Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gimnazija će biti duplo više  (Pročitano 5243 puta)
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung neki
A u privredi ce da rade polupismeni i neuki.
Prvo ukinuti gimnazije i fakultete na deset godina i ostaviti samo zanatske skole. Napabirciti hiljadu-dve pismenih inzenjera da ima ko do tad da vodi posao pa kad naucimo da pravimo motike i plugove obrazovati jos nekog ko ume da napravi visoku pec, pa presu, pa vrsalicu, pa traktor.
Ih, za stotinak godina bicemo kao Namacka devetstote.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2012, 20:11:28 od zille »
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Samsung Galaxy S2
A u privredi ce da rade polupismeni i neuki.
Prvo ukinuti gimnazije i fakultete na deset godina i ostaviti samo zanatske skole. Napabirciti hiljadu-dve pismenih inzenjera da ima ko do tad da vodi posao pa kad naucimo da pravimo motike i plugove obrazovati jos nekog ko ume da napravi visoku pec, pa presu, pa vrsalicu, pa traktor.
Ih, za stotinak godina bicemo kao Namacka devetstote.

Jednostavnije je sadasnjim diplomcima ponistiti diplome. Recimo pocevsi od tebe na primer.

Sa kojim pravom bi ti uskratio mladjim generacijama pravo na obrazovanje ?

Па ако им је циљ више дипломаца, нека отворе још смјерова на менаџерству и безбједности.  Smile
+1  Smile

Btw losa im je strategija. Sta ce im 40% visokoobrazovanih kada ni ovih 6% nema posla. Da imaju strategiju pozatvarali bi pola fakulteta i skolovali bi se samo najbolji dok se ne otvore radna mesta da im treba kadar pa da imaju legitimetet da ih ponovo otvore, a to je nerealno zato sto se niko od njih ne bi usudio da pozatvara tolike fakultete. Tako da, i sledecih mnogo godina ce se deca skolovati zasta im je volja i nemati posla na kraju skolovanja...

Znaci:

problem : nema posla
resenje: smanjiti broj obrazovanih

rezultat: jos veci broj nezaposlenih  Smile

Zar ne bi bilo lakse pronaci ljude ili obrazovati ljude koji su sposobni recimo ... da stvore radna mesta ?

Mozada bi stvarno vama i trebalo oduzeti diplome imajuci u vidu vas nacin razmisljanja.

Sledi verovatno pitanje a zasto drzava ne bi stvorila poslove, pa zato sto to nije posao drzave.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2012, 21:15:51 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Frizider
Podsecas me na jednog radnika, fizikalca, kojeg je moj cale pa i ja non stop uzimali za gradjevinske poslove. Das mu macolu i kazes "vidis ovaj betonski zid, uzmi ovaj gumeni cekic i srusi ga, 20 maraka dnevnica". Dok mu ne kazes stani u stanju je 8 sati 7 dana 365/40 godina do penzije da razbija zid gumenim cekicem.

Tako i ti sa pisanjem po forumu, svi znamo da si glup, znamo da ne umes koncizno ni da diskutujes, poenta slova nula al eto ti cukas i cukas i i dalje trosis pare za net zabadava.........do penzije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Samsung Galaxy S2
Podsecas me na jednog radnika, fizikalca, kojeg je moj cale pa i ja non stop uzimali za gradjevinske poslove. Das mu macolu i kazes "vidis ovaj betonski zid, uzmi ovaj gumeni cekic i srusi ga, 20 maraka dnevnica". Dok mu ne kazes stani u stanju je 8 sati 7 dana 365/40 godina do penzije da razbija zid gumenim cekicem.

Tako i ti sa pisanjem po forumu, svi znamo da si glup, znamo da ne umes koncizno ni da diskutujes, poenta slova nula al eto ti cukas i cukas i i dalje trosis pare za net zabadava.........do penzije.

Taj radnik je pametan, jesi mu kazao da udara, jesi, jesi mu obecao nadnicu jesi. Sta njega briga da li macola moze ili nemoze da razbije zid, dok god dnevnica stize.

IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Frizider
Toliko o univerzitetskom obrazovanju i intelektualnom uzdizanju..........

Ju mej prosid

« Poslednja izmena: 26. Okt 2012, 22:34:26 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung neki
A u privredi ce da rade polupismeni i neuki.
Prvo ukinuti gimnazije i fakultete na deset godina i ostaviti samo zanatske skole. Napabirciti hiljadu-dve pismenih inzenjera da ima ko do tad da vodi posao pa kad naucimo da pravimo motike i plugove obrazovati jos nekog ko ume da napravi visoku pec, pa presu, pa vrsalicu, pa traktor.
Ih, za stotinak godina bicemo kao Namacka devetstote.

