmislis sta zelis i kako da stignes do toga, nista ti nece pomoci.
« Poslednja izmena: 18. Maj 2011, 21:09:44 od Ivan452 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
A i svi u sebi imaju dva crva (vuka) ili kako god.
U tvom slucaju jedan je u fazonu: Sedi tu gde jesi, na poznatom si. Nisi ti kriv za ono sto ti se dogodilo, ne mozes nista sada da uradis. To su traume, to je jace od tebe.
A drugi je: Zajebi ovo. Hocu vise. Ne mogu vise ovako. Sranja se desavaju i uvek ce se desavati.

Mislim da je ocigledno kojeg si od ova dva crva u poslednje vreme vise hranio.
Totalno je nebitno da li je to imalo uticaja. Jer ti proslost sada ne mozes da promenis.
A ne mozes da se plasis ni buducnosti.
Ne zelis da promenis svoju trenutnu situaciju zato sto je promena uvek neizvesna i nepoznata, a delimicno si i lenj i odgovara ti da to opravdavas traumama.
Mislim da si ti upravo taj koji je pogodio sustinu svega. Samo da li ja svoje stanje opravdavam traumama zbog lenjosti, vise je to upravo strah od nepoznatog ili jos bolje receno od neuspeha. Smatram da je lenjost tu zapravo samo kao jos jedna posledica svega.
IP sačuvana
social share
Сто паметних не могу да поправе, што једна будала може да поквари!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
treba da potrazis resenje svih svojih nedoumica u hristu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 21
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
treba da potrazis resenje svih svojih nedoumica u hristu
Nisam jos razmisljao o tome da se zamonasim.  Smile
IP sačuvana
social share
Сто паметних не могу да поправе, што једна будала може да поквари!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
ne treba da se zamonasis vec pocno da proucavas bibliju i prati moj rad,ako ti nesto nije jasno u sveton pismu pitaj
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.19

Prvo ne znam sta si htio da postignes tom pricom, drugo nisi u pravu. Nisam studirao psihologiju (idem u gimnaziju, pitao me neko gore) ali znam da ovo veze nema sa pamecu. Po tebi je dete sa 3 ili 5 godina vec dovoljno emocionalno zrelo da podnese takav gubitak, a da to ne ostavi trajne posledice na njemu u psiholoskom smislu.

Nisam hteo postici nista drugo do da ti saopstim zvanican stav nauke, i moj stav licno, jer sam takodje izgubio jednog roditelja, doduse mnogo kasnije nego ti...
Detetov psihicki razvoj se ne zavrsava sa 3 ili 5 godina, tako da tada sigurno ne poseduje adekvatan psih. sklop koji bi mogao da obradi gubitak i adekvatno reaguje na njega. Ali dete sa 10, 11, 12 godina to sigurno moze, pa se moj komentar, da si pazljivo procitao, odnosio na decu koja su do tada uzivala u kvalitetnom odnosu sa roditeljem koga su izgubili, u tom odnosu su uspela da izgrade bazicna svojstva licnosti koja sam nabrojao, i van trenutne traume zbog gubitka, na njihovu licnost i njen razvoj to nece imati veceg uticaja.

IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 95
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
ne treba da se zamonasis vec pocno da proucavas bibliju i prati moj rad,ako ti nesto nije jasno u sveton pismu pitaj

Prihvatanje tudjeg tumacenja misticne knjige prepune metafora je nesto najpogresnije sto mozes da uradis ako se odlucis za korak koji je Sez predlozio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
HTC Wildfire S
Šali se malo čika sez.  Smile
Ove sezone je uglavnom u VatreniVernik mod-u.  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:32:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.