Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:29:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: General Zdravko Tolimir uhapšen na granici  (Pročitano 20817 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
У току трансфер генерала Толимира у Хаг


Портпарол МУП-а Републике Српске Тамара Дестранић саопштила је новинарима око 20,30 часова да је "у току пребацивање Здравка Толимира у Хаг", којег је полиција Републике Српске у сарадњи са полицијом Републике Србије данас ухапсила.

Она није изнела никакве друге детаље у вези данашње акције и трансфера генерала Толимира у Хаг.


Izvor: Tanjug
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Samo vi šaljite u Hag, Bog sve vidi. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Вучић:Извршавање воље САД и ЕУ

Генерални секретар Српске радикалне странке Александар Вучић изајавио је вечерас поводом хапшења хашког оптуженика Здравка Толомира да "окупационе слуге и у Србији и у Републици Српској извршавају сваку вољу САД и ЕУ".

Вучић је у изјави Тањугу рекао да је "видљива заједничка радост и (председника Владе РС) Милорада Додика, али и (председника Србије и Владе Србије) Бориса Тадића и Војислава Коштуиница због овога што се данас десило иако нам ти исти САД и ЕУ отимају Косово и Метохију".

"Они се томе радују, а нико нормалан се томе не радује", рекао је Вучић и додао да ће "сви они који су учествовали у хапшењу Толимира и који покушавају да ухапсе и Хагу изруче (хашког оптуженика Ратка) Младића једном због тога одговарти"
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Дачић:Хапшење Толимира због доласка Карле дел Понте


Председник Социјалистичке партије Србије (СПС) Ивица Дачић оценио је вечерас да је хапшење пензионисаног генерала Војске Републике Српске Здравка Толимира повезано са најављеном посетом главне тужитељке Хашког трибунала.

"То хапшење свакако има везе са Карлом дел Понте која је наредила хапшење Ратка Младића на сам дан када је требало да се изабере нова Влада Србије", казао је Дачић агенцији Бета.

Он је поновио да се СПС противи изручењу држављана Србије трибуналу и додао да се залаже за добровољне предаје или суђења пред домаћим судовима.

Дачић је рекао да није било насилних изручења држављана Србије Хашком трибуналу у време док је СПС имала утицаја на политичку сцену Србије и Владу на чијем је челу био Војислав Коштуница.


Izvor: Beta
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Гаљак:Хапшење Толимира повољан развој односа Србије и ЕУ

Хапшење бившег генерала Војске РС Здравка Толимира је за ЕУ веома важан и повољан развој како на унутрашњеполитичком пољу у Србији и РС, тако и за њихове будуће односе с ЕУ, изјавила је вечерас агенцији Бета Кристина Гаљак, портпарол високог представника ЕУ Хавијера Солана.

У Европској унији се чека да и званично Хашки суд потврди да су власти Србије и РС ухапсиле оптуженог Толимира, што је од изузетног значаја јер је реч о лицу које мора изаћи пред Хашки суд да одговара за оптужбе за ратне злочине, објаснила је Кристина Гаљак.

Она је додала да је ЕУ током дана била упозната с операцијом хапшења Толимира и најавила, чим се сутра званично огласи Хашки суд, шире саопштење високог представника Солане.

Телевизијске и радио станице у западној Европи вечерас су као једну од главних вести пренеле извештај о акцији власти Србије и РС, а париски лист "Монд" у интернет издању вечерас истиче да хапшење Толимира, "једног од организатора мреже која је штитила Ратка Младића", показује да нова српска влада "улаже напоре да докаже решеност за сарадњу с Хашким судом".

"Монд" истиче да је доказ за то и формирање Савета за националну безбедност Србије и Савета за сарадњу с трибуналом у Хагу.

Исказана воља за сарадњу с Хашким судом ће омогућити да Европска унија обнови са Србијом преговоре о споразуму о стабилизацији и придруживању, закључује француски дневник.


Izvor: Beta
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Ovaj Vucicev igrokaz zvuci kao saopstenje komesara 1.proleterske...placu za bezbednjakom koji je vukao za nos celu zemlju i citav narod. Nije ni cudo sto su doziveli totalni debakl na parlamentarnim izborima u RS.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ухапшен Толимир, очекује се трансфер у Хаг

Са аеродрома у Бањалуци неколико минута после 21 часа узлетео је хеликоптер, али већем броју новинара, међу којима је и дописник Тањуга, нико од присутиних званичника Републике Српске није хтео ни да потврди ни да демантује да се у летелици налази данас ухапшени хашки оптуженик Здравко Толимир.

На аеродрому су уочени припадници Државне граничне службе РС, припадници полиције РС и једнан полицијски комби.

Пензионисани генерал Здравко Толимир је ухапшен данас у заједничкој акцији полиција МУП-а Србије и РС, а хашка оптужница га терети за злочине почињене у Сребреници и Жепи у периоду од 1992 до 1995. године.

Портпарол Хашког тужилаштва Олга Кавран изјавила је Тањугу да је премијер Републике Српске Милорад Додик обавестио то тужилаштво да је ухапшен хашки оптуженик Здравко Толимир.

"Додик је рекао да су у току припреме за пребацивање Толимира у Хаг", рекла је Кавран у телефонској изјави Тањугу.

И председник Скупштине Републике Српске Игор Радојичић потврдио је Тањуговом дописнику из Бањалуке да је ухапшен пензионисани генерал Здравко Толимир.

