Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Glavna zeleznicka stanica koja to vise nije i podzemni svet Prokopa  (Pročitano 4388 puta)
02. Jul 2018, 15:12:36
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Beograđani, na Železničkoj vas čeka Titov "plavi voz" i bageri
ponedeljak, 2.07.2018. | 12:58


Foto: Tanjug/Tanja Valić
"Srbija je danas 10. u svetu po izdavanju građevinskih dozvola, završavamo Koridor 10 posle 30 godina, reformisali smo katastar i olakašali upis imovine građana, potpisali ugovor o koncesiji Aerodroma 'Nikola Tesla' vredan 1,4 milijarde evra, obnovili 70 km barske pruge, navodi rezultate Ministar. To su samo neki od rezultata ministarstva koje vodim“, rekla je MIhajlović.

Ona je, gostujući u jutarnjem programu TV Hepi, izjavila da će večeras u 19 časova na staroj železničkoj stanici otvoriti multimedijalnu izložbu infrastrukture na kojoj će biti predstavljeno sve što je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture uradilo u prethodnih godinu dana.

"Građani će na izložbi, između ostalog, moći da vide Titov 'plavi voz' i najsavremenije vozove koji idu našim prugama, kao i valjke, bagere i drugu mehanizaciju koja se koristi za izgradnju puteva. Takođe će moći da vide brze punjače za električne automobile na auto-putu, opremu koju koriste preduzeća u vazdušnom saobraćaju, dronove, čamce i opremu za kontrolu plovidbe u vodnom saobraćaju, kao i simulatore prevrtanja vozila i 'pijane naočare' ", navela je ona.

Ali, kako kaže, moći će da vide i sve ljude koji grade našu zemlju.

"Od putara, železničara, pilota, brodara, inspektora, ljudi iz katastra, 'Puteva Srbije', 'Koridora', rečnih firmi... Želimo da povodom godišnjice Vlade pokažemo ljude koji grade, obnavljaju i razvijaju našu zemlju“, rekla je Mihajlovićeva.

Ona je dodala da je stara železnička stanica pravo mesto za izložbu, jer spaja ono najbolje u našoj prošlosti i ono kako danas vidimo našu budućnost.

„Izgrađena je iste godine kad i pruga Beograd-Niš, 1884, čijom izgradnjom se Srbija priključivala modernim evropskim državama koje su već imale železnicu. I tada, kao i danas, Srbija je bila najkraća ruta između istoka i zapada, ali je bila potrebna železnica da bi se različiti delovi Evrope bolje povezali“, zaključila je ministarka, navodi se u saopštenju iz njenog kabineta.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
Pre neki dan sam bila, prljavo, prljavo, prljavo. Nemoguce je za par dana pristojno oprati a kamoli napraviti multimedijalnu izlozbu. Haos!


Sad jos samo do Narodnog muzeja, mada verujem da su i to samo zamazali. Bila neka fotka Brnabiceve sa parnerkom, ladno pod prljav. Pa majku mu, mogli su barem za otvaranje da prebrisu i poliraju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"STANICA JE LEPA, ALI..." Strani turisti zbunjeni prvog dana na Prokopu, domaći PRETRČAVALI ŠINE
02.07.2018. 08:00


Foto: Dušan Milenković / RAS Srbija

Čini se da brojni putnici juče, prvog dana otkad je zatvorena Glavna železnička stanica u Beogradu, nisu bili sasvim svesni da je do toga i došlo, pošto je situacija koju su reporteri "Blica" zatekli na Prokopu odisala zbunjenošću i neorganizovanošću kako samih putnika, tako i zaposlenih. Najviše muke, bez dileme, imali su strani gosti.

- Bila sam u Sremskoj Mitrovici kod prijatelja, a sada putujem za Solun vozom. Moje putovanje nije išlo tako jednostavno, jer kada sam dan ranije zvala da pitam ima li voz, rekli su kratko "da" i to je sve - ispričala je za ''Blic'' Laura, devojka iz Španije, koja dodaje da je regularno došla na Glavnu železničku stanicu, a tamo su je dočekala zatvorena vrata i obaveštenje da stanica ne radi.

Kuda? Ni sama nije znala.

- Uplašena da ću zakasniti, uzela sam taksi i platila dosta, samo zato što nisu stavili nikakvo obaveštenje na sajt - rekla je Laura, dodajući da je sama stanica jako lepa, ali je organizacijom razočarana.


Laura s mukom pronašla pravu adresuFoto: Dušan Milenković / RAS Srbija

Razočaranje dele i drugi putnici koji su okolo tumarali, tražeći način da stignu do svog perona, budući da podzemni prolazi iz nekog razloga nisu radili. Zbog toga, krenulo je pretrčavanje šina, gde svako svakome pruža ruku da se izvuče pre voza.


