Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:37:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Get Out (2017)  (Pročitano 2309 puta)
02. Maj 2017, 11:04:24
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
   Get Out (2017)

>> IMDb <<



Opis Filma:

Rediteljski debi Džordana Pila o monstruoznoj zajednici belaca nudi nov pogled u žanru koji često stavlja po strani druge etničke grupe.

Glavni junak je Kris (Danijel Kaluja), crnac koji planira da upozna roditelje svoje bele devojke Rouz (Alison Vilijams). Ali, od početka nešto nije kako treba.

Neprijatan susret sa lokalnim policajcem izaziva u njima - i nama - napetost i kada stignu u porodičnu kuću Rouzinih, Kris postaje svestan vrlo čudnog i potencijalno ubilačkog ponašanja okoline. On mora da se snađe u skoro sasvim belom okruženju, ne računajući "poslugu", noseći se sa mikro-agresijama i diskriminacijom.lianne




https://www.youtube.com/watch?v=DzfpyUB60YY

Žanr: Horror, Mystery

Režija : Jordan Peele

Glavne uloge:  Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford

Izvor teksta

prolog


IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Odgledah film Bjaži koji je pojam rasizam podigao na viši nivo. Zadovoljan sam viđenim i bio bih još zanimljiviji da ne beše amaterske režije čoveka koji je ujedno i glavni glumac. Mogao sam da razumem neke stereotipe dok je sa slengom to bio teži slučaj. I tu je reditelj podbacio. Film je sasvim solidan ako se izuzme već navedeno jer sve pršti od simbola i asocijacija koje samo slepac ne bi video.

  Da ne davim mnogo, belci su crnoj braći uzimali ili telo ili dušu. U ovom slučaju zahvaljujući "liberalnom" bračnom paru (psihijatar i neurohirurg) uspeli su da dobiju proizvod najbolje opisan kao dva u jedan.   

  Sve u svemu, nisam protraćio vreme i zato od mene samo preporuka.

 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1826
Zastava srbija
mob
Apple k750i
Kakvo sranje od filma i gubljenje vremena,zaobidjite ovaj film u sirokom luku Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Mnogo tesko sranje.
Izbeci.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Meni je jedino objašnjenje ove ocena na IMDB od 8,0 da 95% ocena sačinjavaju crnci jednako iskompleksirani kao i reditelj/scenarista ovog filma. Ovo je 99% predvidiv film, režija i gluma prevaziđena poput teme kojom se bavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Ne obraćam pažnj na IMDB a kad sam se zadnji put video u ogledalu još uvek sam bio beo.

  Šalu na stranu, rasizam će još dugo biti neprevaziđena tema. Šteta je što tema rasizma nije pridubljena i što je ovo ipak film namenjen pretežno crncima. Oni mogu najbolje da razumeju ironiju i sinonime koji se koriste u pojedinim scenama filma. Jelen na primer označava crnca. "Budući" tast je radostan što je jedan jelen manje na svetu a toliko je liberalan da bi opet glasao za Obamu da može.

  Oni koji su frustriranui su upravo belci jer sad su crnci ti koji ih ugrožavaju. Najbolji prmer su svakako sport i muzika.

  Ima ovde pored gore navedenog dosta šablona kakav je onaj na kraju kada crnac čuči iznad ranjene belkinje. Mislim da bi film bio mnogo blji da na kraju nisu razbili taj šablon i ponudili bljutav srećan kraj.





IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ja iskreno nisam ni obracao paznju na to da je film u nekoj korelaciji sa rasizmom. U principu film je tanak, ako i ima skrivenih znacenja i simbola ne vadi ga vise od proska.

Mada ovo je moje licno misljenje.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Rasizam je sveprisutan. Od replika, sinonima pa do "prodaje" crnje na tomboli.

  I to je moje lično mišljenje. Ne kažem da sam u pravu za sve nevedeno u temi.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:37:35
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Get Out

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.