Jednostavnije je sadasnjim diplomcima ponistiti diplome. Recimo pocevsi od tebe na primer.

Sa kojim pravom bi ti uskratio mladjim generacijama pravo na obrazovanje ?

Па ако им је циљ више дипломаца, нека отворе још смјерова на менаџерству и безбједности.  Smile
+1  Smile

Btw losa im je strategija. Sta ce im 40% visokoobrazovanih kada ni ovih 6% nema posla. Da imaju strategiju pozatvarali bi pola fakulteta i skolovali bi se samo najbolji dok se ne otvore radna mesta da im treba kadar pa da imaju legitimetet da ih ponovo otvore, a to je nerealno zato sto se niko od njih ne bi usudio da pozatvara tolike fakultete. Tako da, i sledecih mnogo godina ce se deca skolovati zasta im je volja i nemati posla na kraju skolovanja...

Znaci:

problem : nema posla
resenje: smanjiti broj obrazovanih

rezultat: jos veci broj nezaposlenih  Smile

Zar ne bi bilo lakse pronaci ljude ili obrazovati ljude koji su sposobni recimo ... da stvore radna mesta ?

Mozada bi stvarno vama i trebalo oduzeti diplome imajuci u vidu vas nacin razmisljanja.

Sledi verovatno pitanje a zasto drzava ne bi stvorila poslove, pa zato sto to nije posao drzave.

Nek sam mazohista, ali moram da te pitam koju ti to mislis diplomu da mi ponistis, magistarsku ili doktorsku.
Najlakse je ziveti u virtuelnoj realnosti u kojoj je Srbija Monako ili Sejseli ili Kipar pa nam samo jos fale ekonomisti (koji su u nasem slucaju opet, kao ti, polupismeni, da rasporede te pare koje nam ostavljaju belosvetski "biznismeni".
Medjutim, Srbija je zemlja slepaca i, u najboljem slucaju, radnika.
Prema tome nemoj da seres o buducim generacijama. Da bi te generacije postojale njihovi roditelji treba da umeju da naprave "lebac".
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Samsung Galaxy S2
A u privredi ce da rade polupismeni i neuki.
Prvo ukinuti gimnazije i fakultete na deset godina i ostaviti samo zanatske skole. Napabirciti hiljadu-dve pismenih inzenjera da ima ko do tad da vodi posao pa kad naucimo da pravimo motike i plugove obrazovati jos nekog ko ume da napravi visoku pec, pa presu, pa vrsalicu, pa traktor.
Ih, za stotinak godina bicemo kao Namacka devetstote.

Jednostavnije je sadasnjim diplomcima ponistiti diplome. Recimo pocevsi od tebe na primer.

Sa kojim pravom bi ti uskratio mladjim generacijama pravo na obrazovanje ?

Па ако им је циљ више дипломаца, нека отворе још смјерова на менаџерству и безбједности.  Smile
+1  Smile

Btw losa im je strategija. Sta ce im 40% visokoobrazovanih kada ni ovih 6% nema posla. Da imaju strategiju pozatvarali bi pola fakulteta i skolovali bi se samo najbolji dok se ne otvore radna mesta da im treba kadar pa da imaju legitimetet da ih ponovo otvore, a to je nerealno zato sto se niko od njih ne bi usudio da pozatvara tolike fakultete. Tako da, i sledecih mnogo godina ce se deca skolovati zasta im je volja i nemati posla na kraju skolovanja...

Znaci:

problem : nema posla
resenje: smanjiti broj obrazovanih

rezultat: jos veci broj nezaposlenih  Smile

Zar ne bi bilo lakse pronaci ljude ili obrazovati ljude koji su sposobni recimo ... da stvore radna mesta ?

Mozada bi stvarno vama i trebalo oduzeti diplome imajuci u vidu vas nacin razmisljanja.

Sledi verovatno pitanje a zasto drzava ne bi stvorila poslove, pa zato sto to nije posao drzave.

Nek sam mazohista, ali moram da te pitam koju ti to mislis diplomu da mi ponistis, magistarsku ili doktorsku.
Najlakse je ziveti u virtuelnoj realnosti u kojoj je Srbija Monako ili Sejseli ili Kipar pa nam samo jos fale ekonomisti (koji su u nasem slucaju opet, kao ti, polupismeni, da rasporede te pare koje nam ostavljaju belosvetski "biznismeni".
Medjutim, Srbija je zemlja slepaca i, u najboljem slucaju, radnika.
Prema tome nemoj da seres o buducim generacijama. Da bi te generacije postojale njihovi roditelji treba da umeju da naprave "lebac".

Mislio sam da ti ponisitimo od one iz srednje skole pa na dalje. Cisto da probas sopstveni lek.

