Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Greškom uhapsili senilnog starca i odveli ga u zatvor  (Pročitano 755 puta)
16. Mar 2009, 07:43:46
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Dva dana u ćeliji jer liči na komšiju
Greškom uhapsili senilnog starca i odveli ga u zatvor
Autor: Suzana Božinović | 16.03.2009. - 07:16


KNJAŽEVAC - Bogoljub Stojanović (73) iz knjaževačkog sela Bučje zbog greške policajaca proveo je dva dana i dve noći u zatvoru samo zato što liči na osumnjičenog meštanina.

Sve je počelo 8. marta, a šta se sve u ta tri dana dogodilo govore Bogoljubov sin Živojin Stojanović, meštanin Bučja, i glavni inspektor Policijske stanice Knjaževac Zlatoljub Stojanović.
 
Bogoljub već treću godinu boluje od potpune senilnosti i o njemu brine porodica, a miljenik je meštana jer je uvek nasmejan i raspoložen da sa svakim porazgovara. On je na Dan žena izašao u svakodnevnu šetnju selom i tu mu se gubi svaki trag. Istovremeno, dvojica knjaževačkih policajca krenula je za Bučje da privedu Vukašina Nikolića (71) na četvorodnevnu kaznu zatvora jer nije platio kaznu zbog narušavanja javnog reda i mira. Onda su policajci ugledali Bogoljuba kako šeta selom, zaustavili automobil i prišli mu.
- Pitali su ga da li je on Vukašin Nikolić, a moj Bogoljub, koji ne zna ni svoje ime, nasmejano je rekao „da”. Onda ga upitali da li je platio kaznu, na šta moj otac rekao da nije. Tada su mu policajci saopštili da mora u zatvor, smestili ga u auto, odveli najpre u knjaževačku policijsku stanicu, a zatim u Okružni zatvor u Zaječar - priča Bogoljubov sin Živojin.
Kada se nakon sat vremena dobroćudni Bogi nije vratio kući, sin počinje da brine i da ga traži sa prijateljima. Obišli su puteve i puteljke, raspitivali se pa, kako ga nisu pronašli, oko sat iza ponoći su nestanak prijavili knjaževačkoj policiji.
- Sutradan se okupilo oko 50 meštana i do večernjih sati smo pretraživali dvorišta, pojate, bunare, jaruge, groblja, korito Bučjanske reke i ništa. Tog dana smo policiji dostavili i fotografiju mog oca pa su raspisali poternicu za njim. Tragali mi, tragala policija, a on u zatvoru - kaže Živojin.
Dan kasnije, 10. marta, predsednik mesne zajednice Goran Milutinović, kome je jedan policajac rekao da je Vukašin Nikolić u zatvoru, izašao je ispred prodavnice i umalo se nije srušio od čuda.
- Vidim ja svojim očima Vukašina u zadruzi. Odmah pozovem onog svog poznanika policajca, pitam: „Koga ste, bre, vi apsili?”, on odgovara da je u pitanju Vule! Kako crni Vule, pa evo ga ispred zadruge. I tad mi sinu da je policija „smotala” pogrešnog, pa mi pade na pamet da je to možda naš Bogoljub - kaže nam Milutinović.
Goran je odmah obavestio poteru koja je i tog dana tragala, oni se vratili i Živojin se odmah latio telefona.
- Oko 16.30 sam uspeo sam da se čujem sa komandirom Zlatoljubom Stojanovićem i ispričao mu svoje sumnje. Nakon dvadesetak minuta nazvao me policajac koji mi je uhapsio oca, ja sam mu opisao kako je Bogoljub bio obučen, na šta je on opsovao uz reči: „Pa mi smo uhapsili pogrešnog” - kaže Živojin.
Oko 22 sata 10. marta policija je Bogoljuba dovezla kući.
- Moj otac nosi pelene za odrasle i odmah sam video da su ga sredili i okupali, jedino su ga naopačke obukli, prvo džemper pa preko košulju. Dan kasnije nam je dostavljana i njegova zatvorska uniforma, valjda za uspomenu. Nisam do tada znao da se zatvorenicima poklanja zatvorska garderoba - kaže sin.
Kako se porodica spremala na najgore, obezbedili su jagnje i prase da Bogoljuba isprate kako dolikuje. Srećom, umesto večne pratnje, napravili su mu doček iz zatvora u seoskom Domu kulture gde se već spremnim pečenjem počastila cela potera.

Istraga protiv policajca
Po rečima Zlatoljuba Stojanovića, komandira knjaževačke policije, preduzete su sve mere za utvrđivanje odgovornosti protiv odgovornih policijskih službenika.
- Do zamene je došlo, najverovatnije, jer njih dvojica veoma liče. Mi smo postupali po zakonu, raspisali smo poternicu i tragali za nestalim Bogoljubom - kaže Stojanović.

Porodica najavila tužbu
Snežana Jelenković, Bogoljubova unuka, tvrdi kako će podneti krivičnu prijavu protiv odgovornih policajaca.
- Preživeli smo agoniju, moj otac nije spavao dva dana i dve noći! Zar se ljudi hvataju na ulici kao psi lutalice? Zar nisu mogli da primete da je deka oboleo od demencije? A povrh svega, u Okružnom zatvoru se potpisao kao Nebojša Ranđelović i taj dokument postoji. A kada su deku doveli kući od mog oca je policija tražila da potpiše dokument da ih neće tužiti, ali je tata to odbio - tvrdi Snežana.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Epilog greške u selu kod Knjaževca
Suspendovan policajac zbog hapšenja starca

Autor: S. Božinović | 17.03.2009. - 05:00


KNJAŽEVAC - Bojan Cvetković (38), policijski službenik iz Knjaževca, koji je greškom uhapsio Bogoljuba Stojanovića (73) iz sela Bučje i sproveo ga u zatvor na odsluženje kazne zbog neplaćene kazne, juče je suspendovan s posla.

