Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:03:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde ćemo na skijanje  (Pročitano 2746 puta)
26. Okt 2009, 14:54:46
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Jahorina je najjeftinija, Kopaonik blizu, ali skup, a Borovec je za prave skijaše



Šestosed na Jahorini - Najviši vrh Jahorine je Ogorjelica sa 1.916 metara nadmorske visine. Izvanredna konfiguracija terena, obilje vrlo kvalitetnog snega, pogodna klima, staze za alpske discipline, kao i blage padine (Rajska dolina) uvrstile su ovu planinu među najlepše i najpoznatije ski centre. Skijalište ima preko 20 km uređenih skijaških staza. Sistem žičara se sastoji od 4 dvosedežnice, 8 ski liftova, 2 dečija ski lifta. Moguće je i noćno skijanje na osvetljenoj stazi. Za sezonu 2009/2010. dvosed žičara „Ogorjelica I“ biće zamenjena šestosedom. Na stazi „Poljice“ postavlja se nova šestoseda žičara.

Nove staze na Kopu

Kopaonik je jedno od mesta koje preko cele godine nudi idealne uslove za aktivan odmor i uživanje. Kopaonik je i naš najveći i najpoznatiji planinski, turistički i skijaški centar. Skijaški tereni Kopaonika se nalaze na nadmorskoj visini od 1650 - 2017 m. Sve žičare su povezane u jedinstven sistem, dok je dužina svih staza 44 km. Pored završetka izgradnje četvorosedne žičare na Gobelji, završeni su radovi na izgradnji novih ski staza na istom lokalitetu. Pored toga, u toku su i radovi na izgradnji sistema za veštačko osnežavanje na stazama Duboka 1 i Duboka 2. Na taj način će, uz postojeći sistem na stazama Pančićev vrh i Karaman greben, sve kategorije skijaša, od početnika do onih zahtevnijih, moći da uživaju u skijanju od novembra do maja.

Borovec za prave skijaše

Borovec, jedan od najpoznatijih ski centara Bugarske, od Beograda je udaljen 473 km. Zimski centar osnovan krajem XIX veka kao lovni rezervat bugarskih careva. Danas, Borovec predstavlja savremeni ski centar s mnogobrojnim hotelima, restoranima, mestima za razonodu, vrhunskim ski stazama. Poseduje vrhunsku mrežu skijaških staza za sve kategorije skijaša, a naročito je pogodan za alpske discipline. Borovec je dva puta bio domaćin Svetskog kupa u alpskom skijanju. Ukupna dužina staza iznosi 40 km. Instaliran je sistem od devet žičara. Najviši skijaški vrh je na 2560 m.

Jahorina

Dnevni najam apartmana u hotelu Vučko na Jahorini za 8 osoba je 150 evra. Šestodnevni ski pas je 89 evra, iznajmljivanje kompleta ski opreme za sedam dana je 60 evra, a ski škola u okviru koje ćete tokom pet dana dva puta dnevno u grupi imati časove iznosi 30 evra.
Ukupno: 240 evra po osobi.

Kopaonik

Najam apartmana 1+1 u trajanju od osam dana u Vili Raška na Kopu košta 55.860 dinara. Cene ski pasa još nisu formirane, ali prošle godine za šest dana vam je trebalo 8.500 dinara. Najam opreme za šest dana je bio 4.320 dinara, a ski škola za pet dana po dva časa je bila 60 evra.
Ukupno:
460 po osobi

Borovec - Bugarska

Aranžman preko Jolly tours-a je 255 evra za hotel Alpin i to za osam dana. Na to dodajte veliki ski paket koji u ovom bugarskom skijalištu uključuje najam ski opreme+ski box+ski škola+ski pas za 203 evra.
Ukupno:
458 evra po osobi

* put nismo računali jer se putnici često odlučuju za transport u sopstvenoj režiji.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Skijališta u Italiji



U Italiji ćete pronaći sve tipove skijališta i za svakog po nešto. Cortina D'Ampezzo je idealna za početnike, Cervinia za srednje skijaše dok se Monterosa preporučuje za napredne i najzahtjevnije skijaše.

