Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:17:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gdje je granica?  (Pročitano 11318 puta)
28. Jun 2003, 13:40:42
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Ovaj forum postoji vec dugo, a mi se jos nismo dotakli te teme, sto me jako cudi.
Pitanje koje sam htjela da vam postavim jeste, sta to nekoga natjera da poludi, da pukne, da "eksplodira"? Tacnije, gdje je granica izmedju ludila i "normale", tacnije da li ta granica uopste postoji? Kada covjek sam sebe smatra ludim?
Jos jedna stvar, zanimljivija o prethodne: gdje je granica izmedju ludila i genijalnosti? Zasto su sve genijalni ljudi bili smtarani ludacima i ekscentricima u svoje vrijeme? Recimo N. Tesla koji je bio genijalac je bio vrlo specifican covjek, spavao je samo 3 sata, strasno vodio racuna o higijeni, cak i previse, i zbog tih svojih osobina vecina ljudi toga vremena bi rekla: onaj LUDI naucnik stalno ispira ruke i po cijelu noc ne spava, to je psihijatrijski slucaj manimo ga se...to je ta osuda drustva.
Da li mi sami, misleci na drustvo, postavljamo te granice, i da li je to ispravno, ili covjek jednostavno sam treba da shvati kada nesto nije u redu s njim?

"Jer mi smo stvarno ludi. Čitav svijet je lud. Jedini razlog zašto nismo zatvoreni u ludnice je što nas ima previše." (Antoni de Melo)
Slazete li se s ovim?

Ali molim vas prije nego sto napisete to svoje shvatanje ludila, da sjednete i razmislite da li je neko stvarno lud samo zato sto se razlikuje od vas. Toliko od mene za sad.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tanka je linija izmedju ludila i genijalnosti... svaki genije je lud donekle, jedino sto ce ga ljudi zvati genijem jer ono sto je on uradio je mnogo vaznije za njih o samog njegovog ponasanja... njegova dela su veca od njega...
Svako od nas ima neki svoj "trip" svaki od nas je na neki nacin lud, ali kod vecine nas je to manje vazno od cinjenice sta radimo sebi i drugima.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Gde je granica neznam. Ali mislim da je upravo u tome stvar. Ko je postavio standarde za ludilo. Pa vecina naravno. Mozda je bas ta vecina luda. A mozda i ne. A mozda smo i svi ludi. Ma sve je to relativno.
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 787
Pa granica ne postoji jer nas mozak je celina a na nama je kao ce mo ga koristit
IP sačuvana
social share
we love and die because we must
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Granica negdje mora postojati, samo je pitanje gdje je ona.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Nasao sam granicu.Kad me ostavi devojka onda poludim.Sad definitivno nisam normalan.Kako da idem za razumom a ne za osecanjima?
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
@loveru jednostavno potisnes osecanja i pustis mozak da te vodi,probaj da kontrolises osecanja jer tako neces nigde stici,samo ces bivati sve vise povredjen...

Kumo sto se tice ludih...hmm pa neznam , znam par ljudi koji su bili na lecenju,sad dali su ludi ili su dr tako odlucili u to bas nisam sigurna... Da smo svi ludi na ovaj ili onaj nacin to je tacno,kod nekoga je to ludilo izrazeno vise,kod nekoga manje to je jedina razlika... Psihicki slabe osobe lakse padaju u depresije,pomisljaju na samoubistva zbog nekog problema, a ako to pak pokusaju onda ih proglase ludima... Dali su stvarno ludi? Mozda i nisu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 787
Granica ne postoji
IP sačuvana
social share
we love and die because we must
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat: loverboy
Nasao sam granicu.Kad me ostavi devojka onda poludim.Sad definitivno nisam normalan.Kako da idem za razumom a ne za osecanjima?

To te cini covekom... jebeno je to...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 57
Gdje je granica koja dijeli zdrav razum od ludila?
Ovo je pitanje više filozofsko, nego psihijatrijsko. Psihijatar kao i bilo koji znanstvenik bi počeo navoditi simptome koji upućuju na psihičku bolest i time bi smatrao problem riješenim. Filozof se pita: možemo li uopće govoriti o psihičkom  zdravlju i bolesti i koji su kriteriji toga govora i može li se taj govor i ta znanost opravdati. Početkom 20 st. u analitičkoj filozofiji (filozofija koja se bavi jezikom) se pojavilo mišljenje da sustavi u psihologiji, a onda i psihijatriji (posebno se to odnosilo na Freudovu teoriju) nisu prihvatljivi, štoviše da predstavljaju pseudoznanost, fikciju zasnovanu isključivo na nagađanjima. Budući da teorija koju je Freud iznio nije ni na koji način provjerljiva i budući da se radi o konvenciji usvojenoj od mnoštva modernih "vračeva", jednostavno ne možemo reći gdje se nalazi granica ludila i na koncu postoji li ona uopće. No,  čini se da se od tada mnogo toga promjenilo i da su znanstvenici malo bolje upoznali mozak, pa se neke stvari bolje razumiju. Ludilo, bez obzira na sve, ostaje misterij - tama koja obavija ljudski um!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:17:13
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.