Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:47:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gluposti na TV ekranima  (Pročitano 21511 puta)
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Citat
Nije poenta ni u jednom kanalu (ja muzicke i fashion i ne gledam) ni da li ce biti iskljuceni 15 miuta ili 15 dana, poenta je u maloumni postupcima koji nemaju nikakvog pokrica niti utemeljenja u zdravom razumu.

Ево га кулранер вечити борац за здрав разум Smile Ако ћемо искрено има веселих реклама па што и њих не укину са програма?

Дан је жалости, 2-3 5 дана и поводом тога РРА подноси писмено или како год већ предлоге о препорученим садржајима као радиодифузна агенција чији је задатак контрола и праћење рада медија и шта је ту по теби ван здравог разума?

Само извршење или воља оператера или списак канала "завере РРА" је подложна критици али ту хистерију "јао куку оде ми 5 канала" од 85 ми је апсолутно нелогична и ван здравог разума исто.....

Некада због временских прилика не раде и више од 5 канала по пола дана па не видех у медијима халабуку због шит услуге коју већина нас претплатника имамо..........
« Poslednja izmena: 17. Nov 2009, 21:32:41 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Bivši učenik osnovne škole

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2344
Zastava Budimpešta
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6610
Ja ne gledam TV, ali volim da imam izbor da li ću da ga gledam ili ne. Sam sam izabrao da ga ne gledam pretjerano, ali kad mogu, hoću da gledam šta poželim (i šta mi je dostupno). Ovo implicira neke druge stvari tipa 1. a šta ako neko nije pravoslavac, što on mora da trpi? ili 2. ako neko ne osjeća žalost, što on mora da trpi? Da ne bude da odemo u tiraniju većine.
Mislim da ko žali ono pravo, sigurno će se ponašati u skladu sa tim. Tuga kao osjećanje ne može da se nametne, ili je osjećaš ili ne.
Ovdje je pitanje zašto se nameće izbor, tj. sužava mogućnost izbora. Pogotovo oko stvari koja bi po mom mišljenju trebala da bude duboko lična stvar svakog pojedinca (da li će da žali ili ne).

Smatram da je ovdje zaista došlo do jednog upinjanja vlasti i medija da se pokaže ko je veći pravoslavac i ko je više volio Patrijarha. A dok je bio živ mediji su ga se sjećali dvaput godišnje kad pošalje poslanicu. Neukusno.
IP sačuvana
social share
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
На телевизору гледам само фудбал кад има, а и то је ретко тако да углавном сателитски канали... И то можда сат времена недељно, лајвстрим за све врсте спортова и то је то.

Филмове не гледам на ТВ, јер док прође реклама од 20 мин. ја заборавим шта сам гледао.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Citat
Ja ne gledam TV, ali volim da imam izbor da li ću da ga gledam ili ne. Sam sam izabrao da ga ne gledam pretjerano, ali kad mogu, hoću da gledam šta poželim (i šta mi je dostupno). Ovo implicira neke druge stvari tipa 1. a šta ako neko nije pravoslavac, što on mora da trpi? ili 2. ako neko ne osjeća žalost, što on mora da trpi? Da ne bude da odemo u tiraniju većine.

О хесус мариа, брате Дан жалости је проглашен на нивоу државе од стране државе, значи и да си будиста или сајентолог исто ти се хвата једноставно када су дани жалости постоји посебан режим програма, да л је смрт патријарха или било која трагедија другог облика ирелевантно је.

Можемо рецимо да причамо о томе да су ови дани испали "жалоснији" јер и пре када смо имали дане жалости никада није мањкало страних канала ал сад да трубимо о некаквој личној ускраћености тобоже кршењу неких људскив права или неко слично срање дај уозбиљите се.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Mislis na ove sto su iskljucili pola programa? Maloumna drzava sa sve maloumnom RRA  Smile

Ne, nisam milio uopste na aktuelna desavanja. Nego na neku vrstu mix paketa. Odaberes 10 kanala iz osnovne ponude i recimo HBO paket kanala (SBB).


A sto se dana zalosti tice, kad je Djindjic ubijen nismo ni imali jbnu televiziju pa sam morao da visim napolju i po igraonicama da ubijem vreme.
« Poslednja izmena: 17. Nov 2009, 21:32:41 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
HTC One
@vanyo, prica ti ne pije vodu.

Prvo, Dan zalosti nije da ukines zabavne programe ili muziku a da tv sa nacionalnom pokrivenoscu emituju filmove prepune nasilja svakog oblika koji se kose sa svim postulatima hriscanstva. Problem je u foliranju umesto iskrene zalosti.