Popularnija skijališta u Italiji su:

    * Cervinia

    * Cortina

    * Courmayeur

    * Gressoney

    * La Thuile

    * Livigno

    * Sestriere

    * Val di Fassa

Budući da je Livigno duty free zona vrlo je popularna destinacija što ga čini jeftinijim za šoping od nekih drugih područja. U Livignu ćete pronaći sve tipove staza, od početničkih do naprednih, dakle za svakog po nešto. Naravno tu je i ski škola za početnike. 

Na ovom području je preko 400 kom staza koje povezuju Sauze D'oulx i  Sestriere te se protežu skroz do Francuske.

Cortina je jedno od top talijanskih skijališta i dosta je po ekskluzivnosti slična Courchevel i St Moritzu. Tamo ćete vidjeti spektakularne vrhove, prekrasne padine, a staze su savršeno održavane. Naravno da su prilagođene svim skijašima. Više od 50% staza se kategorizira kao lakše staze što čini Cortinu idealnim izborom za sve koji žele unaprijediti svoje skijaške sposobnosti. Također, idealan je izbor za srednje skijaše s obzirom na veliki broj plavih i crvenih staza. Za skijaške profesionalce zanimljiv je i najviši vrh, staza na nadmorskoj visini 3243m s kojeg se pruža spektakularan pogled. Cortina je svjetski poznato skijalište i bila je domaćin prvih zimskih olimpijskih igara. Spada u top skijaška odredišta, a ipak nudi opuštajući ambijent.

Također, nudi bezbroj ne-skijaških aktivnosti poput boba, klizanja, ali i brojne butike i restorane za popunjavanje slobodnog vremena.

Nadmorska visina skijališta: 1224m

Najviši ski vrh: 3248m

Staza 140 km

Ukupno staza: 78

Za napredne skijaše: 8 staza

Za srednje skijaše: 18

Za početnike: 52 staze

Courmayeur

Courmayeur je alpsko selo koje veoma drži do svoje tradicije. Poznato je po svojoj mirnoći (bez prometa), ali i trgovinama te kvalitetnim restoranima. U ovom selu hrana i shopping su jednako važni kao i samo skijanje. No, Courmayeur je pravo odredište i za one koji traže dobar noćni provod. Posebno je i po svojoj pristupačnosti i ljubaznosti. Ovo skijalište je najbolji izbor za one koji vole uživati u prirodi, ali ne mogu ni bez shoppinga. Courmayeur je bilo prvo skijalište u Alpama. Na preko 80% skijaških  staza postavljeni su i skijaški topovi, pa stoga se nikad ne morate brinuti ima li dovoljno snijega.

Na ovom skijalištu svi mogu uživati, ali je posebna pozornost dodijeljena početnicima. Za njih je i skijaška škola gdje mogu naučiti ili usavršavati svoje skijaške sposobnosti.

Za one naprednije skijaše tu su i vodiči koji će vam pomoći pri snalaženju. Idealno je i za srednje skijaše kojima nudi povećanje samopouzdanja na stazama, ali i usavršavanje skijanja budući da ima brojne padine različite strmine koje su međusobno dobro povezane što omogućuje lagano prebacivanje s jedne staze na drugu.

Nadmorska visina skijališta: 1224

Najviši ski vrh: 2763 m

Staza 50 km

Ukupno staza: 24

Za napredne skijaše: 4 staza

Za srednje skijaše: 13

Za početnike: 7 staze

covermagazin
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 266
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson xperia
kopaonik, kopaonik, na sve strane kiseonik  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
zlatibor tamo mi dzabe Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
meni nije, ali se slazem: Zlatibor.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
meni džabe u selu, ja ću tamo  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 211
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia Galaxy S
kako je na Divčibarama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
bila sam pre snega, tako da ne mogu da dam precizan odgovor kako je sada... Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
Austrija ---- Arlberg

Lech -- Zuers --- moja preporuka!!!

276 km pista
77 liftova




IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 21:03:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.