Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gradjanin o svom trošku izvadio 30 kamiona smeca iz Toplice  (Pročitano 8614 puta)
Svedok stvaranja istorije


Don't fuck with me!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24298
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia E71
Gradjanin o svom trošku izvadio 30 kamiona smeca iz Toplice
Srbija

sreda, 21 septembar 2011 15:22   
 Gradjanin Miodrag Mihajlović iz Kuršumlije izvadio je do danas 30 kamiona smeća iz korita reke Toplice koje je odložio na svoje imanje, jer nije imao novca za odlaganje na gradsku deponiju.

Mihajlović je tokom poslednja dva meseca očistio više od pola kilometra rečnog korita, iako mu je vodni inspektor Dragoslav Djordjević zabranio da seče stabla u rečnom koritu da se obala reke ne bi urušila.

Mihajlović je posle zabrane prekinuo čišćenje na kratko, a onda je prodao dva kamiona kao staro gvoždje i dobio 170.000 dinara koje je uložio u čišćenje reke i uredjenje korita.

"U reku su svi bacali sve i svašta, danonoćno sam je čistio skoro dva meseca. Kamione sam prodao u staro gvoždje da bih imao novca da nastavim da čistim reku. Cilj mi je da vratim stari sjaj Toplici i da skrenem pažnju na očuvanje životne sredine gradjanima i svima koji su zaduženi za ekologiju", rekao je Mihajlović agenciji Beta.

Mihajlović je naveo da odlaganje jednog kamiona smeća na gradsku deponiju košta 5.000 dinara, a on nije imao novca za odlaganje 30 kamiona, pa je djubre odložio na svoje neplodno imanje, deo je zakopao, a kabasto smeće ostavio je na površini.

"Da odložim 30 kamiona smeća na gradsku deponiju, koštalo bi me 150.000 dinara. Nisam imao taj novac pa sam se dosetio da moje imanje koje nije plodno, posluži za odlaganje svega što sam izvadio iz reke", rekao je Mihajlović.

Za angažovanje teških mašina, kupovinu nafte i ostale troškove Mihajlović je, kako tvrdi, za dva meseca potrošio oko 250.000 dinara.

On je danas završio radove koje je planirao za ovu godinu, očistio rečno korito pored svog imanja i napravio stazu za šetnje.

Mihajlović planira da na proloće zasadi travu i nova stabla pored reke Toplice i da postavi klupe za sedenje.

Projekt čišćenja je nazvao "Zelena oaza Kuršumlije".

ljd/mdc/mar


Izvor : (Beta)
 

Svaka cast ovom liku!  Smile   Kada bi svako u skladu sa svojim mogucnostima ocistio oko svoje zgrade/kuce, a ne samo da se po ceo dan proserava po forumima, Srbija bi (makar vizuelno) licila na nesto. Ovako nam ostaje da se i dalje saplicemo o plasticne flase i kese koje vetar raznosi na sve strane...
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.186
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako ste svi "retro"
treba da reciklirate! Smile
U djubretu je buducnost nase zemlje! Smile Smile Smile

Inace, od reciklaze nema nikakve koristi...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.187
Gradjanin o svom trošku izvadio 30 kamiona smeca iz Toplice
Srbija

sreda, 21 septembar 2011 15:22   
 Gradjanin Miodrag Mihajlović iz Kuršumlije izvadio je do danas 30 kamiona smeća iz korita reke Toplice koje je odložio na svoje imanje, jer nije imao novca za odlaganje na gradsku deponiju.

Mihajlović je tokom poslednja dva meseca očistio više od pola kilometra rečnog korita, iako mu je vodni inspektor Dragoslav Djordjević zabranio da seče stabla u rečnom koritu da se obala reke ne bi urušila.

Mihajlović je posle zabrane prekinuo čišćenje na kratko, a onda je prodao dva kamiona kao staro gvoždje i dobio 170.000 dinara koje je uložio u čišćenje reke i uredjenje korita.

"U reku su svi bacali sve i svašta, danonoćno sam je čistio skoro dva meseca. Kamione sam prodao u staro gvoždje da bih imao novca da nastavim da čistim reku. Cilj mi je da vratim stari sjaj Toplici i da skrenem pažnju na očuvanje životne sredine gradjanima i svima koji su zaduženi za ekologiju", rekao je Mihajlović agenciji Beta.

Mihajlović je naveo da odlaganje jednog kamiona smeća na gradsku deponiju košta 5.000 dinara, a on nije imao novca za odlaganje 30 kamiona, pa je djubre odložio na svoje neplodno imanje, deo je zakopao, a kabasto smeće ostavio je na površini.

"Da odložim 30 kamiona smeća na gradsku deponiju, koštalo bi me 150.000 dinara. Nisam imao taj novac pa sam se dosetio da moje imanje koje nije plodno, posluži za odlaganje svega što sam izvadio iz reke", rekao je Mihajlović.

Za angažovanje teških mašina, kupovinu nafte i ostale troškove Mihajlović je, kako tvrdi, za dva meseca potrošio oko 250.000 dinara.

On je danas završio radove koje je planirao za ovu godinu, očistio rečno korito pored svog imanja i napravio stazu za šetnje.

Mihajlović planira da na proloće zasadi travu i nova stabla pored reke Toplice i da postavi klupe za sedenje.

