Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Geolozi se spremaju da istraže rupu u Gvatemali  (Pročitano 7764 puta)
03. Jun 2010, 13:24:11
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Geolozi se spremaju da istraže rupu u Gvatemali
CDC/IB | 03. 06. 2010. - 00:02h | Foto: Reuters | Komentara: 20

Duboka i gotovo savršeno okrugla rupa, nastala za vreme tropske oluje, koja je progutala čitavu raskrsnicu u glavnom gradu Gvatemale, zastrašila je stanovništvo, ali oduševila geologe, koji kažu da se zbog okruglog oblika rupe može pretpostaviti da se ispod površine nalazi pećina. Međutim, šta je tačno uzrokovalo nastanak ovakve provalije još uvek ostaje misterija.

„Mogu vam reći šta to nije: to nije geološka greška i nije nastala kao posledica zemljotresa“, izjavio je David Monteroso, inženjer geofizike iz Agencije za borbu protiv prirodnih katastrofa. „To je sve što znamo. Moraćemo da se spustimo dole.“
Jama koja se formirala u subotu progutala je fabriku odeće na oko dva kilometra od mesta slične rupe do čijeg je formiranja došlo pre tri godine. Okolni meštani kažu da je pravo čudo što niko od radnika iz fabrike nije nastradao.

Spasilačke ekipe čekaju plan gradskog vodovoda i kanalizacije kako bi krenuli u dalju istragu. Rupa nastala pre godine usmrtila je tri osobe i progutala nekoliko kuća u istoj zoni. Tada su za nesreću bili krivi kiša i podzemne kanalizacione cevi, ali je sada suviše rano reći da li su ovi isti problemi izazvali nastanak rupe i ovaj put, objašnjava Monteroso, koji je 2007. učestvovao u istrazi neobične pojave.

Policija i vojska napravili su stražu oko provalije kako bi sprečili radoznalce da joj se suviše približe. Mnogi stanovnici glavnog grada koji žive u neposrednoj blizini su se evakuisali, u strahu da se rupa ne proširi i proguta još kuća.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
Citat
Duboka i gotovo savršeno okrugla rupa

jel ima neka fotka?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
bila je fotka u Blicu.@Anea,molicu lepo...  Smile

inace,to i nije nesto cudno(sem sto je tehnicki opasno,i malo zastrasujuce),to se jednom desilo i u Rusiji(zaboravih ime grada),gde se prvo isto tako usred naseljenog mesta,tacnije-industrijske zone,napravila 3 puta veca rupa od ove,pa se za par dana uvecala dva puta.samo sto je bila duboka oko 20 metara,a ova mi izgleda kao da je duboka par stotina metara.

eee,sta bi svi nasi politicMari dali da se i u Srbiji,po mogucstvu negde blizu Beograda,nesto slicno desi... Smiley
instant-resavanje svih svojih problema i prljavog vesa...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
u jbt, nisam znao za tako nesto. Jel neko uspeo da objasni to u Rusiji?
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Videli ste ovo 100% već negde

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

most-amazing-hole-in-the-world-guatemala-sink-hole.jpg
(104.84 KB, 700x467)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
u jbt, nisam znao za tako nesto. Jel neko uspeo da objasni to u Rusiji?
naravno.u sustini,radilo se o tome da je takvo bilo tlo.(naravno,naucna objasnjenja su daleko preciznija i sira,ali,mislim,sve se na kraju svodi na tlo/zemljiste).
okacicu ti sliku sutra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


create...destroy...enjoy!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2941
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia ????
 Smile
ja to vidjao samo na filmovima, uopste mi ne deluje logicno da bude toliko pravilan oblik... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
a,pa ova u Gvatemali je pravilna,da,ali ona u Rusiji nije bila pravilna.inace,da dopunim-radilo se o losem zemljistu cije je urusavanje bilo izazvano eksplozijom metana u zemljistu i vibracijama nastalim usled rada rudnika potase,ali koji nije bio direktno pored/ispod mesta gde se urusavanje desilo,vec blizu,ali dovoljno blizu da uzrokuje vibracije.

Desilo se 2008. u Ruskom gradu Berezniki,blizu grada Perma.
prvo se stvorila manja rupa na travnjaku pored jedne zgrade stare fabrike blizu rudnika,i onda je vremenom postajala sve veca i veca kako se punila vodom i dodatno urusavala.mislim da je jos jedan od faktora bio to sto se nalazila blizu reke,te je voda konstantno prodirala unutra cak i kada nije bilo kise,i dodatno omeksavala i urusavala tlo,tacnije-"zidove".





zastrasujuce,znam.al,kolko sam bio razumeo,to se u retkim pojedinim delovima sveta cesto desava,samo sto,logicno,nije tolko bitno i opasno kad se radi o divljini ili nenaseljenim mestima.
Inace,ova rupa je,kolko sam razumeo,u medjuvremenu zatrpana i "popravljena",da tako kazem.

a sto se tice ove rupe u Gvatemali,tuzno je sto su ljudi poginuli,i sto je unistila domove,ali je super to sto se eksperti vec spremaju da sidju dole i izuce je,s obzirom da je,kolko vidim,jako duboka,a istovremeno prikazuje i sedimentne slojeve i strukturu zemljista(dok je ova u Rusiji ipak bila jedna velika mokra jama...).
mada,priznajem,licno nikada ne bih smeo da se spustim dole,pa cak i u drustvu od par desetina ljudi koji bi isli "ispred" mene(mislim,bili na pozicijama ispod mene).  Smile mislim,ne zbog neceg paranormalnog,nego zbog prirodnih,urodjenih strahova od dubina i nepoznatog.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2010, 01:50:51 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19849
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Sony 
pa dobro ovakve stvari se dešavaju nije da su normalne , ali su sigurno od nekih stvari normalnije , takva je priroda nikada se ne zna kad će se ovako nešto desiti....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
da se ne lažemo, ova u Rusiji ne deluje toliko neobično, kao krater, ali ova u Gvatemali...  Smile

potpuno mi izgleda nelogično, da se stub zemljišta, savršeno cilindričnog oblika uruši pod pravim uglom... mislim, pogledajte joj stranice, skroz su ravne, izgleda kao silos...
zar ne bi to naglo urušavanje, implozija zemljišta se razgranalo i povuklo još zemlje sa bočnih strana ?!

ne razumem se uopšte u geologiju, ali da ga j... ako je ovo normalno...

molim muziku iz "x files"
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.171 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.