Drugo, prica o budistima i slicno je irelevantna. Dan zalosti je nesto sto oznacava postovanje cele nacije ali ne i "rezim" rada. Kablovska je stvar izbora, ugovor koji sklapas i koji obe strane prihvataju. Taj ugovor znaci da za pare koje dajes tacno znas sta dobijas. Kablovski operater nije kriv sto neka TV stanica prekine program ili izmeni programsku semu ali jeste kriv kada glumi autoritet i iskljuci kanale.

Trece, ovo je ustvari slucaj u kojem tebi neko odredjuje kako se zali  Smile Mozda ti nisi cuo za takve ljude ali ja znam dosta onih koji zale npr. uz muziku. Takvi su ljudi, to im je senzibilitet.

Cetvrto, RRA kao i kablovski opetareti su i cinjenicno maloumne budale koje nemaju veze sa mozgom, skorojevici ciji su postupci posledica glume a ne iskrenog zaljenja. Gomila klovnova koji bi sutra uzeli detetu hleb iz tanjira ali su odlucili da ovih par dana glume dobre samaricane.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Citat
Cetvrto, RRA kao i kablovski opetareti su i cinjenicno maloumne budale koje nemaju veze sa mozgom, skorojevici ciji su postupci posledica glume a ne iskrenog zaljenja. Gomila klovnova koji bi sutra uzeli detetu hleb iz tanjira ali su odlucili da ovih par dana glume dobre samaricane.

Да кренем од овога пошто се у добром делу слажем

Citat
Prvo, Dan zalosti nije da ukines zabavne programe ili muziku a da tv sa nacionalnom pokrivenoscu emituju filmove prepune nasilja svakog oblika koji se kose sa svim postulatima hriscanstva. Problem je u foliranju umesto iskrene zalosti.

А какве би ти дане жалости увео? Значи још ригорознија контрола? Па о чемо онда ми причамо, значи ти би апсолутно био срећан хипотетички да буде црнило на свим каналима јер ко нормалан још може да испрегледа сваки живи филм и емисију пре пуштања у етар да евентуално не промакне нека експлицитна сцена? Двоструки аршини.......

Citat
Trece, ovo je ustvari slucaj u kojem tebi neko odredjuje kako se zali  Smile Mozda ti nisi cuo za takve ljude ali ja znam dosta onih koji zale npr. uz muziku. Takvi su ljudi, to im je senzibilitet.

Братееее  Smile , жали бре како ти се жали или немој да жалиш уопште у томе није поента, и шта сад неко је ускраћен за жаљење јер ето воли да жали уз Шака Полумену на ДМ сат-у?!

Citat
Drugo, prica o budistima i slicno je irelevantna.

Наравно, како се коме свиђа нек се понаша и верује у шта хоће, држава прогласила дан жалости и то се увек односи на програм које емитују станице, ако ти се не свиђа немој та три дана да гледаш, просто и једноставно.

Citat
Dan zalosti je nesto sto oznacava postovanje cele nacije ali ne i "rezim" rada. Kablovska je stvar izbora, ugovor koji sklapas i koji obe strane prihvataju. Taj ugovor znaci da za pare koje dajes tacno znas sta dobijas. Kablovski operater nije kriv sto neka TV stanica prekine program ili izmeni programsku semu ali jeste kriv kada glumi autoritet i iskljuci kanale.

Први део, да ти имаш уговор, том логиком можеш да кажеш ја волим Шојића и дебиле у 20 ч плаћам претплату јебе ми се за дан жалости оћу на РТС-у да га гледам и тачка?!

Друго, кабловски оператер ти одређује шта ћеш да гледаш и то је чињеница. Они мењају и укидају додају одузимају како им дуне и како им одговара, помири се са судбином или нађи другог оператера. Не видим друго решење.

Или дигни некакву my TV rights револуцију Smile

Не знам стварно који вам је................
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
HTC One
Citat
А какве би ти дане жалости увео? Значи још ригорознија контрола? Па о чемо онда ми причамо, значи ти би апсолутно био срећан хипотетички да буде црнило на свим каналима јер ко нормалан још може да испрегледа сваки живи филм и емисију пре пуштања у етар да евентуално не промакне нека експлицитна сцена? Двоструки аршини.......

Dan zalosti je nista drugo do priznanje necije velicine od strane drzavnih institucija. Nema pravila u vezi sa "ponasanjem", sada B92 da pusti VB ili Pink neki spot ne bi bilo osnova da se kazne ili nesto slicno. Zastava na pola koplja i to je to. Ne znam da li me stvarno ne razumes ili se samo pravis.  Smile

Citat
Братееее   , жали бре како ти се жали или немој да жалиш уопште у томе није поента, и шта сад неко је ускраћен за жаљење јер ето воли да жали уз Шака Полумену на ДМ сат-у?!

