Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gradjani u Srbiji osudjujui korupciju----10 najvecih zala Srbije danas  (Pročitano 9944 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 2610
FARSA
AKCIJA EVIDENTIRANJA IMOVINE FUNKCIONERA I PROVERE RAČUNA STRANAKA ZAVRŠIĆE SE KAO PRIČA O FINANSIJERIMA STRANAKA - TRESLA SE GORA, RODIO SE MIKI MAUS!

BEOGRAD - Direktorka Agencije za borbu protiv korupcije Zorana Marković ne veruje u finansijske izveštaje stranaka o troškovima kampanja koji se u dinar poklapaju sa limitima ili sredstvima dobijenim iz budžeta, i od 1. januara najavljuje uvođenje reda u sistem finansiranja stranaka!
Takođe će i funkcioneri javno objavljivati svoje imovinske karte, dok će Agencija moći da inicira njihovo razrešenje, kao i da pred sudom pokreće postupke u kojima mogu biti izrečene zatvorske kazne!
- Ne verujem, stvarno ne verujem u te izveštaje, time se vređa prosečna inteligencija - smatra Markovićeva.
S druge strane, to da se Markovićeva "naoštrila" da ganja javne funkcionere, sudeći po izjavama anketiranih poslanika, najobičnija je prevara i marketinški potez vladajuće koalicije. Oni strahuju da može da se ponovi scenario po kojem su državni funkcioneri svoju imovinu prepisivali bližoj i daljoj rodbini, a sebe predstavljali kao skromne činovnike koji spavaju kod tetke na kauču.
Aleksandar Čotrić, poslanik SPO, ne misli da će na internetu u imovinskim kartama funkcionera moći da se nađe išta interesantno za širu javnost, medije i glasače.
- Vest je samo ono što neko želi da sakrije, a sve ostalo je reklama. Biće kao i sa izveštajima političkih stranaka o finansijerima - tresla se gora, rodio se Miki Maus. A sećamo se i kada su ministri koji su bili u vladi posle 2000. godine prijavljivali da imaju kola starija od njih, te pola stana, pola kuće, pola žene... Sve je to nekako bilo polovično. Obaveza dostavljanja istinitih izveštaja o imovnom stanju i njihovo obelodanjivanje na internetu jeste pomak u boljoj kontroli vlasti, ali oni koji zaista imaju veliku imovinu, preneće je ili su je već preneli na bližu i dalju rodbinu, da ne kažem familiju - upozorava Čotrić.
Željko Tomić, poslanik DSS, u svemu tome vidi marketinški potez vladajuće koalicije.
- Sve te stranke su bile na vlasti i nikad im nije palo na pamet da to uvedu. Zašto to ranije nisu uradili? Vladajuća koalicija se samo igra medijima i građanima, a onda ćemo opet imati slučajeve da neko spava kod tetke na kauču, da nema ništa na Besnoj kobili i ispašće da svi žive kod roditelja. Lično nemam problema sa prijavljivanjem poreza. Moje kolone su uvek isto popunjene - otkriva Tomić.
U obračun koji najavljuje nova direktorka Agencije ne veruje ni radikalka Vjerica Radeta.
- Ta Agencija nije ni trebalo da postoji, jer postoji Odbor za sukob interesa, koji, doduše, nije radio kako treba jer je njegov predsednik i sam bio u sukobu interesa. Ne treba gubiti iz vida da gospođa Marković dolazi iz Helsinškog odbora Sonje Biserko, što baca dodatnu senku na rad Agencije. To je samo još jedan pokušaj ubacivanja nevladine organizacije u državni sektor - podseća Radeta.
Miroslav Markićević, predsednik IO NS, kaže da je i do sada prijavljivanje imovine bilo obaveza.
- Ne znam zbog čega se sad digla tolika fama oko toga. Ja sam poslednjih godina prijavljivao i imovinu sestre i ženin miraz i kuću. Navodio sam da imam pet lovačkih pušaka, od kojih su dve ruske, koje sam nasledio od strica, pištolj CZ "devetku" i čamac koji košta od 800 do 1.000 evra - nabraja Markićević.
S druge strane, Đorđe Milićević, poslanik SPS, ne veruje da je u pitanju marketinški potez.
- Smatram da onaj ko je to izrekao shvata ozbiljnost situacije i da je svestan odgovornosti za to što najavljuje. Mi u SPS nemamo problema sa tim i redovno prijavljujemo sve što imamo - ističe Milićević.

