Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:11:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Glavna jela  (Pročitano 194283 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Egzotični riblji fileti sa pirinčem



Sastojci

2 fileta oslića
3 dl belog vina
peršun
beli luk
1 pomorandža
so, biber
pirinač

Način pripreme

Filete isecite na polovine tako da dobijete 4 veća parčeta, stavite ih u šerpu i dodajte 3 dl belog vina, pola kašičice soli, pola kašičice bibera u prahu, kašičicu suvog peršuna iz kesice i pola kašičice suvog belog luka u prahu. Poklopite i dinstajte dok ne ostane oko polovine dodatog vina, recimo desetak minuta.

Ubacite 5-6 parčića (kriške, dela) pomorandže i dinstajte još desetak minuta dok sva tečnost ne ispari. Kada je tečnost isparila, osetiće se slatkasti miris koji potiče od pomorandži koje su se delom raskuvale.

Pirinač (kočanski) je najlakše spremiti tako što na određenu količinu pirinča (recimo, 2 čaše od jogurta dovoljne su za 4 osobe) dodate duplo više vode, u ovom slučaju 4 čaše, dodate kockicu za supu ili dve pune kašičice vegete, ako nemate kockicu, malo bibera i sačekate da provri. Mešajte 2-3 minuta, zatim poklopite i sklonite sa ringle. Posle 20 minuta, pirinač je spreman i može se servirati.

Uz jelo možete servirati bilo šta od kiselih salata, npr. kisele krastavčiće ili papriku, kupus salatu...

Napomena: umesto suvog peršuna i belog luka u prahu, možete koristiti i svežu varijantu, a umesto vegete može se koristiti i so, mada je smeša začina u vegeti meni neprevaziđena. Ja sam koristio filete oslića kao najpristupačniju ribu, ali možete kombinovati i sa drugim vrstama, možete koristiti bilo koje belo vino, a ko nije primetio, ovo jelo ne sadrži ni trunku masti.

Pre bilo kakve pomisli da ovo jelo spremate, morate shvatiti da je ono egzotičnog slatko-slanog ukusa i da ljudi koji nisu spremni da eksperimentišu sa svojim čulima ne treba ni da ga spremaju!

Vreme pripreme: 30 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od povrća s pavlakom



Sastojci

1 zlatna mešavina smrznutog povrća
4 male tikvice
1 kafena šolja pirinča
2 jaja
1 pavlaka
3 paradajza
bosiljak

Način pripreme

Oljuštene tikvice iseći na ploške po dužini, uvaljane u brašno i posoljene ređati u tepsiju, preko tikvica sipati mešano povrće i pirinač pomešan sa začinima po volji, odozgo prekriti tikvicama pa na njih staviti kolutove paradajza sa bosiljkom. Zaliti umućenom pavlakom i jajima i peći da porumeni na 250 stepeni.

Vreme pripreme: 30 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Svinjetina sa pečurkama i šafranom

Iznenađujuće, elegantno i izuzetno jednostavno - postignite vrhunski kvalitet jela uz pomoć pečuraka koje ćete upariti sa pažljivo odabranim sastojcima.



Za 4 osobe potrebno je: 800 g svinjskog laks-karea, 600 g svežih pečuraka (vrganji, šitake, bukovače ili lisičarke), 1 kašičica šafrana, 60 g brašna, 1 čen belog luka, 1 veza peršuna, 1 veza majčine dušice (ili 2 ravne kašičice suve), 1 dl belog vina, 50 g putera, maslinovo ulje, so i biber.

Očistite pečurke i tanko ih isecite po dužini. Zagrejte nekoliko kašika ulja u dubljem teflonskom tiganju i propržite pečurke par minuta. Posolite, pobiberite, začinite ih seckanim peršunom, majčinom dušicom i belim lukom, pa ih ostavite na vatri još koji trenutak.

Šafran pomešajte sa brašnom, dodajte malo soli i bibera pa u tu smesu uvaljajte tanko sečen kare. Otresite višak brašna.

Pečurke prebacite u drugi sud i držite ih na toplom. U tiganju u kojem su se pržile pečurke rastopite puter sa malo ulja i ispržite šnicle sa svih strana. Posolite ih, pobiberite, zalijte vinom i sačekajte da ispari.

Na 4 zagrejana tanjira slažite kulice od šnicli i pečuraka, ukrasite majčinom dušicom i poslužite.