Pogodio si sustinu, svako zali na svoj nacin, ne moze drzava to da propisuje. Nije sustina da li je neko uskracen za zaljenje vec da oni odredjuju sta je zaljenje a sta ne.

Citat
Наравно, како се коме свиђа нек се понаша и верује у шта хоће, држава прогласила дан жалости и то се увек односи на програм које емитују станице, ако ти се не свиђа немој та три дана да гледаш, просто и једноставно.

Drzava ne moze to da odredi, kao sto ne moze nekom npr. splau da odredi da li ce raditi u vreme zalosti. Moze da da preporuku koja nije obavezujuca. Zakon o radio-difuziji ne regulise to pitanje, niti bi trebalo time da se bavi.

Citat
Први део, да ти имаш уговор, том логиком можеш да кажеш ја волим Шојића и дебиле у 20 ч плаћам претплату јебе ми се за дан жалости оћу на РТС-у да га гледам и тачка?!

Pogresno. Pretplata je drzavna obaveza, nije stvar izbora. Kablovska je stvar izbora, princip trzista i privatnog vlasnistva. Nema velike filozofije.

Citat
Не знам стварно који вам је................

Neverovatno... ironican si ili? Uopste se ne radi o televiziji. Da li sutra treba da mi zabrane da pravim zurku ako mi dune a dani su zalosti (pod uslovom da sam bezobziran)? Da li treba da zabrane rad lokalima? Banalizujem, ali je poenta u tome da bi trebalo da postoji granica do koje se drzava mesa u privatni sektor. Ona je tu samo da kontrolise sistem, da sprecava mahinacije i nedozovljeno ponasanje. Naravno, kod nas je obrnuto, navede radnje su obavezne za uspesno poslovanje, ali kada treba biti veci Patrijarh od samog Patrijarha, tu smo nenadjebivi. Toliko su se izvestili i toliko su efikasni u tome da cak i narod to dozivljava kao nesto sasvim normalno i prihvatljivo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Citat
Dan zalosti je nista drugo do priznanje necije velicine od strane drzavnih institucija. Nema pravila u vezi sa "ponasanjem", sada B92 da pusti VB ili Pink neki spot ne bi bilo osnova da se kazne ili nesto slicno. Zastava na pola koplja i to je to. Ne znam da li me stvarno ne razumes ili se samo pravis.

Не не, да Smile Разумем ја цео систем како функционише, свако доноси сам одлику по препоруци, али као што ти не желиш да ти неко одређује кога и како ћеш да жалиш немаш права да ти одређујеш приватним станицама или кабловском оператеру како ће он да се понаша у тој ситуацији. Потпуно исто као што мени кажеш : ако ти се не свиђа нико те не тера да више будеш корисник те компаније. Крај приче.

Citat
Pogodio si sustinu, svako zali na svoj nacin, ne moze drzava to da propisuje. Nije sustina da li je neko uskracen za zaljenje vec da oni odredjuju sta je zaljenje a sta ne.

У ком смислу ти одређује? Је л жаљење стриктно везан феномен за телевизију? Је л те неко цима шта ћеш ти да гледаш по компјутеру или интернету? Не, али приватни сајт може да обустави своје услуге због било кога разлога и на то немаш утицаја. Је л имаш проблем да једноставно звекнеш тањирчину сателитске и хваташ сателитске програме? Не уколико и сателит није одлучио да данас не ради јер његова компанија сматра да није у складу са даном жалости Smile

Овде се ми мимоилазимо у суштини и почетку саме приче, ти кажеш да држава одрђује ко ће како да жали ја кажем да ти не одређује већ даје препоруке. Тако је и са телевизијом. Можда те препоруке некада нису на нивоу пуке препоруке и предлога него више објашњење и упутство како шта треба објављивати и то је ОК. Неке ствари би требало да се испоштују и крај приче.

Баш бих волео да видим ту либералну земљу где јој погине или умре председник или поглавар цркве а да имаш само заставе на пола копља. Не постоји.
« Poslednja izmena: 17. Nov 2009, 23:23:15 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
HTC One
Pa vidis, ja garantujem da u USA, Engleskoj, Nemackoj i slicno umre neka veoma vazna licnost (ne u kategoriji VIP-ova  Smile), na samu pomisao da privatnim koncernima neko da "preporuku" pljustale bi tuzbe kao nenormalne.

Sustina je da je ovo glupost, da drzava nema pravo na ovo i nema potrebe dalje da se objasnjavam. Sve je jasno kao dan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:47:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.