Borislav Pelević: Ispao sam budala

Naprednjak Borislav Pelević otkriva da je bio prvi poslanik koji je prijavio svoju imovinsku kartu, pa su mu se zbog toga svi smejali.
- Ispao sam budala! Isto tako 2001. godine sam predložio da se svi poslanici odreknu plata, jer smatram da je biti poslanik čast i obaveza prema ovom narodu, a ne plaćena funkcija, ali moj predlog nije podržan jer više od 90 odsto poslanika živi od plate - objašnjava Pelević, koji celu svoju platu daje u dobrotvorne svrhe.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
to je ozbiljna prica.
vrlo je nezahvalno jednostavno reci  ne trosimo pare na kulturu jer rizikujes da te nazovu raznim imenima, jer si ti divljak koji podrzava unistavanje kulture.

ja se tu ne bih slozio. kao sto svako treba da vodi racuna o trzisnoj perspektivi mislim da i radnici u kulturi takodje to treba da rade.
koja to drzava moze sebi da priusti finansiranje svakog kulturnog priojekta, od performansa do ne znam i ja cega?
ta oblast mora da dozivi ozbiljnu reformu.
evo ti sada primer, navac odlazi u kulturu a sa druge strane muzeji prazni, pozorista tu i tamo, film nikada gori...
i kako moze nekom da bude argument za ovaj neuspeh u kulturi da je krivac nedovoljno finansiranje.

pa sta zele, budzet kalifornije, da bi uradili nesto?
Postoje nekomercijalni umetnički i kulturni projekti koji treba da imaju podršku pre svega društvenih struktura. Ko će da ti finansira sistem muzičkih škola u koje treba da uključiš što više dece, da bi kvantitetom povećao šansu da ubodeš 1 ili 2 ekstra talenta? Talenat ne bira gde će da se rodi, i to tržište ne može da reši, nego mora društvo da bude pametno i poveća bazu što više, naravno pre toga ovde treba iskoreniti negativnu selekciju kao model društvenih vrednosti. Isto ti važi i za sport, nauku. Sve se to na kraju višestruko isplati, samo treba imati pamet i raditi za nešto što ne donosi rezultat sutra nego u nekom dužem vremenskom intervalu. Drugo, za kulturu ne važi isti zakoni kao i za privredu, sem ako uspeš da kao Amerikanci od kulture napraviš izvozni proizvod, tj napraviš filmsku ili muzičku industriju. Al to je industrija, nije kultura.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
BlackBerry bold
to je ozbiljna prica.
vrlo je nezahvalno jednostavno reci  ne trosimo pare na kulturu jer rizikujes da te nazovu raznim imenima, jer si ti divljak koji podrzava unistavanje kulture.

ja se tu ne bih slozio. kao sto svako treba da vodi racuna o trzisnoj perspektivi mislim da i radnici u kulturi takodje to treba da rade.
koja to drzava moze sebi da priusti finansiranje svakog kulturnog priojekta, od performansa do ne znam i ja cega?
ta oblast mora da dozivi ozbiljnu reformu.
evo ti sada primer, navac odlazi u kulturu a sa druge strane muzeji prazni, pozorista tu i tamo, film nikada gori...
i kako moze nekom da bude argument za ovaj neuspeh u kulturi da je krivac nedovoljno finansiranje.

pa sta zele, budzet kalifornije, da bi uradili nesto?
Postoje nekomercijalni umetnički i kulturni projekti koji treba da imaju podršku pre svega društvenih struktura. Ko će da ti finansira sistem muzičkih škola u koje treba da uključiš što više dece, da bi kvantitetom povećao šansu da ubodeš 1 ili 2 ekstra talenta? Talenat ne bira gde će da se rodi, i to tržište ne može da reši, nego mora društvo da bude pametno i poveća bazu što više, naravno pre toga ovde treba iskoreniti negativnu selekciju kao model društvenih vrednosti. Isto ti važi i za sport, nauku. Sve se to na kraju višestruko isplati, samo treba imati pamet i raditi za nešto što ne donosi rezultat sutra nego u nekom dužem vremenskom intervalu. Drugo, za kulturu ne važi isti zakoni kao i za privredu, sem ako uspeš da kao Amerikanci od kulture napraviš izvozni proizvod, tj napraviš filmsku ili muzičku industriju. Al to je industrija, nije kultura.
dobro brate, ako si ti spreman da izdvajas na taj nacin za kulturu treba da budes svestan i da si spreman da se doprinosi podignu za 100%, i da ce celokupno povecanje ici na kulturu.
i to nemoj da se zanosis da ce biti utroseni na nesto pametno, sve ce to otici na plate i dnevnice, i to u najboljem slucaju.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 2610
Intervju Zorana Marković, direktor Agencije za borbu
Ministar Diana Dragutinović ima nestručne ljude oko sebe
Petak - 24.07.2009
Agencija za borbu protiv korupcije faktički nije ni počela da radi, a već je suočena sa ozbiljnim problemom. Umesto 160 miliona dinara, koliko je bilo predviđeno, 2010. godine Agencija bi trebalo da dobije svega devet. Direktorka Agencije Zorana Marković u razgovoru za „Alo!“ kaže da ne misli da iza svega stoji loša namera, već nestručnost.