Vecina razvijeniih zemalja su upravo razvijene jer imaju obrazovano stanovnistvo. Znas manja je verovatnoca da neko krene u neki profitabilniji (visokotehnoloski) samostalni posao samo sa osnovnom skolom. Iskreno nije
mi bas jasno zasto sam jednom doktoru ovo morao da objasnim.

Nego da cujem tvoju ideju. Prvo smanjis broj visokoobrazovanih (dobar deo onih koji ti vrede ode u insotranstvo) i onda ?

Ex, da voleo bih da mi navedes jednu uspesnu drzavu koja smanjuje broj visokoobrazovanih na taj tvoj predlozeni nacin.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2012, 23:06:11 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Čuvaj se - pas ujedam!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1155
Zastava Pozarevac
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 11.10
mob
Samsung neki
@system
Da mi je diploma merilo uspeha u zivotu obesio bi se o najblizu granu. Sve i kad bi ih neko ukinuo, najveci bi mi problem bio da se vratim na taj nivo znanja da bih ponovo polagao.
Poslusaj ekonomistu koji je ceo radni (do sad) vek proveo u realnom sektoru.
Nas posao nije, iako su te to pogresno ucili, da zivimo od onog ko proizvodi, vec da istog nateramo da uvek proizvodi vise, inace prestaje svrha naseg postojanja.
Onog trenutka kad proizvodjac pocne da proizvodi samo onoliko koliko mu je potrebno da zadovolji sopstvene potrebe prestaje da postoji svrha ekonomske nauke (Srbija polako ali sigurno dolazi u tu fazu). Tada nastupa krah svih neproizvodnih delatnosti i pocinje doba proste reprodukcije u kome ekonomslom napretku nema mesta do trenutka kad se proces prpizvodnje toliko usavrsi da jedan radnik pocne da proizvodi vise nego sto moze da pojede.
Dakle, posao ekonomiste je da plasira taj visak i da time motivise proizvodjaca da proizvodi vise visaka. Dok se nasa ekonomija zasniva na uvozu( proizvodimo manje nego sto trosimo, primarna privredna grana nam je trgovina, imamo visak visokoobrazovanih a manjak zanatlija) mi idemo u recesiju, a valjda ti je jasno da je osnova uspesne ekonomije(i drzave) rast.
IP sačuvana
social share
Kažu da je život kao jednosmerna ulica, moj nekako više liči na kružni tok.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
mob
Samsung Galaxy S2
@system
Da mi je diploma merilo uspeha u zivotu obesio bi se o najblizu granu. Sve i kad bi ih neko ukinuo, najveci bi mi problem bio da se vratim na taj nivo znanja da bih ponovo polagao.
Poslusaj ekonomistu koji je ceo radni (do sad) vek proveo u realnom sektoru.
Nas posao nije, iako su te to pogresno ucili, da zivimo od onog ko proizvodi, vec da istog nateramo da uvek proizvodi vise, inace prestaje svrha naseg postojanja.
Onog trenutka kad proizvodjac pocne da proizvodi samo onoliko koliko mu je potrebno da zadovolji sopstvene potrebe prestaje da postoji svrha ekonomske nauke (Srbija polako ali sigurno dolazi u tu fazu). Tada nastupa krah svih neproizvodnih delatnosti i pocinje doba proste reprodukcije u kome ekonomslom napretku nema mesta do trenutka kad se proces prpizvodnje toliko usavrsi da jedan radnik pocne da proizvodi vise nego sto moze da pojede.
Dakle, posao ekonomiste je da plasira taj visak i da time motivise proizvodjaca da proizvodi vise visaka. Dok se nasa ekonomija zasniva na uvozu( proizvodimo manje nego sto trosimo, primarna privredna grana nam je trgovina, imamo visak visokoobrazovanih a manjak zanatlija) mi idemo u recesiju, a valjda ti je jasno da je osnova uspesne ekonomije(i drzave) rast.

Ja sam iz tvojih postova razumeo da zelis da smanjis broj visokoobrazovanih u Srbiji, sto bi bilo jako lose.

Sto se tice ovoga sto si sada napisao, 100% si u pravu. Ako dodas i potpuni nestanak srednje klase, dobices
poptpunu sliku Srbije.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Znaju inzenjeri da naprave nego nam doktori ekonomije i prava vode drzavu i sve sektore u njoj pa onda svaki pokusaj da nesto napravimo zavrsi sa 120% poreza.

Uopste poenta globalizacije je to sto se proizvodi svega mnogo vise nego sto je potrebno i onda oni jaci preuzimaju manje i tako od njih stvaraju zavisne marionete. Uopste taj princip ekonomije u kome je bitan samo rast je poguban, doduse u nasoj drzavi mnogo toga je pogubno.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.