Priprema: 45 minuta
Kuvanje: 15 minuta
Trošak: 1.311-1.605 din.
325 kcal po porciji

Izbor vina

Prisustvo šafrana u receptu sa mesom traži Pino Botunjac Exclusive p. “Botunjac”, vino koje prijatno uparuje svinjsko meso sa pečurkama.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pire od šargarepe



Sastojci
1 kg šargarepe
1 veća glavica crnog luka
2-3 krompira
so i biber po ukusu
2-3 kašike ulja
Način pripreme

Na zagrejanom ulju prodinstati sitno seckani crni luk. Dodati i očišćenu iseckanu šargarepu. Dodavati po malo vode dok ne omekša. Posebno obariti krompir. Sjediniti šargarepu i krompir, pa sve zajedno ispasirati kao pire i dodati malo biljnog margarina. Posoliti i pobiberiti po ukusu. Za dane posta ovo može da bude odličan prilog uz ribu ili samostalan obrok, a ostalim danima može se služiti kao odličan prilog uz neko dinstano meso.

Vreme pripreme: 30 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
mob
Apple iPhone 3Gs
Sarmice od blitve s krompirom


Sastojci

    * 15-20 listova blitve
    * 700 grama krompira
    * 2 crna luka
    * 1 beli luk
    * tucana paprika, so, vegeta
    * 3 paradajza
    * 1 pavlaka
    * 2 jaja
    * 2 dl mleka

Način pripreme

Krompir skuvati. Blitvu oprati pod mlazom hladne vode. U šerpu sipati vodu i staviti na šporet da se zagreje do tačke ključanja (u vodu staviti malo ulja, soli i sirćeta). Jedan po jedan list ubacivati u ključalu vodu na 3-4 sekunde, zatim ih vaditi i stavljati u hladnu vodu.

U tiganj sipati ulje, staviti sitno sečen crni luk da se dinsta (4-5 minuta), zatim ubaciti krompir (koji je prethodno izgnječen) i dinstati još 7-8 minuta. Masu posoliti, dodati malo tucane paprike i skloniti sa šporeta. Odmah nakon toga (dok je fil još vruć) ubaciti 1 jaje i sjediniti masu.

Filovati blitvu i slagati je u podmazan pleh. U činiju sipati pavlaku, jaje, so, mleko i izrendan paradajz (oljušten), kao i sitno sečen beli luk. Masu dobro umutiti i preliti sarmice. Peći u rerni na 180 stepeni 30-40 minuta. Služiti sa hladnim kiselim mlekom!

Vreme pripreme: 60 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Musaka od kiselog kupusa



Sastojci
dve srednje glavice kiselog kupusa
400 grama mlevenog mešanog mesa (i ne mora)
250 grama suve slanine
dve glavice crnog luka
tri čena belog luka
mleveni biber
aleva paprika
tri jajeta
pola litra jogurta ili mleka
lovorov list
dve kašike masti
malo ulja
dve kašičice biozačina
Način pripreme

Kiseli kupus iseći na kocke i oprati ga, kuvati sat-dva ili u ekspres-loncu oko 45 minuta. Dok se kuva kupus, u dublji tiganj staviti dve kašike masti i malo ulja i na njemu propržiti sitno seckan crni i beli luk. Kada porumeni, dodati meso i slaninu koje isto tako treba da se proprže.

Kada se propržilo, dodati začine: biber, alevu papriku, biozačin, lovor i dobro promešati. Kupus ocediti i stavljati u tepsiju, prethodno malo podmazanu, po pravilu jedan red kupusa pa jedan red mesa i na kraju treba da ostane kupus.

Blago ga poravnati, preko toga svuda ravnomerno sipati preliv od jaja i mleka (prethodno umućen) i staviti da se zapeče na 180 stepeni oko 30-45 minuta.


Izvor: krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pileće grudi u ukusnom sosu sa testeninom



Sastojci
2 veća parčeta pilećih grudi
200 ml kokošjeg bujona
450 grama fetućinija ili neke druge testenine
200 ml slatke pavlake
4 čena belog luka, vrlo sitno seckanog
2 žumanceta u posudi ili šolji
1/4 šolje iseckanog italijanskog peršuna
160 grama sveže rendanog parmezana
so i sveže mleveni crni biber po ukusu
Način pripreme

U sud staviti 2 parčeta pilećih grudi i preliti sa 2 ml kokošjeg bujona. Podesiti štednjak na visoko-srednju temperaturu, dok sadržaj ne proključa, a zatim smanjiti na nisku, poklopiti sud i ostaviti da se krčka narednih 10 minuta.

U slučaju da bujon u potpunosti ne prekrije pileće grudi, tokom kuvanja ih okrenuti, a vreme podeliti na 2 puta po 5 minuta za svako okretanje.