Projekt čišćenja je nazvao "Zelena oaza Kuršumlije".

ljd/mdc/mar


Izvor : (Beta)
 

Svaka cast ovom liku!  Smile   Kada bi svako u skladu sa svojim mogucnostima ocistio oko svoje zgrade/kuce, a ne samo da se po ceo dan proserava po forumima, Srbija bi (makar vizuelno) licila na nesto. Ovako nam ostaje da se i dalje saplicemo o plasticne flase i kese koje vetar raznosi na sve strane...

posto si se i ti prosro mogo bi prvi da pocnes,poenta je u tome da sluzbe koje su zaduzene za taj posao su previse placene a premalo rade,iako je ovaj tip ucinio dobro delo i dao svoj novac to nece dugo potrajati vrlo brzo ce stanje doci na isto,za kompletno ciscenje je potrebna mnogo organizovanija akcija pre svega drzave
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Don't fuck with me!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24298
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia E71
Citat
posto si se i ti prosro mogo bi prvi da pocnes,poenta je u tome da sluzbe koje su zaduzene za taj posao su previse placene a premalo rade,iako je ovaj tip ucinio dobro delo i dao svoj novac to nece dugo potrajati vrlo brzo ce stanje doci na isto,za kompletno ciscenje je potrebna mnogo organizovanija akcija pre svega drzave
 

Za tvoju informaciju, oko moje zgrade je sve cisto i sredjeno i to zahvaljujuci meni i jos par "seratora" sa kojima zivim. Ne kazem da smo sredili svojim rukama, platili smo ljude- ucinili smo koliko je bilo u nasoj moci. I jos nesto... ne prlja okolinu drzava, prljamo je svi mi a ocekujemo samo od "nadleznih sluzbi" da ociste za nama.  P.S. ako su vec tako dobro placeni i ne rade nista, zasto ne apliciras za posao kod njih?  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
него...агностик фронте Smile ...а који се то људи у лепом белом граду успешно размножавају? дођоши,екипа са планине или пунокрвни београџани који су ту можда 10 лета? Smile

pa to sto si nabrojao, to ti je sve isto.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2


Inace, od reciklaze nema nikakve koristi...

nema, nema... al samo u pesmi, pa zar nisi cula tonija Smiley)))  Smile

i zar nisi Intervjuisala barem jednog ili dvoje likova koji kopaju po korpi za djubre, sta su ti rekli zasto to rade  Smile
« Poslednja izmena: 04. Okt 2011, 00:01:02 od mosko »
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.187
Citat
posto si se i ti prosro mogo bi prvi da pocnes,poenta je u tome da sluzbe koje su zaduzene za taj posao su previse placene a premalo rade,iako je ovaj tip ucinio dobro delo i dao svoj novac to nece dugo potrajati vrlo brzo ce stanje doci na isto,za kompletno ciscenje je potrebna mnogo organizovanija akcija pre svega drzave
 

Za tvoju informaciju, oko moje zgrade je sve cisto i sredjeno i to zahvaljujuci meni i jos par "seratora" sa kojima zivim. Ne kazem da smo sredili svojim rukama, platili smo ljude- ucinili smo koliko je bilo u nasoj moci. I jos nesto... ne prlja okolinu drzava, prljamo je svi mi a ocekujemo samo od "nadleznih sluzbi" da ociste za nama.  P.S. ako su vec tako dobro placeni i ne rade nista, zasto ne apliciras za posao kod njih?  Smile

batice aplicirao sam za direktora jkp-a,ali batice falila mi je clanska knjizica,inace ovo djubre koje je tip vadio iz toplice je vise estetski problem mnogo vise nas truju fabrike koje svaki dzudza otvara bez ikakvih postovanja eko propisa,a nadlezni to precutkuju samo da bi se par nesretnika zaposlilo i time obezbedilo sebi kakvu takvu egzistenciju,da ne pricam o trovanjima iz vazduha
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020


Inace, od reciklaze nema nikakve koristi...

nema, nema... al samo u pesmi, pa zar nisi cula tonija Smiley)))  Smile

i zar nisi Intervjuisala barem jednog ili dvoje likova koji kopaju po korpi za djubre, sta su ti rekli zasto to rade  Smile

Ma, taj deo sa sakupljanjem je isplativ... sta vise... Reciklaza je odlican nacin za bezvezno trosenje para i zagadjivanje okoline...

Prvo skupis djubre... pa ga odvezes u centar za recilazu... pa ga sortiras bio-razgradivo vs. sve ostalo, jer ni u najprosvecenijim zemljama djubre nije bas najcistije... pa onda ono ostalo sortiras prema vrstama... pa ako je npr. staklo, moras da skidas nalepnice... pa tek onda se melje i prevozi u fabriku gde se od svega toga dobija nesto sto je manje kvalitetno nego pocetni proizvod Smile

Sve u svemu... trosi se vreme, struja, voda, zagadjuje se vazduh spaljivanjem... i zaradjuju i peru se velike pare jer se potura ta prica da je u reciklazi spas za nasu planetu...

Nije.. spas je u pamucnim cegerima od nebeljenog pamuka.. Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
него...агностик фронте Smile ...а који се то људи у лепом белом граду успешно размножавају? дођоши,екипа са планине или пунокрвни београџани који су ту можда 10 лета? Smile

pa to sto si nabrojao, to ti je sve isto.

ок...и у коју групу ти спадаш?   типујем да си планинар Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
bio sam brdsko planinski gonič seljančica.
onda sam se smorio i postao F-14 jer devojka mož da bude sa sela, al auto mora da bude iz japan.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.