Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 'Google TV će biti najveća stvar od televizora u boji' (video)  (Pročitano 6441 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Samsung Galaxy S2
@Bazuka Jo

I ja gotivim Google, ali se ovde ne radi o tome. Ali grešiš kada kažeš da se sve što je Google dodakao pozlatilo jer to, zapravo, nije slučaj. Fora je u tome što Google ima dovoljno love i dovoljno zaposlenih da može uporedo da gura 20 velikih projekata. Njihova politika je da prave što više inovacija i imaju posebne timove za svaku, ako neka propadne, dižu se ruke i uzima se novi projekat. To što se tebi čini da je svaka njihova inovacija uspela je samo stvar te politike da se loša iskustva zaboravljaju, a to je svakako pozitivno i Google može to sebi da dopusti. Ovde je fora što je ovo u startu veliki komercijalni poduhvat od koga neće moći tek tako da se dignu ruke kao što i Apple nije zvanično digao ruke od Apple TV-a, samo ga je malo zapostavio pravdajući se da im je to "hobi" kako je Džobs naveo u intervjuu par godina unazad.


@pervertito

Odakle ti to da Apple učestvuje u Google TV-u?  Smile


@Maradic

U pravu si, ali nemoj da mešaš stvari. Ploče i kasete su zamenjene novim i jeftinijim tehnologijama kao što su CD-i i mp3 plejeri. Google TV nije nova tehnologija već kombinacija proverenih platvormi (Android, Fleš, Hrom), a definitivno nije jeftinija. Misliš da će prosečan Amerikanac da zameni svoj voljeni TiVo za nešto što je skuplje i komplikovanije za upotrebu? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Pa kada se pojavio TV u Americi, jedan ozbiljan novinar je u Time magazinu napisao da prosecni Amerikanac nema vremena da bi sedeo pred tom kutijom  Smile
Kada su se pojavili prvi kompjuteri za kucnu upotrebu su ispustali zvukove kao "beep" i vrhunac je bio "space invaders", a pogledaj danas
A u danasnje vreme se sve vise sadrzaja seli na internet. Ja recimo serije, filmove ionako pratim skoro preko neta.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Samsung Galaxy S2
Opet pričaš o vremenu kada je TV bio nova tehnologija i kada je PC bio nova tehnologija Smiley

Neminovno je da će jednog dana svaki kućni uređaj dobiti po jednu IP adresu, ali ne mislim da će to biti još par godina. Pogotovo ne mislim da će Google TV (iako je sjajno parče tehnologije) promeniti navike ljudi jer je lakše i jeftinije da kupiš veliki monitor za računar i gledaš sve filmove, serije i ostalo preko neta.
« Poslednja izmena: 01. Jun 2010, 13:53:20 od 3EBC »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AlexaToolbar alxf
sta reci osim .. super !
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@Maradic je sve rekao...

poenta je da ce opet da zgrnu pare.

uostalom,danas se,nazalost,kao sto dobro znamo,u svetu sve vrti oko para i zarade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


U want 2 play a game?

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2416
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
@ZEVS (sry za latinicu Smile)
Razumem ja sta ti pricas i slazem se u potpunosti, zato sam i bio napisao " skoro sve " jer, naravno ni jednoj kompaniji u svojoj istoriji poslovanja nije uspelo da svaki projekat izgura do kraja i da zazivi...
Ali ja jednostavno verujem da ce Google TV zaziveti u svetu (izuzev zemlje 3. sveta) a kod nas ce stici, sa malim zakasnjenjem, imajte vere, budite optimisti, zasto ste svi toliki hejteri...(ovo nije tebi upuceno) Smile

I nije poenta da zgrnu pare, pogotovu kad je u pitanju Google, njima je primarna moc, posedovanje, u smislu, sto ce svoj softwer sa logom: "Google" implementirati u sto vise uredjaja koji ce se svakodnevno koristiti. A u prilog tome da nije stvar samo u novcu je i to da je Google-ov software free...
Buducnost je u cloud computing-u sto je Google vec poceo da primenjuje (Google Docs) i Google ce za par god. drzati veci deo citave price, kao sto sad drzi web reklamiranje, odakle su glavni prilivi firme...
A novac ce normalno kasnije doci od raznih stvari koji je cak pa i njima potreban, oko toga ne treba voditi raspravu...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Opet pričaš o vremenu kada je TV bio nova tehnologija i kada je PC bio nova tehnologija Smiley

Neminovno je da će jednog dana svaki kućni uređaj dobiti po jednu IP adresu, ali ne mislim da će to biti još par godina. Pogotovo ne mislim da će Google TV (iako je sjajno parče tehnologije) promeniti navike ljudi jer je lakše i jeftinije da kupiš veliki monitor za računar i gledaš sve filmove, serije i ostalo preko neta.