Nakon desetak minuta, sklonoti posudu sa štednjaka i ostaviti je poklopljenu 15 minuta. Kada se meso dovoljno ohladi, tako da se može njime rukovati, postaviti ga na dasku za sečenje i iseći ga na parčad debljine oko 1 cm. Ostatak bujona prokuvati, tako da mu se volumen smanji za 50%.

Dok se meso hladi, pripremite vodu za testeninu. Posolite vodu po ukusu. Nakon što voda provri, dodajte testeninu i kuvajte 1 minut manje od upustva na sadržaju pakovanja. U ostatak bujona dodajte beli luk, biber i pavlaku. Zagrejte tek toliko dok ne počne da krčka, a zatim isključite. Izjednačite temperaturu posude sa žumancetom, polagano dodajući kašikom sadržaj bujona u posudu sa žumancetom . Sipajte razmućena žumanca u smesu sa bujonom i dobro promešajte žicom ne bi li se fragmenti žumanceta dobro razbili. Posolite po ukusu.

Procedite testeninu i vratite u topao sud. U posudu sa testeninom ubacite peršun, 80 grama parmezana i mešavinu sa bujonom. Promešajte, poklopite i ostavite sud da odmara narednih nekoliko minuta. Uklonite poklopac i dodajte piletinu, ostatak parmezana, promešajte i ostavite još nekoliko minuta. Jelo je spremno za srerviranje.

Vreme za pripremu: 30 minuta

Izvor: krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Riža s piletinom i šampinjonima u sosu od paradajza



Sastojci

pileći file (300 grama)
šampinjoni (300 grama)
riža (300 grama)
crni luk (2 glavice)
paradajz sos
so, biber
ljuta paprika, vegeta, ulje


Način pripreme

Na ulju propržite luk dok ne omekša, dodajte iseckanu piletinu, šampinjone (može iz konzerve), začinite po želji, dodajte malo vode i paradajz sos, pa pustite da krčka 5 minuta.

U tepsiju stavite rižu, dodajte malo ulja (ja dodam malo više jer riža bude ukusnija), dodajte piletinu i šampinjone, zatim 3 šolje vode i stavite u zagrejnu pećnicu da se peče dok voda ne ispari.

Vreme za pripremu: 30 minuta

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Zašto se zabušava na ovoj temi? Smile

Piletina u belom sosu


Sastojci

600 gr. pilećeg belog mesa
500 gr. šampinjona
3 češnja belog luka
4 dcl slatke pavlake
4 dcl vode
1 maggi kocka od povrća ili kašika nekog začina koji koristite
1 kašikica gustina
3 kašike ulja
so, biber

Piletinu iseći na kockice i propržiti nekoliko minuta na vrelom ulju.

Izvaditi je pa na istom ulju malo propržiti sitno seckan beli luk, dodati i šampinjone pa dinstati oko 5 minuta dok ne puste vodu i malo omekšaju.

Vratiti piletinu u tiganj, doliti vrelu vodu i dodati začine. Sve zajedno pustiti da krčka oko 15 minuta pa dodati slatku pavlaku.

Kuvati još oko 10 minuta da se saft malo zgusne i da se sjedine ukusi. Na kraju razmutiti gustin sa 1 dcl. vode i ukuvati u jelo. Nemojte staviti mnogo gustina jer će saft biti pregust.
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Olimpijski obrok


Potreban materijal:

    500g mlevenog ili seckanog pilećeg belog mesa
    250g integralne testenine
    2 veće šargarepe
    1 paškanat
    1 celer
    2 glavice crnog luka
    2 čena belog luka
    Lorberov list
    1 supena kašika mlevene slatke paprike
    1 ljuta papričica
    500ml soka od paradajza
    100g rendanog kačkavalja
    So, biber, maslinovo ulje

Priprema:

Propržiti belo meso na malo maslinovog ulja, dok ne pusti sokove, posoliti i pobiberiti. Potom dodati sitno seckane šargarepe, paškanat, celer i crni luk. U to dodati lorberov list, narendati 2 čena belog luka, sipati skoro sav sok od paradajza (ostaviti 2 supene kašike), sipati kašiku mlevene paprike. U te 2 supene kašike soka od paradajza koje smo ostavili dodati ljutu papričicu i propasirati, zatim dodati u smesu. Kuvati na tihoj vatri uz povremeno mešanje.

U drugom loncu obariti testeninu u ključavoj vodi, kojoj je prethodno dodato maslinovo ulje i malo soli. Testeninu obariti tako da ne bude previše mekana, potom je ocediti i pomešati sa mesom i povrćem. Celu masu sipati u vatrostalnu činiju , odzogo posuti kačkavalj, zatim peći u zagrejanoj rerni na 250 °C dok se sir ne otopi.
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 01:11:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.