Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Geolog tvrdi: Hrist se oženio i imao sina, sahranjen s bratom  (Pročitano 25016 puta)
07. Apr 2015, 15:56:36
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 600.4.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Geolog tvrdi: Hrist se oženio i imao sina, sahranjen s bratom

Indipendent / M.A.   | 07. 04. 2015. - 15:27h | Komentara: 0
Izraelski geolog Arje Šimron tvrdi da je došao do “praktično nepobitnih dokaza” koji bi iznova mogli da otvore spor u vezi s mestom na kome je sahranjen Isus Hrist.


Rezultati će najverovatnije ponovo rasplamsati raspravu o posmrtnim ostacima Isusa Hrista

On kaže da je obavio nove testove koji navode na zaključak da je Talpiotska grobnica, otkrivena u istočnom Jerusalimu 1980. godine, zapravo porodična grobnica Isusa iz Nazareta, njegove supruge Marije Magdalene i njegovog sina Jude.

“Izgubljena grobnica Isusova”, kako je Talpiotska grobnica nazvana u dokumentarnom filmu Džejmsa Kamerona iz 2007, sadržala je devet kovčega sa posmrtnim ostacima (tzv. kosturnice), sa natpisima “Isus Josifov sin”, “Marija” i drugim imenima iz Novog zaveta.
 
Natpisi i približni datumi sahrane naveli su neke naučnike na zaključak da se Isus oženio, da je bio otac jednog deteta, a postojanje posmrtnih ostataka značilo bi da on nikada nije uskrsnuo.
 


Ove kontroverzne tvrdnje su opovrgnute na raznim osnovama u vreme prikazivanja filma, između ostalog i zbog toga što su u ono vreme ta imena bila prilično česta.
 
U intervjuu za “Njujork tajms” dr Šimron je, međutim, rekao da geohemijski testovi na desetoj kosturnici pokazuju da je prilično verovatno da je deseti kovčeg u skorije vreme odvojen od ostalih u Talpiotskoj grobnici.
 
Ovo je značajno zbog toga što na desetom kovčegu na aramejskom jeziku piše: “Jakov sin Josifov brat Isusov” - što govori u prilog tvrdnji da je reč o imenima Isusa Hrista i njegove porodice.
 
“Dokazi prevazilaze moja očekivanja”, rekao je dr Šimron. “Mislim da imam zaista jake, praktično nepobitne dokaze da je Jakovljeva kosturnica najduže vreme bila u Talpiotskoj grobnici.”
 

Dr Šimron je uveren da je identifikovao poklapanja u geohemijskom sastavu uzoraka uzetih iz kosturnica u Talpiotskoj grobnici i Jakovljeve kosturnice

Biohemijski testovi, koje je pod nadzorom dr Šimrona obavila Izraelska uprava za zaštitu spomenika, navodno su pokazali da su sve kosturnice iz Talpiotske grobnice nekada bile prekrivene istom glinom sa karakterističnim mineralnim sastavom. Dr Šimron je uveren da je identifikovao poklapanja u geohemijskom sastavu uzoraka uzetih iz kosturnica u Talpiotskoj grobnici i Jakovljeve kosturnice.
 
Rezultati će najverovatnije ponovo rasplamsati raspravu o posmrtnim ostacima Isusa Hrista, ali ni izdaleka nisu prihvaćeni u naučnim krugovima. Kolekcionar u čijem se vlasništvu nalazi Jakovljeva kosturnica izjavio je za “Tajms” da rad dr Šimrona ništa “definitivno” ne dokazuje, dok drugi jerusalimski arheolozi kažu da će sačekati objavljivanje rezultata.
 

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2358.0
mob
Motorola 
  Mrzelo me je da potražim originalni članak i proverim o čemu se tu radi,ali se vidi da je Blicovu verziju odradila osoba koja nema mnogo veze sa prirodnim naukama.Nakon bombastičnog naslova,tekst nudi nula činjenica,pozivajući se na geologa i njegove geohemijske analize.
  Ista glina,pa šta ? Geologiju Izraela ne poznajem,ali osim izraženog "weathering-a" ,ne deluje mi da je sedimentologija na tako malom prostoru varirala još od doba "Velikog potopa".  Smile  Naravno da su tipovi gline isti .
  Radio-datiranje izotopom ugljenika C14 se nigde ne pominje,dakle nema odgovarajućeg materijala.Sve se svodi na natpis na grobu u zemlji starih varalica kojima hrišćanski pogled na Isusa nikako ne odgovara.
 