Jeste nama koji "nadju" to preko neta al kolko imas "nepismenih" pa im moras crtati. Sa druge strane, rec je cesto o nelegalnim sadrzajima koji se gledaju na netu. A taj famozni Google TV ce naravno da legalizuje sa svojim aparatom.
Inace, hebote, japanci pre par godina ukljuce kameru na mobilnom, gledaju se i pricaju. ovde polako dolazi HD TV, Japanci lupaju Super HD, i slicno.
Radi se o sasvim novom segmentu gde naravno Google oce da bude pionir i naravno da okupira trziste, a narod ce da kupuje iz prestiza, da slucajno ne bi nesto propustio.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Samsung Galaxy S2
@Bazuka Jo

Ok, mi se donekle slažemo s tim da ti veruješ i krajnje si optimističan, a ja sam realan Smiley Kod nas još nije zaživela ni HD televizija, a Google TV zahteva HDMI konekciju, pa ti vidi... Ako ikada dođe kod nas, onda to znači da sam se ja u potpunosti zeznuo pošto će Google TV tada u svetu biti primaran način gledanja TV-a, a to se neće desiti baš tako lako. Nadam se da grešim, ali to do sad nije bio slučaj  Smile


@Maradic

E upravo si potegao dobro pitanje. Da li je legalno? Google je vešto izbegao da odgovori na to pitanje, ali ne bih se baš zakleo da je gledanje nelegalnog sadržaja preko legalnog Google TV-a isto što i legalizovan sadržaj. Budimo realni, to je takva tehnologija da ti možeš da surfuješ netom i da gledaš šta hoćeš (Facebook, YouTube, bilo šta..) a gde je otvoren net, tu je i nelegalan sadržaj. Dakle tu si sa legalizacijom malo promašio.

Radi se o sasvim novom segmentu gde naravno Google oce da bude pionir i naravno da okupira trziste, a narod ce da kupuje iz prestiza, da slucajno ne bi nesto propustio.
Ne, ne radi se o novom "segmentu". Kao što sam već rekao Microsoft (1995. godine) i Apple (2006. godine) su pokušali da urade bukvalno istu stvar i žestoko su se opekli jer nisu mogli da promene navike ljudi.
« Poslednja izmena: 02. Jun 2010, 01:48:26 od 3EBC »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Ne, ne radi se o novom "segmentu". Kao što sam već rekao Microsoft (1995. godine) i Apple (2006. godine) su pokušali da urade bukvalno istu stvar i žestoko su se opekli jer nisu mogli da promene navike ljudi.


Stim da u poredjenju sa 2006 godinom je mreza brza pogotovo u poredjenju sa 1995 godinom. Niko nece da ceka sat-dva da bi pogledao film (osim naravno oni koji traze i "nadju" negde ono sto traze i imaju vremena  Smile  )


E upravo si potegao dobro pitanje. Da li je legalno? Google je vešto izbegao da odgovori na to pitanje, ali ne bih se baš zakleo da je gledanje nelegalnog sadržaja preko legalnog Google TV-a isto što i legalizovan sadržaj. Budimo realni, to je takva tehnologija da ti možeš da surfuješ netom i da gledaš šta hoćeš (Facebook, YouTube, bilo šta..) a gde je otvoren net, tu je i nelegalan sadržaj. Dakle tu si sa legalizacijom malo promašio.


To stoji danas, medjutim, dosta kompanija ce ubuduce koristiti takvu platformu za emitovanje svog programa kao sto danas rade preko kablovske i satelita, Google ispada tu samo posrednik. A ilegalnih sadrzaja i hakovanja Google TV-a ce naravno biti, to niko nece moci da spreci ko ni danas.
Eno, Apple prvi poceo pre par godina da trpa ceo hardwer u flat screen monitor pa sad ga vec uveliko druge firme kopiraju. Za par godina ce kompovi biti ko neka mesavina lap topa, Iphona, Ibooka i TV-a u 3D tehnologiji
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Ideje i smeh će spasiti svet... ♫

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 8225
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Samsung Galaxy S2

Ne, ne radi se o novom "segmentu". Kao što sam već rekao Microsoft (1995. godine) i Apple (2006. godine) su pokušali da urade bukvalno istu stvar i žestoko su se opekli jer nisu mogli da promene navike ljudi.


Stim da u poredjenju sa 2006 godinom je mreza brza pogotovo u poredjenju sa 1995 godinom. Niko nece da ceka sat-dva da bi pogledao film (osim naravno oni koji traze i "nadju" negde ono sto traze i imaju vremena  Smile  )

Donekle si u pravu. U poređenju sa 1995. godinom jeste brža, ali sa 2006. i nije preterano relevantno to ubrzanje ako posmatramo razvijenije države tj Ameriku u ovom konkretnom slučaju. Amerikanci su i 2006. imali brz net koji je dovoljan za strimovanje sadržaja. Dobro sada strimovanje jeste popularnije i uzelo je maha od tada, ali ono što pokušavam da kažem jeste da u ovom slučaju nije toliko bitna tehnologija, nije bitno da li to može da radi i koliko dobro nego je bitna jednostavnost rukovanja, praktičnost, lak prelazak sa postojećeg sistema na Google TV i na kraju navika koju sam spomenuo nekoliko puta već. Jednostavno, ne vidim da će ljudi tako lako promeniti svoju naviku što se tiče TV-a jer bi ta promena bila previše radikalna. Ne govorim da će Google TV potpuno da propadne. Apple TV je prodat u 100 000 primeraka, ali to se za standarde kompanije smatra neuspehom pogotovo kad se uzme činjenica koliko se iPhone ili sad iPad prodaju. Verujem da će Google uspeti da nakarika tu neku cifru ali će onda doći do zasićenja dela tržišta koje je ispunjeno entuzijazmom i dalje od toga neće moći da ide prodaja. Naravno, to su moja puka nagađanja, ali zaista verujem da je mnogo jednostavnije kupiti veliki monitor nego ceo dodatni sistem Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.