Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:30:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Green Card Lottery  (Pročitano 2481 puta)
12. Jun 2007, 18:04:14
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


"I always tell the truth. Even when I lie."

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Bar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung D900
Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim?
Juče sam popunio on-line formular i kada je došao deo za naplatu, kliknuo sam na crveni iksić u gornjem desnom uglu. Smile
Međutim, jutros mi zvoni mobilni, piše unknown! Javim se kad ono ženski glas i govori na engleskom.
Pitala me je da li sam ja popunio formular i da li želim da živim i radim u Americi.
Rekao sam da bih voleo sledeće leto da odem tamo da radim i da vidim brata u Njojorku.
Tada je sva bila oduševljena što želim da idem da radim i što imam brata u Njojorku i pitala me je da li znam da postoji mogućnost da preko njih dobijem američko državljanstvo, pored toga što mogu da dobijem vizu i radnu dozvolu.
Pitala me je da li imam VISA ili MASTER karticu, pa sam joj objasnio da čekam da mi banka završi kartice ( danas ili sutra ).
Kada sam joj to rekao, onda me je prebacila na drugu liniju gde mi se javio neki muškarac, koji me je pitao kada će biti gotova kartica ( pre toga mi je čestitao na pobedi na Evroviziji i rekao je kako nam je pesma bila stvarno odlična Smiley ).
Rekao sam da ću sutra otići do banke i da me nazove.




E sad, želim da pitam sve one koji su imali iskustva sa ovim:

1) Da li je ovo neka prevara?
2) Da li je moguće da ukoliko dam svoj broj kartice, oni to zloupotrebe?
3) Da li vredi rizikovati novac za ovako nešto, jer je u pitanju suma od 40-250 $ koliko sam razumeo, zavisi od toga na koliko godina želite da budete u igri?




Molim vas ako neko ima iskustva sa ovim da mi pomogne, hvala!
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


"I always tell the truth. Even when I lie."

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Bar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung D900
Bilo ko?
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nije prevara to je zvanicna lutrija americke vlade,mad ako i na svakoj lutriji nisu ti velike sanse
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


"I always tell the truth. Even when I lie."

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5530
Zastava Novi Sad - Bar
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung D900
Pa kontam. Zvali su me naredna dva dana dva tri puta ujutru, nisam se javljao pa su prestali...
Mada planiram od maja sledeće godine da odem kod burazera u Njujork da radim, verovatno preko neke agencije, pa kad budem imao para na bacanje onda ću uplatiti...
Smile
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
www.dvlottery.state.gov Zvanicni sajt Amercke vlade koja organizuje lutriju za dobijanje Americkog drzavljanstva na svetskom nivou bez naplate-BESPLATNO.
Ostale agencije koje naplacuju ucesce u lutriji za dobijanje zelenih karti vrse nezakonite radnje.
Sve uslove ce te naci tamo na sajtu.
Pozz!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
Mozes li mi reci posle prijave za Zelenu kartu na koji nacin dobijas obavestenje da li si izvucen ili ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
valjda ima na sajtu spisak
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
Ma nema pogledao sam.Prikazan je broj ukupno izvucenih u Srbiji i u drugim zemljama!?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone SE 2020
SAD gase lutriju za dobijanje „zelene karte“
Autor: Blic online | 05.11.2007 - 11:50

Ovih dana je u Sjedinjenim Američkim Državama počelo podnošenje aplikacija za prijavu na lutriju na kojoj će oko 50.000 zainteresovanih stranaca dobiti "zelene karte", odnosno dozvole boravka i rada u Sjedinjenim Državama.

Od 1995. godine, ovim je putem u Ameriku ušlo oko 500.000 useljenika, pa iako program mnogi smatraju uspešnim, budućnost mu je prilično neizvesna s obzirom da je u oba doma Kongresa usvojen zakon prema kojem mu predstoji gašenje, saopštava Glas Amerike.

Rok za ulazak u ovu svojevrsnu lutriju je drugi dan decembra. Svi koji podnesu aplikaciju ulaze u bubanj, iz kojeg se izvlače imena 50.000 dobitnika dozvole boravka, kao i radne dozvole. Ovo, naravno, nije jedini način na koji se stranci legalno useljavaju u Ameriku, ali je možda jedan od originalnijih.

Cilj mu je da doprinese etničkoj raznovrsnosti američkog stanovništva jer ova državna "lutrija" daje prednost narodima koji na severnoameričkom kontinentu nisu previše zastupljeni, rekao je nedavno u Kongresu Toni Edson, zamenik državne sekretarke odgovoran za konzularne poslove i izdavanje viza.

Lutrija je zato vrlo popularna u Africi i Aziji, odakle je i bila većina od šest miliona i 400 hiljada učesnika "izvlačenja". U lutriji, međutim, ne mogu da učestvuju građani Meksika, Kine, Indije, Rusije i niza drugih država koje već imaju prilično brojne zajednice u Americi.

Podnosioci molbe za zelenu kartu moraju da imaju završenu srednju školu ili, umesto nje, dve godine iskustva u struci koja zahteva barem dvogodišnje stručno školovanje.

Upravo je ovaj kriterijum u Americi i najkontraverzniji. Brajan Grifit iz Instituta za istraživanje migracija kaže da je on prenizak. "S tako niskim kvalifikacijama niko ne garantuje da će oni moći zaista da doprinesu ovome društvu ili našoj ekonomiji. Da bi se u Americi danas mogli takmičiti potrebno je malo više od srednje škole…"

Vladina unutrašnja kontrola takođe je ustanovila da se često događalo da aplikanti podnose falsifikovane dokumente o obrazovanju, falsifikovane bračne dokumente, kao i pasoše. Zbog toga je ovaj program proglašen i svojevrsnom pretnjom po nacionalnu bezbednost, jer otvara vrata i potencijalnim teroristima.

Inače, među pola miliona stranaca, koji su stigli u Ameriku putem ove "lutrije", oko 10.000 su državljani zemalja koje Vašington smatra sponzorima terorizma.

U svakom slučaju, sudbina programa je neizvesna, jer su oba doma Kongresa glasala za njegovo ukidanje. Inače, ogromna većina useljenika u Sjedinjene Države stiže drugim putem – dobijaju useljeničke vize zahvaljujući činjenici da u Americi imaju rođake, da im je u Americi ponuđen posao ili su pak izbeglice. Učesnici lutrije predstavljaju samo tri i po odsto ukupne useljeničke populacije Sjedinjenih Država.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6300
Kada se uplacuje odredjen iznos za Green Card, kada ste izvuceni i da i zna neko koja je to cifra?POZZZ
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:30:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.