Greškom Cvetkovića koji je u Bučje došao sa nalogom da privede Vukašina Nikolića, a uhapsio Stojanovića, kome prethodno nije utvrdio identitet, senilni starac je ni kriv ni dužan u zatvoru proveo dva dana i dve noći. Njegova sudbina otkrivena je pukom slučajnošću kada je predsednik mesne zajednice Goran Milutinović od jednog policajca čuo da je uhapšen njihov meštanin Vukašin Nikolić. Istog dana, Milutinović je sreo Nikolića i odmah posumnjao da je greškom uhapšen Cvetković, koga je već dva dana celo selo bezuspešno tražilo.
Vilijam Paspalovski, advokat Policijskog sindikata Srbije, koji je preuzeo ulogu branioca suspendovanog policajca, kaže da je ceo slučaj splet nesrećnih okolnosti.
- Policajac Cvetković je pre polaska na teren radi hapšenja Vukašina Nikolića, koji je zbog neplaćene prekršajne kazne trebalo da provede četiri dana u zatvoru, detaljno pogledao karton na kome je kopija fotografije iz lične karte Nikolića. Međutim, fotografija je stara, snimljena sedamdesetih godina, a sličnost sa Bogoljubom je očigledna. Kada je u selu spazio Bogoljuba da šeta, upitao ga je da li je on Nikolić, Bogoljub je to potvrdio, kao i da nije platio kaznu. Sa Bogoljubom kasnije nisu obavljani nikakvi razgovori jer bi to bilo protivno pravilima službe - kaže advokat Paspalovski. On tvrdi da je policajac Cvetković postupio „savesno”, kao i da porodica Stojanovića nije smela da pusti Bogoljuba da sam šeta po selu.
- S obzirom na to da je senilan, porodica je trebalo da mu u džep stavi ličnu kartu, ili papir sa podacima, kao i broj telefona ukoliko Bogoljub odluta iz sela - kaže advokat.
Bogoljubova unuka Snežana Jelenković kaže da će tužiti policiju i da od tužbe neće odustati ni po koju cenu.
- Još smo u šoku. Policajac je prišao mom dedi, pitao ga da li je on Vukašin i odveo ga, a da nije proverio ko je on stvarno. Najgore je što ne znamo šta se sve dešavalo sa dekom dok je bio u zatvoru. Ne znamo da li su mu stavljali pelene koje on obavezno nosi, ne znamo da li su ga možda ismevali ostali zatvorenici. Pitali smo deku, ali se on samo smeška i ničega se ne seća. Žao mi je što će se sva krivica svaliti samo na jednog policajca - kaže Snežana.
Zaječarska Policijska uprava još nije objasnila kako dva dana niko nije primetio da je uhapšena pogrešna osoba.

Inspektor posetio porodicu Stojanović
Zaječarski inspektor juče se u Bučju raspitao o slučaju Bogoljuba Stojanovića, ali i proveravao da li je sa starcem sada sve u redu.
- Inspektor je bio korektan. Ispričao sam mu šta se sve dešavalo od kada mi je otac nestao. Najviše ga je interesovalo da li mi je bilo ko nudio mito da ćutim o slučaju. Rekao sam da nije jer su i policajci bili korektni, jedino što mi je jedan ponudio da potpišem da neću podnositi tužbu protiv njih, ali sam ja to odbio - kaže Bogoljubov sin Živojin Stojanović.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N95 8gb
Greška pod lupom

KNJAŽEVAC - Bogoljub Stojanović (73), koga su knjaževački policajci uhapsili, prilikom privođenja se predstavio kao njegov komšija Vukašin Nikolić (71), koji je zbog narušavanja javnog reda i mira trebalo da plati prekršajnu kaznu od 4.000 dinara ili da u zatvoru provede četiri dana.
Ovako je razloge ovog nesvakidašnjeg događaja obrazložio Zlatoljub Stojanović, glavni policijski inspektor PS u Knjaževcu.
- Stojanović nije imao legitimaciju - istakao je glavni policijski inspektor PS u Knjaževcu. - Mi imamo fotografiju Vukašina Nikolića, ali on i Bogoljub su sličnih godina i na tom našem dokumentu zaista liče jedan na drugog.
Naš
sagovornik napominje da je policija, odmah nakon što ih je porodica Bogoljuba Stojanovića obavestila o njegovom nestanku, raspisala potragu za njim. Tada je i ustanovljeno da je greškom u Okružnom zatvoru u Zaječaru.
- Naši službenici su, definitivno, napravili propust. Zbog toga je i pokrenut postupak za utvrđivanje njihove odgovornosti - podvukao je Stojanović.
Bogoljub Stojanović iz sela Bučje, koji pati od totalne demencije, greškom je uhapšen 8. marta. Nakon što je ustanovljeno da je policija napravila grešku, on je, iz Okružnog zatvora u Zaječaru, gde je bio na "odsluženju kazne", vraćen u selo dva dana kasnije.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Šta reći osim .. došlo vreme da i ljudi koji treba da znaju zakon u malom noktu ne znaju ni šta je to zakon.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.