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Кооооме звижде јајаааааааааа где је сахрањен лик који је измислио најпродаванију бајку свих времена.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Kad vidim ko sve napada religiju i Boga, sve vise imam psotovanja i za religiju i za Boga!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Lepo je rekao jedan lik na komentarima, svi napadaju Hriscanstvo zato sto kada bi napadali druge religije neko bi im muda odsekao.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Lepo je rekao jedan lik na komentarima, svi napadaju Hriscanstvo zato sto kada bi napadali druge religije neko bi im muda odsekao.
To je sad moderno, (malo)gradjanski!!!11 Fesn-seleksn-deteksn-indzeksn.

A da...evo ga i nas drugar, direktno iz Svedske brate, otisao je tamo jer ne moze da podnese ovu zaostalu sredinu i Hriscanstvo! Sloboda, ljudska prava, naucni dokazi, sve ateisti, ovo-ono!!!2!1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
Знаш, до пре једно годину дана сам покушавао да вас сматрам себи равноправним људима, који су, силом прилика званих родитељи, од малена натерани да робују измишљеној причи и обећаној земљи. Сада схватам да је тако нешто бесмислено, просто, интелигентна и самосвесна особа ће, ма колико је од малена водили у цркву, крстили, терали да учествује у верским ритуалима - у једном моменту схватити испразност те приче, док ће неинтелигентна и необразована особа, ма колико неко покушавао да јој објасни - и даље бити верски затуцана. Тако да, ово објашњење које следи није намењено теби, ти нећеш разумети сигурно, него стоји за некога ко хоће.

Мислим, о чему се ради, религија је настала као одговор на питања без одговора. Шта смо ми, откуд ми на овој планети, како је настала планета? Е, сад, када је претпостављено да мора да постоји нека најмања честица, недељива, од које је све направљено. Названа је атом. Како атом изгледа и како функционише, биле су разне теорије, рађени се експериментални огледи.

Шта покушавам да кажем?

Прва теорија о изгледу атома је била теорија јагоде, односно, да постоји позитивно језгро у којем су, попут семенки на плоду јагоде, утиснути електрони. Истраживањима се приметило расипање, односно дифракција, која је била могућа једино ако нешто постоји око језгра, тако да је одбачена та и прихваћена нова теорија, теорија коју данас још увек користимо - о позитивном језгру и електронима који круже око њега, у правилно распоређеним енергетским нивоима. Тренутно се врше истраживања на претпоставци да је и ова теорија нетачна, пошто су пронађени кваркови, честице које чине протоне. Основа науке је да одбацује теорије када наиђе на доказе који их потиру.

Прва тврдња религије о постанку света је била да је некакво натчовечанско биће створило човека, мачке, козе, овце и вукове, планету, сунце, месец и звезде, пре 6000 година. Када се сазнало да постоје бактерије, фунге, вируси и протозое, које нису споменуте у Библији, а које нам омогућавају живот - религија је остала иста. Када се сазнало да је планета старија немерљиво више од 6000 година - религија је остала иста. Када су пронађени скелети диносауруса, који су недвосмислено насељавали планету пре човека - религија је остала иста. Када се сазнало да те звезде око нас нису звезде већ нове, самосталне галаксије, са преко 10.000 галаксија у нашем видокругу - религија је остала иста.

Просто, све је ту, све је доступно, отворено. Ја најбоље знам колико је тешко учити, колико је образовање напорна ствар, колико је тешко прихватати толико компликовано штиво. Зато, за оне који су неинтелигентни и арогантни, који неће да уче школу - понуђено је једноставно решење: све је створио бог, немој се замараш.