Foto: Dušan Milenković / RAS Srbija
Drugi veliki problem na koji su nam se putnici požalili je to da samu stanicu nije lako pronaći.

- Iznajmile smo juče bicikle i krenule u vožnju da pronađemo Prokop stanicu, kako danas ne bismo imale problema. Ne samo što mi nismo mogle da je nađemo, nego ni ljudi nisu znali da nam objasne gde se nalazi - poručile su Su i Ita, majka i ćerka sa Novog Zelanda koje su se zaputile u Skoplje.

Kako su nam kazale, došle su sat vremena ranije, da se slučajno ne bi izgubile.

Onaj ko čeka dugo, kao ove dve Novozelanđanke, mora da ponese od kuće grickalice i piće, jer na stanici ne postoji ni prodavnica, ni automat, niti neki kafić.

Sem toga, i samo osoblje deluje pomalo nesnađeno u novonastaloj situaciji, pa informacije o dolascima, polascima, kašnjenjima retko daje.


Pusto oko staniceFoto: Dušan Milenković / RAS Srbija

U jednom trenutku stigao je međunarodni voz iz Ciriha. Prvi put umesto na Glavnu železničku, svoja vrata je putnicima otvorio na Prokopu. Putnici su ostali zatečeni.

- Ne znam, nisam znala da ćemo ovde sići. Baš sam iznenađena, ne znam ni kuda sad treba da idem - rekla nam je M.J. putnica koja redovno ide ovom linijom zapitana postoji li uopšte taksi stanica u blizini.


Putnici se još nisu odvikli od stare staniceFoto: Dušan Milenković / RAS Srbija

Sa druge strane, i stranci su zbunjeno stajali, čekajući da im neko pokaže izlaz.

- Ovo mi je deseti put da dolazim u Beograd i uvek idem vozom. Svaki put sam dolazio na onu stanicu i sad sam ostao u šoku šta je ovo, je li novo ili sam potpuno ostario - našalio se Bihrejn iz Holandije koji je pojurio za gomilom da sačeka autobus.

Klupom zatvorena Dunav stanica

Sa radom je prestala i Dunav stanica, a većina vozova je preusmerena na Pančevački most. Onaj najprometniji za Vršac pošao je upravo sa nove tačke. Međutim, nisu svi bili obavešteni.


Foto: Dušan Milenković / RAS Srbija


- Ne znam stvarno, moraću brzo tamo, nisam znao. Zauvek je zatvorena? - zapitao je student M.Š. kojem je ovo redovno sredstvo da se vrati kući. S prednje strane stanica je zaključana, sa zadnje stoji klupa i obaveštenje pisano rukom.

Sve stoji, zastarelo u ruhu nekih prošlih vremena, a mače koje samo šeta dozivajući malobrojne prolaznike, jedini je razlog da neko i pogleda u šibljem obraslu zgradu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
mob
LG Frizider
Nama su vozovi mrtvi odavno, taj potez izmedju zeleznicke i autobuske pa sve do Zelenog Venca je od vajkada vrveo od prevaranata i sitnih kriminalaca. Sa te strane, nije mi zao uopste. Sa druge strane, lepo je kada neki grad ima aktivnu i funkcionalnu stanicu u centru grada. Te stanice po Evropi uglavnom nose neko istorijsko arhitektonsko nasledje.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, bilo je poredjenje sa Keleti stanicom u Budimpesti... otvorena u isto vreme, nesto malo cistija (bila), a i dalje funkcionalna, iako je izgradjena jos jedna za lokalne vozove i okruzena gradom.

Isti slucaj je i sa nasom... jedino je starija bila Zemunska koja je srusena u medjuvremnu i posadjena cetiri stuba kod Jugoslavije... sto je opet... krajnje genijalna ideja...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
nismo mi svabija jebiga
tri meseca sam prolazio i divio se kako fenomanalno izgleda kako sija kako je sredjena i ostalo i onada uporedjivo sa nasim isto tako starim ali razlupanim zapustenim u katastrofalnom stanju i onda sam otkrio da je javna kuca  Smile Smile Smile
stanica je malo dalje i isto izgleda fenomenalno samo su umesto crvenih neonki na prozorima plave
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Caka je sto do Prokopa niko ne zna koji tacno bus ide... tj. nacelno idu trole i 36 i jos neki... koje skoro niko ne vidi...

Do Topcidera, odakle ide voz za Bar jer na Prokopu nije moguce zakaciti auto-voz, ide jedan tramvaj... i to trenutno ne ide, posto su radovi na delu tramvajske mreze, pa ide autobus... onaj sta stepenicama do neba... kad se zalomi... jer ne postoji red voznje za njega...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
zeleznica je aorta sveke zemlje...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa ovo je posledica lika za koga si navijao... isecene su nam i aorte i vene... jednim udarcem  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
kako drugačije da potamanimo narkomane, zmije i pacove.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.