Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 18:28:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grb Srbije kao logo američke kompanije  (Pročitano 19968 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Aj em menedzer of sikjuriti, aj em from Serbia  Smile
Ovaj ko da ga je Borat smislio, plus taj tip ima tezi akcent. Da su ovi u toj selendri culi za Borata, bili bi malo oprezniji  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Miodrag Đokić, alijas Majkl Hilton za „Blic“ o optužbama
Bio sam samo jednom u zatvoru, nisam prevarant
Autor: P. Z. Veličkovićč, J. Stojković | Foto:AP | 08.10.2009. - 05:00



Kada je Majkl Koen iz američke države Ohajo pre nekoliko nedelja poslao svoju biografiju na konkurs za posao na projektima međunarodne obuke objavljen na vebsajtu „American Police Force“ („Američke policijske snage“), nije imao pojma šta će doživeti. Kako se kasnije ispostavilo, postao je poslednja žrtva prevaranta iz Kalifornije Majkla Hiltona, američkog državljanina srpskog porekla i čoveka sa hiljadu lica, prenose američki mediji.

Ovaj bivši ugostiteljski radnik o kojem je „Blic“ pisao zbog korišćenja srpskog grba za reklamiranje svoje privatne policije, koja se bavi poslovima od špijuniranja bračnih partnera do obezbeđivanja konvoja u Iraku i Avganistanu, rodom je iz Sijarinske Banje kod Leskovca. Hilton alijas Miodrag Đokić nije želeo za „Blic“ da govori o svojoj kompaniji, jer, kako kaže, sve piše na sajtu. U SAD živi više od 30 godina i zato je, kako je to više puta naglasio, želeo da stavi grb zemlje u kojoj je rođen pravdajući se da nije znao da je tako nešto zabranjeno.
Njegovo hvalisanje, koje su preneli američki mediji, da je grb Srbije zapravo njegov porodični, on ljutito demantuje, kao i većinu drugih stvari za koje se optužuje.
- Nije tačno! Rekao sam da je u pitanju grb Srbije i Crne Gore, ali su idioti pogrešno preneli moju izjavu - rekao je Hilton.
Poslednjih nedelja postao je poznat i u američkoj javnosti zbog kupovine zatvora „Dve reke“ u gradiću Hardinu u američkoj državi Montana. Hilton, kako insistira da se oslovljava, potvrdio je da je planirao da preuzme zatvor za 2,6 miliona dolara godišnje i da bi u njega uložio još 17 miliona.
Mediji u Americi pisali su da je više puta osuđivan, da je dva puta proglašavao bankrot, kao i da je u svojim prevarama koristio čak 17 različitih imena, među kojima su Čedomir Đokić, Miodrag Doković, Majkl Hamilton, Entoni Majkl Hilton, Majkl Milton Hristijan Đokić... Neki od prevarenih ljudi nazivali su ga kameleonom sposobnog da svojim šarmom osvoji svakog.
- U zatvoru sam bio samo jednom, 1981. godine, i od tada nisam imao probleme sa zakonom - navodi Hilton.
Činjenicu da ga za prevare optužuje na desetine ljudi sa raznih krajeva Amerike on objašnjava „prljavom kampanjom“ iza koje „najverovatnije stoje islamski ekstremisti“.
- Nisam koristio toliko imena. Samo sam jednom promenio ime iz Miodrag Đokić u Majkl Hilton, jer moja supruga Kanađanka i nije umela da ga izgovori. Za sve imam dokaze - brani se Hilton.
Mediji u SAD opisuju ga kao briljantnog čoveka koji bi bio trilioner da se bavio poštenim poslom. Miodrag Đokić se, prema pisanju američke štampe, u svojim prevarama predstavljao i kao trgovac umetničkim delima. Tako je u državi Juta navodno ubedio jedan bračni par da mu povere srebrnu figuru vrednu 100.000 dolara kako bi je preprodao. Na sastanke je dolazio u „mercedesu“ sa uniformisanim šoferom, a kako bi „ubedio“ bračni par, spremao je egzotična jela.
- Ma kakav šofer, kakav „mercedes“. Ja sam tu figuru platio 10.000 dolara - kategoričan je Hilton.
Iako je njegova poslednja meta Majkl Koen prekinuo sve veze sa
Hiltonom pre nego što je ovaj uspeo da ga prevari, jedan žitelj Kalifornije, Rik Ernhart, nije bio te sreće.
On priča da ga je Hilton ubedio da uloži 100.000 dolara u centar za penzionere na jugu Kalifornije. On ističe da ga je Hilton obasipao poklonima da bi mu dokazao koliko mu je stalo do tog posla.
- Otišao sam tamo i on mi je kupio „mercedes“, koji je ispred moje kuće stajao svega tri sedmice. Onda su došli i oduzeli mi ga - rekao je Ernhart.
Hilton i novac su ubrzo zatim nestali, a Ernhartu je jedino ostalo da podnese tužbu. Parnicu je dobio, ali mu Hilton još nije isplatio novac.
- Čak i ako ne dobijem ni prebijene pare, srećan sam što sam zaustavio tog tipa pre nego što je stigao da nasamari građane Hardina - kaže on.
Vrhovni sud Los Anđelesa je naložio Hiltonu da se pojavi u sudu 29. oktobra i objasni šta je sve uložio u „Američke policijske snage“. A Đokić, kao i za sve ostalo, tvrdi da je i u ovom slučaju apsolutno nevin.

 
Sklonio grb sa sajta
- Kada su 2. oktobra sa mnom kontaktirali iz Ambasade Srbije u Vašingtonu i zatražili da uklonim amblem, ispunio sam zahtev već sledećeg dana i srpskog grba više nema na mom sajtu, kao i na službenim vozilima i uniformama - kaže Miodrag Đokić, vlasnik firme „American Police Force“.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Ajaoo, koji lik, posle Tesle ovakvi ko Miodrag i Miladin haraju Amerikom, varaju i prebijaju, mogu pod ruku   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 18:28:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.