Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:31:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: GMC CCKW 353 Dental Unit 1/35  (Pročitano 15351 puta)
28. Avg 2012, 11:29:49
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
Browser
Chrome 21.0.1180.83
Pozdrav ljudi,

evo najzad započeh dugo očekivani projekat, poznati " Jimmy " ili kod nas poznatiji kao Džems, ali za početak malo istorije :

Priča o jednom od najpoznatijih kamiona drugog svetskog rata počinje davne 1938. god. kada su Englezi i Francuzi počeli da traže rešenje za odgovarajuće vojno vozilo koje bi popunilo prazninu u sopstvenoj vojnoj industriji. Najpodobnije za taj zadatak pokazale su se SAD, i to fabrika drumskih i OFF-road vozila Yellow Truck & Coach Mfg. Co, Pontiac, Michigan koji je bio u sklopu General Motors - a od 1925. god.
Najznačajnija narudžbina bila je francuska porudžbina od 2000 vozila koji su imali tri osovine, 2.5 t nosivosti i 6x6 pogon. Tako je nastao ACKWX 353. Ova oznaka znači sledeće :
- Prvo slovo označava godinu proizvodnje A-1939
- Drugo slovo označava poziciju kabine C - standardna kabina, F - kabina iznad motora, U - amfibija
- Slovo K ukazuje na pogon na prednjim točkovima
- W označava pogon na obe zadnje osovine
- Slovo X na kraju označavo nestandardni razmak među točkovima
Serijska proizvodnja počinje 1939. god međutim po izbijanju drugog svetskog rata  vozila bivaju isporučena u Englesku.

Džems u Američkoj vojsci :

Za američku vojsku Yellow Truck priprema novu verziju kamiona nosivosti 2.5 t i pogona 6x6. Tako nastaje CCKW 353 čija proizvodnja počinje 1941. god. Prema kodu možemo da utvrdimo o kakvom se vozilu radi C - god proizvodnje 1941, C -standardna kabina, K - pogon na prednjim točkovima i W - pogon na obe zadnje osovine ( CCKW ). Postojale su verzije sa i bez vitla. Kamion je proizvođen u dve varijante GMC CCKW 353 - duži međuosovinski razmak i GMC CCKW 352 sa kraćim međuosovinskim razmakom. Motor je bio GMC type 270 sa 6 cilindara, OHV, 4416 ccm, 104 KS. Maksimalna brzina na putu je bila 72 km/h sa potrošnjom od 35 lit/100 km na putevima i 65-75 lit/100 km pri terenskoj vožnji.

A sad malo o maketi :

Maketa je Italeri u razmeri 1/35 metalna kabina uz koju sam nabavio i odgovarajući Aber eceraj. Naravno neće biti to tako jednostavno pošto će zadnji deo biti u potpunosti samogradnja budući da pravim kamion koji je služio u " Medical Troops " i to ne bilo koji već zubarski tzv " Dental Unit ".



Maketa je onako, tipično " italerijevska " malo delova, dosta pin markova, fleša i sličnog. Pored ugradnje eceraja biće dosta samogradnje i na samom kamioni tj kabini budući da su mnogi delovi blago rečeno neozbiljni.

Sadržaj kutije :



Aber :



Literatura :



Radovi su počeli, vidimo se uskoro, pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Ovo ce biti zanimljivo predosjecam Smiley
Modellius ocekujem da napravis vise razlicitih burgija u skladu sa stomatoloskim standardima iz tog vremena  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Jos jedno "opako ludilo" Cleanta Eatwooda modernog maketarstva. Haug! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.83
Kao što obećah evo i prvih fotki radova. Krenuo sam od kabine, i to od zadnjeg prozora pošto se pokazalo da će tu biti najvećeg kasapljenja.......... Italerijev zadnji prozor nije ni vredan pomena ali Aber daje poprilično prihvatljivu " kritiku " ovog dela, međutim zbog samog ( dosta lošeg ) kvaliteta same makete način na koji Aber preporučuje korekciju ovog dela bio bi poprilično zanimljiv, stoga sam se odlučio na sledeći potez : Isekao sam poprilično velik deo zadnjeg zida kabine, između dva eceraja stavio providni stiren, doterao okolo sa stirenom i tako to sve lepo zajedno vratio nazad da se lepo zagituje i ošmirgla :



Na pola puta došao mi Whiskey u inspekciju :



Nakon kraćeg pregleda situacije uputio mi je pogled - Ma da li si ti normalan ???? :  Smile Smile Smile



Dalje sam nastavio sa krovnim tapacirom, bakarni lim, okvir Evergreen stiren, šavovi napravljeni sa Z63 riveterom...........



Sedište neupotrebljivo, biće samogradnja......

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
SonyEricsson C702i
Odlicno to izgleda, svidjaju mi se detalji tapacirunga a i staklo si odlicno resio  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Da, tapacirung je bas onako pufnast kako treba Smile
Alal' si ga rascerecio pri vadjenju tog prozora - teska lobotomija kabine Smile
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Evo nastavka. Na svim fotografijama Džemsa jedna od vidljivijih i upečatljivih stvari je karakterističan blatobran, koji je naravno od lima, tako da........ Izrada celog od lima bilo bi teško napraviti bez kalupa i prese stoga sam se odlučio da zamenim samo ivicu, lim na obodu sam sa " glavnim " delom spojao lemljenjem. Efekat je zadovoljavajući. Evo slika :

« Poslednja izmena: 04. Sep 2012, 11:58:25 od modellius »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
U bre, ovo su pravi varilacki radovi! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Elem, evo nastavka, počelo se raditi na instrument tabli :



I sedište kreće polako, ono će biti samogradnja u potpunosti :



Počeh i vrata da pripremam za detaljisanje :



I malo unutrašnjosti :



A uradio sam i masku, nju daje Aber, sve je lemljeno, beše veselo..........

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Odakle ti energija covece  Smile Smile Smile posle onolikog angazmana oko takmicenja u Senti, ti imas snage za ovakav rad. Alal' ti cufte Smile Smile Smile Smile Smile Smile (za razliku od mene koji nikako da se trzne i nesto uradi Smile Smile Smile )
Ovaj, slobodno mogu reci, projekat ce zaista biti jos jedna epohalna poslastica za sve postovane prijatelje, ljubitelje plemenite vestine "maketashenja" Smile
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:31:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.