У оптужници Хашког трибунала се наводи да је Толимир био помоћник команданта за обавештајне послове и безбедност Главног штаба ВРС.

На том положају био је један од седам помоћника команданта који су били непосредно одговорни команданту Главног штаба, генералу Ратку Младићу.

У оптужници је наведено да је, као помоћник команданта за обавештајне послове и безбедност, Толимир био упознат с планом да се муслиманско становништво истера из енклава Сребреница и Жепа и учествовао је у спровођењу тог плана.

Политичке партије у Србији су, у првим реаговањима на хапшење, била подељене: странке демократске оријентације подржале су тај чин изражавајући очекивање да је то први корак ка скором хапшењу Ратка Младића, док су радикали и социјалисти хапшење осудили као чин изведен по налогу Запада.

Хапшење хашког оптуженика Здравка Толимира представља први доказ да је Савет за националну безбедност Србије почео да функционише, али и да се сужава круг око Ратка Младића, оценили су вечерас у изјавама Тањугу војни и безбедносни аналитичари.


Izvor: Tanjug
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Рен:Хапшење Толимира важан корак ка проналажењу осталих


 Европски комесар Оли Рен вечерас је "поздравио вести потврђене од Хашког суда да је ухапшен генерал Здравко Толимир" и оценио да је то "важан корак ка извођењу пред правду свих преосталих одбеглих оптуженика".

Рен је, у кратком првом реаговању, истакао да је "пуна сарадња с Међународним кривичним судом за бившу Југославију не само међународна обавеза, већ и кључни корак да се постигне трајно помирење на подручју западног Балкана".

Функционери блиски Рену су агенцији Бета пренели да је тужилаштво Хашког суда и непосредно европском комесару потврдило вести о хапшењу Толимира.

Функционери блиски Рену су агенцији Бета пренели да је тужилаштво Хашког суда и непосредно европском комесару потврдило вести о хапшењу Толимира.


Izvor: Beta
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Гаљак: Хапшење Толимира је "сјајна вест"


Портпарол високог представника Европске уније за спољну политику Хавијера Солане, Кристина Гаљак, изјавила је вечерас Тањугу у Бриселу да је хапшење генерала Здравка Толимира "сјајна вест"

ЕУ је "веома задовољна" тим чином, казала је портпарол Гаљакова.

"Хашки оптуженици морају да буду изведени пред Трибунал јер је сарадња са Хагом кључна", изјавила је Гаљакова српској националној агенцији.

Izvor: Tanjug
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Светски медији о хапшењу Здравка Толимира


Хапшење хашког оптуженика Здравка Толимира вечерас је била ударна вест светских и регионалних агенција и медија, из прве оцене да би то могло да помогне Србији и Босни и Херцеговини у приближавању Европској унији.

Хапшење Толимира повећаће шансе и Србији и Босни и Херцеговини за остварење ближих веза са Европском унијом, оцењује Ројтерс, у првим реаговањима на хапшење пензионисаног генерала војске Републике Српске.

Толимир је био блиски сарадник команданта Главног штаба војске РС, генерала Ратка Младића, најтраженијег хашког оптуженика, а верује се да је био главни оперативац у пружању логистичке подршке мрежи оних који Младићу помажу у скривању, наводе британска агенција и Би-Би-Си Њуз, који је информацију о хапшењу објавио као "ударну".

Британска агенција подсећа да хапшење генерала Толимира долази пред посету главног тужиоца Хашког трибунала Карле дел Понте Србији наредне седмице, за коју се верује да је главна личност са којом ће се ЕУ консултовати пре одлуке о обнови преговора са Београдом.

Америчка агенција АП каже да је Толимир трећи натраженији хашки оптуженик на Балкану, после Ратка Младића и Радована Караџића, и да за њега постоје информације да је био укључен у организацију Младићевог бекства и скривања.

Толимир је ухапшен у акцији близу границе БиХ са Србијом, у којој су учествовали хеликоптери и антитерористичке јединице, навео је АП.

Како јавља Радио Слободна Европа и Балканска истраживачка мрежа (БИРН) у публикацији "Извештај о правди", реч је о првом хапшењу неког од хашких оптуженика, које је спровела полиција РС од окончања рата у БИХ 1995. године.

БИРН преноси реаговање Мунире Субашућ, представнице Удружења мајки Сребренице, у коме она каже да су "веома срећни", због вести о хапшењу Толимира.

Веб сајт "монстерсандцритцс.цом", позивајући са на немачку агенцију ДПА, преноси да извори блиски полицији наводе да је хапшење пензионисаног генерала РС вероватно резултат недавног тајног састанка министра унутрашњих послова РС Станислава Чађа и директора БИА Радета Булатовића у Бања Луци.

Исти сајт преноси да чињеница да се Младић и Караџић и даље налазе на слободи, представља главну препреку Србије и БиХ на путу те две државе ка европским интеграцијама.

Веб сајт "Аустралиан" преноси вест АФП да је хапшење Толимира уследило две седмице пошто је формирана нова влада Србије, у којој учествује проевропска Демократска странка председника Бориса Тадића, и после неуспешне акције полиције у једном војном хотелу у Београду, поводом провере информације да су ту крије Младић.

Нова српска влада оформила је Савет за националну безбедност, чији је циљ побољшање сарадње са Трибуналом, преноси сајт "Аустралиан" и додаје да се формирање Савета, на чијем се челу налази председник Тадић, тумачи као главни корак ка обнови преговора о придуживању Србије ЕУ.

Izvor: Tanjug
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:29:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.