- Ministarstvo finansija poslalo nam je memorandum i uputstvo za izradu budžeta za 2010, sa limitima u visini budžeta za 2009. Smatrali smo da je neophodno da razgovaramo sa ministarkom finansija Dianom Dragutinović, ali do nje nismo mogli da dođemo. Ne insistiramo baš na tih 160 miliona, ali to je neka polazna osnova. Verujem da ćemo ipak razgovarati sa ministarkom i da ćemo se dogovoriti.
- Doživljavate li ovo kao saplitanje na samom početku?
- Ne. Odbijanje šefice kabineta da nam zakaže razgovor sa ministarkom i odbijanje pomoćnice ministra da razgovara sa nama doživljavam više kao nekompetentnost i neprofesionalnost, a to me uvek neprijatno iznenadi.
- Kakvi vas zadaci očekuju?
- Pred nama je sistematizacija radnih mesta, izrada pravilnika o unutrašnjem radu, poslovanju, kodeks ponašanja...U jezivoj smo gužvi jer neke stvari moramo da završimo do 1. septembra.
- Da li vas pogađaju komentari da je odbor izabrao anonimnu osobu kako ništa ne bi ni bilo urađeno?
- Ne. Možda jesam nepoznata široj, ali sam poznata u stručnoj i profesionalnoj javnosti, jer sam dugo radila poslove koji su se direktno odnosili na borbu protiv korupcije.
- Plašite li se posledica svog rada po sebe i svoju porodicu?
- Ne, jer mi smo agencija koja treba da sistemski uvede mehanizme kojim će se sprečiti korupcija. Nismo lovci na veštice, nećemo ići po gradu i hapsiti ljude, upirati prst u oko... Naš uloga je prvenstveno preventivna, a zadatak da nađemo načina da se u sistem uvede red kojim će se sprečiti da se dešavaju afere.
- Koje mehanizme ćete imati na raspolaganju?
- Moći ćemo da podnosimo krivične prijave, po kojima će potom postupati tužilaštvo i policija. U slučaju sukoba interesa, kada funkcioneri gomilaju državne funkcije, moći ćemo da predlažemo i razrešenje, a imamo čitav niz sankcija, od novčanih kazni do krivičnog gonjenja.
- Da li ćete zaposliti nekog od vaših protivkandidata na konkursu?
- Da, zašto da ne. Već smo razgovarali sa jednim kolegom koji je bio u užem izboru, ali ne mogu vam reći ime bez njegovog odobrenja.

Izvor : ALO
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Nokia 6230
Bato moram da po stoti put pitam:
Mi bacamo jedan Djerdap po snazi u Savu i Dunav i na raznorazna druga rasipnistva.
To je dokazano, ne moram da se trudim.
Zauzvrat uvozis za potrebe drzave 6 miliona tona ekvivalentne nafte.
To je grubo receno 3 milijardi evra. Na svim tim tranzakcijama dolazi marzha, koja iznosi 35%.
Dakle neko uzima za posrednistvo milijardu godisnje.
Sta u stvari mi radimo: bacamo 100 evra mesecno (karikiram) iz dzepa svakog Srbina, od njegove energije, da bi pozjamio, prodao vrsio nesto da obezbedis tih 100 evra pozajmicom i opterecenjem.
Da bi neko provrteo tih milijardu godisnje.

Pogresna strategija? Nenzanje? Ili drzavna korupcija?

Hapsi docu sto je uzeo 50 evra za bocu. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.