Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: GPCS4 - PlayStation 4 emulator!  (Pročitano 4355 puta)
13. Feb 2020, 10:27:42
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Emuliranje PlayStationa 4




      
Poslednjih nekoliko meseci bili su izuzetno zanimljivi kada je emulaciona scena u pitanju. Nakon kratkog zatišja, na horizontu se pojavila nova pečurka, dok ćemo udarni talas eksplozije tek osetiti. Šta je to grunulo? Vest da je napravljen prvi korak u emulaciji Sonyjeve Četvorke!

Projekat nosi naziv GPCS4 i njegov autor (callsign mu je Inori) tvrdi da uspešno renderuje 3D sliku i smešta je u 2D ravan (3D pipeline). Međutim, program uspešno učitava i podiže jednu komercijalnu igru – We Are Doomed (2015), koju je čak moguće i igrati. Doduše, ako budete mogli da preživite izuzetno mali framerate koji je posledica nepostojanja bilo kakve optimizacije. Autor kaže da je već nanišanio igru  Nier:Automata, pa ostaje da se nadamo da će razvoj nastaviti da ide u željenom pravcu.

Sve ovo zvuči posve nestvarno i krajnje neverovatno, naročito ako se na umu ima podatak da emulacija PlayStationa 3 napreduje dečijim koracima. Ono što morate da znate je da ove dve stvari uopšte nisu povezane, jer Trojka koristi Cell tehnologiju koja je bila kost u grlu razvojnim timovima i pri izradi igara, a kamoli programerima entuzijastima koji sve to treba da „obrnu”. Četvorka je, kao što to verovatno znate, „sazidana” na x86 arhitekturi na kojoj je zasnovan i PC. Pre otvaranja šampanjca, treba znati da je i Xbox u istom košu, pa da opet emulatora Microsoftovih mašina nema. U ovom slučaju, tema za razmišljanje je da li postoji dovoljno ekskluziva, namenjenih „kutiji” koje bi programere naterale da zasuču rukave.

Izvor: sk.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Nije mi jasna ta emulacija sonijevih konzola na pc.

Mislim možeš da kupiš ps3 za manje od 100 evra i ps4 za 200 evra i da igraš šta god hoćeš.

Ljudima entuzijastima svaka čast ali bre zar je vredno truda?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
- Bolji fremrejt nego na konzoli
- viša rezolucija ekrana, (neke igre mogu i do 4K 60FPS)
- ne moraš pola sada da čekaš da prođe loading... ekran,
- ne moraš da se cimaš oko kupovine
- da gomilaš uređaje na polici koje ne želiš da imaš (sem ako ne moraš),
- možeš jednim klikom miša da skineš i instaliraš sve što te zanima na svoj PC


Naravno ništa od toga ne može zamjeniti autentičan doživljaj igranja na konzoli. ALi neke prednosti sigurno postoje.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2020, 14:37:41 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
- viša rezolucija ekrana, (neke igre mogu i do 4K 60FPS)
- ne moraš pola sada da čekaš da prođe loading... ekran,
- ne moraš da se cimaš oko kupovine
- da gomilaš uređaje na polici koje ne želiš da imaš (sem ako ne moraš),
- možeš jednim klikom miša da skineš i instaliraš sve što te zanima na svoj PC

- Pa koliko će da me košta takav PC/Laptop koji može da mi pruži takav ugođaj emuilacije - 2000 evra?
- Ok, mislim za današnju instant dečurliju možda je važno da uštede tih 20 sekundi
- Ok, ajde jedan plus.
- Zašto bih gomilao uređaje koji me ne interesuju? PS3 već imam, sledeće godine ću uzeti polovan PS4. Ostalo me ne zanima.
- Mogu to i sada. Imam Sony Digital Store i tamo sve kupim sa jednim klikom, platim sa PayPalom i sledećeg trenutaka mogu da downloadujem na svoj PS3

Ako misliš na nelegalni-piratizovani sadržaj onda je to ok, mislim nije ok ako ćeš da dobiješ otkaz ako ti se igra ne prodaje dovoljno dobro zbog piraterije.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Pričaj ti šta hoćeš. Ali imati PS4, PS3, PS2, Wii, WiiU, Switch, Dremacast, GameCube,Xbox, Game Boy, retro i još gomilu drugih stvari na jednom laptopu koji možeš da nosiš sa sobom je jebeno sjajna stvar.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2020, 19:11:12 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Ok, ako  imaš para da kupiš laptop od 2000 evra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46766
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.