Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:25:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde da se preselite?  (Pročitano 236988 puta)
Hronicar svakodnevice


Penis bonus pax in domus

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 631
Zastava Sweden
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Apple 
Anja ...zar ne vidis da ti pokazuje linija da dodjes kod mene  Smile

Zoega Skåne rost  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog sto jesam, nego da me vole zbog onog sto nisam!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
@Tralalalala

Hvala puno na objasnjenju Anjine karte,iy ovakvih diskusija se i drugi mogu uciti,steta sto ih nema vise Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
hvala i od mene   Smile
@ Bykota hej  Smile
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da li je podjednaka tezina polozaja Saturna, Marsa, Plutona, Neptuna pa cak i Urana na IC-u i DSC-u kao na MC-u i ASC-u?  Da li 200 km negativnog dejstva u odnosu na istok i zapad date linije isto podrazumeva povolljnost te razdaljine kod pozitivnih polozaja ?
Da li je moguce negde preciznije dobiti podatak za konkretno mesto, grad, jer je teritorija Severne Amerike veca a gradovi "sitniji" na karti pa samim tim i analiza malo teza?
Sta uraditi ako je polozaj planeta sa karte roditelja u suprotnosti sa onim sto se nalazi na karti dece, hm, kom se privoleti carstvu?? Nasa sreca zavisi od njihove ali ...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
U principu snaga dejstva je takva da ga izvan 200 km na svaku stranu od linije nema.

Naravno najjace su Sunceva i Meseceva linija, jer oni najsnaznije deluju na Zemlju. 

MC i IC su jaki, ASC i DESC su jos jaci. Na astro.com moguce je videti i druge linije (odabrati opciju "All lines", koja daje i sekstile, kvadrate itd.) koje su slabijeg dejstva.

Postoje programi koji izracunavaju vrlo precizno koordiante i daju tumacenja upavo za Astro*Carto*Graphy-ju, ali oni se koliko je meni poznato narucuju na CD-u i obicno su zasticeni od hackovanja i ne znam da su postavljani na web.

Inace nekoliko obicnijih astroloskih programa daju crtez linija, ali bez tumacenja, ali koliko je to precizno/detaljno zavisi od teritorije i samog programa. Moras sam(a) da vidis sta ti odgovara.

Kad je u pitanju licna i dobrobit dece, to takodje svako treba sam da odluci.

Pozeljno bi bilo ne ziveti u naselju preko koga ide losa linija za bilo kog clana porodice, a kad se bira dobra linija, licno mislim da je bolje da roditelj, ako moze, bude tamo gde mu je dobro, da moze detetu da obezbedi dobre uslove, a dete kad odraste moze da se preseli tamo gde je njemu idealno.

U svakom slucaju bitno je pokusati izbeci lose linije za bilo kog clana porodice, narocito presek npr. Marsove i Saturnove ili Plutonove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
Evo i rezultati gde bi meni odgovaralo najvise da zivim...

E sada imam jedan problem ja nista ne razumem  Smile

Moze li neko da mi pojasni stvari?  Smile

Hvala in advance!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ja.gif
(124.95 KB, 695x850)
IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
A ima neki poseban razlog zasto ti je tesko da procitas moje detaljno objasnjenje vecine linija (sa tumacenjem kako koji znak izgleda) na prethodnoj strani i dodatak o Neptunu na ovoj?

Elem, dodacu ono sto nisam pomenuo a tebi je u Evropi: linije Meseca (znak izgleda kao srp Meseca) su dobre za povlacenje u penziju, a linije Merkura (kao ranije opisani znak za Veneru, plus rogovi -- linija je svetlozelene boje) za komunikacije i trgovinu.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2006, 14:49:21 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
Procitao sam, ali mi i dalje nista ne znaci,  Smile odnosno nista ne razumem...  Smile

Preciziraj mesta na karti i reci mi koje su dobre, a koje su lose linije svrstane po principu od najbolje do najgore...koja ima koje znacenje i tako... Izvin sto te cimam ali znacilo bi mi...

Ove sifre MS DS IC mi stvarno nisu poznate i ne znam znacanje niti meseca, niti urana niti bilo cega...

Thanks!



« Poslednja izmena: 17. Jan 2006, 15:28:15 od Sto_mu_gromova »
IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 24
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Hvala na odgovorima ali bih postavila jos neko pitanje.

Naime, gde je moguce naci te jednostavnije programe bez objasnjenja?
Sta znace linije severnog i juznog mesecevog cvora preko odredjenih mesta? Da li je onaj mali crni znak u obliku kljuca oznaka za Kiron i koliko je on u celoj ovoj prici vazan? Da li Mars na Asc iskljucivo znaci mogucu fizicku ugrozenost ili se u tome mogu naci i neke prednosti (na sta inace ukazuje tekst na engleskom)? Uzgred, moze li se u izvesnom smislu polozaj Marsa u X-oj kuci u natalnoj karti nekako vezati za prelazak Marsove (u ASC) linije na doticnom mestu?
Izvinjavam se ukoliko je bilo preopsirno. Puno hvala na razumevanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Milei:

Nisi opsirna, ali jesi zahtevna. Ne mogu ti odgovoriti na sve. Npr. programe mora sama da nadjes na netu, skidas, probas, vidis sta ti odgovara. Vecina programa ima Astro*Carto*Graphyjsku kartu, ali koliko preciznu i koliko informativnu, to je na tebi da odlucis ili prihvatis.

Mars na Ascendentu
daje pojacanu aktivnost, i licnu i opstu, ali nekontrolisanu, dakle -- kao sto rekoh -- osoba moze da se nadje u nasilnim situacijama.

Pitanje je sta ima prednost, a jasno je da neke osobe opasnost traze, jer ih privlaci. Ipak -- jos jednom kao sto vec rekoh -- ne preporucujem da se u takvim mestima zivi.

Slovo K koje izlazi iz kruga na stapicu zaista znaci Hirona.

Znak je prilicno nesrecno izabran, jer se ni na jednom jeziku ne pise sa K -- pa ni na srpskom, gde se kentaur Hiron zove Hiron, a ne "kiron", ali ovo vodi u pogresno izgovaranje i pisanje. Doduse, na engleskom se izgovara sa [k], ali se pise Chiron. Prvobitno predlozeni znak je bilo grcko slovo X na vrhu stapica, ali to je isuvise licilo na znak za Uran ciji vrh je kao srpsko Ж kad se pise rukom, pa je Hiron uproscen u ovo ovakvo.

Linije Hirona su bitne za isceljenje, eventualno ucenje (ne mora da bude akademsko), a linije cvorova za uskladjenost sa okolinom (ali i nemogucnost da se covek izdvoji, nego ostaje deo mase) kad se radi o Severnom, odnosno neuskladjenost i iskakanje iz okoline, kad se radi o Juznom.

Svetlozelena linija,Merkurova linija , znaci komunikacije i trgovinu.

 Ako znas sta je svetlozelena boja, sta je trgovina, i vidis kartu, to znaci da na tim podrucjima i do 200 km udaljenosti od te linije mozes lakse nego na drugim, mestima da se bavis tim aktivnostima.

Ranije sam rekao razliku izmedju MC i Ascendenta u odnosu na pravce sveta (jedno ide vertikalno s juga na sever, a drugo je vise koso do skoro horizontalnog).

IC je privatna (kucna) varijanta u odnosu na javni (karijerni) MC, a Descendent je odnosna/interaktivna (ja:ti) varijanta u odnosu na licni (ja pa ja) Ascendent.

« Poslednja izmena: 08. Feb 2007, 20:11:21 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 18:25:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.148 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.