Тако да, што се тиче тога да ти још више поштујеш религију када видиш ко је напада: чега се паметан стиди - будала се поноси.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Знаш, до пре једно годину дана сам покушавао да вас сматрам себи равноправним људима, који су, силом прилика званих родитељи, од малена натерани да робују измишљеној причи и обећаној земљи. Сада схватам да је тако нешто бесмислено, просто, интелигентна и самосвесна особа ће, ма колико је од малена водили у цркву, крстили, терали да учествује у верским ритуалима - у једном моменту схватити испразност те приче, док ће неинтелигентна и необразована особа, ма колико неко покушавао да јој објасни - и даље бити верски затуцана. Тако да, ово објашњење које следи није намењено теби, ти нећеш разумети сигурно, него стоји за некога ко хоће.
I ja sam vas smatrao sebi ravnopravnim i jos uvek vas smatram ali ste, takodje, debelo izmanipulisani. Covek je, sa svojim culima za svet oko sebe prakticno slep, a nauka nece moci da napreduje ako se drzi starih sablona!
Sto je za tebe robija, za nekog je cast i ponos i obrnuto! Koji si ti faktor da ti nekom nameces na nos ne/postojanje Boga? Ako ne verujes u Boga, zasto toliki tekst o istom? Od vernika, o Bogu i religiji, jedino ateista prica vise!

Ja mislim da su osobe kojima se zivot svodi na materijalno i taj poznati (kvazi)racionalizam vrlo zatucane, primitivne i izmanipulisane osobe, tzv malogradjani, koji se stide da udju u crkvu, da ih neko ne bi video i da ne bi presli preko svoje sujete i ega.

Citat
Тако да, што се тиче тога да ти још више поштујеш религију када видиш ко је напада: чега се паметан стиди - будала се поноси.
To isto vazi i za vas, nemoj da sumnjas u to! Ja nisam rekao da sam religioizan, vec kada vidim kakve pojave sve se obrusavaju na religiju i Boga, citava prica mi zvuci sve jansije i blize i imam sve vise postovanja za istu!
Idi na sajt "ateisti Srbije" i postavi tim bitangama pitanje "sta je to svest?"...ili ce da te banuju ili ce te optuziti da si primitivan! : ))
Kad vidim nivo rezonovanja prosecnog ateJiste, koncept Boga zvuci kao sasvim ocigledna stvar.

Javio se ponovo, nas ateJista iz Svedske brate!!!!1!!2


Citat
Прва тврдња религије о постанку света је била да је некакво натчовечанско биће створило човека, мачке, козе, овце и вукове, планету, сунце, месец и звезде, пре 6000 година. Када се сазнало да постоје бактерије, фунге, вируси и протозое, које нису споменуте у Библији, а које нам омогућавају живот - религија је остала иста. Када се сазнало да је планета старија немерљиво више од 6000 година - религија је остала иста. Када су пронађени скелети диносауруса, који су недвосмислено насељавали планету пре човека - религија је остала иста. Када се сазнало да те звезде око нас нису звезде већ нове, самосталне галаксије, са преко 10.000 галаксија у нашем видокругу - религија је остала иста.
Kako god, da li sve to negira Boga?
« Poslednja izmena: 08. Apr 2015, 13:39:23 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.101
Zasto bi se inteligencija ili znanje direktno povezivali sa verovanjem. Mozes verovati cak i kada si obrazovan i sve to sto ti navodis znas. To je jednostavno ventil mnogim ljudima, izlaz.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 41.0.2272.118
Zasto bi se inteligencija ili znanje direktno povezivali sa verovanjem. Mozes verovati cak i kada si obrazovan i sve to sto ti navodis znas. To je jednostavno ventil mnogim ljudima, izlaz.
Ja nisam pricao sa nacitanijim, obrazovanijim i mudrijim ljudima od svestenika.
To je cista obest, izivljavanje, posmatraju vernike kao laku metu za svoje gluposti. Ta, nicim podrzana arogancija...

Kustendorf 2015-Razgovori s Bogom(Kusturica,Tornton,Gobadi,Garsija)01.02.15
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.